Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

List do MRPiPS - 84% człowieka!

Waloryzacja 2017 renta socjalna MRPiPS

 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

  Orator

 • Super Moderator
 • 6115 postów
 • Skąd:home

Napisano 21 wrzesień 2016 - 14:38

W związku z planowaną na marzec 2017 waloryzacją najniższej emerytury i renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy, wysłaliśmy do MRPiPS list, w którym upominamy się o odstąpienie od stosowania przelicznika 84% w przypadku renty socjalnej. Jeśli zgadzacie się z treścią listu, to gorąco namawiamy Was do pobrania załączonego dokumentu, wydrukowania go, podpisania i przesłania do MRPiPS, na adres:
 
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
ul. Nowogrodzka 1/3/5
00‐513 Warszawa
 
Więcej można sobie poczytać na stronie:
 
Pozdrawiamy, M&P :)

Załączone pliki


 • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/


#2 kjkj

kjkj

  Mruk

 • Użytkownik
 • PipPipPipPip
 • 74 postów

Napisano 24 wrzesień 2016 - 15:44

Trudno się nie zgodzić z treścią listu. Ale moim zdaniem może być duży problem z przeprowadzeniem takich zmian z powodu... bardzo skorumpowanych lekarzy w Polsce.

 

Im bardziej sprawiedliwy system socjalny zechcemy zbudować (im większe wsparcie osobom niepełnosprawnym zaoferujemy w ramach rekompenstaty za ich niepełnosprawność), tym większa korupcja rentowa wśród lekarzy powstanie. Lekarze niestety są traktowani przez obecny system prawny jak "święte krowy". Mogą w dość dużym stopniu łamać prawo (wystawiając zaświadczenia/orzeczenia itp. niezgodne ewidentnie ze stanem rzeczywistym), a karę poniesie co najwyżej klient takowego lekarza. Nigdy lekarz.

 

Dlaczego więc kolejne rządy tak się cackają z lekarzami? Bo jest ich niewiele. A jest ich niewiele, bo monopol na studia medyczne posiadają uczelnie państwowe. Są to więc studia trudno dostępne (mała liczba miejsc) i bardzo kosztowne (na trybie zaocznym czesne za 1 semestr wynosi około 20 000 zł). Uczelnie prywatne (a są przecież placówki medyczne prywatne), zapewne byłyby w stanie kształcić taniej i kto wie czy nie lepiej?

 

I tak oto chory system kształcenia lekarzy w Polsce pośrednio wpływa na niskie świadczenia socjalne osób niepełnosprawnych. Kolejne rządy nie chcą ustanawiać tych świadczeń wysokich, bo lawinowo wzrosłaby liczba rent załatwianych przez skorumpowanych lekarzy polskich.


Użytkownik kjkj edytował ten post 24 wrzesień 2016 - 15:46

 • 0Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Waloryzacja 2017, renta socjalna, MRPiPS

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych