Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Miss Polski na wózku

MISS POLSKI NA WÓZKU

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
102 odpowiedzi w tym temacie

#61 Gość_santiagowp2_*

Gość_santiagowp2_*
  • Gość

Napisano 19 sierpień 2014 - 12:57

Jeśli chodzi o mój gust to ta najbardziej mi się podoba z finalistek :) także w moich oczach zasłużone zwycięstwo !


Użytkownik santiagowp2 edytował ten post 19 sierpień 2014 - 13:00

  • 0

#62 madzixutp

madzixutp

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 20 postów
  • Skąd:Bydgoszcz-okolice

Napisano 15 maj 2015 - 10:53

Witajcie Kochani!

Nazywam się Magdalena Kruszewska i startuję w tegorocznych wyborach Miss Polski na wózku organizowanych przez Fundację Jedyna Taka. Jestem osobą pogodną, uśmiechniętą. Drzemie we mnie wulkan energii, której nigdy nie straciłam. Gdybym wygrała, chcę pokazać, że każda kobieta jest piękna i nie ważne, czy jeździ na wózku czy chodzi. Sms kosztuje 2,46zł i można wysłać go z jednego telefonu raz dziennie.

Treść: TC.JEDYNA.29

Numer: 72068

Zapraszam do głosowania :)

Link nieaktywny usunięto.

Moderator


  • 0

:)__MADZIX__ :)


#63 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6295 postów
  • Skąd:home

Napisano 15 maj 2015 - 11:14

Zapraszam do głosowania :)

 

Post przypinam do wątku już istniejącego na forum i dotyczącego właśnie wyborów Miss Polski na wózku. Niebawem zapewne pojawią się kolejne posty o podobnej treści dlatego korzystając z okazji wskazuje ich miejsce. Na koniec sam dział też nie jest tym właściwym, więc tym bardziej czynię swoją powinność :)


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#64 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3586 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 16 maj 2015 - 17:25

To ja jeszcze tylko usunę z nazwy wątku to "2014/15". Ponieważ konkurs "Kto namówi najwięcej znajomych żeby na mnie głosowali", jest organizowany cyklicznie, odnoszę wrażenie że ten wątek przyda nam się także w 2016 roku  :coffee: 

 

 

Pozdrawiam


  • 1

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#65 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6295 postów
  • Skąd:home

Napisano 16 maj 2015 - 20:02

Tak będzie najlepiej, wątpliwości rozwiane w tej kwestii. Pozdrawiam również :)


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#66 Gość_DaFFy_*

Gość_DaFFy_*
  • Gość

Napisano 20 maj 2015 - 20:57

Moją faworytką jest: 

 

1. Kandydatka #33: Julita Kuczkowska.  ( wcale nie dlatego że jest iponką :) )

 

oraz

 

2. Kandydatka #48: Patrycja Rutkowska. (widać że młodziutka ale ładna dziewczynka )
 

BARDZO mi się nie podoba zachowanie niektórych kandydatek, ale nie będę wymieniał ich z nazwisk.

Jak można w takiej sprawie pisać do obcej osoby i prosić o oddanie głosu na nią ? :(

To ma być konkurs piękności, a nie ilości wyżebranych od znajomych i nieznajomych głosów !!!

 

Myślę że kandydatki które ja wymieniłem nie muszą zabiegać o głosy :)


  • 3

#67 the

the

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 290 postów
  • Skąd:Pomorze

Napisano 21 maj 2015 - 10:45

konkurs jak konkurs, ale w niektórych przypadkach chyba chodzi o piękno.. głęboko ukryte :D


  • 2
Nazywaj rzeczy po imieniu, a zmienią się w okamgnieniu.

#68 Gość_DaFFy_*

Gość_DaFFy_*
  • Gość

Napisano 21 maj 2015 - 11:41

Wydaje mi się że wtedy nie nazywali by tego Miss Polski  :D


  • 0

#69 zielonooka30

zielonooka30

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 48 postów

Napisano 21 maj 2015 - 19:56

  Są i urodziwe cieleśnie, oraz duchowo-niech każdy głosuje zgodnie ze swoim sumieniem, i nie patrzy czy kategoria owego konkursu to uroda, ta taka dla oka, czy ta dla ducha. Ja mam swoją kandydatkę, a nawet dwie ;).

Dyskusja typu "DZIWNY KONKURS" jest dla mnie nieco przejrzała - w czasach wyborów Miss operacji plastycznych piękno nabiera nieco innego wymiaru. A tak swoją drogą....ciekawe, czy dałoby się plastycznie wymodelować hart ducha ? Hmmm <_<


  • 0

Oceniaj mnie, niech jad strumieniami leje się :)


#70 Lilith

Lilith

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 423 postów

Napisano 22 maj 2015 - 06:21

Możecie sobie owijać ideę konkursu miss na wózku w papierek piękna wewnętrznego, ale miss z definicji ma cieszyć oko. Dla tych z chartem ducha i pięknem wewnętrznym jest inny konkurs.."Człowiek bez barier" gdzie chodzi o łamanie stereotypów, hart ducha, działanie na rzecz ON itd.

Na palcach u jednej ręki mogę policzyć kandydatki, które moim zdaniem zasługują na koronę. Pomijając już nawet zdjęcia robione mikserem, jak widzę opis " pasjonatka mody" a na dole zdjęcia dziewczyny w dresikach, to mi ręce opadają. Dodatkowym kwiatkiem u sporej części jest " nazywam się Kasia, Basia, Krysia, Marysia". Jest nawet dziewczyna, która walczy o koronę miss na wózku a jest bez wózka, stoi  dziarsko przy ławeczce.

Idea jako taka jest ok (chociaż moim zdaniem niesprawiedliwie ON są utożsamiane tylko z wózkowiczami), ale organizacja to już inna bajka. Odnoszę wrażenie, że samej fundacji chodzi tylko o kasę. Nie ma żadnych kryteriów, odnośnie jakości zdjęć, wieku, ten kto się zgłosi ten startuje, a potem fora zalewane są prośbami o głosy :/

 

No i kwestia ostatnia, którą wałkuję już od dawna..."chcę udowodnić, że ON są takie same jak OP". Komu chcą to udowodnić? Innym ON? Rodzinie i znajomym? Bo tylko ci ludzie wiedzą o konkursie i ewentualnie oddają głosy. Jakby to powiedziała np. Bogusia, która ma swój kanał na YouTube " Anioł na Resorach" to rozumiem. Ona trafia do widzów zdrowych, często w ogóle nie związanych z ON, pokazuje, że żyjemy normalnie tak jak każdy. 

 

Moim zdaniem Kandydatka nr 48- baaardzo ładna młodziutka dziewczyna :D

Kandydatka nr 69- powinna wygrać koronę :)


  • 2

#71 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6295 postów
  • Skąd:home

Napisano 22 maj 2015 - 10:17

Odnoszę wrażenie, że samej fundacji chodzi tylko o kasę. 

 

Muszę szczerze przyznać, że mam takie same odczucia. Jest to już kolejna edycja, a organizatorzy nie wyciągają wniosków z poprzednich błędów, z wcześniejszych lat konkursu. Co to oznacza?? Nie ma to dla nich znaczenia, nie to jest ich celem. Niektóre wpisy przypominają zasadę "kopiuj, wklej". Powielają się, jak wyklepana na pamięć regułka.

 

Mimo tego wszystkiego, niech wygra najlepsza, choć może być to trudne. Zważywszy choćby na przypadki takie, jakie opisał @DaFFi.

Moją faworytą jest kandydatka nr 30. To wnikliwe spojrzenie, może przyciągać uwagę ;)


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#72 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 22 maj 2015 - 13:12

Dziewczyny, a ja pozwolę sobie z Wami lekko nie zgodzić. Poniekąd jest to kasa, ale poprzez płatne sms-y ten głos ma być świadomie oddany kosztem pospolitego ruszenia i spamowania po forach prośbami o głos. W pierwszej edycji konkursu, przy głosowaniu internetowym, pierwsza trójka dziewczyn przechodząca do ścisłego finału miała po 10-11 tys. głosów, w drugiej przy głosowaniu sms-owym, ta ilość była już znacząco niższa.  
 

Idea jako taka jest ok (chociaż moim zdaniem niesprawiedliwie ON są utożsamiane tylko z wózkowiczami), ale organizacja to już inna bajka.

 

Dla wielu osób, wózek jest taką kwintesencją niepełnosprawności - jak ktoś już na nim siada, to ma przechlapane do końca życia i jest on oznaką  wielu różnych barier na każdym kroku - tych architektonicznych i tych mentalnych. I nie wiadomo, które bardziej są dokuczliwe. I co by nie mówić, obejmuje on stosunkowo szeroki wachlarz niesprawności np. urk, mpd, przepuklina oponowo-rdzeniowa, wrodzona łamliwość kości, zanik mięśni, itp. więc tych kandydatek może być naprawdę spora grupa. Nie mówię, że kiedy już ogarnie się ze wszystkimi niuansami (tak aby nikt zbytnio się nie czepiał) ten konkurs on na wózkach, że nie warto wprowadzać kolejnych kategorii niesprawności. Chyba, że idąc teraz za ciosem, inna fundacja (stowarzyszenie) skupiające osoby z inną niesprawnością zorganizuje swoje wybory ;)

Inna to już kwestia, czy ilość zgłoszeń przekłada się na jakość opisu kandydatek. Nad tym trzeba popracować, szczególnie nad jakąś spójnością wizerunku, o której wspomina Lilith. Pytanie czy to ma robić sama kandydatka poprzez ściśle sprecyzowany regulamin, czy jednak pewne sugestie powinny być ze strony Organizatora pop przesłaniu formularza zgłoszeniowego. Zadałem sobie trud i zajrzałem do niego. Tam są pytania o tzw. codzienność (czyli zajęcia codzienne, pasje), o ważne problemy z jakimi spotykają się ON a jakie warto pokazać ludziom zdrowym jako Miss ON, o prezentację własnej osoby na stronie konkursowej. Obecnie załącza się do formularza zgłoszeniowego zdjęcia portretowe i całej sylwetki na wózku, może zastanowić się też nad trzecim zdjęciem wynikającym z opisu swojej codzienności np. przy realizacji swojej pasji?

 

Niech wygra najlepsza...:)


  • 0

#73 karollina78

karollina78

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 143 postów
  • Skąd:Poznań

Napisano 22 maj 2015 - 14:59

...Niech wygra najlepsza... :)

:P Chyba niech wygra ta co ma najwięcej znajomych wysyłających na nią smsy...


  • 1

#74 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6295 postów
  • Skąd:home

Napisano 22 maj 2015 - 16:32

Poniekąd jest to kasa, ale poprzez płatne sms-y ten głos ma być świadomie oddany kosztem pospolitego ruszenia i spamowania po forach prośbami o głos. W pierwszej edycji konkursu, przy głosowaniu internetowym, pierwsza trójka dziewczyn przechodząca do ścisłego finału miała po 10-11 tys. głosów, w drugiej przy głosowaniu sms-owym, ta ilość była już znacząco niższa.


Kubuś 11 tys., już robi wrażenie, jak to pomnożymy to mamy ponad 27 tysięcy i to w samym finale, a gdzie jeszcze wcześniejsze sms-y, czyli te z poprzednich etapów konkursu. Matematyka potrafi być bezlitosna ;) :) Toż to pospolite ruszenie, ale na kasę ... :rumieniec: Przecież niektórym z Nas takie kwoty mogą się tylko marzyć, no chyba, że w zeznaniu rocznym :) :P Wtedy przynajmniej widać, jak byk - czarno na białym.

Poza tym na samym początku, jak tylko konkurs wystartował zapytałam organizatorów - dlaczego tylko dziewczyny niepełnosprawne na wózku mogą startować??!! W końcu niepełnosprawność to nie tylko wózek. Nie powinno być ograniczeń, bynajmniej nie takie. Konkurencja nie jest wyrównana, a tworzy się tylko niepotrzebne podziały, które i tak już są za często niekiedy zaznaczane. Odpowiedź była, że taka jest idea konkursu, ale z czasem postarają się coś z tym zrobić. Czas minął, a zmian nie ma. Samo to już dużo mówi. Owszem jest tak, jak jest, ale najważniejsze, że się kręci i dzieje dużo wokół tego wszystkiego.

Użytkownik __ANIOLEK__ edytował ten post 22 maj 2015 - 17:00

  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#75 the

the

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 290 postów
  • Skąd:Pomorze

Napisano 22 maj 2015 - 21:02

no bo to miss na wózku ma być, to wózek jest podstawą, tak mi się wydaje. mam jednak wrażenie, że na niektórych zdjęciach są także osoby z niepełnosprawnością intelektualną, trochę to wynika z formy opisu i zdjęć. niemniej nadal wózek to clou konkursu.

z moich doświadczeń nie wynika, że ludziom najbardziej wózek kojarzy się z niepełnosprawnością, ale każda inność -  w wyglądzie, chodzie, mowie itd. i takich ludzie najbardziej piętnują. a tych na wózkach albo omijają wzrokiem, albo są przyzwyczajeni. może nawet pod kątem: kaleka, to widać, ale jednak.

to takie moje małe zdanie.

 

a jak już macie swoje typy, to dodam tylko, że jeśli ktoś by mi zrobił zdjęcie takie, jakie ma dziewczyna nr 7 (i ta suszarka na pranie w tle dopełnia klimatu..), to bym zrobiła konkurs smsowy na utopienie fotografa..


Użytkownik the edytował ten post 22 maj 2015 - 21:10

  • 0
Nazywaj rzeczy po imieniu, a zmienią się w okamgnieniu.

#76 karollina78

karollina78

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 143 postów
  • Skąd:Poznań

Napisano 23 maj 2015 - 05:05

Wiecie co, teraz przejrzałam fotki kandydatek i stwierdzam, że... jestem ładniejsza od co najmniej 3/4 startujących tam pań :hehe: Miss to wybory piękności a niektóre kandydatki to ŻENADA! Niech biorą udział w konkursie: kto sobie daje lepiej radę w życiu a nie w wyborach miss.


  • 0

#77 the

the

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 290 postów
  • Skąd:Pomorze

Napisano 23 maj 2015 - 10:11

karollina78, jesteś na wózku? zgłoś się, obiecuję, że oddam głos na Ciebie, ale musisz dopisać w opisie: "jeśli wygram, chcę pomagać głodnym i bezrobotnym, parchatym kotom i roślinom na trawnikach". umowa stoi?


  • 0
Nazywaj rzeczy po imieniu, a zmienią się w okamgnieniu.

#78 karollina78

karollina78

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 143 postów
  • Skąd:Poznań

Napisano 23 maj 2015 - 11:09

karollina78, jesteś na wózku? zgłoś się, obiecuję, że oddam głos na Ciebie, ale musisz dopisać w opisie: "jeśli wygram, chcę pomagać głodnym i bezrobotnym, parchatym kotom i roślinom na trawnikach". umowa stoi?

:) W tej chwili jeszcze towarzyszy mi wózek, oczywiście, że NIE WYSTARTUJĘ, 20lat temu i gdy byłam OP to lubiłam tego typu konkursy piękności ale teraz mnie to w ogóle nie kręci.


  • 0

#79 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6295 postów
  • Skąd:home

Napisano 23 maj 2015 - 12:27

:) W tej chwili jeszcze towarzyszy mi wózek, oczywiście, że NIE WYSTARTUJĘ, 20lat temu i gdy byłam OP to lubiłam tego typu konkursy piękności ale teraz mnie to w ogóle nie kręci.

 

Najwidoczniej czas robi swoje @Karolina78 i sama też coś o tym wiem. Mi tam się marzy taki zwyczajnie, normalny konkurs bez ogona "na wózku". Chodzi o dobrą, pozytywną zabawę nieograniczoną dla określonej grupy osób. Pewnie bym nie stratowała, bo to nie moja bajka, ale dobra, spontaniczna zabawa zawsze mile widziana :) Zresztą mało tutaj na Iponie pięknych kobiet, których "atrybutem" niekoniecznie jest wózek??!! Już mam dyszkę w głowie :) ..., a było by ICH pewnie znacznie więcej.

 

P.S. Na koniec - własne konkursy Miss i Mistera też mieliśmy na Iponie. Wtedy też się działo, oj działo ;) :)


Użytkownik __ANIOLEK__ edytował ten post 23 maj 2015 - 12:41

  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#80 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 23 maj 2015 - 14:52

Kubuś 11 tys., już robi wrażenie, jak to pomnożymy to mamy ponad 27 tysięcy i to w samym finale, a gdzie jeszcze wcześniejsze sms-y, czyli te z poprzednich etapów konkursu. Matematyka potrafi być bezlitosna ;) :) Toż to pospolite ruszenie, ale na kasę ... :rumieniec: Przecież niektórym z Nas takie kwoty mogą się tylko marzyć, no chyba, że w zeznaniu rocznym :) :P Wtedy przynajmniej widać, jak byk - czarno na białym.

Poza tym na samym początku, jak tylko konkurs wystartował zapytałam organizatorów - dlaczego tylko dziewczyny niepełnosprawne na wózku mogą startować??!! W końcu niepełnosprawność to nie tylko wózek. Nie powinno być ograniczeń, bynajmniej nie takie. Konkurencja nie jest wyrównana, a tworzy się tylko niepotrzebne podziały, które i tak już są za często niekiedy zaznaczane. Odpowiedź była, że taka jest idea konkursu, ale z czasem postarają się coś z tym zrobić. Czas minął, a zmian nie ma. Samo to już dużo mówi. Owszem jest tak, jak jest, ale najważniejsze, że się kręci i dzieje dużo wokół tego wszystkiego.

 
Gwoli ścisłości. Głosowanie w pierwszym konkursie odbywało się za pomocą formularza na stronie i możliwe było oddanie tylko jednego głosu co 24 godziny. Stąd i tak wielka ilość głosów. Takie rozwiązanie, przy startującej nowej inicjatywie i w miarę szerokiej reklamie o tyle miało sens, że mogła wziąć w nim spora liczba osób, a Organizator nie narażał się na zarzut, że na "dzień dobry" kosi nie wiadomo jaką kasę. Tam, gdzie pojawia się jakiekolwiek płacenie, w sporej liczbie przypadków ludzie się trzy razy zastanowią nad sensem głosowania (wydania pieniędzy) a na pewno szybko sobie policzą zyski jakie ktoś zarobi. I tak jak napisałem wyżej, ilość głosów przy głosowaniu smsowym w II edycji konkursu spadła więcej jak o połowę. Tyle tylko, że też nikt się nie zastanowi nad faktem, że nie zawsze i wszędzie da się wiele rzeczy załatwić za symboliczne dziękuję i dyplom z podziękowaniem...
Chcę wierzyć, że konkurs na tyle się rozrośnie, że obejmie też i inne niepełnosprawności. Podejrzewam, że kandydatek byłoby sporo, ale też należało by popatrzyć na ten konkurs od strony potencjalnych nagród oraz sponsorów. Bo jaką nagrodę zaproponujesz niesłyszącej, niewidomej, poruszającej się o kulach czy po amputacji dziewczynie? Poza tym, jeśli to ma być wartościowa nagroda np. dobra proteza za 100 tys. zł, to nie wierzę, że od czegoś takiego nie trzeba zapłacić podatku... Także jest sporo do przemyślenia nad formułą takiego konkursu...

 

P.S. Na koniec - własne konkursy Miss i Mistera też mieliśmy na Iponie. Wtedy też się działo, oj działo ;) :)

 

Jak się działo, to czemu nie zorganizować kolejnej edycji? ;) :)


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych