Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Miss Polski na wózku

MISS POLSKI NA WÓZKU

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
102 odpowiedzi w tym temacie

#41 majjkka

majjkka

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 199 postów

Napisano 20 maj 2014 - 19:34

Popieram zdanie Moni, trochę pracy nad sobą jeszcze nikomu nie zaszkodziło...

Miss to Miss, liczy się nie tylko wygląd ..

Równajmy do góry, a nie szukajmy usprawiedliwień...

Jak zwykle.. pewnie za późno przerobiłam temat.. :hehe:

na koniec.. nie lubię takich konkursów... :facepalm:  pewnie z zazdrości.. :P :rumieniec:


Użytkownik majjkka edytował ten post 20 maj 2014 - 19:36

  • 1

#42 solana

solana

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 87 postów

Napisano 21 maj 2014 - 00:51

hmm trochę późno "wrzucę tu siebie" ale lepiej późno niż wcale:)

 

także z prośbą zapoznania się z profilem: 

 

Link nieaktywny usunięty.

Moderator

 

krytyka również mile widziana, choć nie za ostra:P w końcu to debiut a każdy uczy się najlepiej dopiero na własnych błędach...

 

ogółem jest i tak plus tego konkursu..wywołuje on emocje czasem burzliwe, wiec na pewno znaczy że ludzie nie "przechodzą" obojętnie, a o to m.in właśnie chodzi..żeby pokazać, że takie osoby także istnieją, chcą się "zmierzyć" ze sobą i pokazać innym.

 

Najbardziej chciałabym uświadomić osobom skrytym i "bojącym się" świata, że on jest także i dla nas:)

Nie chodzi o branie udziału w takich konkursach, bo nie każdy czuje taka potrzebę (ja też nie do końca :P), ale chodzi o potrzebę akceptacji drugiego człowieka i pokazania że także możemy "żyć": bawić się, tańczyć, śmiać, płakać, ale aby to robić wśród innych, a nie w ukryciu, także czasem i przed sobą samym.

 

Ci którzy mnie znają wiedzą, że jestem osoba otwarta i przebojowa i chciałabym właśnie takie cechy "zaszczepić" i u innych:)

 

a wiec:) kogo choć trochę przekonały moje słowa i zaciekawił opis, byłabym wdzięczna za oddanie choć raz głosu - smsem:D

 

pomysł z płatnymi smsami też mi się nie podoba ale "sorry taki mamy kraj":P niestety biznes to biznes...nie zgadzam się z idea płatnych SMS-ów, bo ja chce pokazać moje wartości, a nie bić się o pieniądze dla innych, ale żeby pokazać siebie i to co reprezentuje muszę zdobyć jakiś poziom głosów, a to nie jest możliwe bez Waszej pomocy

 

z drugiej strony, jeśli Fundacja wyda te pieniądze na konkretne cele/zadania, które pomogą innym osobom niepełnosprawnym to czemu nie:) Nie?

 

Dziekuje:D 


  • 3

#43 bronco

bronco

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 65 postów

Napisano 02 czerwiec 2014 - 12:02

Szanowne Iponki i wszyscy nasi znajomi.. Wybierajcie i Głosujcie na str www ... Kobiecego - również Iponkowego :) Piękna tam nie brak... Pomóżmy wspólnie  w zmianie wizerunku osób z niepełnosprawnością... jest to w interesie każdego z nas.

 

Usunięto nieaktywny link.

Moderator


  • 1
Żyj tak byś niczego nie żałował...

#44 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6295 postów
  • Skąd:home

Napisano 02 czerwiec 2014 - 14:05

W związku z tym, że wątek już taki istnieje, to łącze je w całość.


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#45 bronco

bronco

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 65 postów

Napisano 02 czerwiec 2014 - 21:53

Wiem, ze Krytyka to nasz narodowy sport... ale... czy krytyką pójdziemy dalej...? Czyż nie każdy z nas chce by żyło nam sie lepiej... byśmy byli lepiej akceptowani, tolerowani i rozumianiani...? Dziewczyny z Jedynej -Takiej wymyśliły  taką a nie inną formułę wyborów miss... pewnie nie pozbawioną wad  i niedociągnięć.. Ale... Jest..!!!... Nikt wcześniej w Polsce na to nie wpadł...    Macie lepszy pomysł..? Macie lepsza wizje  takiej zabawy która nas pokazuje społecznie?? Proszę... Wolny Kraj... próbujcie...  A póki co... Zaprzestańcie dumanej krytyki...i wspomóżcie idee osób które chcą coś zmienić... byśmy nie byli tylko "INWALIDAMI" w oczach "sprawniejszej" części społeczeństwa... wojny sie skończyły.... teraz są osoby z niepełnosprawnością.. co nie zmienia tego, ze one dużo mogą.....i dużo osiągają... Pokażmy to... Mili  Ludkowie... :)


Użytkownik bronco edytował ten post 03 czerwiec 2014 - 12:40

  • 0
Żyj tak byś niczego nie żałował...

#46 Marcella13

Marcella13

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 270 postów

Napisano 03 czerwiec 2014 - 11:29

Ależ wiele jest dziedziń,w ktorych osoby niepełnosprawne uczestniczą czynnie!

Sa tacy,co piszą doktorat ,tyle ze ich nie widać publicznie.

Są tacy,co chodzą koncerty do filharmonii i tych widać, ja przynamniej widzę..

Są tacy,co uprawiają sport, kto zechce to ich zobaczy.

Sa tacy,co chodzą do bibliotek i jako wolontariusze pomagają organizować wydarzenia w bibliotekach ( sama widziałam..)

Sa tacy, ktorzy piszą wiersze...widzę ich w TV i na FB...

Oni po prostu zyją swoim zyciem bez potrzeby pokazywania....

Skąd pomysł,ze ich nie ma w spolecznościach lokalnych..?


  • 1

#47 tajemnicza28

tajemnicza28

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 03 czerwiec 2014 - 22:38

Biorąc udział w Konkursie pokazuję wszystkim, że będąc kobietą niepełnosprawną mogę brać czynny udział w życiu społecznym i realizować własne marzenia. Ponieważ każdy z nas powinien walczyć o swoją przyszłość i spełniać marzenia. Pokonując wszelkie przeszkody w swoim życiu możemy zdziałać wszystko...
Optymistka, otwarta na wszystkich, romantyczka i marzycielka. Mieszkająca samodzielnie, aktywna zawodowo. Prowadzę intensywny tryb życia, spotkania z przyjaciółmi i wypady kulturalne. W życiu codziennym pokazuję, że pomimo wielu przeszkód można wiele osiągnąć i cieszyć się każdą chwilą. Kocham podróżować i zdobywać kolejne szczyty. Moim motto jest: " żyć tak, jakby  każdy dzień miał być ostatnim", "Iść przez życie z podniesioną głowa i uśmiechem na twarzy nawet jak coś się dzieje źle".

Zapraszam do wysyłania głosów na numer 72068 o treści:

TC.JEDYNA.35

Głosowanie trwa do 7 czerwca.Dziękuję wszystkim za pomoc .

 

Link nieaktywny usunięto
Moderator


  • -1

#48 Lilith

Lilith

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 423 postów

Napisano 04 czerwiec 2014 - 01:46

Czemu każda pisze tą samą oklepaną regułkę? "biorę udział ponieważ chce pokazać, że osoby niepełnosprawne mogą żyć normalnie blablabla" komu pokazać? Czemu żadna nie napisała, że bierze udział dla siebie? Dla zabawy? Dla przeżycia przygody? Dlatego, że lubi stawiać sobie wysoko poprzeczkę, jest odważna, pewna siebie i lubi wyzwania? Trochę więcej polotu dziewczyny, bo jak czytałam te autoreklamy to po 3 lasce wyłączyłam...wszędzie to samo.

Dla mnie tekst, że chce pokazać  normalnie żyjące ON nie trafia. Ja nie chcę nikomu niczego pokazywać, ja zwyczajnie robię swoje. 


  • 5

#49 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 04 czerwiec 2014 - 18:37

A tak po prawdzie... przekonajcie mnie co zrobicie dla IPONu jak wygracie wybory

Która ciekawie i przekonywująco to przedstawi poruszę wszystkich znajomych na oddawanie głosów :)


  • 4

#50 Lilith

Lilith

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 423 postów

Napisano 04 czerwiec 2014 - 18:40

Nic nie zrobią hahahahaha bo większość z nich weszła tu tylko aby się zareklamować. 


  • 2

#51 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6295 postów
  • Skąd:home

Napisano 04 czerwiec 2014 - 22:02

A tak po prawdzie... przekonajcie mnie co zrobicie dla IPONu jak wygracie wybory

W tym wypadku Michasiu nie liczyłabym na zbyt wiele. W końcu poza Iponem odezwaliby się inni, a to już za wiele... ;) :)

Czemu każda pisze tą samą oklepaną regułkę? "biorę udział ponieważ chce pokazać, że osoby niepełnosprawne mogą żyć normalnie blablabla" komu pokazać? Czemu żadna nie napisała, że bierze udział dla siebie? Dla zabawy? Dla przeżycia przygody? Dlatego, że lubi stawiać sobie wysoko poprzeczkę, jest odważna, pewna siebie i lubi wyzwania?

Nie chciałabym zostać zrozumiana źle, ale każda orze, jak może. Nie znamy jakie kierowały nimi (kandydatkami) motywy i w zaszłej przeszłości doświadczania. Każda z nich pisze, jak czuje i potrafi w danym momencie. Jak sama wspominałaś powinna to być zabawa i niech taką pozostanie w całym aspekcie. W końcu pewien etap konkursu dobiega swego rodzaju też końca. Najwięcej korzyści to przyniesie dla Nas wszystkich, a o to w tej imprezie chodzi. Niektórych zadowolą pragnienia oczu, a innych z przeciwnej strony, czyli w jakiś sensie duszy, która marzy, że będzie pięknie. Takie małe wspomnienia z dzieciństwa mi się nasuwają (tak to kojarzę i pamiętam, choć to mi już odległe), najpierw małej dziewczynki, a potem młodej kobitki. Dorosłość też chce, aby było prostu pięknie, choćby ten jeden określony raz ... na tym z konkursów. Powodzenia.

Użytkownik __ANIOLEK__ edytował ten post 04 czerwiec 2014 - 22:06

  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#52 bronco

bronco

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 65 postów

Napisano 04 czerwiec 2014 - 22:39

"Takie małe wspomnienia z dzieciństwa mi się nasuwają (tak to kojarzę i pamiętam, choć to mi już odległe), najpierw małej dziewczynki, a potem młodej kobitki. Dorosłość też chce, aby było prostu pięknie, choćby ten jeden określony raz ... na tym z konkursów. Powodzenia"                                                                                                                     

No i właśnie to  zostało przez Ipon centralnie olane wględem Sylwii która miała odwage w tych wyborach wystartować... Wystartować nie dla siebie.. !!!ale dla nas Wszystkich Iponki..co poniektórzy zadają bardzo intrygujące pytania-Co Kandydatka zrobi dla Iponu...?? Smutny ten sposób myślenia... Zrobi... ???? pokaże że jest kolejna piękna kobietą  na wózku na którą warto oddać głos... za jej odwage i determinacje !!! Przykre i Smutne ze tak niewiele osób  rozumie że działanie Iponki mam pomóc nie jej...!!! ale nam wszystkim którzy sie domagamy  tak głośno wiecej tolerancji , zrozumienia, i akceptacji... a wyszło na to ze jak ktoś chce w tym pomóc, to Ipon go olał.... Smutna Konstatacja... Znów polska sie nie dowie o Iponie... jakże Ważnym dziele Daffiego które od ponad dekady jednoczy niepełnosprawnych...


Użytkownik bronco edytował ten post 04 czerwiec 2014 - 22:44

  • -6
Żyj tak byś niczego nie żałował...

#53 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 04 czerwiec 2014 - 23:32

Bronco nie wpadaj w czarną rozpacz, bo nic przykrego nie napisałam co by uwłaczało

którejkolwiek.

Ale chętnie przeczytałoby się coś więcej o kandydatce która ogłasza się na naszym forum.

Na przykład gdybym ja startowała prosząc o głosy ( płatne głosy ) z grzeczności napisałabym

że w moich wystąpieniach publicznych opowiadałabym o tym portalu...

ile ciekawych i pożytecznych spraw wniósł w moje życie.

Pozwolił mi abym nie bała się być sobą itd, itp... dużo, dużo można napisać.

Przyciągnąć uwagę, błysnąć humorem, inteligencją, wiedzą itp.

Czy to coś złego, że ja tak to widzę? Takie reklamowanie się jest (jak dla mnie) mało orginalne.

Nie znam żadnej z uczestniczek, więc nie wiem kogo "olewam"...  nadinterpretujesz moje proste słowa.

A tak już na koniec - wszystkie dziewczyny są piękne i życzę wszystkim spełnienia marzeń :)

 

P.S Nie dotyczyło to Solany, bo akurat Ona się nam fajnie przedstawiła i trzymam za Nią kciuki :)


Użytkownik michalina edytował ten post 05 czerwiec 2014 - 00:53

  • 2

#54 Gość_Voyteck_*

Gość_Voyteck_*
  • Gość

Napisano 05 czerwiec 2014 - 01:01

Czytając niektóre posty w temacie, przypomina mi się powiedzenie JFK, które można przerobić idealnie do ww. dysputy:

"Nie pytajmy, co może zrobić dla nas IPON. Pytajmy, co my możemy dla IPONU uczynić." :devil:

- sarkazm, jakby ktoś się za bardzo pienił.

Rozumiem, że spam osób które zapisują się na forum tylko po to, aby wkleić link jest bardzo irytujący. Aczkolwiek, jeśli "góra", admin nie widzi problemu i te duszyczki mają potrzebę zareklamowania swojej osoby ("anonimowo" - w jednym temacie) to czemu im tego zabronić? Po co tworzyć problemy?, jakby ich już mało było...
I o zgrozo nie wymagajcie od nich deklaracji: "wrzucasz link na forum, to chociaż daj buziaka prezesowi” he he... ;)

 

IMHO → IPON nie potrzebuje przymusowych reklam, sam się wybroni swoim istnieniem.

PS. niezależnie która dziewczyna wygra, może by tak zaprosić ją na jakiś zlot? :P :cool:

Peace. :ph34r:


Użytkownik Voyteck edytował ten post 05 czerwiec 2014 - 01:04

  • 4

#55 Lilith

Lilith

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 423 postów

Napisano 05 czerwiec 2014 - 05:32

Bronco czyli Twoim zdaniem powinnam zagłosować na Sylwię tylko dlatego, że jest Ona Iponką? Nie ważne jest czy mi się jej profil podoba, jej wierszyk, jej zdjęcia i Ona sama? Chyba nie o to tu chodzi. W takim razie Kaśka też została całkowicie przez Ipon olana w zeszłym roku. Dlaczego wtedy nikt się nie pieklił? A może na Tiffani ludzie nie głosowali bo ona ma za dobrze? Jeździ po świecie, zwiedza kraje, realizuje pasje i jeszcze miss by chciała zostać? Co za dużo to nie zdrowo przecież nie? Aaaa no i przecież w telewizji jeszcze była...i to nie w Trudnych Sprawach czy u innej Drzyzgi. Straszne i jeszcze na miss się pchała. 

Koleżanka tajemnicza (która tak poza tym jakoś o ile pamiętam zbytnią uprzejmością jakiś czas temu na czacie nie grzeszyła, a przecież miss powinna ociekać tolerancją, miłością, zrozumieniem itd) walnęła posta tzn. skopiowała na forum to co ma w profilu :) . Nic od siebie. Nie kupuję tego niestety. 


  • 7

#56 Aribeth

Aribeth

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 152 postów

Napisano 05 czerwiec 2014 - 15:39

Bronco czyli Twoim zdaniem powinnam zagłosować na Sylwię tylko dlatego, że jest Ona Iponką?

Post moderowany.

Proszę wycieczki osobiste załatwiać na PW, a nie za pomocą forum.

Admin

 

A ja pochwalam że IPON w żaden sposób nie angażuje się po stronie jakiejkolwiek kandydatki. To już nie jest konkurs "Miss na wózku" to jest konkurs: "Misstrzyni nagabywania na oddanie głosu". W ogóle sama idea konkursu "Miss na wózku" jest wg. mnie chybiona (mimo że sama śmigam na wózku). Dlaczego tylko na wózku? Dlaczego na samym starcie skreśla się wszystkie dziewczyny chodzące o kulach, z MPD i tak dalej? Bo nie pasują do stereotypu niepełnosprawnej kobiety? Bo organizatorzy nie chcieli wrzucać wszystkich do jednego worka? To może w przyszłym roku zrobić konkurs "Miss na wózku elektrycznym", a idąc dalej tym tropem, za dwa lata "Leworęczna miss na wózku elektrycznym".

W teorii, ten konkurs miał przeciwdziałać podziałom, wykluczeniu. W praktyce, wykluczył mnóstwo niepełnosprawnych kobiet i stworzył nowe podziały.

Dlatego gdy rozważałam swój akces do tego konkursu, po dłuższym namyśle stwierdziłam że nie chcę brać w tym udziału.


  • 4

#57 Marcella13

Marcella13

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 270 postów

Napisano 05 czerwiec 2014 - 17:38

a petunia zamilkła? postawiłam pytanie w poscie nr 25. ja chyba jakaś naiwna jestem...

Czasem czuję sie zmeczona całym tym hałasem wokół Miss, 

jestem zdania,ze jesli ktos idzie w Himalaje, to idzie...sobie po prostu..i niech nie wymaga,zeby ludzkość 99% myśli poświęcała jemu..bo rozumiem,ze on to robi dla siebie...a nie żeby pokazać...co...? komu..? to samo z wyborami Miss...Kazdy robi,co mu pasuje,prawda..?


  • 2

#58 Paulla

Paulla

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 897 postów
  • Skąd:Gniezno

Napisano 06 czerwiec 2014 - 17:42

Prawda :)


  • 0
"Wszystkie niejasne pojęcia muszą upaść nim uczeń może nazwać siebie mistrzem..." Bruce Lee
"Trzeba mieć niemało odwagi, aby się ukazać takim jakim się jest naprawdę." Søren Aabye Kierkegaard

#59 puntodivista

puntodivista

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 125 postów

Napisano 18 sierpień 2014 - 17:14

Śliczna Niewiasta wygrała i ogólnie przyjemna imprezka była  :)

 

1&srcw=616&srch=429&dstw=616&dsth=429


  • 3

Celuj w księżyc, bo nawet jeśli nie trafisz, będziesz między gwiazdami...


#60 Lilith

Lilith

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 423 postów

Napisano 19 sierpień 2014 - 02:39

Piękna dziewczyna :) zdecydowanie ładniejsza od poprzedniczki.


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych