Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Poprawnie gramatycznie posty


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

#41 zjjantar

zjjantar

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 70 postów

Napisano 11 październik 2007 - 07:43

Witam
[quote name='Kicia]Faktycznie' date=' to przykre, że dyskusja poszła w zupełnie innym, od zamierzonego, kierunku :([/quote']
Właśnie ten problem poruszałem. To też dziwne zachowanie? brak uwagi? nie wiem jak to nazwać. Na początku był temat a potem jakoś zanika i przeradza się w inny.

[quote name=' Kicia]Popierając post Balbiny nie miałam zamiaru nikogo poniżyć' date=' ani zniechęcać do pisania na forum. Miałam na myśli dokładnie, to, co napisałam i nic ponad to, czyli - uogólniając - chodziło mi o to, aby osoby mające problem z pisownią, mogły korzystać (i żeby korzystały) z ułatwień, jakim są edytory tekstu i słownik do przeglądarki Firefox.[/quote']
Droga Pani. Zrobiła Pani dokładnie coś więcej, zasugerowała Pani w swoim poście.

[quote name='Kicia]„Mogę zrozumieć' date=' że ktoś jest np. dyslektykiem, ale dlaczego miałby [b']być przy okazji leniwcem", któremu nie chce się wkleić tekstu do Worda?”

być przy okazji leniwcem"[/quote]
I ta drobna uwaga wystarczyła aby wywołać lawinę. A przecież zastanówmy się nad tym, czy na pewno wiemy dla czego ludzie nie używają programów pomocowych służących do sprawdzania tekstów? Mnie nasuwa się parę, a mianowicie:
1/ brak wiedzy:
a) czyli gdzie zdobyć taki program?
B) czyli jak zainstalować owy program?
c) czyli jak z niego korzystać?
2/ umiejętności w pracy z komputerem:
a) czyli czynności ograniczone poprzez brak wiedzy.
3/ trudności wynikające z ograniczeń zdrowotnych.
Pewnie w niektórych przypadkach i lenistwo lecz nie podawał bym tego przykładu dyskutując na temat tyczący się do ogółu a już na pewno do konkretnej osoby, z prostej przyczyny, nikt z nas nie wie jakie są prawdziwe powody takich zachowań. Ja bym nie był taki pewien. Więc w jakiś sposób wydała pani osąd.

[quote name='Kicia]Nie zaliczam się do żadnej elity i nie wiem dlaczego elfik tak łatwo sama tworzy podział na lepszych i gorszych' date=' bo ja nie zamierzałam tego robić.[/quote']
Droga Pani. Może nie zamierzała Pani wprowadzać podziału na lepszych i gorszych, lecz Pani pod nazwą elfik mogła poczuć się urażona.

[quote name='Kicia]Dodatkowo' date=' nikogo nie oceniam i nikomu nie przypisywałam niedbalstwa, lecz sugerowałam, że jest to niechęć do korzystania z nadmienionych wcześniej ułatwień, a może niewiedza, że takie formy ułatwień istnieją...[/quote']
A może niechęć do korzystania z tych programów wynikająca z niewiedzy ogólnie pojętej w tym temacie.

Ale wiedząc że człowiek jest omylny, ufajmy że będzie lepiej i tego wszystkim życzę.
Pozdrawiam serdecznie
  • 0
" Człowiek jest tylko człowiekiem gdy żyje dla Człowieka"


#42 Gość_Karina_*

Gość_Karina_*
  • Gość

Napisano 11 październik 2007 - 08:57

Ech szkoda słów
  • 0

#43 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 11 październik 2007 - 22:26

Myślę, że forum jest takim miejscem, gdzie łatwo jest nadinterpretować czyjeś słowa, choćby z powodu niezrozumienia tekstu - i pewnie tak zostały zrozumiane moje słowa, więc żadne sprostowania, ani cytaty z wcześniejszych postów, nic nie pomogą...

Pozostaje mi więc tylko powtórzyć i uściślić myśl przewodnią tego tematu - Starajmy się konstruować swoje posty tak, aby ktoś inny, czytając te teksty, nie musiał zastanawiać się o co nam chodzi.
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych