Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Bezsenność


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
46 odpowiedzi w tym temacie

#1 elusia

elusia

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 80 postów

Napisano 10 czerwiec 2006 - 11:59

WITAM SERDECZNIE. MAM DO WAS PYTANIE - CZY ZNACIE JAKIES SKUTECZNE ALE NATURALNE I NIE UZALEŻNIAJĄCE SRODKI NA SEN? CHRUJE NA PRAZENIE MOZGOWE I MAM ZABURZENIA ROWNOWAGI ZWIAZANE Z TA CHOROBA. JAKIS CZAS TEMU MOJ LEKARZ NEUROLOG ZAPISAL MI NA MOJE PROBLEMY ZE SNEM BO CZESTO BUDZE SIE W NOCY - LEK HYDROXYZYNUM, Z KTOREGO CHCE TERAZ STOPNIOWO ZEJSC, GDYZ PODOBNO TROCHE UZALEZNIA. CZY ZNACIE JAKIES INNE NATURALNE SPOSOBY NA BEZSENNOSC? ALBO JAKIES CIEKAWE STRONY ZWIAZANE Z BEZSENNOSCIA? BEDE BARDZO WDZIECZNA ZA WSZYSTKIE WSKAZOWKI OD WAS ZWIAZANE Z MOIM PROBLEMEM. BARDZO SERDECZNIE POZDRAWIAM I ZYCZE JAK NAJMNIEJ PROBLEMOW ZE ZDROWIEM.
Z POWAZANIEM - ELUSIA.
  • 0
ela

#2 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 10 czerwiec 2006 - 23:37

nie wiem czy przy twojej chorobie mozna, ale ja kiedys mialam problem ze spaniem i neurolog przepisal mi NITROZEPAN, spalam po nim dobrze i lekko.
  • 0

#3 ewita

ewita

    Gawędziarz

  • R.I.P.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1156 postów

Napisano 11 czerwiec 2006 - 11:11

Elusia!
Lek, podany przez Alchemię jest skuteczny, ale... to nie jest łagodny ziołowy środek. A Ty, jak zrozumiałam chcesz odejść nawet od hydroxyzyny, bojąc się uzależnienia.
Moim zdaniem nie szukaj sama! Powinnaś poradzić się neurologa. Środki ziołowe też nie są takie znowu niewinne...
Ale jeśli już sama chcesz sobie pomóc - spytaj w aptece. Na pewno poradzą Ci kilka specyfików. Spróbuj. Może wystarczą takie?
  • 0
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)

#4 elusia

elusia

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 80 postów

Napisano 11 czerwiec 2006 - 12:56

WITAM SERDECZNIE. DZIEKUJE ZA WSKAZOWKI OD WAS. BYLAM U NEUROLOGA I PRZEPISYWAL MI ZAWSZE SRODKI TYPU NITRAZEPAM CZY CLONAZEPAM, PO KTORYCH ZWIEKSZALY MI SIE ZABURZENIA ROWNOWAGI CHARAKTERYSTYCZNE DLA PORAZENIA MOZGOWEGO. OCZYWISCIE SPALO MI SIE PO NICH LEKKO, ALE NAJGORSZY BYL NASTEPNY DZIEN ZWLASZCZA PRZY MPD, NA KTORE CHORUJE. DLATEGO CHCIALAM TERAZ SIEGNAC PO SRODKI NASENNE ALE JAKIES LZEJSZE I MAJACE MNIEJ DZIALAN UBOCZNYCH. JESZCZE RAZ DZIEKUJE ZA ZAINTERESOWANIE MOIM PROBLEMEM, POZDRAWIAM I ZYCZE JAK NAJMNIEJ PROBLEMOW NATURY ZDROWOTNEJ.
Z POWAZANIEM - ELUSIA.
  • 0
ela

#5 Gość_Karina_*

Gość_Karina_*
  • Gość

Napisano 24 czerwiec 2006 - 19:00

Elusiu

Też miałam podobny problem. Podobnie jak Ty choruję na mpd i towarzyszą mu zaburzenia równowagi.

Z autopsji chcę polecić Ci lek o nazwie SEDAFIT PC

Jest to łagodny lek homeopatyczny (stosowany czasem także już u małych dzieci w celu zmniejszenia pobudzenia nerwowego) który nie powoduje uzależnienia. Spało mi się po nim lekko, a po przebudzeniu nie było objawów znużenia i otępienia. Nie odczuwałam po nim także zwiększonych problemów z równowagą.


Dostępny bez recepty. Opakowanie 30 tabl. kosztuje ok. 15 zł.

Może warto spróbować :rolleyes:
  • 0

#6 ankh

ankh

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 407 postów

Napisano 25 czerwiec 2006 - 22:15

Cieprię na bezsennośc. Nie działa nic:( Hydroxyzinum, oksazepam ,felixan, relanium.
zadne ziolowe, homeopaty też nie.
Przechodzi mi ona sama po 5 latach:( jestem nią wykończona....
  • 0
"Czyny za życia odbiją się echem w wieczności"
gen. Maximus

#7 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 25 czerwiec 2006 - 22:22

kurcze to co piszecie jest przerazjace dla mnie ... ja strasznym spiochem jestem wstaje o 7 rano a o 14 juz spie do 17 :/ pozniej wstaje pije sobie usypiaczao 20.00 i znowu spac :D
  • 0

#8 ankh

ankh

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 407 postów

Napisano 26 czerwiec 2006 - 11:12

Besenność jest naprwdę straszna.Leżysz w nocy, oczy szeroko otwarte, sen nie przychodzi ....
Włączasz telewizor ale jest 2.00 to nic nie ma.... Wlączasz radio, czytasz....
To banalne przykłady , na bezsennośc spowodowaną neurologia [ jest taka] amen w pacierzu nic nie dziala .A mieliście jakieś rekordy???
Ja nie spałam 4 miesiące WOGOLE. ani w nocy ani w dzień.
Już nie powiem ile schudłam ,jak brzydka mialam cerę, jak byłam blada i wyglądałam jak cień....
  • 0
"Czyny za życia odbiją się echem w wieczności"
gen. Maximus

#9 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 26 czerwiec 2006 - 13:58

ja tez ostatnio nie śpię ... ból ręki zastąpiło łupanie w głowie
boli mnie jakby za czołem
do czasu jak siedze jest OK - jak się kładę to istna masakra ...
chyba bedzie trzeba odwiedzic neurologa ...
ale stawiam na fajki bo zaczelam znowu palic i mam wrazenie że to od tego
już nie pamietam kiedy się wyspałam :/
  • 0

#10 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 26 czerwiec 2006 - 18:33

mnie glowa boli juz od 2 tygdni codziennie, pierw bolala mnie z tylu odczywalam to jakbym miala wode w glowie teraz boli mnie na czubku i czolo :/ mimo iz sie przespie z nadzieja ze jak wstane bedzie ok to nic wstaje i dalej boli :/ ....mysle ze to nie od fajek chociaz jak dopiero zaczelas palic to mozliwe ... albo od oczu - komputer - albo od pogody :rolleyes:... czy to nie dziwne ze obie nas glowa boli w tym samym czasie?:rolleyes:
  • 0

#11 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 27 czerwiec 2006 - 07:13

tak - mieszkamy parę metrow od siebie
ja stawiam na to że jest cos nie tak
albo woda
bo woda tu jest beznadziejna ... od kiedy mieszkam mam problemy ze skórą, włosami, paznokciami ...
piękne miasto wrocław
  • 0

#12 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 27 czerwiec 2006 - 11:23

zyly wodne ? ..... mozliwe ... moze organizm jeszcze nie przezwyczail sie do nowego klimatu ... ale skoro masz problemy z wlosami, cera, paznokciami stawialbym bardziej na brak witamin

mi juz bol glowy przeszedl :) okazalo sie ze mam alergie :/
  • 0

#13 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 27 czerwiec 2006 - 12:08

mi chodzi nie o zyly wodne a o to co dają do wody pitnej w kranach
wrocław namiętnie chloruje wodę ... czasem dawki chloru są tak duże że myjąc się czuję się jak na pływalni ...
chlor to trucizna i niech wrocławskie wodociągi to wreszcie zrozumieją
tam gdzie mieszkalam wczesniej od lat ozonowano wodę - jest to zdrowsze i woda nie śmierdzi
  • 0

#14 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 27 czerwiec 2006 - 12:24

dlatego ja pije i gotuje na wodzie mineralnej (z baniaka) no z myciem sie juz gorzej, ale sie przyzwyczailam. Mowilam o zylach wodnych bo przez nie ludzie maja "rozne" samopoczucia, a tutaj ich nie brakuje.
  • 0

#15 andzia12

andzia12

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 351 postów
  • Skąd:Śląsk

Napisano 15 lipiec 2006 - 11:08

Ja mam od urodzienia kłopaty ze snem byłam mała i nikiedy do dzisiaj to chodziłam w nocy do łazenki obudziłam się nie mogę usnąć tak jak mój brat zasypia 5 segundach a ja nie czeba mi 2 godziny zależy jak jestem smęczona to zasypiam pomału.Teraz mamy lato to leżę w łóżku albo słucham muzyki albo ogłądam telewizję i tak nie usnę czasami do 3.00 w nocy leżę w łóżku i nie mogę usnąć tak póżno chodzię spać o godz. 24.00 może ja chodzę póżno spać też jest prawda.Piję zioła melisę i różnie ziółka i tak nie usnę.
  • 0
Sprzedam rower trzykołowy

#16 elusia

elusia

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 80 postów

Napisano 22 luty 2007 - 20:43

Witajcie. Wroce Do Tematu Bezsennosci. Dziekuje Za Wszystkie Wasze Sugestie Dotyczace Tego Problemu. Mam Pytanie- Czy Ktos Z Was Leczyl Kiedys Bezsennosc I Lęki Na Tle Nerwowym Hydroxyzyna Lub Chlorprotixenem? A Jesli Tak To Jakie Sa Wasze Opinie Na Temat Tych Leków? Pozdrawiam I Zycze Duzo Zdrowia Trzymajcie Sie Cieplo - Elusia.
  • 0
ela

#17 iwa372

iwa372

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 157 postów
  • Skąd:Środek Polski

Napisano 28 luty 2007 - 12:40

Witajcie! Mnie w bezsenności pomogła Melatonina 3mg.Zapytaj swojego neurologa
czy lekarstwa ,które bierzesz nie będą wchodziły w kolizje z tym lekiem.
Melatonine można kupić bez recepty.
Życzę zdrówka i kolorowych snów każdej nocy.Trzymaj się ciepło.
  • 0
Iwa 372
Tylko dla miłości nie ma przeszkód.(M.Gogol)

#18 asiatko31

asiatko31

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 293 postów
  • Skąd:Polska ;)

Napisano 28 luty 2007 - 13:07

Na moją bezsenności pomogła to ze nastawiam wiezę na 90 minut i słucham muzyki spokojnej. zanim wieża sie wyłączy ja już śpię.
  • 0

#19 loczek

loczek

    Podpowiadacz

  • Oczekujący
  • PipPipPipPipPip
  • 236 postów

Napisano 05 marzec 2007 - 19:00

Mi czasem pomaga ciepla kąpiel czasem ciepłe mleko bądz tez kakao lub zjedzenie kostki czekolady lub jednego banana. To moje sposoby ale bywa tak ze nic z tych sposobów nie zadziała bo jestem za bardzo przygnębiona czy w mej głowie kotłują sie najprzeróżniejsze czarne myśli.. Wtedy pomaga mi najbardziej rozmowa (klikanie) z kimś kto mnie rozumie... kogo lubie. Taka rozmowa przypomina mi że nie jestem sama że jest ktoś kogo cos obchodze. Zasnę wtedy nie tylko uspokojona ale z uśmiechem na ustach. :)
  • 0
Wczoraj jest historią Jutro jest zagadką. Dziś jest darem

#20 tomaszek

tomaszek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 827 postów
  • Skąd:wyspa Wolin

Napisano 10 marzec 2007 - 11:30

Akurat niue mam wiekszych klopotow ze snem,zdarza sie ze nieraz ze w nocy sie obudze i nie moge zasnac.ale to glownie jak taki szalony wiatr wieje
U mnie zeby dobrze spac czy zasnac pomaga wysilek fizyczny,ruch, lub praca fizyczna ,czy zmeczenie fizyczne,ale fakt nie mozna przed zasnieciem za duzo myslec.
choc zdaje sobie sprawe ze u osob po porazeniu zmeczenie moze wywolac bezsennosc.
widzialem w aptecha Melatominę to podobno pomaga na sen
  • 0
Eunuch i krytyk z jednej są parafi....obaj wiedzą jak trzeba-żaden nie potrafi. (Boy-Zeleński)


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych