Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Powiatowa Komisja d/s Niepełnosprawności - pierwszy raz :)

komisja

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Pafko

Pafko

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 03 lipiec 2023 - 11:01

Cześć,

 

Próbowałem coś znaleźć w tym temacie, ale nie bardzo znalazłem, więc piszę  :cool:

 

Jestem po złamaniu kręgosłupa w 3 miejscach, na szczęście mogłem chodzić ale z pasem ortopedycznym i po kilku miesiącach zrosło się wszystko. Teraz potrzebuję z Komisji zaświadczenie, iż mam ograniczenia jeśli chodzi o podejmowanie pracy zawodowej. Chodzę itd., ale wykonywanie wielu codziennych czynności wiąże się z bólem no i mam kilka ograniczeń - chodzenie (max 1 km), podnoszenie, stanie itp. itd., nie wytrzymuję bólu podczas zwykłego zmywania naczyń, całkowicie niestety odpada bieganie, choć robiłem to wcześniej.

 

Nie chcę żadnych rent i przywilejów, jednak życie nauczyło mnie, aby coś takiego załatwiać zawczasu, bo nigdy nie wiadomo, co przyszłość przyniesie. Obecnie mam pracę i jestem z niej zadowolony (siedzenie za biurkiem). Konkretnie chodzi mi o niemożność wykonywania pewnych zawodów/prac, czyli 'ograniczona zdolność do pracy'.

 

Powiedzcie mi, czy jakoś się można/należy przygotować do tej komisji? O co mogą mnie pytać? Być szczerym, czy trochę aktorzyć... itp. itd.

 

Z góry dzięki za podpowiedzi  :)


  • 0

#2 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6291 postów
  • Skąd:home

Napisano 03 lipiec 2023 - 12:29

Witam na forum :)
 

Powiedzcie mi, czy jakoś się można/należy przygotować do tej komisji? O co mogą mnie pytać? Być szczerym, czy trochę aktorzyć... itp. itd.

 
Przede wszystkim stawiam na szczerość. Aktorzenie mi nigdy nie wychodziło, za sztuczne ;) Najczęściej pytają o ograniczenia w życiu codziennym. Bywa, że pada pytanie, po co tak naprawdę potrzebne jest Ci to orzeczenie? Czy do celów zawodowych, czy z powodu konieczności zaopatrzenie w przedmioty ortopedyczne? Głównie chodzi o wskazania w orzeczeniu od 1 do 10 (cała część D). Mała ściąga poniżej:
xBZQyZL.jpg

 

Raz zadają więcej pytań, innym razem mniej. Nie ma na to reguły. Odpowiadaj na pytania najlepiej, jak potrafisz i czekaj na decyzję. Inaczej chyba się już nie da. Powodzenia Ci życzę.


  • 1

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#3 Pafko

Pafko

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 17 lipiec 2023 - 08:21

Przede wszystkim stawiam na szczerość. Aktorzenie mi nigdy nie wychodziło, za sztuczne ;) Najczęściej pytają o ograniczenia w życiu codziennym. Bywa, że pada pytanie, po co tak naprawdę potrzebne jest Ci to orzeczenie? Czy do celów zawodowych, czy z powodu konieczności zaopatrzenie w przedmioty ortopedyczne? Głównie chodzi o wskazania w orzeczeniu od 1 do 10 (cała część D). Mała ściąga poniżej:

 

Dzięki :) ,

 

To zdjęcie się nie otwiera, możesz to jakoś inaczej wstawić?


Użytkownik __ANIOLEK__ edytował ten post 17 lipiec 2023 - 11:10
zmniejszony cytat :)

  • 0

#4 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6291 postów
  • Skąd:home

Napisano 17 lipiec 2023 - 11:14

To zdjęcie się nie otwiera, możesz to jakoś inaczej wstawić?

 

Skoro zdjęcie się nie otwiera, to wystarczy wpisać w Google: wzór orzeczenia o stopniu niepełnosprawności. Tak, jak tutaj:

https://www.google.p...ih=657&biw=1311

 

Tam masz, co się znajduje w części A, B, C oraz D (Ciebie interesuje część D).  :)


  • 1

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#5 pier1987

pier1987

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 292 postów
  • Skąd:Słupca

Napisano 18 lipiec 2023 - 17:32

Warto sobie poczytać przed komisją:

https://oddechzycia....ne-zasady-2023/


  • 0



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: komisja

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych