Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Niepełnosprawny fotograf?

niepełnosprawny fotograf MPD dalsze kształcenie zawód

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#21 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 29 maj 2014 - 22:14

Kuba, bardzo trafne spostrzeżenia ws weterynarii, fotografii i informatyki. Jest ogromna konkurencja.Tylko te studia typowo humanistyczne to strata czasu. Nie ma po nich pracy.  Najpewniejsze wykształcenie dla ludzi z niepełnosprawnością ruchowa to finanse i rachunkowość. Wszędzie tam gdzie jest praca to potrzebna jest matematyka, na kierunkach ekonomicznych nie jest to matematyka wysokich lotów, ale zawsze. 
krzysiekn95, a technika dentystyczna? Robienie protez dentystycznych, taki praktyczny zawód, gdzie powinna być praca....

 

Finanse i rachunkowość odpada, ze względu na kulejącą matematykę. Moim zdaniem, prawo mogłoby być, podobnie jak i dziennikarstwo, pracownik socjalny, terapeuta
Paulla i Gloria, nie wiemy i znów wróżymy z fusów, jak wygląda Krzyśka sprawność manualna - wbrew pozorom technik dentystyczny też wymaga sprawności.

Wrócę jeszcze do fotografii.

Jest to typowy wolny zawód ze swoimi wadami i zaletami. Może pisać swojego bloga ilustrując go zdjęciami, np. coś takiego http://www.gospodare...ex.php/galerie/ podobnie może pisać różne artykuły do mediów (pod warunkiem, że ma lekkie pióro) okraszając je swoimi zdjęciami. Może pracować jako fotoreporter dla jakiejś gazety, portalu internetowego. Tylko tu trzeba być maksymalnie mobilnym i niezależnym. W międzyczasie musi znaleźć sobie osobę/instytucję, która w Niego zainwestuje promując m.in. na wystawach. Bo markę m.in. wypromowuje się m.in. na konkursach, wystawach, wernisażach. W sumie, wystawy, wystawy i jeszcze raz wystawy....

Jak się dorobi już własnej marki i własnego atelier, może urządzać różne tematyczne sesje zdjęciowe i fotki sprzedawać do specjalizowanych serwisów z których korzystają agencje reklamowe... Tylko zbyt dużych kokosów z tego nie ma... Dopiero wybitni mają szanse na fotografowanie znaczących ludzi.

Oczywiście do tego nie wystarczy jeden aparat z jednym obiektywem. Wypadałoby mieć ze dwa, trzy aparaty, kilka różnych obiektywów, zapasowe lampy błyskowe, statywy, filtry, etc. nie wspominam już o wyposażeniu atelier idącym w dziesiątki tys zł...

A może szkoła operatorska?

I na zakończenie chyba najważniejsze pytanie do Krzysztofa: czy fotografia to Twoje hobby czy pasja?


Użytkownik kuba edytował ten post 30 maj 2014 - 12:17

  • 1

#22 Gloria

Gloria

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 446 postów

Napisano 29 maj 2014 - 23:44

 I nie podkreślaj mi słówek na czarno

Nie wywijaj mi tu swoim pedagogicznym tonem bo to niewiele daje :hehe:


Ja jeżdżę na wózku, ale pomysłowości w wykonywaniu zadań, które są niby dla niepełnosprawnych niedostępne może mi pozazdrościć niejedna sprawna osoba, 

 

Nie wiedzialam, ze istnieje zwiazek pomiedzy wozkiem a pomyslowoscia, ale coz pewnie istnieje. Moze jak oparcie jest za wysokie to uciska na kore mozgowa   :hehe:


 

A może szkoła operatorska?

 

To jest dobry pomysl. Masz duzo racjii z ta fotografia, trzeba sie wybic. Na przykladach swoich dzieci oraz dzieci swoich znajomych widze, ze wybieranie zawodow/kierunkow praktycznych, ekonomicznych i scislych procentuje stabilizacja finansowa. Kierunki humanistyczne z wyjatkiem prawa, w wiekszosci laduja mlodych ludzi albo w supermarketach, albo bez pracy, albo w jakichs niewyuczonych i niechcianych zawodach. Jeden taki wlasnie mlody czlowiek ktorego znam, probowal z fotografia i jezdzi na taksowce zeby utrzymac rodzine, a piekne zdjecia robil, niektore byly publikowane, ale to za malo zeby sie wybic.

Zawod najlepiej wybrac trafnie od razu i doskonalic sie w nim, zdobywac doswiadczenie, certyfikaty, im wczesniej tym lepiej, bo jak juz przychodzi rodzina, to jest trudniej.


  • -2

#23 Paulla

Paulla

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 897 postów
  • Skąd:Gniezno

Napisano 30 maj 2014 - 12:12

@kuba dokładnie jest tak jak napisałeś. Świetny pomysł z tym blogiem. Można pokazać namiastkę możliwości.


  • 0
"Wszystkie niejasne pojęcia muszą upaść nim uczeń może nazwać siebie mistrzem..." Bruce Lee
"Trzeba mieć niemało odwagi, aby się ukazać takim jakim się jest naprawdę." Søren Aabye Kierkegaard

#24 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 30 maj 2014 - 22:26

Wrócę jeszcze do swojego ostatniego pytania i odpowiedzi na nie: czy fotografia to hobby czy pasja. Bo jest między tym przepaść. Jeśli jest to tylko hobby, to szkoda sobie głowy zawracać, szkoda kasy na szkołę i dojazdy. Iść do szkoły tylko po to, by dopiero nabyć wiedzę a potem być "rzemieślnikiem" w zawodzie pewnie, że można. Ale to tak jakby się żenić bez krzty miłości i liczyć na to, że miłość z czasem pojawi się w związku. Nie zawsze to działa, szczególnie w zawodach artystycznych. Szkoła ewentualnie powinna ugruntować, a na pewno poszerzyć wiedzę jaką posiadło się już jako pasjonat. Podobnie jak ze sportem - im wcześniej zacznie się rozwijać dane talenty tym lepiej. Tu masz przykład z mojego rejonu młodzieży, która rozwija swoją pasję: http://www.gp24.pl/a...LUPSK/140409965http://www.sok.slups...wnie/fotografiahttp://fotoaktywni.eu/ , http://www.mm2miasto...-160-zapisz-sie . Dziś planując taką szkołę, by to miało sens, Krzysiek powinieneś już mieć jakieś sukcesy na swoim koncie jako fotograf.

W tym miejscu rodzą się kolejne pytania: gdzie mieszkasz - wieś/miasto, jaki masz dostęp do tzw. kultury i możliwości swojego rozwoju, ewentualnie uczestniczenia w płatnych zajęciach oferowanych przez domy kultury, pracy na lepszym sprzęcie czy jego wymiany, jak długo zajmujesz się robieniem zdjęć, itd. Tego też nie wiemy o Tobie...
Dziś, jest naprawdę z tym kłopot. Cyfrówkę (wbudowaną w telefon komórkowy) może mieć już nawet małolat z pierwszej, drugiej klasy szkoły podstawowej i każdy może się swoimi zdjęciami chwalić w sieci - czy to na fejsie, blogu, czy innym portalu. Sztuką jest przyciągnąć ludzi, przekonać ich do siebie, w efekcie sprzedać i zarobić na zdjęciach...


Użytkownik kuba edytował ten post 30 maj 2014 - 22:37

  • 2

#25 krzysiekn95

krzysiekn95

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 25 postów

Napisano 02 czerwiec 2014 - 18:57

kuba, fotografia to hobby, moją pasją są zwierzęta.

Tak w ogóle to mam mętlik w głowie... to przeczytaniu tych wszystkich postów.

Gdzie grafika komputerowa opiera się na matematyce?  :dodgy: Pierwsze słyszę 


  • 0

#26 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 02 czerwiec 2014 - 22:16

Czystej matematyki jako zawiłe wzory nie ma, choć będziesz musiał opanować trochę logicznych zasad rządzących grafiką i potem je oczywiście zastosować. Ale za to w przypadku robienia animacji w technologii flash, będziesz musiał się uczyć programowania w Action Script.

Matematyka odnosiła się do informatyki.


Użytkownik kuba edytował ten post 02 czerwiec 2014 - 22:22

  • 0

#27 krzysiekn95

krzysiekn95

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 25 postów

Napisano 06 czerwiec 2014 - 13:00

Czystej matematyki jako zawiłe wzory nie ma, choć będziesz musiał opanować trochę logicznych zasad rządzących grafiką i potem je oczywiście zastosować. Ale za to w przypadku robienia animacji w technologii flash, będziesz musiał się uczyć programowania w Action Script.

Matematyka odnosiła się do informatyki.

No w sumie to tak, ale wkurza mnie trochę takie gadanie, bo jak się nie spróbuje to się nie dowie.

Mój czas, moje pieniądze, a poza tym to nie jest już kształcenie obowiązkowe, więc w każdej chwili mogę przerwać jak coś nie będzie pasowało i zacząć coś nowego, ale przecież nie z takim zamiarem idzie się do szkoły... prawda?

Czystej matematyki niema, więc myślę (aczkolwiek nie mówię na 100% bo zwyczajnie nie wiem) że dam radę no zobaczymy.

 

Ogólnie to mimo, że na pozycji weterynaryjnej jestem już przegrany, to wczoraj byłem u weterynarza z moim pieskiem, bo ma jakąś alergię i doszło do takiej rozmowy że obcinał jej pazury i miała tak głowę przekręconą że mogła w każdej chwili go ugryźć i moja mama pyta nie boi się Pan tak? A on na to, że się tym zbytnio nie przejmuje  :)  A mama mówi do mnie widzisz co byś musiał robić, nie mówiąc już o oborze czy chlewie, weterynarz przysłuchując się pyta o co chodzi i my tłumaczymy, a on powiedział znaczy się nie chodzi tu o niepełnosprawność, bo można sobie wybrać typowo małe zwierzęta typu pies, kot itp... jeśli faktycznie jest fascynacja i kogoś to pociąga.

No to mnie pan Doktor podbudował  ;) chyba od września zacznę tu w pobliskim moim mieście ten kierunek kosmetyka i hodowla zwierząt domowych, mimo że niema tam zajęć praktycznych, zobaczę z czym to się je i co tam znajdę ciekawego  :D


  • 1

#28 Paulla

Paulla

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 897 postów
  • Skąd:Gniezno

Napisano 06 czerwiec 2014 - 15:16

Zawsze zajęcia praktyczne możesz sobie poza szkołą załatwić :)


  • 0
"Wszystkie niejasne pojęcia muszą upaść nim uczeń może nazwać siebie mistrzem..." Bruce Lee
"Trzeba mieć niemało odwagi, aby się ukazać takim jakim się jest naprawdę." Søren Aabye Kierkegaard

#29 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 06 czerwiec 2014 - 22:07

Krzysiek,

Nie wszystkie pasje dadzą się w 100% przełożyć na super dochodowy zawód, albo je po prostu weryfikuje życie... Każda rzecz, czynność i decyzja ma swoje plusy i minusy. I trzeba mieć świadomość tego na co ewentualnie się porywamy. Chciałeś poznać nasze zdanie - napisaliśmy Ci, co o tym myślimy, w końcu jesteśmy starsi od Ciebie. Zrobisz jak chcesz - to będą Twoje decyzje i Twoje życie. Tak czy inaczej, życzę Ci abyś jak najmniej się mylił w swoich wyborach.


  • 0



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: niepełnosprawny, fotograf, MPD, dalsze kształcenie, zawód

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych