Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Bezsenność


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
46 odpowiedzi w tym temacie

#21 pirlipata

pirlipata

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 24 wrzesień 2008 - 15:11

Duży wybór naturalnych sposobów na zaśnięcie (od liczenia kaczek i baranów ;) po techniki medytacyjne znajdziecie na stronce http://www.pawilon75.webpark.pl
pozdrawiam
Pirlipata
  • 0

#22 moniapogo

moniapogo

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 04 lipiec 2009 - 18:28

Jeżeli chodzi o tabletki to są ziołowe i nazywaja sie Nervomix myśle że warto spróbowac. Pozdrawiam
  • 0

#23 joanna71

joanna71

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 9 postów

Napisano 04 wrzesień 2009 - 13:33

Bezsenność - jest sporo naturalnych ziołowych środków , np.: melisa , melatonina - to środek na zmianę czasową (strefę )
Melatonina - występuje u każdego człowieka w mózgu - jej brak powoduje właśnie brak snu
poza tym ogromny wpływ na sen ma stres, którego na co dzień nie brak .
Za stres (nadmiar ) odpowiada np.: brak magnezu w organiźmie .
Środki farm. to niestety kij o dwóch końcach na jedno pomoga na co innego zaszkodzą. Więc bezpieczniej zwyczajnie kontaktować się z lekarzem nim co kolwiek weźmie się .
Co do sposobów naturalnych to można przed snem posłuchać muzyki (spokojnej), poczytać ksiażkę , odrobina świerzego powietrza też jest wskazana
  • 0
Człowiek nie szklanka i nie zobaczysz co w nim siedzi

#24 qrst

qrst

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 23 październik 2009 - 21:58

Otrzymujesz ostrzeżenie za złamanie regulaminu forum (punkt 3 d, r, s).
Admin

  • 0

#25 punk

punk

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 356 postów

Napisano 11 listopad 2009 - 01:13

Mi czasem pomaga posłuchanie muzyki lub oglądanie TV wtedy od razu zasnę, inaczej męczę się do późnych godzin nocnych.
  • 0

#26 LamSen

LamSen

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 34 postów

Napisano 19 styczeń 2010 - 23:06

Spokojna i cicha muzyka to chyba najlepsza metoda na bezsennosc. Telewizor jest zbyt rozpraszajacy jak dla mnie i napewno nie mógłbym zasnac. A z takich domowych sposobów dobra jest także melisa.
  • 0
Zdrowy,spokojny sen !

#27 Marek_Spy

Marek_Spy

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 16 grudzień 2010 - 17:45

tak czytam o problemach bezsenności to wydaje mi się ze środki farmaceutyczne to jedynie proteza . Proponuje zapoznanie się z metodami relaksacji itp. Ciekawą metodą jest Brain Wave ktore stosowałem z powodzeniem
  • 0

#28 stu

stu

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 27 postów

Napisano 08 styczeń 2011 - 11:49

A nie próbowaliście magnez i potas.....oraz ..Persen ...niektórym dobrze robi Melanina .......a tak w ogóle , by usnąć musi być ciemno ,
Pozdrawiam cieplutko , czasem mi to się trafia ,....niestety :(
  • 0
"Są takie dni, kiedy i makijaż nie pomoże"

Pozdrawiam serdecznie . Basieńka.

#29 Paulla

Paulla

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 897 postów
  • Skąd:Gniezno

Napisano 12 styczeń 2011 - 19:44

A nie próbowaliście magnez i potas.....oraz ..Persen ...niektórym dobrze robi Melanina .......a tak w ogóle , by usnąć musi być ciemno ,

Magnez i potas niby ma działanie antystresowe, ale słabo to funkcjonuje.
PERSEN wypróbowany przez członków mojej rodziny - efektów 0.
A co do Melaniny to nie masz czasem na myśli Melatoniny?
Ja też, by usnąć muszę mieć ciemno.
Tylko, że ja śpię jak suseł po 12h, może dlatego, że ciągle miewam jakieś stany zapalne i lekarze niewiele mogą z tym zrobić.
Podobno często nie można zasnąć z przemęczenia, sama kiedyś tak miałam.
  • 0
"Wszystkie niejasne pojęcia muszą upaść nim uczeń może nazwać siebie mistrzem..." Bruce Lee
"Trzeba mieć niemało odwagi, aby się ukazać takim jakim się jest naprawdę." Søren Aabye Kierkegaard

#30 grubby77

grubby77

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 585 postów

Napisano 12 styczeń 2011 - 20:07

A nie próbowaliście magnez i potas.....oraz ..Persen ...niektórym dobrze robi Melanina .......a tak w ogóle , by usnąć musi być ciemno ,
Pozdrawiam cieplutko , czasem mi to się trafia ,....niestety :(


Permen jeszcze lepiej robi niektórym hi hi!
Gdy nie moge usnac przytulam poduszke marzac, iz to moja ukochana!!
  • 0
"NIE MA kaleki; JEST CZŁOWIEK"-Maria Grzegorzewska zPIPS=WSPS teraz APS

#31 Pablopk

Pablopk

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 34 postów

Napisano 17 luty 2011 - 08:17

Ja czasem jak zbyt długo oglądam TV to nie mogę zasnąć. I myślę o wszystkich zbędnych sprawach.
  • 0

#32 Nutka35

Nutka35

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 54 postów

Napisano 20 luty 2011 - 12:21

Jak mam dużo spraw na głowie i wydaje mi się że sobie nie poradzę z nimi, nie mogę spać. Jak coś nie daje spokoju ... wtedy myślę co tu zrobić żeby było dobrze...
  • 0

#33 Pablopk

Pablopk

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 34 postów

Napisano 28 luty 2011 - 09:04

Takie myślenie zwykle u mnie kończy się o 5 rano.
  • 0

#34 Gość_Voyteck_*

Gość_Voyteck_*
  • Gość

Napisano 03 luty 2012 - 16:30

Odświeżam temat i może ktoś zna jakieś nowe "metody" w skutecznym zasypianiu :)
  • 0

#35 swistak2112

swistak2112

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 40 postów

Napisano 13 maj 2012 - 14:25

Witajcie. Wroce Do Tematu Bezsennosci. Dziekuje Za Wszystkie Wasze Sugestie Dotyczace Tego Problemu. Mam Pytanie- Czy Ktos Z Was Leczyl Kiedys Bezsennosc I Lęki Na Tle Nerwowym Hydroxyzyna Lub Chlorprotixenem? A Jesli Tak To Jakie Sa Wasze Opinie Na Temat Tych Leków? Pozdrawiam I Zycze Duzo Zdrowia Trzymajcie Sie Cieplo - Elusia.


Ja mam istotne problemy ze snem i bez leków mogę nie spać ponad dwie doby (sprawdzone). W moim przypadku pomaga:
Chlorprothixen 50 mg (zazwyczaj 1 tabl, czasem dwie)
Miansec 30 mg (2 tabl)
Sporadycznie do tego pól tabletki Estazolamu lub Apo-Zolpinu.
Nie ma zjawiska wzrostu tolerancji, czyli konieczności zwiększenia dawek, dla podtrzymania efektu.
Pomóc mogą inne leki (ale są droższe) np. Trittico, Mirzaten (antydepresanty działajace uspokajająco).
  • 0

#36 Zdzich

Zdzich

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 61 postów
  • Skąd:Lublin

Napisano 13 maj 2012 - 18:00

Współczuję tym którzy mają ten problem, mnie taka bezsenna noc przytrafia się raz, dwa razy na miesiącu(zaobserwowałem że zazwyczaj jest wtedy pełnia księżyca) Myślę że pomaga regularny tryb życia, ta sama pora kładzenia się i wstawania..
  • 0

Ex factis non ex dictis amici pensandi sunt


#37 swistak2112

swistak2112

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 40 postów

Napisano 13 maj 2012 - 19:47

Współczuję tym którzy mają ten problem, mnie taka bezsenna noc przytrafia się raz, dwa razy na miesiącu(zaobserwowałem że zazwyczaj jest wtedy pełnia księżyca) Myślę że pomaga regularny tryb życia, ta sama pora kładzenia się i wstawania..

Przy nieregularnym trybie życia mnie nawet dwie dodatkowe tabletki Estazolamu (czy Apo-Zolpinu) nie pomagają. Bez leków które wymieniłem w ciągu całej nocy nawet nie ziewnę- to tzw. efekt "odbicia". Czasami się to nawet przydaje w zyciu, jednak w nazwijmy to typowym rozkładzie doby to duży problem.
  • 0

#38 scharlotte

scharlotte

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 30 maj 2012 - 10:50

Polecam się zrelaksować słuchać spokojne muzyki. Jeśli osoba jest sprawna to polecam rowerek albo jakieś ćwiczenia w ciągu dnia. I również nie zapominać o magnezie z wapnem w chelatach.
Aha nie pić kawy i unikać stresu bo to wypłukuje magnez z organizmu i bezsenność murowana. Może warto zrobić podstawowe badania i szukać przyczyny. Ewentualnie melisa albo VALIDOL - który stosuje tylko w czasie długiej podróży autokarem - śpię po nim bardzo dobrze.
  • 0

#39 bini6

bini6

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 124 postów

Napisano 13 czerwiec 2012 - 21:02

Jak mam dużo spraw na głowie i wydaje mi się że sobie nie poradzę z nimi, nie mogę spać. Jak coś nie daje spokoju ... wtedy myślę co tu zrobić żeby było dobrze...


Mam tak samo ale wtedy biore książke i czytam az sie zmecze ale rano jestem nie przytomna
  • 0
nasza miłość trwa

#40 raczus

raczus

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 10 lipiec 2012 - 10:37

Ja na szczęście nie mam częstych problemów z bezsennością;). Ale jak czasem nie chce mi się spać to piję ciepłe kakao i od razu zasypiam.
  • 0
Stomatologia dla niepełnosprawnych


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych