Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

nogi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

#21 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 25 wrzesień 2005 - 10:25

sluchaj napisalam wyraznie ... nie wiem o co ci chodzi ja jezdze na wozku juz 11 lat wiec troche tej graciarni juz mialam panthere tez mialam (rozsypala mi sie po 2 latach gdyz bardzo aktywnie jej uzywalam , krawezniki, schody , itp) hormeta bym nie polecala nikomu nawet najgorszemu wrogowo, spour to wozeczek na zakupy i do siedzenia np przy komputerze i inne do bani. Panthera byla dla mnie najlepszym wozkiem tylko szkoda ze tak krotko wytrzymala moja "aktywna" jazde. A co do stop to mialam klocki lego z nich po wypadku wiec wiem co nieco o prawidlowym ulozeniu ich na podnozku. aajjajajaj
  • 0

#22 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 25 wrzesień 2005 - 10:27

oddychaj głęboko i licz: 1, 2 ... i tak do 10
wtedy emocje opadną i będziesz spokojniejsza
milej niedzieli :lol:
  • 0

#23 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 25 wrzesień 2005 - 10:33

tak 1 kolo wazy kg hehe. sprzedawalam ostatnio horneta to facet z pocztexu wazyl mi wozek w calosci i osobno rame i osobno kola pamietam ze rama miala ok 6do 7 kg czyli kola musialy wazyc mniejwiecej 2-3 kg jedno skoro caly wozek wazyl 12 kg.

Added after 3 minutes:

nie wiem po co w ogole sie klucimy o wage wozka jezeli 1minutke stac na panthere czy inny wozeczek lzejszy niz 12 kg to nich sobie kupi im lzejszy tym lepszy, ja chcialm dobrze , i zle nie napisalam pozdrowienia i powodzenia
  • 0

#24 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 25 wrzesień 2005 - 10:33

wiec zastanow sie co ile wazy bo cos ci sie miesza :?
najpierw rama 5, teraz 6/7 ... byc moze twoje kola tyle ważą ALE TO ZE TWOJE TYLE WAZA TO NIE OZNACZA ZE JEST TO REGULĄ ... po co ta chora dyskusja
czasu szkoda
narazie
  • 0

#25 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 25 wrzesień 2005 - 10:37

po 1 napisalam ok 5 kg czytaj uwaznie co ktos pisze. Po 2 nie napisalam ze jest to regula wszystko idzie do przodu teraz sa nowsze wozki i napewno mozna wybrac cos fajnego i nie drogiego nawet z polskich wozkow.
  • 0

#26 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 25 wrzesień 2005 - 12:27

pamietam ze rama miala ok 6do 7 kg


hornet tez wazy ok 5 kg bez kol

Doriss - przecież to ty teraz napisałaś, że rama ważyła 6/7 kg a wcześniej napisałaś, że 5 kg?! :shock: To są Twoje cytaty z poprzenich postów (sama sprawdź). Chcesz wyjść z całej sytuacji obronną ręką, ale jakoś Ci się nie udaje.



Nie uważam żeby wózek był najlepszy który waży 12 kg i który sama proponujesz. Poza tym nigdzie nie napisałam, że stać mnie na lekki wózek typu Panthera jak za pstryknięciem palca, ale myśle, że taka rada (jak najlżejszy wózek) jest najlepszą radą. Chodzi o to, że czym lżejszy wózek tym łatwiej się człowiek na nim porusza (nawet tetrus o czym też trzeba pamiętać).
Nie jestem tetrusem, ale myślę, że wózek o wadze 12 kg byłby dla takiego niepełnosprawnego wielkim utrapieniem, tym bardziej jeśli miałby go sam wkładać do samochodu, tak jak w przypadku Ani.
Ale to prawda, staram się o wózek jaki proponuje Ania ponieważ wiem, że są najlepsze i lekko się na nim jeździ. Poza tym trzeba sie nim poruszać przez kolejne 5 lat i uważam, że lepiej dać więcej pieniędzy i być zadowoloną niż mniej i cierpieć z nieodpowiedniego wyboru na kolejne 60 miesięcy.
  • 0

#27 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 25 wrzesień 2005 - 20:15

a wez sie odczep i radz se sama

Added after 16 minutes:

pierw mowisz ze starasz sie o kase z nfz na wozek (1500)pozniej mowisz ze chcesz panthere (okolo 6000), a 5 czy 6 kg , jaka to roznica, pisalam wszedzie okolo ... hornet z kolami wazy 12 kg (najciezsze sa te ,male kolka)i wcale nie jest taki ciezki nie przesadzajmy. I oczywiscie masz racje slonko ze musisz sobie wybrac dobry wozeczek bo nietety refundacja jest raz na 5 lat . tu masz link o wozkach tam prawie wszystko pisze http://www.niepelnos.../a...C7A3251E76
  • 0

#28 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 25 wrzesień 2005 - 20:16

Nie rzucaj się tak, bo cię potem nikt nie sklei. (hihi) Lepiej powstrzymaj ten jad, bo cię zablokujemy i będzie po Twoje sławie. Nie nadajesz się na to forum, bo nie umiesz postępowiać odpowiedzialnie... Niestety, prawda zawsze kole w oczy jak się ją komuś powie prosto w twarz. A twój ostatni tekst to zupełnie tutaj jest nam obcy i zupełnie nie na miejscu.

A co do reszty co napisałaś już po moich pierwszych słowach, to wszystko jest prawdą. Niestety gdybym miała wózek który ważyłby 12 kg. byłby dla mnie samobójstwem. :P (strzal)
  • 0

#29 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 25 wrzesień 2005 - 20:23

lepiej dać więcej pieniędzy i być zadowoloną niż mniej i cierpieć z nieodpowiedniego wyboru na kolejne 60 miesięcy.

jesli stac cie na panthere to kup ja
ale jesli mialabys czegos sobie odmawiac kupujac ja to zastanow sie nad innym wozkiem
slyszalam bardzo dobre opinie o gtmmobille (ten co dawalam link) - wizualnie jest podobny do panthery, ponoc jest porownywalnie dobry w uzytkowaniu a duuuuzo tanszy

trzymam kciuki zebys dokonala dobrego wyboru ... mi raz zdarzylo sie wybrac źle i strasznie sie meczylam ze zlomem ktorego zakupilam ... nie popelnij tego bledu
pozdrawiam
  • 0

#30 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 25 wrzesień 2005 - 20:24

Aniu - właśnie dlatego staram się uzyskać wysoką dotację z NFZ bo potem i PCPR daje więcej. Za kilka dni jadę załatwić tą sprawę.
  • 0

#31 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 25 wrzesień 2005 - 20:42

dostaniesz maksimum 4500 ... do panthery i tak musialabys dolozyc jakies 1,5 tys :?
polskiego dostaniesz bez doplaty ze swojej strony ... zastanow sie
jesli nie jezdzisz samochodem i nie bedziesz musiala sama go sobie skladac to np 2 kg roznicy w wadze nie ma az tak duzego znaczenia ...

masz w miare silne lapki? jak ze stabilnością tułowia?
od tego najwiecej zalezy w doborze wozka ....
  • 0

#32 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 25 wrzesień 2005 - 20:47

Ze stabilnością pleców nie bardzo a i jeźdze samochodem dlatego jest to dla mnie takie ważne. Postaram się również o dofinansowanie z innego źródła (stowarzyszenia, fundacje). Jestem na ogół optymistką dlatego wierzę, że mi się uda. :-D Przynajmniej spróbuje - a co mi tam.
  • 0

#33 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 25 wrzesień 2005 - 20:54

skoro do samochodu i do samodzielnego wkladania wozka do niego to panthere mam sprawdzona i moge z czystym sumieniem polecic :-P
ten wozyk ma pod siedzeniem, w poprzek rurke konstrukcyjną ktora przy okazji sluzy do chwytania zlozonej ramy wózka - ja nie czuje ze cos chwytam jak ja biore tak jest wyważone! to mi sie bardzo podoba w tym wozku :D i bardzo ulatwia przenoszenie/podnoszenie zlozonej ramy
ma tez bardzo ladna tapicerke (dobry gatynek)
takie niby szczegoly ale dla mnie okazaly sie wazne
pozdr
  • 0

#34 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 25 wrzesień 2005 - 23:58

Już miałam pierwszą prezentacje i moja umowa czeka w firmie, tylko trzyma mnie ten wniosek aby kontynuować zakup. :-D Bardzo się cieszę, bo ten wózek (S2) jest naprawdę niesamowity.

Added after 2 hours 42 minutes:

a wez sie odczep i radz se sama

Added after 16 minutes:

pierw mowisz ze starasz sie o kase z nfz na wozek (1500)pozniej mowisz ze chcesz panthere (okolo 6000)


Doriss - przecież w tym poście niczego takiego nie pisałam jak to, że staram się o kasę z NFZ (pomyliłaś posty). I co ma to wspólnego z tym, że chce wózek typu Panthera??? Żeby dostać dotacje i kupić sobie wózek trzeba te dwie sprawy załatwić (+ złożenie wniosku na dofinansowanie z PCPR). :twisted:
  • 0

#35 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 28 wrzesień 2005 - 17:12

no dobra dobra poprostu polaczylam fakty. Jak to TERAZ jest z tym dof z PCPR? Bo kiedys bylo tak ze pierw trzeba bylo wlozyc kase a pozniej starac sie o zwrot do PCPR (mi do dzis nie zwrocili) ???
  • 0

#36 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 28 wrzesień 2005 - 17:17

... chyba nigdy nie bylo tak ze sie wykladalo ... oni uznaja ze skoro masz wylozyc to stac cie na pokrycie calosci kosztow ...
  • 0

#37 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 28 wrzesień 2005 - 17:36

no powaznie mowie Aniu. Nawet teraz niedawno chcialam starac o dof na parapodium z pcpr ale pierw musialbym sama zaplacic reszte a pozniej starac sie o zwrot dlatego nie skorzystalam bo nie mialam kasy (chyba ze na wozek jest inaczej)
  • 0

#38 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 28 wrzesień 2005 - 17:43

:shock:
... MOZE WE WROCLAWIU TAK JEST ... :?:
a propos wroclawia: urzad miasta wroclaaw uchwalil ze dzieci ktorych rodzice spoznia sie po nie do przedszkola będą odwozone do IZBY DZIECKA!!!!

PARANOJA :!:
  • 0

#39 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 28 wrzesień 2005 - 17:53

Doris z twoich postów to w ogóle u ciebie jest jakoś wszystko inaczej: zamiast zasiłku pielęgnacyjnego masz opiekuńczy.
Karta zaopatrzenia przysługuje na jeden przedmiot na jaki jest wystawiony - ty możesz wszystko połączyć do jednego celu i kupić (przynajmniej tak ci się wydaje).
Idziesz do NFZ i proszą cię tylko o odcinek z renty i do wszystkiego bez problemów ci dofinansowują.
A teraz - płacisz w PCPR a potem dopiero domagasz się zwrotu pieniędzy.

Może naprawdę w tym Wrocławiu mają jakieś inne przepisy, ale jakoś nie bardzo mi to pasuje, bo przecież w całej Polsce jest ta sama Ustawa.
Więc dlaczego?! :?
  • 0

#40 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 28 wrzesień 2005 - 18:37

:shock:
... MOZE WE WROCLAWIU TAK JEST ... :?:
a propos wroclawia: urzad miasta wroclaaw uchwalil ze dzieci ktorych rodzice spoznia sie po nie do przedszkola będą odwozone do IZBY DZIECKA!!!!

PARANOJA :!:


taaa??? nie slyszalam

Added after 38 minutes:

Doris z twoich postów to w ogóle u ciebie jest jakoś wszystko inaczej: zamiast zasiłku pielęgnacyjnego masz opiekuńczy.
Karta zaopatrzenia przysługuje na jeden przedmiot na jaki jest wystawiony - ty możesz wszystko połączyć do jednego celu i kupić (przynajmniej tak ci się wydaje).
Idziesz do NFZ i proszą cię tylko o odcinek z renty i do wszystkiego bez problemów ci dofinansowują.
A teraz - płacisz w PCPR a potem dopiero domagasz się zwrotu pieniędzy.

Może naprawdę w tym Wrocławiu mają jakieś inne przepisy, ale jakoś nie bardzo mi to pasuje, bo przecież w całej Polsce jest ta sama Ustawa.
Więc dlaczego?! :?


cyt"Doris z twoich postów to w ogóle u ciebie jest jakoś wszystko inaczej: zamiast zasiłku pielęgnacyjnego masz opiekuńczy". - pisalam ze opiekunczy zaminia sie w pielegnacyjny to tylko nazwa

cyt:"Karta zaopatrzenia przysługuje na jeden przedmiot na jaki jest wystawiony - ty możesz wszystko połączyć do jednego celu i kupić (przynajmniej tak ci się wydaje). " - co??????? chodzi ci o zamine np parapodium na wozek???

cyt : "Idziesz do NFZ i proszą cię tylko o odcinek z renty i do wszystkiego bez problemów ci dofinansowują". - tak bylo dlaczego mialabym klamac??

cyt :"A teraz - płacisz w PCPR a potem dopiero domagasz się zwrotu pieniędzy".- pisalam ze moze z wozkiem jest inaczej , w moju chcialm zeby do parpodium dolozyli to powiedzili jak pisalam wczesniej ...!

Może naprawdę w tym Wrocławiu mają jakieś inne przepisy, ale jakoś nie bardzo mi to pasuje, bo przecież w całej Polsce jest ta sama Ustawa.
Więc dlaczego?! - dlatego ze po co pytasz jak wszystko wiesz lepiej ?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych