Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

praca dla on


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
139 odpowiedzi w tym temacie

#81 Jacek1982

Jacek1982

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 678 postów

Napisano 17 grudzień 2005 - 15:12

czyli wprowadzaja ludzi w blad To zadna praca w domu. Jednak trzeba sie ruszyc i cos tam zalatwiac na miescie. Praca nie dla kazdego.
  • 0

#82 Rafalek

Rafalek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 17 grudzień 2005 - 16:31

czyli wprowadzaja ludzi w blad To zadna praca w domu. Jednak trzeba sie ruszyc i cos tam zalatwiac na miescie. Praca nie dla kazdego.


Jacek, o tym już była mowa w tym temacie. Ja specjalnie we czwartek pojechał sprawdzić czy w moim mieście do gmachu sądu jest podjazd. Rzecz jasna - nie ma. Ja mogę zejść ze skutera, postawić go przed wejściem i wyjść po schodach. Jednakże kolejny problem, mam trudności z pisaniem ręcznym - odpada całkowicie. Pomyślałem jednak, że gdybym dostał tą pracę to zainwestuje dyktafon (prawdopodobnie player mp3 - przyjemne z pożytecznym) i najwyżej będą się na mnie dziwnie gapić jak będę do siebie samego nawijał. Ale co mi tam. A w miesiącach takich jak obecnie, gdzie aura naprawdę nie pozwala mi wyjść z domu mogę wysłać kogoś w moim imieniu. Mogę np uśmiechnąć się do Pani z sekretariatu, jakoś się dogadać, nie wiem. Trzeba kombinować jak się tylko da.
  • 0

"Boże, daj mi siłę by zmienić to co mogę zmienić
i odwagę by zaakceptować wszystko, czego nie mogę zmienić,
i mądrość, bym znał różnicę".


#83 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 17 grudzień 2005 - 16:34

Jak sie chce to sie jakos da :-D o ilw wiem kilka osob, przez znajomych cyka cyfrowka, a potem je w domciu ze zdjec spisuja i pracuja.
  • 0
Pozdrawiam
Pedro

#84 DjBK

DjBK

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 62 postów

Napisano 19 grudzień 2005 - 00:41

no to moja kolej kochani:) tez mialem z tym do czynienia
Jak juz wiecie firma jednak jest prawdziwa legalna i ma status ZPCh :) i wszystko jest tak jak obiecuja czyli daja umowe na 849zl brutto (od nowego roku wg wchodzacej ustawy bedzie to 895zl brutto)

Ja najpierw wyslalem zgloszenie przez net potem zadzwonili do mnie jeszcze raz no i kazali przyslac ksero grupy itp wyslalem no i po 3 tygodniach dostalem duza koperte z wieloma dokumentami do wypelniania i podpisania... nawet na umowie byla kwota wpisana :) tyle ze jeszcze nie podpisana a teraz wymienie wszystko co dostalem

(male kartki) oswiadczenie ze nie pozostaje w stosunku pracy z innym pracodawca.... o przekazywanie kasy na konto(czyli tylko na konto kase wysylaja ) oswiadczenie o zgloszeniu do zusu.. druk do wypelnienia danych osobowych... a format A4 to - umowa o prace... zgloszenie do ubezpeiczen czyli zus zua.. karta szkolenia wstepnego bhp... karta do wynikow testu ze strony..... oswiadczenie o tym ze nie pozostaje w rejestrze bezrobotnych (czyli trzeba wyrejestrowac sie z urzedu pracy jak ktos jest zarejestrowany )... opis stanowiska.. oswiadczenie ze zapoznalem sie z przepisami bhp... oswiadczenie z danymi do naliczanai podatku.. skierowanie na badania profilaktyczne... i na koncu kwestionariusz osobowy.. uff

Wszystko byloby piekne itp gdyby nie to ze przy takiej kwocie jesli ktos ma rente socjalna musi zawiesic ją (do tego tez byla karta zeby w ZUSie podpisali ją o zawieszeniu renty), umowa jest na 3 miesiace to norma ale trzeba pomyslec tez ze biorac pod uwage ze na dluzej akurat nie podpiszą to zrobia dziekuje a czlowiek znow musi leciec do ZUSu by wznowic rente - odleglosci znowienia i dostania znajac ZUS sa dlugie (a rachunki placic z czegos trzeba) napewno wiecej niz miesiac. Po tygodniu pani zadzwonila do mnie czy wyslalem wszystkim im powiedzialem wiec ze nie moge zrezygnowac z renty i poprosilem zeby zmienili na umowe o dzielo lub tez zmniejszyli kwote do 695zl brutto (dokladnie kwoty ustawowej nie pamietam) zebym mogl pracowac i jednoczesnie dostawac rente... pani powiedziala ze niestety nie moga... no i spytala sie czy skreslic z listy.. powiedzialem tak.. podziekowalem... i tyle mojej przygody z firma Mikrotech :D

pozdrawiam
  • 0

#85 Rafalek

Rafalek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 19 grudzień 2005 - 10:36

W dniu wczorajszym drogą mailową posłałem swoje dokumenty i dziś rano dzwoniono do mnie w celu weryfikacji pewnych danych.

(male kartki) oswiadczenie ze nie pozostaje w stosunku pracy z innym pracodawca.... o przekazywanie kasy na konto(czyli tylko na konto kase wysylaja )


Czy to oznacza, że nie mogę mieć drugiej pracy? W chwili obecnej taką wykonuje na umowę o dzieło.
  • 0

"Boże, daj mi siłę by zmienić to co mogę zmienić
i odwagę by zaakceptować wszystko, czego nie mogę zmienić,
i mądrość, bym znał różnicę".


#86 ewita

ewita

    Gawędziarz

  • R.I.P.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1156 postów

Napisano 19 grudzień 2005 - 10:47

A ja kilka dni temu wysłałam prośbę o dokładniejsze informacje. Ale z tego, co napisał "DajBuziak" widzę, że nie mam szans. Po pierwsze w orzeczeniu mam wpis: "niezdolna do pracy i samodzielnej egzystencji", po drugie - nie mogę sobie pozwolić na zawieszenie renty. Do renty dorobić bym chciała, a nie zamiast renty, bo wtedy tracę też dodatek opiekuńczy... Czy mam rację? Tak to by wyglądało?
  • 0
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)

#87 Rafalek

Rafalek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 19 grudzień 2005 - 11:37

Ewita, jeśli masz rente ZUSowską (nie socjalną) to jej nie tracisz, a dodatek opiekuńczy (pielęgnacyjny) należy się bez względu na dochód.
  • 0

"Boże, daj mi siłę by zmienić to co mogę zmienić
i odwagę by zaakceptować wszystko, czego nie mogę zmienić,
i mądrość, bym znał różnicę".


#88 blondyneczka niebieskooka

blondyneczka niebieskooka

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 221 postów

Napisano 19 grudzień 2005 - 13:48

W dniu wczorajszym drogą mailową posłałem swoje dokumenty i dziś rano dzwoniono do mnie w celu weryfikacji pewnych danych.

(male kartki) oswiadczenie ze nie pozostaje w stosunku pracy z innym pracodawca.... o przekazywanie kasy na konto(czyli tylko na konto kase wysylaja )


Czy to oznacza, że nie mogę mieć drugiej pracy? W chwili obecnej taką wykonuje na umowę o dzieło.



Możesz pracować dla kilku firm a to Oświadczenie jest potzrebne aby pracodawca wiedział np. na kim spoczywa obowiązek ubezpieczenia pracownika czy np. aby pracodawca nie dublował Tobie ulgi podatkowej.
  • 0
...a gdy przyjdą dni deszczowe naucz się przechodzić pomiędzy kroplami...

#89 DjBK

DjBK

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 62 postów

Napisano 19 grudzień 2005 - 13:57

... Po pierwsze w orzeczeniu mam wpis: "niezdolna do pracy i samodzielnej egzystencji", po drugie - nie mogę sobie pozwolić na zawieszenie renty. Do renty dorobić bym chciała, a nie zamiast renty...


Nie przejmuj sie tym ze w orzeczeniu masz tak napisane:) ja tez mam tak samo napisane i juz wiele razy pracowalem i nikt tego sie nieczepial bo niezdolnosc do pracy - to chodzi ze nie mozesz pracowac fizycznie itp
Do renty mozesz dorobic bez problemu tylko kwota dorobienia jest ograniczona, nie wiem jak to jest z rentą inwalidzka ale jesli masz socjalna to zawieza tylko gdy:
fragment ze strony ZUS-s

Prawo do renty socjalnej podlega zawieszeniu, w przypadku gdy osoba uprawniona osiągnęła przychód, z jednego lub kilku wymienionych wyżej tytułów, w łącznej kwocie przekraczającej 30% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia za kwartał kalendarzowy ostatnio ogłoszonego przez Prezesa GUS dla celów emerytalnych. Od 1 grudnia 2005 r. kwota ta wynosi 704,20 zł(brutto). Prawo do renty socjalnej zawiesza się za miesiąc, w którym uzyskany został przychód.


czyli ponizej 704,20zl brutto mozesz dorobic i nie bac sie o zawieszenie..:)
  • 0

#90 blondyneczka niebieskooka

blondyneczka niebieskooka

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 221 postów

Napisano 19 grudzień 2005 - 14:26

Ze zwykłą rentą jest chyba tak:
zarobisz:
70% średniego krajowego wynagrodzenia - renta ulega zmiejszeniu
130% średniego krajowego wynagrodzenia - renta ulega zawieszeniu

2347,24 - średnie wynagrodzenie na dzień dzisiejszy

oczywiście wszystko brutto
  • 0
...a gdy przyjdą dni deszczowe naucz się przechodzić pomiędzy kroplami...

#91 Jacek1982

Jacek1982

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 678 postów

Napisano 19 grudzień 2005 - 14:51

hehehe ale jaja :D i po 3 miesiacach wywalaja inwalide i szukaja nastepnego frajera zeby doic od panstwa przywileje
  • 0

#92 dzidzia1985

dzidzia1985

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 464 postów

Napisano 19 grudzień 2005 - 14:59

Jacek jesteś żałosny
  • 0
mam w sobie duże pokłady energi i ciepła

#93 auger

auger

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 140 postów

Napisano 19 grudzień 2005 - 15:02

hehehe ale jaja :D i po 3 miesiacach wywalaja inwalide i szukaja nastepnego frajera zeby doic od panstwa przywileje


Z tego co wiem to wszystkim przedluzyli umowy, wiec jak na razie jeszcze nikt nie wylecial.
  • 0
"Ścieżka sprawiedliwości wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi.
Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności.
Bo on jest stróżem brata twego i znalazcą zagubionych dzieci. I dokonam na tobie srogiej pomsty w zapalczywym gniewie i na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci. I poznasz, że ja jestem Pan, kiedy wywrę na tobie swoją pomstę."

#94 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 19 grudzień 2005 - 17:31

po 3 miesiacach wywalaja inwalide i szukaja nastepnego frajera zeby doic od panstwa przywileje


Ty naprawde czyt. tylko to co chcesz. Procedura zatrudnienia na okres probny jest norma. Sam mialem taka, ale od niedawna mam przedluzona dla twojej informacji na pare lat. Jacek jestes naprawde zrzenda i zeby zaargumentowac swoje slabosci szikasz dziury we wszystkim. To juz nie jest pesymizm, to jest skrajny, niczym nie podparty wielkipesymizm. Ja nie wiem, jak ty sam ze soba mozesz wytrzymac :(
  • 0
Pozdrawiam
Pedro

#95 DjBK

DjBK

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 62 postów

Napisano 19 grudzień 2005 - 18:02

hehehe ale jaja :D i po 3 miesiacach wywalaja inwalide i szukaja nastepnego frajera zeby doic od panstwa przywileje


dolanczam sie do poprzednikow.. jacek badz bardziej dojrzaly :];]
  • 0

#96 Andzelm

Andzelm

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 9 postów

Napisano 27 grudzień 2005 - 23:44

mam pytanko czy owe ogloszenia komornicze mozna wyszukiwac przez internet czy tylko w sadzie i ile na dzien trzeba wpisac
mam prace w mikroteh zaczac od nowego roku prosze o odpowiedz
  • 0

#97 auger

auger

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 140 postów

Napisano 29 grudzień 2005 - 00:15

Raczej tylko w sądzie, ale to zalezy od komornika. Niektorzy umieszczaja ogloszenia na swoich stronach, ale to juz musisz sam poszukac. Co do ilosci ogloszen to nie jest ona zalezna od ciebie, wiec sie nie przejmuj kiedy pewnego dnia nie zobaczysz zadnych "nowosci" na tablicy. Spisujesz tylko te ktore sa nowe i aktualne. Najlepiej nos ze soba taka "sciage" gdzie masz napisane te ogloszenia ktore juz wprowadziles do bazy danych, zeby nie spisywac tych samych i nie dublowac sie.
To jest bardzo prosta robota, wiec na pewno dasz rade. A z biegiem czasu opracujesz jakis wlasny sposob. Ja poznalem ochroniarza, ktory dajem mi znac kiedy pojawia sie nowe ogloszenia, wiec nie musze jezdzic po darmo. Ogloszen w calosci tez nie przepisuje, bo tresc sie nie zmienia tylko przedmiot, miejsce, czas i sygnatura. Mam szablon w Wordzie gdzie wklepuje istotne informacje i wklejam do bazy danych, bo po co przepisywac setki razy to samo. :) Zycze powodzenia!!
  • 0
"Ścieżka sprawiedliwości wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi.
Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności.
Bo on jest stróżem brata twego i znalazcą zagubionych dzieci. I dokonam na tobie srogiej pomsty w zapalczywym gniewie i na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci. I poznasz, że ja jestem Pan, kiedy wywrę na tobie swoją pomstę."

#98 motylek

motylek

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 05 styczeń 2006 - 15:31

Jacek chciałam ci powiedzieć, że ja też miałam umowę na trzy miesiące kończyła się 30 grudnia,
skontaktowałam się z firmą i poinformowali mnie, że umowę mam przedłużoną i otrzymam ją pocztą.
  • 0
motylek

#99 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 05 styczeń 2006 - 17:24

motylek czy masz w umowie ze nie mozesz sie podejmowac drugiej pracy?
  • 0

#100 motylek

motylek

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 05 styczeń 2006 - 17:56

Musiałam podpisać , że obecnie nigdzie nie jestem zatrudniona
ponieważ tylko jeden zakład, który Cię zatrudni otrzyma refundację z PFRON każdy następny który by Cię zatrudnił takiej refundacji nie otrzyma a więc musisz okazać się zaświadczeniem z Urzędu Pracy że
nie jesteś nigdzie zatrudniony i masz ststut osoby poszukującej pracy.
Masz możliwość podpisania umowy z kolejnym pracodawcą , ale nie otrzyma on już żadnych ulg na twoje stanowisko pracy
  • 0
motylek


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych