Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

nogi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

#1 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 08 lipiec 2005 - 18:57

Kupiłam nowy wózek (dostarczono kurierem) i wydaje mi się, że ponóżek jesto wiele na nisko. Gdy kilka tygodni temu był u mnie przedstawiciel z tej firmy i przymierzałam wózek który miał do prezentacji to wszystko było ok. Niestety tak się składa, że podnóżka nie można już uregulować inaczej i stopy nie opierają się o niego.

Jak prawidłowo powinny układać się stopy osoby niepełnosprawnej na wózku inwalidzkim? Czy lepiej jest jak są całe stopy oparte na podnóżku czy może wystarczy jak opiera się jej tylko przednia część? Czy ma to jakiś wpływ na układ kostny i przykurcze?

To pilne, bo jeżeli to firma zawaliła to będę reklamować. Jeśli ktoś może coś wie na ten temat to proszę -piszcie!
  • 0

#2 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 08 lipiec 2005 - 19:11

Minutko...
Moim zdaniem stopy powinny opierać się całe na podnóżku tak, aby nie uciskać nóg pod kolanami, bo to powoduje pogorszenie i tak słabego krążenia, a także z czasem spowoduje przykurcze scięgien Achillesa...
Według mnie firma nie wywiazała się prawidłowo z zamówienia i powinnaś składać reklamacje, szczególnie, że jak piszesz, podczas przymiarki wszystko było OK.

Pozdrawiam :)
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#3 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 10 lipiec 2005 - 17:54

Jak prawidłowo mierzy cię wózek? Czy zmniejszając siedzisko na mniejszy rozmiar niż jest on w standardzie to czy również firma powinna skrócić cały wózek razem z tymi wszystkimi rurkami?

To pytanie zadałam też w inym poście, ale tutaj też go napiszę - co mi tam! :)
  • 0

#4 blue

blue

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 336 postów

Napisano 23 lipiec 2005 - 18:32

Co masz na myśli mówiąc "zmniejszając siedzisko" :?: Jego szerokość czy długość :?:
Każdy wymiar powinien być pobierany oddzielnie i długość siedziska dopasowana do długości kości udowej, a wysokość umieszczenia podnóżka uzależniona od długości łydki. Wszystkie kąty powinny być proste, inaczej powstają uciski zaburzające krążenie, powodujące opuchliznę itp., a w dłuższej perspektywie także przykurcze i inne tym podobne miłe przypadłości.
  • 0
Bezmyślnym życiem żyć człowiekowi nie warto.

#5 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 23 wrzesień 2005 - 23:21

podnozek - stopy powinny cale znajdowac sie na podnozku najlepiej zeby wozek mial regolowany kat nachylenia podnozka (moj ma mam sopura)

siedzisko : szerokosc powinna byc taka abys mogla wsadzic dlon miedzy boczek a udo. Glegokosc siedziska powinna nie byc za krotka (uda powinny miec "podparcie" )

Zwroc uwage na : kat nachylenia siedziska czy da sie regolowac, czy da sie w wozku ustwc srodek ciezkosci (kola w tyl lub w przud , nizek lub wyzej) i czy wozek ma regolowana wysokosc oparcia.


Zroc rowniez uwage na to, jak usiadziesz i ustawisz stopy na podnozku, by nogi byly pod katem prostym (zgiecie w kolanie)

No i oczywiscie ciezar wozka jest wzny najlepiej 12 kg.

I to chyba na tyle / pozdrawiam i zycze powodzenia
  • 0

#6 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 24 wrzesień 2005 - 11:57

No i oczywiscie ciezar wozka jest wzny najlepiej 12 kg.


Dlaczego uważasz, że wózek powinien mieć najlepiej 12 kg? Czemu akurat tyle a nie mniej?
  • 0

#7 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 24 wrzesień 2005 - 20:00

jak cie stac na wozek tytanowy to kup sobie lzejszy (z polskich wozkow lzejszych nie ma):)
  • 0

#8 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 24 wrzesień 2005 - 21:02

hmmm
sprostuje to co radzi doris bo nie ze wszystkim sie zgadzam :
stopy nie musza byc cale na podnozku
i ciezar wozka nie musi byc 12 kg jak pisze doris :lol: nim mniej tym lepiej

z doswiadczenia wiem tez ze nim mniej regulacji tym paradoksalnie lepiej ...

panthery sa dobre
ja mam u2 i jest super fajna - wazy 5 kg z kolami - rama z 4kg

Added after 2 minutes:

polski wozek gtmmobile - rama wazy 5,3kg
http://www.far.org.p...opic.php?id=437
przejrzyj te dyskusje

(doris - mieszasz troche ;) )
  • 0

#9 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 24 wrzesień 2005 - 21:06

Aniu - ja też się nie zgadzam z Doriss, ale cóż bywają i tacy ludzie, którzy sami nie wiedzą co doradzają innym. ;)

Wiem Aniu, że jeździsz samochodem - jak sobie dajesz sama rade z wózkiem (wkładanie i wyciąganie z auta)?
  • 0

#10 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 25 wrzesień 2005 - 08:58

z panthera u2 nie mam zadnych problemow
wczesniej mialam voyagera otto bocka ... z tamtym wozkiem to byla masakra ...
zaznaczam ze ja mam niestabilny tlów i uszkodzoną jedną rękę (!) a i tak z panthera nie mam problemow
ja nie poradzilabym sobie z ciezszym wozkiem tzn poradzilabym sobie ale nie bez uszczerbku na stanie stawow barkowych i nerwach :?

opisze jak to robie krok po kroku:
wsiadam do samochodu
skladam oparcie siedzenia pasazera
wsadzam na tylnie siedzenie poduszke z wózka, boczki
ustawiam wozek tylem do siebie, tylem do drzwi
unosze wozek do gory, tak ze opiera sie na podnozku o ziemie a kola sa w powietrzu
opieram kola o próg samochodu
wypinam kola i wsadzam je "w nogi" siedzenia pasazera tylniego siedzenia - po przekątnej, za pasażerem z przodu obok kierowcy, wsadzam kola pojedynczo
stawiam oparcie siedzenia pasażera (już nie bede nic wsadzac do tyłu)
rama wózka w tym czasie oparta jest podnóżkiem o ziemię a czescią ramy bliższą oparcia o próg samochodu
chwytam rame za rurke ktora w pantherze jest idealnie wywazona (dzieki temu mozna ją pewnie chwycic i wklada sie w to minimum siły) i przekladając ją przed sobą (jakby kładąc sobie na kolana) "sadzam" ramę wózka na siedzeniu pasażera z przodu

juz po 2 tygodniach wykonywania tej czynnosci pare razy dziennie , ta czynnosc zabierala mi kilkadziesiat sekund
:D
dlatego wazne jest zeby wozek byl lekki - zwieksza to naszą samodzielniość ... ja poza pokonywaniem schodow moge zrobic wszystko sama - daje to duzy komfort
nawet kiedy korzystam z pomocy (glownie mojego chlopaka - on tak lubi mi pomagac :-P ) to swiadomosc tego ze moglabym sama gdyby byla taka koniecznosc jest bardzo budująca

mysle ze to jest wlasnie sedno aktywnej rehabilitacji
  • 0

#11 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 25 wrzesień 2005 - 10:00

kazdy rehabilitant Ci powie ze stopy musza byc na podnozku, ok jak chcesz mic przykurcze to rob jak uwazasz i sluchaj ani, a co do wozka to napisalam 12 kg bo lzejsze wozki sa strasznie drogie, pisalam przeciez ze jak cie stac na wozek tytanowy o wadze 5 kg to ok , np panthera 6 tys zl. powodzenia

Added after 1 minutes:

Aniu - ja też się nie zgadzam z Doriss, ale cóż bywają i tacy ludzie, którzy sami nie wiedzą co doradzają innym. ;)

Wiem Aniu, że jeździsz samochodem - jak sobie dajesz sama rade z wózkiem (wkładanie i wyciąganie z auta)?


hehe penie rama wazy 5 kg dodaj jeszcze kola hehee. Hornet bez kol tez wazy ok 5-6 kg hehee. Tu chyba chodzi o ciezar calego wozka nie???
  • 0

#12 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 25 wrzesień 2005 - 10:06

podnozek - stopy powinny cale znajdowac sie na podnozku

napisalas co innego - "być oparte" a "całe znajdować się" to różnica
  • 0

#13 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 25 wrzesień 2005 - 10:08

polski wozek gtmmobile - rama wazy 5,3kg
http://www.far.org.p...opic.php?id=437
przejrzyj te dyskusje

(doris - mieszasz troche ;) )


nie aniu ty mieszasz, rama 5 kg a gdzie kola? jak napisalam nizej np hornet tez wazy ok 5 kg bez kol przyczpisz kola i waga wzrasta o 12 kg.


Użytkownik __ANIOLEK__ edytował ten post 14 sierpień 2015 - 11:07
zmniejszony cytat.

  • 0

#14 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 25 wrzesień 2005 - 10:11

hehe penie rama wazy 5 kg dodaj jeszcze kola hehee. Hornet bez kol tez wazy ok 5-6 kg hehee. Tu chyba chodzi o ciezar calego wozka nie???

caly wozek to waga ramy + kola +boczki + poduszka
12 kg o ktorych piszesz to dużo

rozumiem że chcesz być postrzegana jako ekspert - tak?
dla twojej wiadomości - nie jestes nim
tak jak i ja nie jestem ekspertem

nie pisz "musi miec" "z cala pewnością" itp sformulowan jesli czegos nie jestes pewna bo mozesz wprowadzic kogos w błąd

Added after 1 minutes:

http://www.gtmmobil.com.pl/
to jest dobry, polski, tani, lekki wozeczek

ja wole panthere ale jesli kogos ograniczają finanse to ten wozeczek nada sie jak znalazl
pozdrawiam
  • 0

#15 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 25 wrzesień 2005 - 10:12

do 12 kg
  • 0

#16 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 25 wrzesień 2005 - 10:14

nie aniu ty mieszasz, rama 5 kg a gdzie kola? jak napisalam nizej np hornet tez wazy ok 5 kg bez kol przyczpisz kola i waga wzrasta do 12 kg.


czy ty doczepiasz do ramy wozka kola samochodowe?
nie widzialam nigdy kol wozka wazacych 7kg!!!
  • 0

#17 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 25 wrzesień 2005 - 10:15

nie lap mnie za slowa , ok? widomo o co chodzi, przeciez logiczne ze stopa musi znajdowac sie na podnowzku a nie obok ..... :shock:
  • 0

#18 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 25 wrzesień 2005 - 10:19

jesli bedziesz jasno formulowac swoje wypowiedzi to nikt za slowa nie bedzie cie lapal
to co dla ciebie jest oczywiste dla czytajacego twoje posty nie jest oczywiste, bo czytajacy nie ma umiejetnosci czytania w myslach twoich

ja widze tylko to co napiszesz - nie wiem co dla ciebie jest oczywiste a co nie jest
  • 0

#19 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 25 wrzesień 2005 - 10:19

do 12 kg napisalam. Z aluminium wazy jedno kolo okolo (podkreslam okolo) 2,5 kg jedno
  • 0

#20 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 25 wrzesień 2005 - 10:21

jedno kolo z aluminium wazy do 1kg doris
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych