Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Czy mamy pokolenie lemingów?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
64 odpowiedzi w tym temacie

#1 Marcella13

Marcella13

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 270 postów

Napisano 23 sierpień 2013 - 18:20

Gdzieś przeczytałam :"Jest w obiegu medialnym i politycznym popularne określenie "lemingi", oznaczające bezrefleksyjnych i zdominowanych przez cześć społeczenstwa(...) To określenie uzupełnia hasło "młodych, wykształconych z wielkich miast (...). Lemingi to ci, którzy idą za głosem fałszywego wyboru i czeka ich -mityczny los gryzoni, od których wzięli nazwę, czyli masowe samobójstwo, kiedy stwierdzą, że zostali oszukani...

 (...) kim są lemingi w Polsce 2012 roku.?  "Cechą lemingów jest konformizm i bezrefleksyjność" (...) ale również z tego, że są oni pozbawieni oparcia w kulturze wielkomiejskiej, jako że pochodzą głównie z małych prowincjonalnych miast. Leming nie interesuje się polityką, życiem społecznym, państwem, skupia się na zarabianiu pieniędzy
 Standardowy leming jeździ toyotą miejską, imponuje mu mieszkanie na strzeżonym osiedlu, wyposażone w meble "IKEI", pracuje w sieciowej ponadnarodowej korporacji, pija sieciową kawę, obraca się w zamkniętym środowisku, no i pogardza moherami. Są tacy? Tak, zapewne są.
(...). Z małych miast, bez oparcia w wysokiej kulturze, za to z ambicjami i brakiem refleksji do swojej wiedzy. Dziś wielu z nich już wyrosło z wieku szczenięcego, inni za to ustawili się na pozycjach dla nich wygodnych. Głównie z powodu, że się dorobili i muszą teraz pilnować swojego statusu(..) Tylko, że badania socjologiczne pokazują, że ci młodzi, dobrze wykształceni korporacjoniści mają większe ambicje i większą wiarę w swoje możliwości, dokonują bardziej świadomych wyborów - także społecznych i politycznych...(...) " koniec cytatu. /azrael.natemat/
Czy w waszym otoczeniu znajdujecie lemingów? a moze ich nie ma..jednak..?


  • -3

#2 Gość_PPrzemuSS_*

Gość_PPrzemuSS_*
  • Gość

Napisano 23 sierpień 2013 - 21:19

Niestety lemingów ci u nas dostatek. Poziom lemingozy w Polsce można łatwo wyliczyć. Są to ludzie którzy uwielbiają donka (celowo mała litera), oglądają TVN, emocjonują się "Tańcem z gwiazdami", mają zaburzone poczucie własnej wartości, koniecznie muszą mieć najnowszą komórę i modne ciuchy i nie wiedzą ile to 2+2. Jakieś 60% społeczeństwa.


  • -5

#3 Zdzich

Zdzich

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 61 postów
  • Skąd:Lublin

Napisano 23 sierpień 2013 - 21:38

Moim zdaniem to pojęcie funkcjonujące jedynie w mediach i polityce, utożsamiane z wyborcami "PO".  Polacy to nacja rozpolitykowana jak żaden inny naród , ostatnie lata to pokazały aż nadto, więc mówienie że istnieje grupa społeczna skupiona jedynie na konsumpcji to mit.     Ja takich ludzi nie znam, może dlatego że w moim mieście nie ma "IKEI"    :D


  • 3

Ex factis non ex dictis amici pensandi sunt


#4 CZARNYANIOL

CZARNYANIOL

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 451 postów

Napisano 23 sierpień 2013 - 21:51

Rany, kiedy w Polsce to się skończy, jak nie czerwoni, komuchy, ubectwo to znowu solidarnościuchy, mohery, lewactwo, lemingi. Kiedy  w końcu Polacy zaczną dostrzegać ludzi, nawet w przeciwnikach. Kiedy Polacy zamiast " walczyć" ze sobą, zaczną walczyć o kraj. Aż mi się coś przewraca, jak słyszę te wszystkie określenia i nienawiść z jaką są wypowiadane. W Polsce nigdy nie będzie dobrze, gdy będziemy wiecznie roztrząsać i rozliczać przeszłość, gdy na chwile obecną będziemy pluć na siebie jadem. Zamiast, myśleć o przyszłości i wspólnie ją budować, gryziemy się jak psy o starą kość.


Użytkownik CZARNYANIOL edytował ten post 23 sierpień 2013 - 21:57

  • 7
Błogosławiony ten, co nie ma nic do powiedzenia, a pomimo to milczy.

#5 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3584 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 23 sierpień 2013 - 23:05

Jak już kopiujesz cudzy tekst, kopiuj cały, a nie tylko fragmenty wyrwane z kontekstu.

http://www.tokfm.pl/...a_nie_ma_sily/1 - tutaj można znaleźć całość.


  • 3

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#6 Jankiel

Jankiel

    Podpowiadacz

  • Zbanowany
  • PipPipPipPipPip
  • 177 postów

Napisano 24 sierpień 2013 - 03:42

Rany, kiedy w Polsce to się skończy, jak nie czerwoni, komuchy, ubectwo to znowu solidarnościuchy, mohery, lewactwo, lemingi. Kiedy  w końcu Polacy zaczną dostrzegać ludzi, nawet w przeciwnikach. Kiedy Polacy zamiast " walczyć" ze sobą, zaczną walczyć o kraj.

 Tylko że obie strony żyją w zupełnie innych światach. Lewak pogardza moherem a moher lewakiem. Właściwie Polska jest podzielona na dwa obozy,  nowoczesnych europejczyków z Tuskiem, Michnikiem i Palikotem na czele i prawdziwych polaków z Kaczyńskim, katolikami i Gazetą Polską. Ktoś kto ma dość PO i PiS nie ma kogo wybrać, bo nie mają szans inni na elekcję. Alternatywa to Janusz Korwin Mikke lub SLD , no i widzisz, masz albo dżumę albo cholerę. Mi najbliżej PiS, ale to najmniejsze zło bo wiele bym zreformował u nich na korzyść lewaków, choćby legalizację homo.

 No mamy dwie siły, lewaki vs mohery , lemingi i oszołomy. To wszystko obija się o politykę, najlepiej chyba żeby starzy odeszli i niech młodzi walczą, może będzie bardziej cywilizowana walka. A leming, oszołom, lewak, katofaszysta, to już weszło do słownika zwłaszcza medialnego i komentatorów


  • 3

#7 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3584 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 24 sierpień 2013 - 05:30

Właściwie Polska jest podzielona na dwa obozy, nowoczesnych europejczyków z Tuskiem, Michnikiem i Palikotem na czele i prawdziwych polaków z Kaczyńskim, katolikami i Gazetą Polską.

 

A wiesz co w tym jest najśmieszniejsze? Że gdy nie nalezysz do żadnego z dwóch wrogich obozów, jesteś kwalifikowany jako wróg przez jednych i drugich :D Miłośnicy Jarka i Smoleńska gdy dowiadują się że nie podzielasz ich poglądów z miejsca szufladkują Cię jako "leminga". Dokładnie tak samo postępują fani Bronka i Donka, z tą jedynie różnicą, że oni oponentów nazywają moherkami.

I to by było na tyle.


  • 5

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#8 Marcella13

Marcella13

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 270 postów

Napisano 24 sierpień 2013 - 08:10

@marder nie mam obowiązku cytowania calosci a zrodlo jest podane. :)

Nie chcialam schodzic na poziom polityki ani religii, tylko ogolnie ...spolecznie..czy mamy takie osoby wokól...

Dla politykierow = proszę sobie założyc wątek polityczny :)


  • -4

#9 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6295 postów
  • Skąd:home

Napisano 24 sierpień 2013 - 09:45

Miałam się nie "wcinać", ale po tym, co napisałaś to nie mogę ... Wybaczcie, jeśli mnie poniesie ... Marcella13 w tym momencie to ja Cię już nie rozumiem. Zakładasz nowy temat w wolnej dyskusji (ma to swoje znaczenie), a ograniczasz swobodę wypowiedzi, na zasadzie "bo Ty szaraczku nawet nie próbuj wypowiedzieć się pod względem religijnym, czy politycznym". Przecież doskonale wiesz i masz świadomość, że tak zwane "lemingi" żyją wśród moherów (ludzi zazwyczaj bardzo religijnych i nie zmieni tego nawet pogarda), czy czerwonych (charakter polityczny). Więc czemu się dziwisz, że dyskusja zaszła tak dalece?!! Zamiast tego może tak warto doszukać się jakiś racji osób wypowiadających się..., zawsze jakieś tam, przecież są. Osobiście to ja nie lubię żadnych podziałów, ani na lemingów, ani na moherów, biednych, czy bogatych, na nikogo. Podziały tylko dzielą, a nie łączą. Jeśli zaczęłaś taką dyskusję to nie licz na określony scenariusz, Tobie tylko znany. Czasem nie podoba Ci się jakieś jedno słowo/wyraz, a teraz, że ktoś myśli pod takim kątem, a nie innym. Samym takim podejściem robisz podziały, nijakie i sztuczne. Jeśli tak ma wyglądać dyskusja to ja dziękuję za dziecinadę oraz żenadę w prostej postaci.

Jako nie leming, nie moher, tylko ktoś, kto chce pozostać sobą, powiem Ci jeszcze:

1376899767_v465pa_600.jpg

 

P.S. Mam nadzieję, że teraz jest wszystko jasne!!! Takie jest moje zdanie i MÓJ GŁOS w wolnej dyskusji!


Użytkownik __ANIOŁEK__ edytował ten post 24 sierpień 2013 - 10:00

  • 3

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#10 Marcella13

Marcella13

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 270 postów

Napisano 24 sierpień 2013 - 10:04

Tak, chyba cie rzeczywiście poniosło. Szkoda.


  • -3

#11 Gość_PPrzemuSS_*

Gość_PPrzemuSS_*
  • Gość

Napisano 24 sierpień 2013 - 12:42

Pojęcie lemingów można raczej przypisać osobom podatnym na manipulację medialną. W chwili obecnej większość mediów i "autorytetów" sprzyja tuskowi i PO gdyż tylko ta partia umożliwia im dojenie i rozkradanie wszystkiego co się da. A zwykły szarak który ich popiera jest pożytecznym idiotą.


  • -2

#12 Zdzich

Zdzich

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 61 postów
  • Skąd:Lublin

Napisano 24 sierpień 2013 - 14:16

A zwykły szarak który ich popiera jest pożytecznym idiotą.

No proszę, 60% społeczeństwa wg. ciebie to pożyteczni idioci bo popierają Tuska, a ci pozostali to pewnie ci prawdziwi Polacy, prawdziwi patrioci, krzywo patrzący na Niemców , Rosjan, Żydów, gejów i Unię Europejską.  To chyba już wolę być lemingiem. Mnie przekonuje opinia że lemingi to ludzie wykształceni, ceniący sobie swobody obywatelskie i wolność gospodarczą. To także ludzie otwarci na świat i na innych ludzi reprezentujących różne poglądy i przekonania polityczne. Lemingi głosują na PO tylko dlatego, że boją się ograniczenia tej wolności która jest im aktualnie dostępna, a co usiłowano zrobić w latach 2005-2007. Lemingi nie kochają Tuska, lemingi kochają wolność !


  • 5

Ex factis non ex dictis amici pensandi sunt


#13 CZARNYANIOL

CZARNYANIOL

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 451 postów

Napisano 24 sierpień 2013 - 14:36

PPrzemuSS i Zdzich ja Was zaraz pogodzę, bo kiedyś starą prawdę, powiedział wujek Stalin

 

Nie ważne kto głosuje, ważne kto liczy głosy :)

 

I tą konkluzją można praktycznie zakończyć spory.


  • 1
Błogosławiony ten, co nie ma nic do powiedzenia, a pomimo to milczy.

#14 Gość_PPrzemuSS_*

Gość_PPrzemuSS_*
  • Gość

Napisano 24 sierpień 2013 - 14:38

No proszę, 60% społeczeństwa wg. ciebie to pożyteczni idioci bo popierają Tuska, a ci pozostali to pewnie ci prawdziwi Polacy, prawdziwi patrioci, krzywo patrzący na Niemców , Rosjan, Żydów, gejów i Unię Europejską.  To chyba już wolę być lemingiem. Mnie przekonuje opinia że lemingi to ludzie wykształceni, ceniący sobie swobody obywatelskie i wolność gospodarczą. To także ludzie otwarci na świat i na innych ludzi reprezentujących różne poglądy i przekonania polityczne. Lemingi głosują na PO tylko dlatego, że boją się ograniczenia tej wolności która jest im aktualnie dostępna, a co usiłowano zrobić w latach 2005-2007. Lemingi nie kochają Tuska, lemingi kochają wolność !

To że ja lemingów utożsamiam z tuskiem, nie znaczy że jestem za PIS. To po pierwsze. Ach te ciemne wieki 2005-2007...cóz to się wtedy działo...Według statystyk to za czasów donka mamy wszechobecną inwigilację, usłużnych sędziów, szalejącą korupcję, seryjnego samobójcę, itd itp. Zdzichu, z całym szacunkiem Ty leming jesteś...


  • 0

#15 Zdzich

Zdzich

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 61 postów
  • Skąd:Lublin

Napisano 24 sierpień 2013 - 14:53

Zdzichu, z całym szacunkiem Ty leming jesteś...

 

Hehe, chyba się nie kwalifikuję, bo wg. opisu Marcelli13 powinienem jeździć Toyotą a jeżdżę rowerem , mieć meble z IKEI a mam meblościankę.


  • 0

Ex factis non ex dictis amici pensandi sunt


#16 misshihi

misshihi

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 716 postów
  • Skąd:Warszawa-Mokotów

Napisano 24 sierpień 2013 - 15:45

A ja uważam, że "lemingiem" jest każdy, kto nie mając wlasnego zdania daje sie ponieść większości lub cudze poglądy przyjmuje za swoje, bo to szef jest za tą partią, albo teściowa za tamtą, więc byleby się nie wyróżniać...I nieważne, czy to PO, czy PiS, "komuchy", "mohery" czy inne SLD, większość jest "za", więc pewnie mają rację i po co się wychylać. "Leming" to stan umysłu więc chyba nie ma znaczenia, czy jeździ Toyotą, rowerem czy sankami, meble ma z IKEI czy z wystawki przy śmietniku, tym mianem określa go jego podejście do spraw społecznych i politycznych  a nie stan posiadania. 

 

Co do cytatu Marcelli13 to jest to sieczka i rąbanka, a nie cytat (mimo podania źródła) która raczej nie oddaje intencji autora. 

Prościej było napisać własny tekst na ten temat i przedstawić w nim swoje poglądy, niż manipulować cudzymi.


  • 1

"W iskier krzesaniu żywem ,   materiał to rzecz główna. 
Trudno najtęższym krzesiwem 
iskry wydobyć z... substancji miękkiej i podatnej" .


#17 Lilith

Lilith

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 423 postów

Napisano 24 sierpień 2013 - 15:52

Prawda jest taka, że i jedni i drudzy mają coś za uszami. Nie ważne czy to Tusk, który okrada nasz kraj i jego obywateli czy Kaczyński, który ma pierdolca na punkcie Smoleńska i rozpamiętuje II WŚ nienawidząc wszystkich w koło. Nie tylko Polska ucierpiała podczas wojny. 

Bronek to najbardziej bezpłciowy i nijaki prezydent jakiego widziałam. Toudi Tuska.

Macella13 każdy tu może napisać co chce nawet walnąc poemat o życiu sexualnym onych lemingów i nie możesz nikomu zabronić się wypowiedzieć.

Też jestem przeciwna jakimkolwiek podziałom. Niech każdy sobie bęzie kim chce. Dla mnie czy leming, czy moher, czy inny gad ma prawo do włąsnego zdania oraz trybu życa. Nie przeszkadza mi to do momentu kiedy nie stara się "nawrócić" mnie na swoje poglady i tryb życia.


  • 3

#18 misshihi

misshihi

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 716 postów
  • Skąd:Warszawa-Mokotów

Napisano 24 sierpień 2013 - 16:05

Lilith, życie seksualne lemingów jest dokładnie opisane w Salonie24 pod takim właśnie tytułem, niestety nie jest to poemat :)


  • 0

"W iskier krzesaniu żywem ,   materiał to rzecz główna. 
Trudno najtęższym krzesiwem 
iskry wydobyć z... substancji miękkiej i podatnej" .


#19 Marcella13

Marcella13

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 270 postów

Napisano 24 sierpień 2013 - 16:23


"są oni pozbawieni oparcia w kulturze wielkomiejskiej, jako że pochodzą głównie z małych prowincjonalnych miast". Zastanawia mnie,dlaczego to,ze pochodzą z małych prowincjonanych miast  ma ten skutek, ze nie opieraja sie na kulturze wielkiego miasta.Czy to dla nich za duzo?  czy może tak obce, ze nie chca przyswajać...nie wiem..


  • -1

#20 misshihi

misshihi

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 716 postów
  • Skąd:Warszawa-Mokotów

Napisano 24 sierpień 2013 - 16:31

Lemingami są określani głównie sympatycy PO. Z badać wynika jednakże, że są oni przeważnie ludźmi wykształconymi i pochodzącymi z większych i dużych miast. Więc coś się tu nie zgadza z  tym opisem lemingów...

 

Marcella13, czemu obrażasz ludzi z mniejszych miejscowości pisząc, że kultura dużego miasta to dla nich za dużo?  Kultura to nie tylko swobodny dostęp do bibliotek, teatrów czy muzeów, nie tylko wykształcenie i znajomość polityki. To również umiejętność wypowiadania się w ten sposób, aby nikogo nie obrazić, szczególnie, jeśli robi sie to publicznie.


Użytkownik misshihi edytował ten post 24 sierpień 2013 - 16:37

  • 4

"W iskier krzesaniu żywem ,   materiał to rzecz główna. 
Trudno najtęższym krzesiwem 
iskry wydobyć z... substancji miękkiej i podatnej" .



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych