Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

nogi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

#41 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 28 wrzesień 2005 - 21:58

cyt"Doris z twoich postów to w ogóle u ciebie jest jakoś wszystko inaczej: zamiast zasiłku pielęgnacyjnego masz opiekuńczy". - pisalam ze opiekunczy zaminia sie w pielegnacyjny to tylko nazwa


Zasiłek opiekuńczy przysługuje ubezpieczonemu, który jest zwolniony od wykonywania pracy z powodu konieczności osobistego sprawowania opieki nad zdrowym dzieckiem w wieku do lat 8., chorym dzieckiem w wieku do lat 14. lub innym chorym członkiem rodziny. Zasiłek opiekuńczy przysługuje pod warunkiem, że nie ma innych członków rodziny mogących zapewnić opiekę. W przypadku sprawowania opieki nad chorym dzieckiem w wieku do lat 2., zasiłek opiekuńczy przysługuje nawet wówczas, gdy są inni członkowie rodziny mogący zapewnić opiekę. Zasiłek opiekuńczy przysługuje w wysokości 80% wynagrodzenia stanowiącego podstawę wymiaru zasiłku.

Aniu - ty masz dziecko - czy pobierasz zasiłek opiekuńczy czy zasiłek pielęgnacyjny? A może jedno i drugie?!

Zasiłek pielęgnacyjny przysługuje dziecku w wieku do lat 16, jeżeli jest niepełnosprawne. Zasiłek przysługuje też osobie powyżej 16 roku życia, która jest niepełnosprawna w stopniu znacznym lub umiarkowanym, o ile niepełnosprawność powstała w wieku uprawniającym do zasiłku rodzinnego. Nabywa do niego prawo również osoba mająca ukończone 75 lat życia.
  • 0

#42 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 28 wrzesień 2005 - 22:02

no mialam zasilek opiekunczy teraz to sie nazywa pielegnacyjny czy to takie trudne do zrozumienia???
  • 0

#43 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 28 wrzesień 2005 - 22:04

Nigdzie nie pisałaś, żę miałaś tylko, że masz. I po co o to pytałaś?
  • 0

#44 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 28 wrzesień 2005 - 22:08

jezeli dzicko jest chore wtedy przyluguja w/w przez ciebie zasilki ania ma dziko zdrowe i jak juz to pewnie pobiera zasilek rodzinny. Idz na ekonomie lub na administracjie i nauczysz sie czytac przepisy ze zrozumieniem.

Added after 55 seconds:

pyatalam co to jest rehabilitacyjny
  • 0

#45 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 28 wrzesień 2005 - 22:12

:-D Może kiedyś - czemu nie!
  • 0

#46 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 28 wrzesień 2005 - 22:16

i co sie cieszysz?

Added after 2 minutes:

i zeby suszysz?
  • 0

#47 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 28 wrzesień 2005 - 22:36

:-D :P
  • 0

#48 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 28 wrzesień 2005 - 22:41

:?:
  • 0

#49 małgosia

małgosia

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 133 postów

Napisano 29 wrzesień 2005 - 08:21

tak œledzę te posty przepychanki od paru dni i jestem coraz bardziej przerażona. Temat tego postu jest nogi kończy sie na "suszeniu zębów" :lol:
Czasami odnosze wrażenie że to koleżanka 531 do nas wróciła tylko bardziej prymitywna. Za kazdym razem jest scesja o byle co. Nawet nie wiem co o tym myœleć osobiœcie odnoszę wrażenie że dorris jest osobš samotnš i oprócz netu nie ma bezpoœredniego kontaktu z ludŸmi, a może poprostu jest osoba kłótliwa i tylko tak potrafi nawišzac dialog.
I Aberade i Minutka nie daja się wcišgnšć w to za bardzo i chawała bo tak to by cały ipon był zablokowany 3 paniami ( w tym 2 z Wrocławia) :-D
Daris proszę cię więcej umiaru w emocjach w swoich wypowiedziach.Ty nikt nie chce być twoim wrogiem ale nie możesz obrażać ludzi wysyłac ich do szkoły itd. Wszyscy jesteœmy tu dorosli i nie jest to portal osób obrażajšcych sie wzjaemnie. Pamiętaj z ludŸmi trzeba żyć w zgodzie bo nie wiadomo kiedy oni tobie albo ty im bedziesz potrzebna.
Miłego dnia wam życzę :lol:
  • 0
kiedy Bóg zamyka drzwi to otwiera okna

#50 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 29 wrzesień 2005 - 08:32

wow dziekuje za komlementy jak milo !! skoro czytasz te posty i sledzisz temat to dziwie sie ze nie zauwazylas kto zaczal , kto bezczelnie wyszukuje postow w ktorych cos napisalam i odpowiada zeby dogryzac. Popatrz dokladnie. Po drugie nie jestem samotna , nigdy nie bylam i nie bede mam zbyt wielu przyjaciol , kochajacego meza i duzo kochajaca rodzine. A z Aderade romawiamu na gg i sie bardzo zaprzyjaznilysmy :D wiec chyba to o czyms swiadczy. pozdrawiam
  • 0

#51 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 29 wrzesień 2005 - 08:38

ja mysle ze doris nie przywykla do sposobu wypowiadania sie na forum
jest prostolinijna osoba ale nie jest zła - wierzcie mi :-P
przyjaznic? to za duzo powiedziane ;) ale okazalo sie ze przeprowadzam sie w sasiedztwo doris i zdarzylysmy sie juz zaznajomic

nie mozna ze soba walczyc skoro bedziemy sie spotykac w sklepie i na piwie ;)

pozdrawiam
  • 0

#52 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 29 wrzesień 2005 - 08:56

widze ze juz wrocilas , co to znaczy prostolinijna? jak mozesz?
  • 0

#53 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 29 wrzesień 2005 - 08:59

tzn ze jestes szczera :D

Added after 1 minutes:

piszesz to co w danej chwili do glowy ci przyjdzie
ab tak nie jest :?:
  • 0

#54 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 29 wrzesień 2005 - 09:14

juz nic nie mowie.
  • 0

#55 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 29 wrzesień 2005 - 13:26

:D Dajcie spokój, co za jazda! ;)

Added after 3 hours 55 minutes:

tak œledzę te posty przepychanki od paru dni i jestem coraz bardziej przerażona. Temat tego postu jest nogi kończy sie na "suszeniu zębów" :lol:
Czasami odnosze wrażenie że to koleżanka 531 do nas wróciła tylko bardziej prymitywna. Za kazdym razem jest scesja o byle co. Nawet nie wiem co o tym myœleć osobiœcie odnoszę wrażenie że dorris jest osobš samotnš i oprócz netu nie ma bezpoœredniego kontaktu z ludŸmi, a może poprostu jest osoba kłótliwa i tylko tak potrafi nawišzac dialog.
I Aberade i Minutka nie daja się wcišgnšć w to za bardzo i chawała bo tak to by cały ipon był zablokowany 3 paniami ( w tym 2 z Wrocławia) :-D
Daris proszę cię więcej umiaru w emocjach w swoich wypowiedziach.Ty nikt nie chce być twoim wrogiem ale nie możesz obrażać ludzi wysyłac ich do szkoły itd. Wszyscy jesteœmy tu dorosli i nie jest to portal osób obrażajšcych sie wzjaemnie. Pamiętaj z ludŸmi trzeba żyć w zgodzie bo nie wiadomo kiedy oni tobie albo ty im bedziesz potrzebna.
Miłego dnia wam życzę :lol:


DzIekuje Małgosiu (cmok)

Z 531 nie miałam kontaktu, ale też czytałam jej posty i naprawdę zbyt wiele się nie różnią od Doriss. Nie chce pisać kto tu bardziej nieodpowiednio się zachowywał, bo to nie ma sensu, ale jesteś tu tak samo długo jak ja i pewnie już sam fakt tego mówi ci jaką jestem osobą.
  • 0

#56 Bob

Bob

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 140 postów

Napisano 09 październik 2005 - 08:30

tak wiec jest dobrze jezeli stopy sa oparte cale na na podnuzku-tak mi powiedzial instruktor FAR- ja niestety mam w stopach zrosty-efekt dlugotrwal;ego lezenia-i stopy sa sztywne, ale moze zrosty bede mial usuniete operacyjnie . Pozdrawiam.
  • 0
Bob

#57 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 09 październik 2005 - 09:12

chodzi o to zeby stopy byly pod katem prostym wzgledem łydek

polecam operacyjne usuniecie przykurczow - u mnie zadne cwiczenia nie pomagaly, operacja pomogla
  • 0

#58 Bob

Bob

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 140 postów

Napisano 10 październik 2005 - 16:16

Wlasnie , moze w przyszlym roku bede mial zrobiony zabieg likwidujacy zrosty Wiem ze w Poznaniu takie zabiegi sa wykonywane Zobaczymy co z tego wyjdzie Pozdrawiam
  • 0
Bob

#59 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 25 październik 2005 - 13:55

jesli stac cie na panthere to kup ja
ale jesli mialabys czegos sobie odmawiac kupujac ja to zastanow sie nad innym wozkiem
slyszalam bardzo dobre opinie o gtmmobille (ten co dawalam link) - wizualnie jest podobny do panthery, ponoc jest porownywalnie dobry w uzytkowaniu a duuuuzo tanszy

trzymam kciuki zebys dokonala dobrego wyboru ... mi raz zdarzylo sie wybrac źle i strasznie sie meczylam ze zlomem ktorego zakupilam ... nie popelnij tego bledu
pozdrawiam


Hip, hip --- huraaaaaa
Mam nowy wózek Panthera. Nawet nie wiecie jak się ciesze! :-D Jest malutki, lekki i zwinny! Ten "stary" (bez obrazy Stary [abym go kiedyś nie musiała przepraszać (hihi)]) był ok, dało się wytrzymać, ale był o wiele za duży i ważył chyba z tonę. Nadawał się jedynie do poruszania po domu. Nie był niestety aktywny chociaż na takiego wygląda, dostałam go z niepamiętnych czasów co wózki można było otrzymywać za darmo. Wydawał mi się wtedy taki fajny ponieważ jeszcze wcześniej jeździłam na jeszcze gorszym o czym nawet nie chce sobie przypominać. Ten to dopiero był szpitalny!! To było straszne, ale teraz... teraz to tak jabym się z malucha przeniosła do ferrari. :D


Mam jeszcze pytanko: w pantherze są opony wysokociśnieniowe. Jak dużo powinny mieć ciśnienia?
  • 0

#60 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 25 październik 2005 - 14:14

zależy po jakim terenie sie poruszasz
jeśli po płaskim: nawet 7atm.
jeśli miewasz na drodze krawezniki, schody itp: 3-5atm.

jeśli koło jest bardzo twarde to odbija sie od kraweznika i trudniej jest przejechac

nim twardsze kolo tym łatwiej sie jezdzi wózkiem po płaskim (!)

ja pompuję na 5atm
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych