Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Poprawnie gramatycznie posty


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

#21 haliczanka

haliczanka

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 98 postów

Napisano 08 październik 2007 - 21:35

A może nie macie pojęcia co to jest prawdziwa dyslekcja...

Z tego co ja wiem na temat dysleksji, komputer jest jednym z najcudowniejszych wynalazków pozwalających takim osobom unikać problemów. Istnienie e-booków, syntezatorów mowy pozwala pokonać problem z czytaniem. Różnego rodzaju narzędzia (omówione już powyżej oraz specjalistyczne przeznaczone dla ludzi z tego rodzaju problemami) pozwalają pisać samodzielnie i bezbłędnie. Innymi słowy chciałabym powiedzieć, że ludzie z dysleksją, starając się pisać poprawnie posty na forum, mają okazję ćwiczenia się w używaniu tych narzędzi (co przyznaję, w ich przypadku nie jest łatwe i zabiera dużo czasu), choćby po to aby rzeczy poważniejsze (jakieś pisma, czy choćby list miłosny) napisać samodzielnie i poprawnie (na komputerze oczywiście). Czy Ty elfiku wiesz co to jest prawdziwa dysleksja?
Ale prawdę mówiąc dziwi mnie to, że dyskusja poszła właśnie w tym kierunku. Nie sądzę aby Balbina chciała ścigać za błędy i nieporadność osoby, które mają obiektywne problemy z pisaniem. Nie sądzę także, aby istotne w tym wypadku były literówki, inne drobne i pojedyncze błędy, które zawsze mogą się zdarzyć.
Problem, który ja odczuwam czytając pełne błędów posty, to niestaranność i brak troski o formę w jakiej ktoś próbuje zawrzeć swoją myśl. Odbieram to jako zachowanie niekulturalne. Przeczytanie posta po napisaniu, poprawienie błędów, dopracowanie szczegółów jest wyrazem szacunku do potencjalnego czytelnika. Pisanie zgodne z regułami pozwala lepiej i szybciej zrozumieć co autor chciał powiedzieć - ułatwia zatem porozumienie i podążanie za wątkiem dyskusji.
Przyłączam się do apelu Balbiny: piszmy staranniej.

Skąd pomysł, że admini powinni poprawiać czyjeś błędy? Dlaczego myślicie, że admin powinien być czyjąś sekretarką?
  • 0
Dwie rzeczy nie mają granic: wszechświat i ludzka głupota
Albert Einstein

#22 verselle

verselle

    Sufler

  • Administrator
  • 341 postów

Napisano 08 październik 2007 - 23:38

[quote name='haliczanka]Skąd pomysł' date=' że admini powinni poprawiać czyjeś błędy? Dlaczego myślicie, że admin powinien być czyjąś sekretarką?[/quote']
Jakiś czas temu bawiłem się w poprawianie błędów, i szybko się okazało że faktycznie nic innego bym nie robił, tyle to zajmowało czasu. :evil: Starałem się odpisując na pewne posty, używać tych samych słów poprawnie napisanych ale z przykrością stwierdzałem że było to po prostu ignorowane, lub przez zwykłe niedbalstwo pomijane. :angry: Nie przeszkadzają mi tzw. "literówki", lecz trochę mnie irytuje jeśli mój rozmówca powiela te same błędy mimo iż się pojawiały poprawnie napisane a dotyczy to zarówno forum jak i czata, choć jeśli chodzi o forum, to jest czas aby sprawdzić co napisano, zanim się potwierdzi. Niemiłe w tej całej sytuacji jest to, że osoby o których mówię znam osobiście, na pewno nie są chore psychicznie, nie są osobami niewidomymi, i przeważnie dobrze sobie radzą manualnie, więc ciężko to kwalifikować jako przejaw chorobowy.
  • 0

Jacek "Verselle"


#23 elfik

elfik

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 43 postów

Napisano 09 październik 2007 - 09:35

Jestem dyslektyczką, jeden z moich synów jest dyslektykiem, wiem ile wysiłku kosztowało mnie i syna aby aby mógł się kształcić bez ulg dla dyslektyków, kiedy syn był w szkole podstawowej, po naszej rozmowie z panią psycholog zdecydowałam, że mój syn nie będzie miał załozonej "teczki" ale... ciężka praca nad pisownią była koszmarem, ja nawet mówiąc zastanawiam się czy mówię przez "u" czy "ó" - to jest straszne.

Nie macie pojęcia o czym piszecie, powtarzam, chcecie człowieka na wózku nauczyć chodzić.
Wiecie co verselle, kicia, haliczanka, puntodivista, balbina, versus, monia74 i inni, opiszcie to forum dokładniej aby go szerokim łukiem omijały takie osoby jak ja albo mój niepełnosprawny sąsiad, który ma I grupę inwalidzką i ogromne problemy z pisaniem i czyta... ale boi się zabrać głos na tym forum.

Napiszcie, że forum IPON jest dla osób z IQ conajmniej 120 powiedzmy.
W meilu potwierdzającym rejestrację napiszcie "za błędy stylistyczne i ortograficzne zostaniesz zaszczekany i zmieszany z błotem przez IPON-ową śmietankę."

Pozdrowienia i całuski - dyslektyczka
have a nice day :)
  • 0
[you] nawet nie wiesz jak wielkim szczęściem jest wierzyć w miłość... ja kiedyś wierzyłam i to były najpiękniejsze chwile. :)

#24 Monia74

Monia74

    Narrator

  • Moderator
  • 1461 postów

Napisano 09 październik 2007 - 15:35

Elfiku,
nie po oczach, no :-)
Generalnie dziewczyny poruszyły temat niechlujstwa, lenistwa i udziwnienia językowego. Nie mogę się wypowiadać za wszystkich piszących na tym forum, natomiast ja na pewno nie odrzucam nikogo tylko ze względu na jego "dys...".
Jeszcze raz powtarzam, że nóż w kieszeni mi się otwiera, gdy widzę wszelakie wydumane, nowe, nie wiadomo skąd się biorące zasady pisowni i ozdobników.
Natomiast mam głęboki szacunek dla osób, które poprzez swoją ciężką pracę, piszą starannie i poprawnie.
Pozdrawiam cieplutko.

  • 0

#25 elfik

elfik

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 43 postów

Napisano 09 październik 2007 - 15:57

Elfiku,
Generalnie dziewczyny poruszyły temat niechlujstwa, lenistwa i udziwnienia językowego.

Co do udziwniania językowego zupełnie zgadzam się z tym, że dzieje się źle, rozmawiając z ludźmi słyszę jak umiera nasz, polski język, słyszę jak ludzie coraz częściej rozmawiają ze sobą językiem jak ja to nazywam "komputerowym".

Nigdy jednak nie próbowałabym oceniać czy ktoś, kto pisze nieskładnie bo jego myśli właśnie takie są, bo tak go Bozia obdarzyła, bo od zawsze jak tylko zaczął mówić jego zdania są dziwnie sformułowane lub ktoś kto robi masę błędów, na komputerze osoba trzecia zalogowała go do IPON-u bo sam nie potrafi, czy taki ktoś jest niechlujnym leniwcem. Swego czasu spędzałam godziny na rozmowach z panem chorym na porażenie mózgowe, kiedy na początku naszej znajomości pisał, wydawało mi się, że to osoba leniwa i niechlujna.. myliłam się bardzo, kiedy postanowił że powinnam go usłyszeć- wolałam jego pisanie. Dlaczego? Bo mówił bez ładu i bardzo niezrozumiale, bo bywało, że nie odmieniał przez przypadki, bo był zaniedbany przez rodzinę...

Dlatego nie odważyłabym się oceniać innych, twierdząc, że piszą tak a nie inaczej z niedbalstwa.

Ale to tylko moje zdanie proszę szanownej elity "Miodków" ;)
  • 0
[you] nawet nie wiesz jak wielkim szczęściem jest wierzyć w miłość... ja kiedyś wierzyłam i to były najpiękniejsze chwile. :)

#26 verselle

verselle

    Sufler

  • Administrator
  • 341 postów

Napisano 09 październik 2007 - 22:06

Ale to tylko moje zdanie proszę szanownej elity "Miodków" ;)

Elfik, po pierwsze proszę abyś dokładnie przeczytała ostatnie zdanie z mojego poprzedniego posta, a po drugie, proszę abyś mnie oraz innych nie oceniała jako jakąś "elitę" tylko dlatego że mamy własne zdanie w tym temacie, dokładnie tak samo jak i Ty. Pisząc poprzedni post opisałem osoby co do których mam pewność że właśnie z powodu zaniedbań tak piszą, więc nie chowajmy tego rodzaju zachowań za zasłonką dysleksji, gdyż w wielu przypadkach jest to zwykłe "olewanie".
  • 0

Jacek "Verselle"


#27 Difra

Difra

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 437 postów

Napisano 09 październik 2007 - 23:47



Nie macie pojęcia o czym piszecie, powtarzam, chcecie człowieka na wózku nauczyć chodzić.
[...]
Napiszcie, że forum IPON jest dla osób z IQ conajmniej 120 powiedzmy.
W meilu potwierdzającym rejestrację napiszcie "za błędy stylistyczne i ortograficzne zostaniesz zaszczekany i zmieszany z błotem przez IPON-ową śmietankę."

Miałam nie wtykać już kija w mrowisko, ale poczułam się niejako wezwana do odpowiedzi.
Jestem logopedą i wiem ile wysiłku kosztuje poprawne pisanie, czytanie u dyslektyka. Ale- Elfiku- sama piszesz, że syn mógł kształcić się bez ulg. Reasumując Twój post, wniosek z tego taki, że jednak można "człowieka na wózku nauczyć chodzić". :rolleyes:

Jeśli chcemy dbać o dyslektyków to tym bardziej starajmy się pisać poprawnie, bo dysleksja to przecież nie tylko kłopoty w pisaniu, ale także w czytaniu (najkrócej rzecz ujmując). Jeśli ktoś będzie pisał z błędami, z udziwnieniami, to dyslektyk będzie miał problem ze zrozumieniem tekstu.

Wniosek z tego krótki: dbając o poprawność ortograficzną, stylistyczną, ograniczając udziwnienia, dbamy nie tylko o język polski, ale również o dyslektyków, którzy mogą i powinni być uczestnikami tego forum. Do czego oczywiście zapraszam. :)


Pozdrawiam miło,
Asia

  • 0
Pies szczeka- karawana idzie dalej!

"Albo jest idealizm, albo jest materializm, albo nie ma ku.wa nic śmiesznego" [W.Dymny]

#28 Andromeda

Andromeda

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 23 postów

Napisano 10 październik 2007 - 08:04

Nie macie pojęcia o czym piszecie, powtarzam, chcecie człowieka na wózku nauczyć chodzić.

Szanowna Pani. Aby zrozumieć choć w części problem dysleksji a co za tym idzie dysgrafii poszperałem w necie. Powiem szczerze że na pewno w edukacje syna włożyła Pani mnóstwo wysiłku i starań tym bardziej, że sama Pani na tę przypadłość cierpi. Rozumiem Pani zirytowanie uwagami a raczej sposobem pisania tych uwag.

Difra Miałam nie wtykać już kija w mrowisko, ale poczułam się niejako wezwana do odpowiedzi.
Jestem logopedą i wiem ile wysiłku kosztuje poprawne pisanie, czytanie u dyslektyka.

W takim razie powinna Szanowna Pani podać konkretne przykłady tych udziwnień językowych o jakie chodzi. Natomiast jak widzę nie wystarczyło Pani oświadczenie Pani pod nazwą elfik, że pracuje nad tym.

Difra
Ale- Elfiku- sama piszesz, że syn mógł kształcić się bez ulg. Reasumując Twój post, wniosek z tego taki, że jednak można "człowieka na wózku nauczyć chodzić". :rolleyes:

No i to właśnie jest kij, który włożyła Szanowna Pani w mrowisko. Tyle tylko że nie w to miejsce co trzeba. Czy syn uczył się z ulgami czy też nie to sprawa jego Matki, a nawet jak nie korzystał z ulg – czy Szanowna Pani jest jasnowidzem z jakich powodów? Lecz wykorzystała Pani ten fakt aby wytknąć. To pachnie wścipstwem. Moim zdaniem to nietaktowne i bardzo nie na temat. Zamiast wziąć pod uwagę treść wypowiedzi Szanowna Pani czepia się czy korzystał z ulg czy też nie – a nie o tym tu mowa i nie Pani w tym sprawa.

Difra
Jeśli chcemy dbać o dyslektyków to tym bardziej starajmy się pisać poprawnie, bo dysleksja to przecież nie tylko kłopoty w pisaniu, ale także w czytaniu (najkrócej rzecz ujmując). Jeśli ktoś będzie pisał z błędami, z udziwnieniami, to dyslektyk będzie miał problem ze zrozumieniem tekstu.

Szanowna Pani. Proszę o konkretne przykłady, aby było jasne o jakie udziwnienia chodzi? I tyle. Bo dla mnie bardzo dziwnym jest fakt że używa się słów z angielskiego lub drażnią mnie niektóre głupawe wręcz teksty pod postami, które są obraźliwe i wcale nie są żartem. Proszę spojrzeć tylko na swój tekst pod postem, czy taki tekst jest żartem? Takich podpisów jest więcej na tym forum - to również wiele mówi o osobie go stosującym.

Drażni mnie że jakoś nikt nie mówi o tym że postawiony temat gdzieś zanika w dalszych postach a dyskusja skierowana jest na osoby piszące. Jakie to naukowe Szanowni Państwo.

Pozdrawiam
  • 0
Życie jest wielką zagadką

#29 puntodivista

puntodivista

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 125 postów

Napisano 10 październik 2007 - 11:55

Sazie powinna Szanowna Pani podać konkretne przykłady tych udziwnień językowych o jakie chodzi.

A może wystarczy przeczytać cały wątek..udziwnienia są wymienione.

A co do tematu..
Drażnią mnie posty, w których za mocno nie mogę się połapać i te pisane żywymi kolorami..no, ale cóż, to tylko forum. Tak na prawdę to ta dyskusja nie ma większego sensu bo i tak się nic nie zmieni. Niektórzy po prostu nie mogą nic z tym zrobić a jeśli mówimy o pewnego rodzaju niechlujstwie czy roztrzepaniu-nikt się tego nie oduczy przez chwilę ;)
A pomysł poprawiania postów przez modera to jedna wielka pomyłka..to tak jak otwieranie cudzej korespondencji :/




Pozdrawiam :cool:

Love & Peace :cool:
  • 0

Celuj w księżyc, bo nawet jeśli nie trafisz, będziesz między gwiazdami...


#30 Difra

Difra

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 437 postów

Napisano 10 październik 2007 - 11:59

Andromedo,
od tematu nie odbiegłam, a o udziwnieniach i sposobie pisania było już napisane w poprzednich postach, więc nie widzę potrzeby powielania.
Co zaś się tyczy Elfika, to nie jestem wścibska, a jedynie wykazałam nielogiczność wywodu Elfika, aczkolwiek doceniam trud, jaki włożyła i wkłada w pracy nad dysleksją.

Andromedo, mówisz o odbieganiu od tematu, a sam to robisz:

[...]dla mnie bardzo dziwnym jest fakt że używa się słów z angielskiego lub drażnią mnie niektóre głupawe wręcz teksty pod postami, które są obraźliwe i wcale nie są żartem. Proszę spojrzeć tylko na swój tekst pod postem, czy taki tekst jest żartem? Takich podpisów jest więcej na tym forum - to również wiele mówi o osobie go stosującym.

Załóż osobny wątek dotyczący podpisów w awatarze i dyskutuj na ich temat.

Rozmawiałam w swoim czasie z osobą z iponu, która ma duże kłopoty dyslektyczne. Ponieważ trudno mi było czytać wypowiedzi tej osoby poprosiłam w trakcie osobistej rozmowy, by nieco staranniej pisała posty, by korzystała z edytora tekstu i osoba ta dostosowała się do mojej prośby. Jej posty nie są teraz absolutnie pozbawione błędów, ale są zdecydowanie czytelniejsze, mają też zdecydowanie mniej błędów, a o to przecież chodzi. Ja, jako zwykły czytelnik mogę łatwiej zrozumieć tekst, więc osoba z dysleksją też będzie miała ułatwione czytanie i rozumienie.
Pozdrawiam miło,
Asia



  • 0
Pies szczeka- karawana idzie dalej!

"Albo jest idealizm, albo jest materializm, albo nie ma ku.wa nic śmiesznego" [W.Dymny]

#31 zajoc 58

zajoc 58

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 129 postów

Napisano 10 październik 2007 - 12:09

Kurcze no ladnie ktos z elity robi pieknie likwidujac posty.:(
  • 0

#32 tomaszek

tomaszek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 827 postów
  • Skąd:wyspa Wolin

Napisano 10 październik 2007 - 12:22

Niekoniecznie kto robi błędy i pisze niegramatycznie to dyslektyk może to być również osoba głuchoniema, a bywa że osoby głuchonieme pisza niegramatycznie, oczywiscie niektórzy tylko, a fakt ze nieraz taki niegramatycznie napisany tekst bywa trudny do odczytania, no ale od czego edytory tekstu. Ciekawe czy na forum dla osób głuchoniemych zwracają uwagę komuś ze pisze niegramatycznie ;)
również nie cierpię nowomowy typu jush czy dopże, albo jak swego czasu niektórzy na czacie witali się pisząc 6 zamiast cześć.
  • 0
Eunuch i krytyk z jednej są parafi....obaj wiedzą jak trzeba-żaden nie potrafi. (Boy-Zeleński)

#33 Difra

Difra

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 437 postów

Napisano 10 październik 2007 - 12:59

Kurcze no ladnie ktos z elity robi pieknie likwidujac posty.:(

Tomku, temat nie dotyczy likwidacji postów, poza tym napisałeś do mnie w mailu:


zajoc 58 z IPON - forum osób niepełnosprawnych wysłał Ci wiadomość. Możesz odpowiedzieć do zajoc 58 przez
odpisanie na ten email.

Treść wiadomości jest następująca:
-----------------------------------------------------------------------

Dziekuje ci Asiu za to ze zlitwidowałas moj post...

-----------------------------------------------------------------------

otóż oświadczam, że żadnych postów nie likwidowałam :/

  • 0
Pies szczeka- karawana idzie dalej!

"Albo jest idealizm, albo jest materializm, albo nie ma ku.wa nic śmiesznego" [W.Dymny]

#34 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3594 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 10 październik 2007 - 18:33

zajoc 58 - czy nie uważasz, że wypadałoby przeprosić Difrę za posądzenie jej o usunięcie Twojego posta?
  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#35 Andromeda

Andromeda

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 23 postów

Napisano 10 październik 2007 - 16:58

Andromedo,
od tematu nie odbiegłam, a o udziwnieniach i sposobie pisania było już napisane w poprzednich postach, więc nie widzę potrzeby powielania.

Trzeba powielać przykłady tych udziwnień jak wymaga się poprawnego pisma, mowy. Szanowna Pani jako logopeda zapewne wie że praca z dysleksją czy w ogóle jakimiś anomaliami czy udziwnieniami oparta jest szczególnie na ćwiczeniu i przypominaniu. Powtarzaniu, przytaczaniu właściwych form tam gdzie to jest stosowne i potrzebne. Wybaczy Pani lecz ja nie odsyłam do innych postów po informację skoro sam w tej sprawie się wypowiadam. Przytaczam swoje argumenty i przytaczam przykłady na ich poparcie.

Co zaś się tyczy Elfika, to nie jestem wścibska, a jedynie wykazałam nielogiczność wywodu Elfika, aczkolwiek doceniam trud, jaki włożyła i wkłada w pracy nad dysleksją.

Nie Szanowna Pani. Poruszając kwestię ulg w swoim wywodzie użyła Pani dwuznaczności w sposobie odbioru przekazanej przezeń informacji. Nie wspominając już o tym że nie było to stosowne te kwestię podnosić na kworum.

Andromedo, mówisz o odbieganiu od tematu, a sam to robisz:

[...]dla mnie bardzo dziwnym jest fakt że używa się słów z angielskiego lub drażnią mnie niektóre głupawe wręcz teksty pod postami, które są obraźliwe i wcale nie są żartem. Proszę spojrzeć tylko na swój tekst pod postem, czy taki tekst jest żartem? Takich podpisów jest więcej na tym forum - to również wiele mówi o osobie go stosującym.

Ależ nie Szanowna Pani. Dokładnie przytoczone prze ze mnie przykłady są jak najbardziej w tym temacie, a to z prostej przyczyny – bo te przykłady również są udziwnieniami na tym forum. Używanie z angielskiego pewnych zwrotów jest stosowne tam gdzie mówimy o tłumaczeniach z angielskiego, mamy prace z tekstem angielskim – więc i w pisanym tekście będą i mogą przewijać się obcojęzyczne zwroty. Lecz tu nikt nie tłumaczy tekstów obcojęzycznych i na ich temat nie dyskutuje więc jaki sens jest używać tych słów?
Następnie co do podpisów. Mówi Szanowna Pani że jest logopedą – więc rozumiem że osobą stateczną i inteligentną, a co czytamy w Pani podpisie pod postem?
Cytuję:” uzda w ryj i do przodu:))”. I o czym to świadczy? To ma być przykład dobrej nauki?
Co ma sobie pomyśleć osoba która to czyta? Zastanowiła się Pani nad tym.

Rozmawiałam w swoim czasie z osobą z iponu, która ma duże kłopoty dyslektyczne. Ponieważ trudno mi było czytać wypowiedzi tej osoby poprosiłam w trakcie osobistej rozmowy, by nieco staranniej pisała posty, by korzystała z edytora tekstu i osoba ta dostosowała się do mojej prośby.

I to jest bardzo dobry sposób. Z wielkim taktem zwracać się do osoby w takich sprawach w rozmowach osobistych przez skrzynkę lub e-mail, lecz nie na forum, gdyż osoba której zwraca się taką uwagę może poczuć się niekomfortowo ( delikatnie mówiąc).
Tak więc jak wspomniałem udziwnienia mają różne oblicza na tym forum. Sęk w tym że ludzie tu piszący nie zawsze zastanawiają się nad tym co jest tym udziwnieniem?
Czy udziwnienia świadomie wprowadzane w postach czy też przy nich? Czy udziwnieniem można nazwać fakt wynikający ze schorzenia? Już nie był bym taki pewien. Dla mnie byłby to objaw schorzenia i jako taki byłbym tak to traktował i jako taki poruszał bym tylko w prywatnych rozmowach poza forum.
Pozdrawiam serdecznie
  • 0
Życie jest wielką zagadką

#36 zajoc 58

zajoc 58

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 129 postów

Napisano 10 październik 2007 - 17:18

Kurcze no ladnie ktos z elity robi pieknie likwidujac posty.:(

Tomku, temat nie dotyczy likwidacji postów, poza tym napisałeś do mnie w mailu:


zajoc 58 z IPON - forum osób niepełnosprawnych wysłał Ci wiadomość. Możesz odpowiedzieć do zajoc 58 przez
odpisanie na ten email.

Treść wiadomości jest następująca:
-----------------------------------------------------------------------

Dziekuje ci Asiu za to ze zlitwidowałas moj post...

-----------------------------------------------------------------------

otóż oświadczam, że żadnych postów nie likwidowałam :/

Asiu kochanie z moderatorow na forum bylas tylko ty wiedz powiedz jak to sie stalo ze post zniknol?
  • 0

#37 Difra

Difra

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 437 postów

Napisano 10 październik 2007 - 17:36

Zajoc 58, bez poufałości proszę.
Może źle coś potwierdziłeś. Ja mogę moderować tylko własny dział "Problemy i problemiki", ale i tam nie usuwam postów jeśli nie jest przekroczony żaden punkt regulaminu. Jeśli Twój post zniknął, to napisz go jeszcze raz, a nie wysuwasz pochopne wnioski.

  • 0
Pies szczeka- karawana idzie dalej!

"Albo jest idealizm, albo jest materializm, albo nie ma ku.wa nic śmiesznego" [W.Dymny]

#38 zajoc 58

zajoc 58

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 129 postów

Napisano 10 październik 2007 - 17:42

Zajoc 58, bez poufałości proszę.
Może źle coś potwierdziłeś. Ja mogę moderować tylko własny dział "Problemy i problemiki", ale i tam nie usuwam postów jeśli nie jest przekroczony żaden punkt regulaminu. Jeśli Twój post zniknął, to napisz go jeszcze raz, a nie wysuwasz pochopne wnioski.

Oołł nic wiecej nie napisze prosze pani
  • 0

#39 zajoc 58

zajoc 58

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 129 postów

Napisano 10 październik 2007 - 18:38

Przepraszam I Dziekuje Za Wspulprace Pa
  • 0

#40 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 10 październik 2007 - 21:15

Faktycznie, to przykre, że dyskusja poszła w zupełnie innym, od zamierzonego, kierunku :(

Popierając post Balbiny nie miałam zamiaru nikogo poniżyć, ani zniechęcać do pisania na forum. Miałam na myśli dokładnie, to, co napisałam i nic ponad to, czyli - uogólniając - chodziło mi o to, aby osoby mające problem z pisownią, mogły korzystać (i żeby korzystały) z ułatwień, jakim są edytory tekstu i słownik do przeglądarki Firefox.
Nie zaliczam się do żadnej elity i nie wiem dlaczego elfik tak łatwo sama tworzy podział na lepszych i gorszych, bo ja nie zamierzałam tego robić.
Dodatkowo, nikogo nie oceniam i nikomu nie przypisywałam niedbalstwa, lecz sugerowałam, że jest to niechęć do korzystania z nadmienionych wcześniej ułatwień, a może niewiedza, że takie formy ułatwień istnieją...
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych