Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Bezsenność


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
46 odpowiedzi w tym temacie

#41 Valeska

Valeska

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 376 postów

Napisano 27 lipiec 2012 - 23:10

Ja od dzieciństwa mam problemy z bezsennością żadnych środków farmakologicznych nigdy nie brałam, bo każda chemia nawet ta w tabletkach miewa skutki uboczne. Jedynie długi wysiłek fizyczny najlepiej na powietrzu może sprawić że sen przyjdzie szybciej. Czasem wypicie piwa przed snem też pomaga, ale nie polecam nikomu tej metody, bo jak wiadomo bywają zdrowsze...
  • 0

#42 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 28 lipiec 2012 - 06:06

Ja mam coś takiego, że jak nie zasnę gdzieś tak do północy to potem zaśnięcie graniczy u mnie z cudem, bo po prostu przejdzie mi chęć na spanie i zacznę ,,myśleć i kombinować", a wtedy mogłabym leżeć bezsennie aż do rana :D
Przy takich upałach jak teraz to trzeba sobie znaleźć jakiś sposób chłodzenia - nie wyobrażam sobie zasnąć przy zamkniętych oknach w taką pogodę :P Ja przed zaśnięciem muszę się porządnie napić (w sensie wody :devil: ) bo potem budzę się w poszukiwaniu H2O i mam przerywany sen :P
Wydaje mi się, że odpowiednia pozycja podczas snu to pół sukcesu - każdy ma tak naprawdę swoją ulubioną z rozmiarem i ułożeniem pod głową poduszki włącznie ;) Nie polecam zbyt dużo poduszek pod głowę, bo gdy jest zbyt wysoko to kręgi szyjne dostają nieźle popalić - najlepiej duża podusia, ale płaska i oczywiście milusia w dotyku... :P Ja sobie często ją podwijam tak aby szyja właśnie spoczywała wygodnie i stabilnie na poduszce, a nie wisiała w powietrzu podczas gdy potylica zajmowałaby 3/4 poduszki... :P
  • 0

#43 zuza10

zuza10

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 21 postów

Napisano 14 wrzesień 2012 - 12:58

Mi na bezsenność pomaga oglądanie zawodów f1 albo słuchanie odgłosów odkurzacza - monotonny hałas szybko usypia. Oglądanie tv i komputer pobudzają mózg i nie śpi się najlepiej. Ze środków ziołowych polecam 5 lub 6 procentowy wyciąg alkoholowy z chmielu, popularnie zwany piwem w ilości jedna lub dwie sztuki przed snem.
  • 0

#44 Gloria

Gloria

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 446 postów

Napisano 15 wrzesień 2012 - 12:55

Ze środków ziołowych polecam 5 lub 6 procentowy wyciąg alkoholowy z chmielu, popularnie zwany piwem w ilości jedna lub dwie sztuki przed snem.


Alkohol pomaga zasnac, ale po krotkim czasie wybudza i utrudnia ponowne zasniecie.
http://zdrowie.gazet...912,717122.html

Chmiel w tabletkach lub kapsulkach, Kozlek lekarski ( Valerian), Melisa, Melatonina (dziala tylko przez kilka minut, wiec wspomaga zasypianie ale nie przedluza snu), produkty zywnosciowe zawierajace tryptofan (mleko, banany, kakao), posilki weglowodanowe na kolacje, poniewaz bialko utrudnia transport tryptofanu do mozgu.
Czyli np. pieczywo z pomidorem, banan i kakao, zamiast kielbasy z piwem.
  • 0

#45 EwaZz

EwaZz

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 29 listopad 2014 - 12:48

W moim przypadku bezsenność była prawdziwym dramatem. Wychowując dwójkę dzieci nie mogłam sobie pozwolić na ciągłe rozkojarzenie. Kiedy mój synek nie zauważony za mnie wyszedł do otwartego okna, stwierdziłam, że muszę coś z tym zrobić, bo dojdzie do tragedii. Sięgnęłam po forsen z melatoniną i już po ok 2 tygodniach od połknięcia pierwszej tabletki spałam normalnie. Mam też więcej sił i znacznie lepszy humor. Pewnie to też jego zasługa:)


  • 0

#46 misshihi

misshihi

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 716 postów
  • Skąd:Warszawa-Mokotów

Napisano 30 listopad 2014 - 14:49

Kilka sposobów na zasypianie.

 

1. Bierzemy nudną książkę, może byś jakaś fachowa, np. o budowie silników rakietowych ;) i czytamy ję bardzo uważnie i ze zrozumieniem (ha ha!). Z nudów zasypiamy. Następnego dnia bierzemy tę samą książkę i czytamy ją od początku, niczego nie pomijając. Zasypiamy szybciej. Następnego dnia znów, i znów i znów...Po pewnym czsie będziemy zasypiać już na sam widok tej cholernej książki, bo mózg zacznie sie przed nią bronić zasypiając. :)

 

2. Wygodnie układamy sie w łóżku i nie zamykamy oczu, tylko wpatrujemy sie w jeden punkt spod wpół przymkniętych powiek. Całą swoją uwagę i myśli skupiamy na tym, zeby oczy były otwarte. Jak tylko nam się zamkną, na siłę je otwieramy. Nie myslimy o niczym innym, tylko o niezamykaniu oczu! Nawet jak już wydaje nam się, ze  zasypiamy i nie mamy siły otworzyć oczu, na siłę je otwieramy, bo skoro zauważyliśmy, że się zamknęły, to znak, że jeszcze nie śpimy i zaaraz zaczniemy myśleć o problemach, zamiast spać. Po niedługim czasie zaśniemy, nawet tego nie zauważając. To naprawdę działa,tylko trzeba się skupić na niemyśleniu o niczym innym, jak o oczch. :)

 

3. Jeśli nie możemy zasnąć w ciągu pierwszej godziny od położenia sie spać, musimy wstać z łóżka (oczywiście ten sposób dotyczy tylko osób, które mogą to zrobić :( ), bo organizm musi sie przyzwyczaić do tego, ze łóżko służy do spania, a nie do bezsennego leżenia. Następnie robimy coś, czego smiertelnie nie znosimy - prasujemy, szyjemy, czy czego kto tam nie lubi. Ważne, aby nie robic nic przyjemnego, bo naszemu mózgowi bezsennośc będzie sie kojarzyła z przyjemnością i będzie sie utrwalać. A jak bedzie mu sie kojarzyła z czymś przykrym, to mamy większe szanse na nauczenie naszego mózgu, ze jak nie daje nam spac, to zostanie ukarany np. cerowaniem skarpetek. ;) Po kilku takich sesjach drań powinien sie nauczyć zasypiać. :)


  • 0

"W iskier krzesaniu żywem ,   materiał to rzecz główna. 
Trudno najtęższym krzesiwem 
iskry wydobyć z... substancji miękkiej i podatnej" .


#47 christine53u

christine53u

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 15 styczeń 2015 - 15:06

Również słyszałam o melatoninie, jako skutecznym środku nasennym. Ewentualnie z naturalnych metod polecam rumianekm, melisę i mięte. Pozwalają odprężyć się i uspokoić przed snem.


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych