Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

MPD a ubezpieczenie zdrowotne

MPD ubezpieczenie zdrowie niepełnosprawni od urodzenia

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Marta S

Marta S

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 786 postów
  • Skąd:szkoda że nie Lublin

Napisano 17 grudzień 2021 - 19:58

Wiele osób ma  dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne i kiedy lądują w szpitalu, czy pogorszy się stan zdrowia mają dodatkowe środki na leczenie.

 

Kiedyś też miałam takie ubezpieczenie, ale nawet jeśli lekarz jako  chorobę wpisał zwyrodnienia kręgosłupa to i tak nie otrzymałam wypłaty środków z ubezpieczenia ponieważ uznali , że to ściśle powiązane z MPD.

 

Wszystko dałoby się powiązać chyba oprócz porodu.

 

Jak myślicie czy u osób z MPD lub przy innym rodzaju niepełnosprawności od urodzenia warto mieć dodatkowe ubezpieczenie ? Jeśli tak to jakie macie .

 

Czy to bez sensu, bo składki by wzięli a jak potrzeba to dla ubezpieczonego wypłaty nie ma?

 

Zastanawiam się czy warto ? 


  • 0

www.facebook.com/niemotylica zapraszam na moją autorską stronę z wierszami . 


#2 ktamara

ktamara

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 48 postów

Napisano 18 grudzień 2021 - 11:08

Nigdy się nie zdecydowałam na dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne lub dodatkowe ubezpieczenie na życie choć miałam taką możliwość w pracy. Grupowe ubezpieczenie pracownicze.

Z kolei miałam prywatny pakiet medyczny w pracy i o ile wszystkie inne zabiegi i badania miałam dostępne normalnie jak każdy, to  już terapię indywidualną z fizjoterapeutą (dostępną w pakiecie za darmo , oczywiście limitowana liczba zabiegów) to ja musiałam płacić dodatkowo.Bo  fizjoterapia była mi potrzebna z powodu MPD a nie np z powodu kontuzji .....

 

Dla mnie jest tak jak piszesz , wszystko można podciągnąć pod MPD czy inną niepełnosprawność wrodzoną. Swoją drogą ja ogólnie nie wierzę w ubezpieczenia.


  • 0

#3 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1412 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 18 grudzień 2021 - 11:29

Marta, jeśli masz odłożone pieniądze na ubezpieczenie, to ja bym się zastanowiła czy nie dać tej kasy w prywatny pakiet zdrowotny tylko nie mów proszę,że mieszkasz na wsi,zawsze można dojechać jak będziesz chora to i tak nigdzie nie dojdziesz.


  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#4 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6287 postów
  • Skąd:home

Napisano 18 grudzień 2021 - 12:51

Generalnie nie polecam dodatkowych ubezpieczeń. Rzadko kiedy cokolwiek wpłacają, a jak już wypłacą jakieś pieniądze, to najczęściej są to śmieszne kwoty. Już lepiej odkładać sobie środki i wykorzystać je wtedy, kiedy będą naprawdę potrzebne.

Zgadzam się z tym, że wszystko można podciągnąć pod MPD. Więcej jest minusów, niż plusów...

 

Dodatkowy pakiet zdrowotny, to lepsze rozwiązanie i jest naprawdę w czym wybierać...


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#5 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3574 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 20 grudzień 2021 - 19:29

Co prawda MPD nie mam, ale jakiś czas temu, toczyliśmy z  @Monia74 boje żeby ją ubezpieczyć. Dołączyliśmy Ją do ubezpieczenie grupowego, które opłaca mi mój pracodawca. Płacimy 60 zł/mc  za standardowe ubezpieczenie, czyli na wypadek śmierci, ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, śmierci rodzica, śmierci dziecka, pobytu w szpitalu itd.

Ubezpieczyciel, postawił sprawę uczciwie. Gdy zgłosiliśmy przed zawarciem umowy że Monia ma MPD, przysłał nam krótki kwestionariusz,  pytaniami dotyczącymi stanu zdrowia i codziennego funkcjonowania. Po kilku dniach dostaliśmy odpowiedź, że obejmują Monię ubezpieczeniem, z jednym tylko wyłączeniem, mianowicie pobyt w szpitalu z powodów neurologicznych, jest wyłączony z ubezpieczenia, cała reszta obowiązuje. Uznaliśmy to za uczciwe postawienie sprawy i zawarliśmy umowę.


  • 1

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#6 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6287 postów
  • Skąd:home

Napisano 21 grudzień 2021 - 12:35

Co prawda MPD nie mam, ale jakiś czas temu, toczyliśmy z  @Monia74 boje żeby ją ubezpieczyć. Dołączyliśmy Ją do ubezpieczenie grupowego, które opłaca mi mój pracodawca. 

 

To też dobre rozwiązanie, zgadzam się...


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 




Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: MPD, ubezpieczenie, zdrowie niepełnosprawni, od urodzenia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych