Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Czy mamy pokolenie lemingów?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
64 odpowiedzi w tym temacie

#41 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 26 sierpień 2013 - 15:38

CZARNYANIOL tak i nie jednocześnie.Bo wyborca ma swój rozum do tego stopnia ze bojkotuje wybory ponieważ nie widzi różnicy w programie Pis i PO.Kurcze miałam nic nie pisać a niniejszym zostałam wciągnięta. Ok od poczatku-CZARNYANIOL masz racje kiedy piszesz ze starsi ludzie czują się zagubieni we współczesnym świecie ale nie tylko starsi dlatego w następnym poście Aniołek powiedziała coś bardzo trafnego:

. Na wspomnianą manipulację tak naprawdę jesteśmy narażeni MY wszyscy, a już szczególnie Ci, co nie mają własnego zdania. Wszędzie nas osaczają, oblepiają wszystkim

....bo manipulacja nie zależy od wieku tylko od siły charakteru danej osoby.I o tym pisałam wcześniej choć fakt ze to zagmatwałam :)
Dobra,wróćmy do tematu głównego-Lamingi dla mnie to ludzie "bezpłciowi"tacy którym jest obojętne na kogo zagłosują i co im dana partia zaoferuje,a w życiu jest chyba tak ze jeśli Ty/my nie zainteresujesz się polityką to prędzej czy później ona zainteresuje się Tobą (podatki,ustawy,ulgi itd) Dlatego pamietajmy ze nie zagłosowanie to tez jakieś wybór-nie zgadzam się z tym co mam.

Użytkownik kaska_zaborze edytował ten post 26 sierpień 2013 - 15:51

  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#42 Janusz74

Janusz74

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 248 postów

Napisano 26 sierpień 2013 - 15:38

Wracając na moment do pierwotnego tematu dyskusji powiem tylko, że określenie "leming" nigdy sie nie zadomowiło w moim języku i jestem prawie pewien, że nie zdarzyło mi się go nawet użyć. To kolejne słowo-wytrych stworzone na potrzeby walki politycznej przez piarowców partyjnych, w tym wypadku zbliżonych do PISu, ale podobne określenia są oczywiście tworzone na podobny użytek także po innych stronach. Zabawne jest czasami patrzeć/słuchać/czytać jak ktoś używa tego określenia z pogardliwym zamiarem zaliczenia "przeciwnika" do osób bezrefleksyjnie podatnych na manipulację a sam nie zauważa prostego faktu, że właśnie ulega tej drobnej manipulacji polegającej na podsunięciu mu do powtarzania tego typu nośnego słówka które z założenia ma się utrwalić i przylepić.

 

Gardzę tą całą śmieszną babraniną w politycznym błotku, brzydzę się z wiekiem bardziej i bardziej tymi wszystkimi często inteligentnymi ludźmi którzy swój intelekt wykorzystują do obracania białego w czarne, z wypiekami na twarzy przeżywają czy kolejny efekciarski medialny szwindel przyniósł kilka punktów w tę czy w drugą stronę. Patrzę sobie na to wszystko z dystansem i zastanawiam czy im życia nie szkoda. Nie, nie podpiszę sie nigdy pod tym, że wolność słowa to prawo do przekazywania nieprawdziwych "faktów" czy manipulowanie informacją. To jest właśnie plucie na wolność słowa i na wolność w ogóle.

 

Przylepianie określenia "leming" to w domyśle zachęta do bycia "alternatywnym", innym itd. I wielu się na to łapie nie widząc że aby przypadkiem nie mieć takiej etykietki jedzą z ręki tym drugim, którzy zaraz potem w szczegółach im wyjaśnią jacy mają być aby być alternatywnym nie-lemingiem.  Dzięki serdeczne, niech się ta banda bawi sama, ja wysiadam.


  • 0

#43 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6295 postów
  • Skąd:home

Napisano 26 sierpień 2013 - 15:59

 Ponieważ jestem dużo starsza od _Aniołka_ , mój przedział " starości" ma inną skalę.

Skoro mowa teraz o wieku to CzarnyAniele w tym momencie się "postarzałaś" słownie, a ja na pewno przez to nie odmłodnieje ... :hehe: Ech i po, co to?!... Przecież nie ważne ile ma się lat, tylko na ile się człowiek czuje ... Rzeczywiście różnymi się pod wieloma względami nie tylko pod względem przedziału starości. W końcu spotykamy na swojej drodze różnych ludzi i w odmiennych sytuacjach. Reasumując osobiście nie przywiązuje wagi do metryczki, bo najważniejsze to, co Nam w duszy gra ...

Odnośnie partii politycznych to od zawsze karmią one nas kiełbasą wyborczą. Ale tak naprawdę, żadna z nich nie jest warta uwagi. Mam wrażenie, że nie ma czym się chwalić ..., czuję się, jak w próżni. Samo życie ... .

 

Na koniec wracając do tematu głównego pójdę w żart rysunkowy:

leming.jpg?1358491311


Użytkownik __ANIOŁEK__ edytował ten post 26 sierpień 2013 - 16:04

  • 4

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#44 Piotr M

Piotr M

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 435 postów
  • Skąd:Bystra Krakowska

Napisano 26 sierpień 2013 - 16:13


Na koniec wracając do tematu głównego pójdę w żart rysunkowy:

leming.jpg?1358491311

I to   jest     odpowiedz na cały ten wątek obie strony   w sferze językowej sie nie szanują  ba i wykluczają na tym  forum  również


Użytkownik Piotr M edytował ten post 26 sierpień 2013 - 16:21

  • 3

Piotr M
(...)Jeżeli bro­nisz się, znaczy: czu­jesz się ata­kowa­ny. Jeżeli czu­jesz się ata­kowa­ny, znaczy: jes­teś cel­nie tra­fiony. Miej to na uwadze. Edward Stachura


#45 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 26 sierpień 2013 - 17:12

....bo manipulacja nie zależy od wieku tylko od siły charakteru danej osoby.


Poniekąd masz rację. Ale prawda też jest taka, że pod starszych ludzi robi się specjalne techniki sprzedaży w tzw. sprzedaży bezpośredniej. Sprzedaż np. drzwi, okien, kuchenek, sprzętu agd i innych usług czy artykułów na raty kosztujące w normalnym sklepie względnie normalne pieniądze, w takiej sprzedazy bezpośredniej kosztują kilka razy więcej... I problemem jest, że nie zawsze da się taką niekorzystną umowę w porę odkręcić i potem jest płacz i płać :(
Ostatnio jakaś pani z infolinii zadzwoniła do mnie z propozycją nie do odrzucenia;) Najpierw upewniła się, że rozmawia z osobą w wieku 30+, po czym zaproponowała mi udział w kabarecie pewnego znanego kabareciarza połączonego z prezentacją garnków za konkretną kasę. Dla kogoś niezorientowanego może i fajne, ale ogólnie żenujące. Po przepraniu mózgów, znaleziono kilku naiwnych, którzy kupili te cuda...

Oprócz lemingów, teraz słowem na czasie są "Słoiki" czyli pejoratywne określenie przyjezdnych do stolicy (ale i nie tylko) za pracą i lepszym życiem...
  • 1

#46 misshihi

misshihi

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 716 postów
  • Skąd:Warszawa-Mokotów

Napisano 26 sierpień 2013 - 23:14

Ach, jak tak sobie czytam wzajemne posty Aniołka i Czarnego Anioła to zaczynam się cieszyć, że po śmierci to na 100% nie trafię do Nieba! Przecież te Anielice to krew wypiją, a dziurki nie zrobią!  Dziewczyny kochane - wiecej luzu !   :gaah:  ;)  :D


  • 0

"W iskier krzesaniu żywem ,   materiał to rzecz główna. 
Trudno najtęższym krzesiwem 
iskry wydobyć z... substancji miękkiej i podatnej" .


#47 HEYAHOO

HEYAHOO

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 55 postów

Napisano 27 sierpień 2013 - 09:58

Straszne jest to,że Ci co mają naprawdę dobre rozwiązania(każdy z nas z pewnością kogoś takiego zna) co do rozwoju naszego kraju ,nie są politykami. Ci ludzie wiedzą,że Polska polityka nie ma nic wspólnego ze wzrostem gospodarczym,a tylko z powiększeniem kapitału wybranych jednostek. Polska scena polityczna jest doskonała dla gadatliwych fantastów. Pomaga w dokonaniu zemsty ,a w splocie z religią doskonała do manipulowania tłumem. I najwyższy czas sobie przypomnieć ,że to nie ludzie mają służyć politykom,lecz politycy ludziom!!!


Użytkownik HEYAHOO edytował ten post 27 sierpień 2013 - 16:15

  • 4
Oceń,wywlecz lub przypisz mi wszystkie złe cechy....zobaczysz w nich swoje "JA"!!!

#48 Jankiel

Jankiel

    Podpowiadacz

  • Zbanowany
  • PipPipPipPipPip
  • 177 postów

Napisano 27 sierpień 2013 - 12:47

HEYAHOO ile ludzi tyle gustów, no chyba że ktoś nie ma zdania lub nie ma kogo poprzeć.  Gdybyśmy wywołali rozmowę która partia jest jedynie słuszna to zaraz byśmy się spierali przedstawiając atuty polityków, wielu z nas by miało gotowy pomysł na gospodarkę i rozwój :) Po zamachu pod Smoleńskiem (dla mnie zamach) wyrosło wielu chałupniczych ekspertów od lotnictwa, to samo jest z oceną polityki. Ale też może wybieramy amatorów na ważne stanowiska, ale moim zdaniem to nie dyplomy są najważniejsze tylko zaangażowanie
  • 0

#49 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 27 sierpień 2013 - 15:41

Gdybyśmy wywołali rozmowę która partia jest jedynie słuszna to zaraz byśmy się spierali przedstawiając atuty polityków, wielu z nas by miało gotowy pomysł na gospodarkę i rozwój :) Po zamachu pod Smoleńskiem (dla mnie zamach) wyrosło wielu chałupniczych ekspertów od lotnictwa, to samo jest z oceną polityki. Ale też może wybieramy amatorów na ważne stanowiska, ale moim zdaniem to nie dyplomy są najważniejsze tylko zaangażowanie

 

Raczej wiele osób by się śmiertelnie pogniewało, byłoby kilka ostrzeżeń a może i banów, kilka pobocznych tematów i zamknięty wątek dla uspokojenia atmosfery... :D
Nawiasem mówiąc, jakie społeczeństwo - tacy politycy. Co prawda, Polak na wszystkim się zna a najbardziej na futbolu, polityce i medycynie;), jednak wybory wciąż przypominają totolotek i zbieraninę przypadkowych ludzi u władzy. Inną sprawą, jest chęć przeprowadzenia realnych zmian w kraju, rozmawianie z ludźmi na te tematy i w konsekwencji albo ponoszenie cięgów lub dostawanie bonusów przy urnie wyborczej, a nie jakoś to będzie...
Ponadto, zauważ, nie ma czegoś takiego jak kontynuacja działań czy stabilność etatowa. Po każdych wyborach przychodzi "nowa miotła" i zmienia się wszystko - i wizja co do celu, nawet o 180 stopni i ludzie, którzy będą się tym zajmować. I nie ważne, że dany urzędnik jest kompetentny - przecież zastąpi go wierny, ale mierny... Zaangażowanie urzędników swoją szosą, ale wiedza i logiczne myślenie czasem też się przydają ;)
A co do ekspertów... Po to powołuje się maksymalne spore grono eksperckie, aby z dużą dawką prawdopodobieństwa odtworzyć daną katastrofę - zbadać wszystkie jej wątki z wieloma pochodnymi a nie jedną "słuszną" tezę. Co prawda, ekspert też człowiek, ma swoje sympatie i antypatie polityczne, ale w wydawanej opinii nie powinny mieć miejsca... Powinien być bezstronny jak i fachowcem w swojej dziedzinie, choć nie powiem tzw. interdyscyplinarność by się przydała. Niestety różnie z tym bywa....
Tak na marginesie, Czy łatwiej było byłoby "przełknąć" PiSowi opinię komisji międzynarodowej, że to nie był zamach co z uporem maniaka próbuje dowieść A. Macierewicz a zwykła katastrofa wynikająca z błędów ludzkich?


  • 2

#50 HEYAHOO

HEYAHOO

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 55 postów

Napisano 27 sierpień 2013 - 16:09

Nie jestem fachowcem od polityki,ale pewne sprawy są oczywiste.Ludziom tego kraju ,są potrzebne ustawy i przepisy ułatwiające rozwój różnych gałęzi gospodarki. Ale mądrale wybierani w wyborach powszechnych,zamiast zabrać się do pracy w celu ułatwienia życia,wytaczają działa i strzelają do siebie pretensjami i groźbami. Katastrofa Smoleńska jest niemal jak religia,jak nie wierzysz w zamach to idź precz. Po drugiej stronie ,w dobrym tonie jest być tolerancyjnym,zadeklaruj się anty-fobem będziesz cool. Politycy jak lemingi ryją tunele pod ziemią,tylko zwierzęta robią to aby swój gatunek chronić,ludzie,aby zgubić!!!


  • 0
Oceń,wywlecz lub przypisz mi wszystkie złe cechy....zobaczysz w nich swoje "JA"!!!

#51 Jankiel

Jankiel

    Podpowiadacz

  • Zbanowany
  • PipPipPipPipPip
  • 177 postów

Napisano 27 sierpień 2013 - 16:46

Ja cenię konsekwencje w działaniu, jak antyklerykał to zamiast pustych haseł powinien wojować z katolikami, jak prawicowiec to niech wprowadza wolny rynek i broni konserwatyzmu. Ze wszystkich najbardziej programu trzyma się PiS, chwała im, wiem czy ich poprzeć czy nie, są przewidywalni bo robią to co obiecują.

 Co do Smoleńska to Macierewicz i reszta mają podstawy do podejrzeń, piloci nie wieźli worków z kartoflami tylko dwóch Prezydentów NATO i innych ważnych ludzi. Od razu powinny być zrobione badania na zasadzie wykluczeń, czyli badać pod kątem zamachu i go wykluczyć, lub potwierdzić.


  • 0

#52 Gość_PPrzemuSS_*

Gość_PPrzemuSS_*
  • Gość

Napisano 10 październik 2013 - 08:44

Coś dla "inteligentów" popierających Pana Donalda:

http://pracownik.mikrotech.pl/dokumenty/INTERWENCJA_do_Premiera.doc

  • 0

#53 sentinel

sentinel

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 68 postów

Napisano 13 listopad 2013 - 11:58

Ech Marcella. Pojechali po tobie jak po łysej kobyle. Zarzutów pod twoim adresem wiele , na przykład zarzut braku wrażliwości choć już sam fakt że poruszyłaś socjologiczne zagadnienie świadczy o tym że jesteś wrażliwa i nie jest ci obojętny los innych ludzi. Uwielbiałem grę komputerową "Lemmings" w której trzeba było budować schody, kopać tunele, czasem poświęcić kilka lemingów żeby cała reszta dotarła bezpiecznie do celu. Tak też bywa w społeczeństwie.
Nie chcę schodzić na tematy polityczne. W każdym państwie jest koalicja i opozycja. Każde państwo ma też taką koalicję i opozycję jaką wybierze społeczeństwo. Lubimy patriotyczne zrywy "koń, szabelka i butelka to polaka miłość wielka" jak śpiewał Andrzej Poniedzielski. Z drugiej zaś strony chcemy nowoczesnego ale też nie pozbawionego tradycji państwa które zajmuje godne miejsce w Europie. Ciągle nam nie wychodzi czy to tylko pozory ?
Nie jest źle. Tak z prawa jak i z lewa są ludzie inteligentni zdolni dialogu, kompromisu, pełniący funkcje państwowe dobrze służąc społeczeństwo.
Po katastrofie smoleńskiej nie nastąpił paraliż państwa mimo że rząd nie rządził, sejm nie obradował. Gospodarka nie ucierpiała. Ludzie robili swoje. Państwo to my a nie rząd sejm parlament.
Lemingi nie są przyszłością naszego państwa. Jakaś cześć z nich z wiekiem dojdzie do ściany i uzmysłowią sobie swoją nijakość. Cześć powędruje do oceanu żeby w nim utonąć. Nie mamy na to wpływu. Zmienić możemy tylko to co w naszym zasięgu i należy to robić.
Potrzebujemy tych z prawa żeby przypominali nam czym jest tradycja, państwo, społeczeństwo. Ale takich rozumnych bez gorącej głowy która chwyta za szablę na dźwięk rosyjskiej czy niemieckiej mowy. Potrzebujemy także tych którzy przez swoje lewicowe poglądy przypominają nam że kapitalizm nie zawsze ma ludzką twarz. Ideałem było by wszystko w jednym ale ideały jak wiadomo nie istnieją ;)
Świat jest taki ciekawy dlatego że jest różnorodny. Historia zna człowieka który chciał żeby wszyscy byli tacy sami, żeby płynęła w nich tylko aryjska krew. Wiemy jak się to wszystko skończyło.
Dajmy czas lemingom. To co wartościowe dojrzewa powoli.
  • 1

#54 Marcella13

Marcella13

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 270 postów

Napisano 13 listopad 2013 - 15:47

w swoim pierwszym poscie,pod koniec, zadałam pytanie.Pomyślałam,ze mozna podyskutować, dać jakiś punkt zaczepienia, a póżniej jakoś sie potoczy..Do głowy mi nie przyszło,ze można tak walić młotkiem adwersarza..twierdząc samemu,ze to ja istnieję bez wrażliwosci...I to mnie pewna osoba zarzuca niski poziom, i to ta osoba,co sama pakuje dużą ilość zdań z małą informacją..nie wspomnę juz o żadnym temacie rozpoczętym z bardzo wysokiego poziomu..
Masz racje sentinel, że pojechali..

Co do dania czasu lemingom, to racja...wiemy,ze the Pilgrim Fathers też odkrojeni od korzeni coś jednak stworzyli...
Czytając o lemingach mam nieodparte wrażenie,ze mowa o yuppie, czy nie..?Tylko ze tamte społeczństwa juz sie opamiętały...


  • 0

#55 sentinel

sentinel

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 68 postów

Napisano 13 listopad 2013 - 16:26

Masz rację Marcella. Yuppie , lemingi czy single wywodzą się z tego samego nurtu. To odpsyki które pozostały po zderzeniu new age z konserwatymym społeczeństwem. Powiązań wielu grup społecznych jest wiele. Dziś yuppie wygląda śmiesznie ale kiedyś ludzie zrobili by wiele żeby dołączyć do tej grupy. Z tych kręgów wywodzi się na przykład Krzysiu Ibisz ;) Za wszelką cenę utrzymać młody wygląd , to ciekawa cecha ludzi którzy wywodzą się z tej grupy. Madonna jest podobno guru Ibisza pod tym względem. Ciekawe czy widział ja kiedyś z bliska bez makijażu. Mody na magiczne obrzędy, religie o wąskim kręgu wyznawców dostępne z reguły dla zamożnych to też ich cecha.
Mając kasę i doświadczając wielu rzeczy z czasem trudno wymyślić coś co znów może zafascynować. Scientolodzy są tego dobrym przykładem. Wszyscy oni trochę źle zinterpretowali słowa "czyńcie sobie ziemię poddaną".

Tak Marcella. Mieszkam obecnie w małym mieście (ok 3 tysiące ale prawa miejskie ma ;) ) ale lemingów ci u nas dostatek. W kilku innych większych i mniejszych miastach polski w których mieszkałem to zjawisko społeczne jest tak samo rozpowszechnione.
Jednak to zjawisko szkodliwe dla ich samych.
Dotkliwymi problemami są dziś bieda, alkoholizm.


Użytkownik __ANIOŁEK__ edytował ten post 14 listopad 2013 - 10:52
Połączono posty.

  • 0

#56 Marcella13

Marcella13

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 270 postów

Napisano 14 listopad 2013 - 11:56

sentinel,  jak to bieda ? Z definicji mają być bogaci,ci osobnicy.....?


  • 0

#57 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 14 listopad 2013 - 13:17

Ot taki paradoks... Kiedy się powodzi, to powodzi, ale zauważ, że większość nowych rzeczy jest kupione na kredyt. Poniekąd jest to rywalizowanie ze sobą, kto lepszy... Kup nowego np. fiata 500 a za tą samą kasę kup używanego mercedesa, Zobaczyć minę sąsiada - bezcenne :D Kiedy są pieniądze, jest OK, lecz kiedy przestajesz być modna z jakiegoś powodu, lub zdarza się jakiś wypadek losowy, zaczynają się kłopoty... Nie każdy szybko rezygnuje z już zasmakowanego luksusu, nie potrafi podejmować właściwych decyzji, czasem rozdmuchane ego nie pozwala, by zakasać rękawy i zabrać się do pracy fizycznej lub ucieka od rozwiązywania problemu w różnego rodzaju używki potęgując szybkość staczania się na dno...

Mało kto patrzy na jutro na pojutrze, liczy się tylko dziś...


Użytkownik kuba edytował ten post 14 listopad 2013 - 13:20

  • 0

#58 sentinel

sentinel

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 68 postów

Napisano 14 listopad 2013 - 13:40

Marcela dziecko złote. Miałem na myśli to że od lemingów ważniejszy jest problem ubóstwa i nałogów wśród społeczeństwa polskiego. Setki tysięcy dzieci w polsce jest niedożywionych. Spożycie alkoholu wzrasta. Nie mówiąc o narkotykach. Napisałem to w dwóch oddzielnych tekstach ale ktoś życzliwy połączył je i jako jeden tekst może być mylący.
  • -1

#59 sentinel

sentinel

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 68 postów

Napisano 14 listopad 2013 - 14:02

Teraz odpowiedź na twoje ostatnie pytanie. Lemingi to z reguły klasa średnia lub coś oscylującego wokół niej w znaczeniu niższa lub wyższa klasa średnia. Mówiąc o klasie średniej odnoszę się do polski. W różnych krajach klasa średnia oznacza inny poziom życia. Demokraci w USA to według tamtych norm lewica. U nas byli by pewnie uznani za prawicę.
To o czym wspomniał Kuba że większość tego co mają lemingi jest na kredyt to prawda. Ale trzeba mieć odpowiednie dochody żeby mieć odpowiednią zdolność kredytową więc nie są to ludzie o niskich dochodach.
Spotkałem wielu ludzi którzy zadłużyli się do końca swoich dni żeby osiągnąć pułap na którym jest większość lemingów. Wdrapali się tam ale podpisali cyrograf z instytucjami udzielającymi długoterminowych kredytów. Nie są właścicielami niczego. Użytkują to ale właścicielami są banki.
  • 0

#60 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 14 listopad 2013 - 14:07

Miałem na myśli to, że od lemingów ważniejszy jest problem ubóstwa i nałogów wśród społeczeństwa polskiego.


Czy aby na pewno? Bo przyglądając się mediom, można odnieść zupełnie inne wrażenie...
 

Setki tysięcy dzieci w Polsce jest niedożywionych. Spożycie alkoholu wzrasta. Nie mówiąc o narkotykach.


Z czegoś to się bierze...

Lemingi to z reguły klasa średnia lub coś oscylującego wokół niej w znaczeniu niższa lub wyższa klasa średnia. Mówiąc o klasie średniej odnoszę się do Polski. W różnych krajach klasa średnia oznacza inny poziom życia.


Problem polega na tym, że u nas nie ma czegoś takiego jak klasa średnia chyba, że nazwiemy ją klasą żyjącą na kredyt;) Jest albo klasa bogatych, potem dłuuuugo nic albo właśnie kredytowcy, a potem ludzie żyjący na pograniczu minimum socjalnego lub nawet egzystencjalnego.

Użytkownik kuba edytował ten post 14 listopad 2013 - 14:16

  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych