Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Dlaczego się boicie ?aficie


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
171 odpowiedzi w tym temacie

#121 mors

mors

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 144 postów

Napisano 12 marzec 2007 - 13:24

A więc to Pedro prześladuje Jezusa..no Pedro nie ładnie chłopczyku , nie ładnie ...jak Cię spotkam łobuzie jeden , to Ci skórę wygarbuję , a i nóżkę jakąś z d..y wyrwę ...to cygan jeden , a tak ładnie na forum się wypowiada.. :lol: Problem się sam rozwiązał ...Pedra dorwiemy i ukarzemy , a teraz kredki do piórników i do domciu na obiadek :D

...psze pani..psze pani , a czy Pedro to już jest antychrystem , czy dopiero po długiej
przerwie... Ojej ..ojej nie wymawiaj tego imienia przy mnie ;)
  • 0

#122 olineks

olineks

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 127 postów

Napisano 12 marzec 2007 - 13:58

Ja tak długo czytam ten temat po co się kłocicie na temat wiary.Jak na tym forum nie chcą rozmiawiać o religii to by nie dała taki temat o religii.Ludzie są różny na ty forum ja też chciałam poruszyć taki temat o wierze ale widzą tu że z tego powodu się kłócicie to nie poruszam.Joela jak chcesz porozmiawiać o wierze to zaproponoję ci inny forum katolicki ja tam jest na tym forum.

Dodano pon 12 mar 2007 12:32:59 CET :
andzia12!!! alkohol nie rozwiąże twoich problemów... A z drugiej strony, mleko w sumie też nie..

DO TYMKA

TYMKU JA WIEM ŻE ALKOCHOL NIE ROWIĄŻE MOICH PROBLEMÓW ALE MÓGBYŚ TO SKASOWAĆ

Andziu ale ty również nie rozumiesz jednej kwestii: nikt nie broni zakładać tematów religijnych. Oburzamy się przeciwko sposobom w jaki się to robi. Andziu czy zakładając ten temat, dajmy na to zadałabyś pytanie: "Kim jest dla Ciebie Mesjasz, Jezus..." zobaczyłabyś odpowiedź: "jestem niewierzący, Jezus jest w moim życiu nieobecny" to czy napisałabyś, że w takim przypadku ta osobą na usługach Szatana? Joela własnie to robi i przeciw takiemu rozumowaniu się burzymy. Ja również bardzo chętnie podyskutuję na tematy wiary o ile ktoś nie wyjedzie mi z cytatem Biblii na 3/4 strony i przyjmie do wiadomości również moje racje nie nazywając mnie NIE ZBAWIONĄ lub grzesznikiem a sam mając jeszcze więcej na sumieniu niż ja czy ty.

Joela nie skorzysta z zaproszenia na forum religijne andziu bowiem jest wyznawczynią nieznanej nam wiary, nazwijmy to "joelizm", w której to wierze jedyną słuszną prawdą jest sama Joela. Już chyba wszystkich, którzy ośmielili się wystąpić przeciw jej postępowaniu na tym forum nazwała "prześladowcami"....

Aha i jeszcze jedno ja nie widzę nic zdrożnego w podpisie Tymka. Andziu to jest taki żart. Nie sądzę, żeby Tymek był alkoholikiem i nikogo nie namawia do odstawienia mleka i picia wódki. Nie czepiajmy się teraz podpisów, bo to z lekka paranoidalne.

Cytat Joeli "pedro dlaczego prześladujesz Jezusa" chyba mnie trochę przestraszył.... Pedro napisał parę zdań w kierunku osoby Joeli ... czyżby Joela uważała się za Jezusa??? Zaczynam się bać :o:o:o
  • 0

#123 Fibi

Fibi

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 636 postów

Napisano 12 marzec 2007 - 14:21

Zachowujecie się skandalicznie!!I nawet nie zauważyliście ile z Waszych słów zionie agresją i nieuzasadnioną wrogością ,a właściwie nienawiśccią.Ktoś po tamtej stronie zaciera kopytka i bardzo się cieszy.Przykro mi ,że tak się zachowujecie .Wy ,któży tak się oburzacie,że sprawni tak nas żle traktują.TKontrolujcie trochę wasze emocje i to co piszecie...
  • 0

#124 ewita

ewita

    Gawędziarz

  • R.I.P.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1156 postów

Napisano 12 marzec 2007 - 14:28

:D Czytam sobie ten temat, śledzę te wypowiedzi i... najpierw odczułam zdziwienie, że daliście się sprowokować, bo wszak prowokacja była oczywista... Potem niesmak - bo przecież wiadomo, że im więceń tłumaczenia rzeczy oczywistych, tym większa radocha dla osoby, która czerpie satysfakcję z tego, że miesza... "Posłannictwo wypełnia", ot co!
A teraz mam radochę. Mors! Jesteś wspaniały, wiesz? Pedro antychrystem i coś mu tam wyrywać będziemy? To ja się pierwsza na to spotkanie z niegrzecznym Pedrem piszę! Wyrywać nic co prawda nie będę, ale o bufet sprawę zawsze oprzeć można, no nie? :D
  • 0
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)

#125 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 12 marzec 2007 - 14:42

Zostawcie Pedra w spokoju to ja jako Diablica "daję" się w ofierze :D.. Morsik , skorzystasz?:)
  • 0

#126 Joela

Joela

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 53 postów

Napisano 12 marzec 2007 - 14:55

:D Czytam sobie ten temat, śledzę te wypowiedzi i... najpierw odczułam zdziwienie, że daliście się sprowokować, bo wszak prowokacja była oczywista... Potem niesmak - bo przecież wiadomo, że im więceń tłumaczenia rzeczy oczywistych, tym większa radocha dla osoby, która czerpie satysfakcję z tego, że miesza... "Posłannictwo wypełnia", ot co!
A teraz mam radochę. Mors! Jesteś wspaniały, wiesz? Pedro antychrystem i coś mu tam wyrywać będziemy? To ja się pierwsza na to spotkanie z niegrzecznym Pedrem piszę! Wyrywać nic co prawda nie będę, ale o bufet sprawę zawsze oprzeć można, no nie? :D

A z czego ta oczywistość wysnułaś ? PROWOKACJA ?
tak wypełniam POSłANNICTWO a ty ? ewito jaki jest SENS twego zycia ?
Pomawiasz mnie o satysfakcje ,ze mieszam , a na jakiej podstawie takie wnioski .

Piszesz wiersz wspominasz w nich o Bogu ,dlaczego ,czym sie chcesz podzielic ,przeciez wiersze to wylewanie duszy ,czy to nie jest BARDZO OSOBISTą i Intymna sprawą?

Bóg jest Miłoscia ,
ewitko.:)
kto jest twoim Bogiem ?
  • 0
Pytanie do MODÓW i Admina --- KTO i DLACZEGO , zablokował mi
mozliwość pisania postów .
Jesli przeszkadzam , to nic prostrzego jak usunąć moje konto ...

#127 Fibi

Fibi

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 636 postów

Napisano 12 marzec 2007 - 15:23

Joel,kobieto!,daj że wreszcie spokój.
  • 0

#128 AGATAwroclaw

AGATAwroclaw

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 110 postów

Napisano 12 marzec 2007 - 15:35

Joela, Każdy Jest Swoim Panem, Każdy Idzie Przez Życie Własną Drogą, Ja Szanuje Wiele Jestem Ateistką, Ale To Nie Znaczy, Że Nie Zwiedzam Kościoły. Ale Ty Doprowadzasz Mnie Do Furii, Mówiąc Że Jesteś "nawiedzona" To Zamało Powiedziane...

Rzygam Na Twoje "anielskie" Posty, Jak Mnie Chcą Zablokować To Niech Blokują!!!

Wiem, Że To Forum Dla Niepełnosprawnych, Ale Ty Powinnaś Się Wybitnie Leczyć.
  • 0
zawsze możesze [you] na nas liczyć.

#129 Bunia20

Bunia20

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 67 postów

Napisano 12 marzec 2007 - 15:36

dobrze, skoro uwazasz ze sie boje to juz twoja sprawa....
teraz mam inny powod, zeby nie wdawac sie w dyskusje w tym temacie... twoje ataki! wydzwiek twoich postow jest zbyt negatywny i naladowany wrogoscia. jak chcesz rozmawiac o biblii w taki sposob? mozesz zarzucic mnie cytatami, ale widac zupelnie sie do nich nie stosujesz... wyluzuj, dugo tak nie pociagniesz na tym forum.
kazdy moze wierzyc w co chce, jesli nie robi krzywdy innym.
ah, zaloze sie, ze i tak mowie do sciany...
ostatnia rzecza jaka chce robic to wdawac sie w klotnie, zwlazcza na taki temat. ale widze, ze ty nie masz takich zachamowan. wyluzuj... i Bóg zapłać za miłe słowa!
  • 0
Żuraw, Żuraw, Władca Muraw!!!
Magic GOOOLA!!!

#130 Totto

Totto

    Podpowiadacz

  • Przyjaciele
  • PipPipPipPipPip
  • 275 postów

Napisano 12 marzec 2007 - 17:09

Masz racje co do intymnosci i do tego kazdy ma prawo - ja i Bóg .
Jednak dzielenie sie Słowem Bozym jest tak jak wtedy gdy Jezus chodził i Jego Uczniowie
i i Głosili Dobrą Nowine tak i dzisiaj potrzebujemy tego samego .
Nie czyjemy sie komfortowo w takich dyskusjach bo tu i tam znajdzie sie ktos kto osmieszy dlatego ,ze sam powie o sobie kim jest.
Jednak Jezus powiedział dzielcie sie Dobrą Nowina a jak to dzisiaj robic ?
Mnie tez jest smutno kiedy jestem traktowana jak fanatyczka czyniaca cos na siłe ,i zamyka mi sie usta ,a przeciez mam takie samo prawo jak inni forumowicze.

Głoszenie Ewangielii od początku było obarczone wielkim ryzykiem. Jezus był solą w oku faryzeuszom. Wypominał im jak bardzo są grzeszni a oni przy każdej okazji chcieli pochwicić Jezusa na jakimś kłamstwie lub bluźnierstwie. Zabili Go za to, że nazwał się Królem i rzekomo miał podburzać ludzi do buntu (czy coś ci to przypomina???). Nawet Piłat powiedział: "Nie znajduję żadnej winy w tym człowieku."
Zresztą Jana chrzciciela też zabili za to, że naraził się pewnej kobiecie której wypomniał złe prowadzenie się. (Już nie pamiętam, czyją ona była żoną. Jak będzie trzeba to poszukam)
Podobnie jest i dzisiaj, ludzie nie znoszą kiedy nazywa się ich grzesznikami i zagląda do ich sumień. Większość z nich ma czyste sumienie, bo nie używane. ;)

Pewnie zgrzeszę, ale w nosie mam zbawianie Świata. Pragnę przekazać moją wiarę swojemu dziecku, może ono przekaże ją swojemu potomstwu i w ten sposób będę mógł powiedzieć, że ziarno zasiane we mnie wydało jakiś plon (pewnie nie największy, ale zawsze). A jak ktoś mnie zapyta gdzie szukać Jezusa, to mu odpowiem.
  • 0

Totto :)
 


#131 Joela

Joela

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 53 postów

Napisano 12 marzec 2007 - 19:13

TOTTO
Masz racje , przeciez i dzisiaj słyszy sie o ludziach ,którzy zostali zabici za Głoszenie Jezusa Zbawiciela.
Słyszy sie ,ze kiedy nawrócił sie pijak to Głosi wsród alkoholików ,narkoman wsród narkomanów no to wydawałoby sie ze niepełnosprawny ,który na codzien zna i boryka sie z trudnosciami dnia codziennego ,bedzie mógł Głosic o TYM ,który
daje wytchnienie i pomaga znieść to co diabeł włozył na nasze barki.

Wiem ,ze nie jest łatwo ,ale ze do tego stopnia to nie wiedziałam ,chociaż nie dziwi mnie ,że diabeł az tak broni swego terytorium ,no bo gdzie on sie dobrze czuje .

Tam gdzie choroby ,obmowy ,intrygi ,pomówienia to jest dla niego wspaniałe środowisko ,jednak ja powiedziałam - zabrał mi zdrowie ,ale zadna miara nie zabierze mi WOLNOSCI DUSZY.
Bede Głosic Miłość i Zbawienie jakie nam dał Jezus mimo łez ,które sa nieodłaczna cena siania Słowa.

Zbawienie świata jest raczej nie mozliwe ,ale w tym świecie sa tacy ,którzy naprawde tesknia za Miłoscia Boga i nie chca zadnych namiastek ,niewiedza tylko jak to zaczac i nie widza zadnego działania .Jednak Jezus jest Kocha i czeka.
Ludzie nie znosza ,ze nazywa sie ich grzesznikami ,ale przeciez sami mówia ze grzesza.

Totto jak to sie stało ,że ty jesteś INNY ,Poznałes Jezusa?

  • 0
Pytanie do MODÓW i Admina --- KTO i DLACZEGO , zablokował mi
mozliwość pisania postów .
Jesli przeszkadzam , to nic prostrzego jak usunąć moje konto ...

#132 mors

mors

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 144 postów

Napisano 12 marzec 2007 - 19:59

Joelo - ja Cię bardzo proszę ...rok 2007 jest zarezerwowany dla Kabaretu Moralnego Niepokoju ..no może jeszcze "Władcy much" ich dogonią ... Ale Ty jesteś raczej osobą nieznaną na rynku "medialnym" . To mi się bardzo nie podoba - mojego faworyta "Czesia" już prawie dogoniłaś :o ..kim Ty jesteś tak na prawdę ?...A na żartach to się trochę znasz ? A czytasz może dzieła tego słynnego Malcolma z piaskownicy obok ? Pozdrawiam i rączki całuję :D

PS.A tak swoją drogą to Pedra teraz już razem z Ewitą - jak dorwiemy to obedrzemy ze skóry ( podobno kupił sobie ..taką czarną ) :lol: , albo zamiast topienie Marzanny , zrobimy tropienie Pedra :D
  • 0

#133 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 12 marzec 2007 - 20:26

Ja tylko w kwestii formalnej, topienie odpada z powodów obiektywnych, woda jakoś mi szkodzi, ale jak to bywa z Marzannami podpalić możecie, to w moim przypadku jakby to rzec - jak w domciu:) Co do wyrywania to odpada, a jak będziecie nalegać to wiecie co ja mogę??!! ja bym się zastanowił na waszym miejscu, komu grozicie :lol::evil:
  • 0
Pozdrawiam
Pedro

#134 verselle

verselle

    Sufler

  • Administrator
  • 341 postów

Napisano 12 marzec 2007 - 20:28

Proszę wszystkich zainteresowanych o zignorowanie tego wątku, nie dopisywanie się pod monologami Joeli (bo ciężko to nazwać dyskusją). Może w taki sposób się pozbędziemy takich osób jak Ona. Może jakiś nowy temacik? ;)
  • 0

Jacek "Verselle"


#135 szifol

szifol

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 21 postów

Napisano 12 marzec 2007 - 21:08

Zamias nakrecac ten temat, odpoqwiadac na posty i robic frajde Joeli, moze zaczniemy zastanawiac sie dlaczego Joela tak bardzo broni tej wiary i chce ja na sile wciskac innym ludziom?
Moze to bedzie lepszy temat ;)
  • 0
Nie można chcieć być czyimś przyjacielem, trzeba nim po prostu być.

#136 Totto

Totto

    Podpowiadacz

  • Przyjaciele
  • PipPipPipPipPip
  • 275 postów

Napisano 12 marzec 2007 - 21:34

[quote=Joela]TOTTO
Masz racje , przeciez i dzisiaj słyszy sie o ludziach ,którzy zostali zabici za Głoszenie Jezusa Zbawiciela.
Słyszy sie ,ze kiedy nawrócił sie pijak to Głosi wsród alkoholików ,narkoman wsród narkomanów no to wydawałoby sie ze niepełnosprawny ,który na codzien zna i boryka sie z trudnosciami dnia codziennego ,bedzie mógł Głosic o TYM ,który
daje wytchnienie i pomaga znieść to co diabeł włozył na nasze barki.[/quote]
Z dłuższej perspektywy czasu, uważam że moje kalectwo to może błogosławieństwo od Boga. Moi zdrowi koledzy z podwórka są dziś alkocholikami, narkomanami, nie jeden ma już wyrok i odsiadkę na swoim koncie. Ja nie pasowałem do nich, bo nie biegałem tak szybko jak oni. Zamiast tego siedziałem w domu nad książkami. Mam wspaniałych Rodziców a teraz żonę i dziecko. Gdybym był zdrowy, to może wszystko potoczyło by się inaczej. Może był bym huliganem? Może jest i tak, że to co uważamy za swoje przekleństwo jest dla nas w rzeczywiśtości zbawieniem??? Krzyżem na którym pokonujemy śmierć???

[quote name='Joela]Wiem ' date='ze nie jest łatwo ,ale ze do tego stopnia to nie wiedziałam ,chociaż nie dziwi mnie ,że diabeł az tak broni swego terytorium ,no bo gdzie on sie dobrze czuje .[/quote']
Diabeł? Hm, mnie się wydaje, że zwykła zatwardziałość ludzkich serc. Szatan nie może sam sobie wybrać terytorium. To raczej człowiek wybiera drogę w kierunku dobra lub zła.

[quote=Joela]Tam gdzie choroby ,obmowy ,intrygi ,pomówienia to jest dla niego wspaniałe środowisko ,jednak ja powiedziałam - zabrał mi zdrowie ,ale zadna miara nie zabierze mi WOLNOSCI DUSZY.
Bede Głosic Miłość i Zbawienie jakie nam dał Jezus mimo łez ,które sa nieodłaczna cena siania Słowa.[/quote]
Wiesz Joel, głoszenie słowa to tylko część zobowiązań w obec Boga. Przedewszystkim mamy naśladować Jezusa w swoim postępowaniu, a to już trudniejsza sprawa. Jak ktoś zabiera ci płaszcz, należy oddać mu i szatę. Ktoś bije cię w prawy policzek, ty powinnaś nastawić mu i lewy. To nie zachowanie naturalne dla ludzi. Ciężko się przełamać.

[quote=Joela]Zbawienie świata jest raczej nie mozliwe ,ale w tym świecie sa tacy ,którzy naprawde tesknia za Miłoscia Boga i nie chca zadnych namiastek ,niewiedza tylko jak to zaczac i nie widza zadnego działania .Jednak Jezus jest Kocha i czeka.
Ludzie nie znosza ,ze nazywa sie ich grzesznikami ,ale przeciez sami mówia ze grzesza.[/quote]
Wiesz, najlepiej jest pozwolić iść ludziom ich własną drogą. Jeśli chcą grzeszyć, to niech grzeszą. Niektórzy dopiero na samym dnie szukają pomocy u Boga, jak ten syn marnotrawny. Ludzie uczą się tylko na własnych błędach i Pan Bóg o tym wie. Przedewszystkim trzeba pamiętać o swoim własnym zbawieniu.

[quote name='Joela][b]Totto jak to sie stało ' date='że ty jesteś INNY ,Poznałes Jezusa?[/b'][/quote]
VII Wspólnota neokatechumenalna przy parafii św. Augustyna w Warszawie. To On mnie odnlazł. :)
  • 0

Totto :)
 


#137 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 12 marzec 2007 - 21:46

[quote name='Totto]Z dłuższej perspektywy czasu' date=' uważam że moje kalectwo to może błogosławieństwo od Boga. Moi zdrowi koledzy z podwórka są dziś alkocholikami, narkomanami, nie jeden ma już wyrok i odsiadkę na swoim koncie. Ja nie pasowałem do nich, bo nie biegałem tak szybko jak oni. Zamiast tego siedziałem w domu nad książkami. Mam wspaniałych Rodziców a teraz żonę i dziecko. Gdybym był zdrowy, to może wszystko potoczyło by się inaczej. Może był bym huliganem? Może jest i tak, że to co uważamy za swoje przekleństwo jest dla nas w rzeczywiśtości zbawieniem??? Krzyżem na którym pokonujemy śmierć???[/quote']
Fajny masz tok myslenia człwieku A masz w rodzinie brata, siostr kuzyna zdrowego?? I co oni tez kiblują za kratami albo leżą pod sklepem??
  • 0

#138 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3583 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 12 marzec 2007 - 22:43

[quote name='"Totto"]Z dłuższej perspektywy czasu' date=' uważam że moje kalectwo to może błogosławieństwo od Boga. Moi zdrowi koledzy z podwórka są dziś alkocholikami, narkomanami, nie jeden ma już wyrok i odsiadkę na swoim koncie.[/quote']
Zatem sugerujesz, że każdy "zdrowy" jest potencjalnym alkoholikiem, narkomanem i przestępcą?
Teraz przyjrzyjmy się Twoim wcześniejszym wypowiedziom:
http://forum.ipon.pl...id=93171#p93171
[quote="Totto"]A gdzie wasza tolerancja? Domagacie się szacunku dla swoich przekonań a sami nie umiecie okazać szacunku innym ludziom.[/quote]
oraz: http://forum.ipon.pl...id=93125#p93125

[quote name='"Totto"]oneliks! Twoje stwierdzenie' date=' że Joela jest "psychiczna" jest obraźliwa tu forum osób niepełnosprawnych.[/quote']
Nawołujesz do tolerancji, a sam nie jesteś tolerancyjny wobec innych.
Karcisz innych za obraźliwe wypowiedzi, ale sam wypowiadasz się obraźliwie.
Jednym słowem: niech żyje iście chrześcijańska miłość bliźniego!

Mimo wszystko pozdrawiam
marder
  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#139 Al

Al

    Sufler

  • Przyjaciele
  • PipPipPipPipPipPip
  • 322 postów

Napisano 12 marzec 2007 - 22:47

Amen...
  • 0
Non si apprende niente di quanto ti viene raccontato, devi scoprirlo da solo.

#140 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 13 marzec 2007 - 08:28

Z dłuższej perspektywy czasu, uważam że moje kalectwo to może błogosławieństwo od Boga. Moi zdrowi koledzy z podwórka są dziś alkocholikami, narkomanami, nie jeden ma już wyrok i odsiadkę na swoim koncie. Ja nie pasowałem do nich, bo nie biegałem tak szybko jak oni. Zamiast tego siedziałem w domu nad książkami. Mam wspaniałych Rodziców a teraz żonę i dziecko. Gdybym był zdrowy, to może wszystko potoczyło by się inaczej. Może był bym huliganem? Może jest i tak, że to co uważamy za swoje przekleństwo jest dla nas w rzeczywiśtości zbawieniem??? Krzyżem na którym pokonujemy śmierć???

Najlepiej pokazać się na tle tych którym życie jakoś nie wyszło. Straszne miałeś dzieciństwo i dorastanie Totto. Też mam wielu kolegów, jeden alkoholik, inny też po wyroku, inny tak ćpał, że dziś jest wrakiem człowieka, ale mam zdecydowaną większość ZDROWYCH kolegów, którzy mają żony, wspaniałe dzieci, ciężko pracują na swoje życie. Jednak gdy byli młodsi, tak jak ja, "szaleli" jak to bywa z młodością, jednak nie stali się degeneratami jak to piszesz. Wystarczy zmądzrzeć w odpowiednim momencie, co bywa w zdecydowanej większości. Musisz być bardzo lubiany wśród swoich pewnie byłych kolegów, przecież Masz żonę, dziecko no i wierzysz w Boga.

I nie spodziewam się odpowiedzi, przecież Ty z ludzmi mego pokroju nie rozmawiasz:)
  • 0
Pozdrawiam
Pedro


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych