Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

STUDENT II posty archiwalne


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
443 odpowiedzi w tym temacie

#61 Pawel_luk

Pawel_luk

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 09 lipiec 2012 - 22:06

Witam wszystkich dziś dostałem z oddziału kujawsko - pomorskiego zawiadomienie 12 lipca podpisanie umowy.
  • 0

#62 strawberry

strawberry

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 09 lipiec 2012 - 23:25


to za moją marną jak widać średnią 4,8 (bo niższej nigdy nie miałam) dostałam 49zł :D rewelacja!!!

49zł (4.8) a 1837zł (5.0) ... tak tak... tylko niewielka różnica yhy


Mogło się tak zdarzyć, że dla określonych danych (znaczy tego, co podałaś we wniosku) wyszło z aglorytmu właśnie tyle...

Algorytm dostępny w procedurach, parametry (ustalane przez Zarząd PFRON) do algorytmu podawałem na forum. Każdy może sobie wyliczyć maksymalne (bo algorytm wyznacza maxa) przysługujące mu dofinansowanie i sprawdzić czy Fundusz się nie "pomylił"...

Dodatkowe dofinansowanie za wyniki w nauce w tym roku akademickim przysługiwało od średniej 4,52 (przy skali 5,00) i za każdą 0,01 od tej średniej przysługiwało (prawie dokładnie) 37,5 zł. Ponadto był/jest i inny "bonus" związany ze średnią. W procedurach nie ma podanego wprost limitu dochodów w gosp. domowym wykluczającego z udziału w programie, ale jest podane, że jeśli dofinansowanie wyliczone wg algorytmu nie przekroczy 200,00 zł, decyzję o przyznaniu dofinansowania się anuluje. Na przykład dla stopnia UMR i wspólnego gospodarstwa oraz (dla ułatwienia) bez czesnego, osoba która miała dochody wyższe niż 2595 zł nie otrzymywała w ogóle dofinansowania; jeśli taka osoba miała średnią 5,0 (przy max 5,0), to dopiero 3 658 zł na osobę eliminowało z przyznania dofinansowania.


dziękuje za informacje, moje dochody są ponad 3 razy niższe, ale dla własnej ciekawości zapytam w swoim oddziale

a tymczasem nadal czekam na pieniążki 8 dzień
  • 0

#63 Shadowpl

Shadowpl

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 10 lipiec 2012 - 01:55

Pomorski: podpisanie aneksu w poniedziałek(tydzień temu), pieniądze przyszły już w piątek(tyle samo ile semestr wcześniej)
Nazwisko na S ale wątpie czy to ma jakieś znaczenie
  • 0

#64 mario2k

mario2k

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 10 lipiec 2012 - 06:45

Witam ja mam pytanie trochę z innej beczki, mianowicie: ukończyłem już studia licencjackie i magisterskie, które dofinansowywał mi PFRON i w tym momencie chciałbym rozpocząć studia inżynierskie ale nie wiem czy PFRON sfinansuje mi kolejne studia, które de facto są na poziomie licencjatu.
  • 0

#65 RazZaCzas

RazZaCzas

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 10 lipiec 2012 - 11:35

Witam, podpisałem umowę z PFRON 28 czerwca (oddział Małopolski) - zapewniano, że przelewy na bieżąco i pieniądze powinny przyjść po weekendzie, niestety, czekam prawie 2 tygodnie i nie wiem, czy mam się niepokoić z powodu nie przelania mi pieniędzy?
  • 0

#66 kalon123

kalon123

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 10 lipiec 2012 - 11:44

Ja też jestem z oddziału małopolskiego, i jestem w podobnej sytuacji. Dzwoniłam dziś i powiedziano mi że starają się wypłacać pieniądze do dwóch tygodni. Na dalsze pytania pani odpowiedzieć nie chciała stwierdziłą że jest zajęta. Pozostaje zagadką czemu kraków jest takim "rodzynkiem, jeśli gdzie indziej pieniądze są na koncie nawet następnego dnia.
  • 0

#67 strawberry

strawberry

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 10 lipiec 2012 - 15:49

Ja też jestem z oddziału małopolskiego, i jestem w podobnej sytuacji. Dzwoniłam dziś i powiedziano mi że starają się wypłacać pieniądze do dwóch tygodni. Na dalsze pytania pani odpowiedzieć nie chciała stwierdziłą że jest zajęta. Pozostaje zagadką czemu kraków jest takim "rodzynkiem, jeśli gdzie indziej pieniądze są na koncie nawet następnego dnia.

ja swoich również nie mam, ale mają 2 tygodnie pewnie do końca tygodnia powinny być, podpisywałam 2 lipca
  • 0

#68 patinn

patinn

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 38 postów

Napisano 10 lipiec 2012 - 16:27

mazowieckie - wczoraj podpisalam umowe, dzis pieniadze sa juz na koncie
  • 0

#69 RudaMisia

RudaMisia

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 216 postów

Napisano 10 lipiec 2012 - 17:00

Ja też jestem z oddziału małopolskiego, i jestem w podobnej sytuacji. Dzwoniłam dziś i powiedziano mi że starają się wypłacać pieniądze do dwóch tygodni. Na dalsze pytania pani odpowiedzieć nie chciała stwierdziłą że jest zajęta. Pozostaje zagadką czemu kraków jest takim "rodzynkiem, jeśli gdzie indziej pieniądze są na koncie nawet następnego dnia.

We Wrocławiu też trzeba czakać. w tym semestrze czekałam tydzień , w ubiegłym 3 tygodnie. Pozdrawiam
  • 0

#70 Bezimienna

Bezimienna

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 11 lipiec 2012 - 20:22

Wczoraj podpisałam umowę, dziś pieniądze na koncie:) Kujawsko - pomorskie
  • 0

#71 Bezimienna

Bezimienna

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 11 lipiec 2012 - 20:22

Rozliczyłam się tego samego dnia i tak naprawdę poszło dużo sprawniej niż w grudniu:)
  • 0

#72 mateusz20mati

mateusz20mati

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 47 postów

Napisano 12 lipiec 2012 - 07:55

Witajcie,

Wczoraj podpisalem umowe (Dolnośląskie) i od razu posiadałem z uczelni fakturę, że wpłaciłem wszystkie raty. Żłożyłem tę fakturę razem z oświadczeniem (nie pamiętam dokładnej nazwy) była tam mowe ze koszty dodatkowe nie przeznaczyłem na zakup sprzętu komputerowego.
Czy takie 2 dokumenty to jest to rozliczenie za semestr? Czy jeszcze jakieś dokumenty będę musiał złożyć?

Dziękuje za odp.
  • 0

#73 strawberry

strawberry

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 12 lipiec 2012 - 09:56

Witajcie,

Wczoraj podpisalem umowe (Dolnośląskie) i od razu posiadałem z uczelni fakturę, że wpłaciłem wszystkie raty. Żłożyłem tę fakturę razem z oświadczeniem (nie pamiętam dokładnej nazwy) była tam mowe ze koszty dodatkowe nie przeznaczyłem na zakup sprzętu komputerowego.
Czy takie 2 dokumenty to jest to rozliczenie za semestr? Czy jeszcze jakieś dokumenty będę musiał złożyć?

Dziękuje za odp.


to wszystko
  • 0

#74 bellissima515

bellissima515

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 12 lipiec 2012 - 13:27

Hej, czy ktoś już z oddziału śląskiego dostał pieniążki? Jak długo czekaliście na przelew? Ja w poniedziałek podpisałam umowę i do dziś nie mam pieniędzy. Pozdrawiam
  • 0

#75 shulamit

shulamit

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 44 postów

Napisano 12 lipiec 2012 - 15:06


Na podpisanie aneksu zaproszono Cię listownie czy telefonicznie?


Najpierw telefonicznie, a potem jeszcze przeszedł do mnie list (zwykły priorytet) z zawiadomieniem o terminie podpisania aneksu. Nazwisko na O. Oddział Łódzki

Ciągle czekam. Mam nadzieję, że zadzwonią i powiedzą o terminie, że się doczekam. Ktoś jeszcze czeka na podpisanie aneksu?
  • 0

#76 imaginacja90

imaginacja90

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 13 lipiec 2012 - 04:43

Witam :)


Mam takie pytanie, ponieważ dziekanat mojej uczelni już 2 tygodnie temu powiedział, że mnie wykreśla z listy studentów za nieopłacony 2-gi semestr. Ja dopiero dzisiaj mam podpisać umowę odnośnie programu Student II.
Pierwszy semestr opłaciłam sama bez brania udziału w programie Student II, drugi nie. Co mam zrobić w takiej sytuacji ?
Myślałam, że przelew będzie wcześniej z PFRON-u i opłacę drugi semestr, ale teraz już za późno.
Czy miał ktoś taką sytuację skomplikowaną jak ja ?
Bo już nie wiem co mam robić :(

Pozdrawiam. 
Proszę o odpowiedź, gdyż pierwszy raz biorę udział w tym programie :)
  • 0

#77 iluzja

iluzja

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 25 postów

Napisano 13 lipiec 2012 - 08:31

Do imaginacja 90. Musisz na uczelni porozmawiać że masz przyznane pieniądze z PFRON i jesteś teraz w stanie zapłacić więc może przywrócą Cię do studentów. Ale chyba bez opłat nie dostała/eś karty egzaminacyjnej więc co dalej z zaliczeniami? Z Pfron pieniądze możesz przyjąć ale jak nie przedstawisz faktury za czesne to i tak musisz je oddać. Może ktoś będzie miał dla Ciebie jakąś radę.pozdrawiam
  • 0

#78 strawberry

strawberry

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 13 lipiec 2012 - 09:59

imaginacja 90 trudna sytuacja... a rozmawiałaś z dziekanem dlaczego nie zapłaciłaś za studia ? oni też ludzie... powiedz wprost, że jesteś osobą niepełnosprawną i studia opłacasz dzięki PFRON-owi, który w tym semestrze późno podpisuje umowy ze studentami dlatego najnormalniej w świecie nie miałaś skąd ich wziąć... JA osobiście raz też była
m w tej sprawie u dziekana, i powiedział że nie ma problemu, odroczą mi termin zapłaty, musiałam chyba napisać jakieś pismo (wzór chyba ogólny).

jest jeszcze możliwość przywrócenia na listę studentów - za to trzeba zapłacić

rozmowa z dziekanem Twojego wydziału przede wszystkim... to wyjątkowa sytuacja i nietypowa... na pewno nie spowodowana Twoją winą ... gdyby nie program prawdopodobnie byś nie studiowała...
podejdź do niego po ludzku, czasami bardziej do nich to przemawia...

ja już 12 dni czekam ... małopolska.... również ciśnie mnie termin spłaty chwilówki mija 18-stego :|

ILE PFRON - ma czasu na wypłacenie środków??? czy przypadkiem ten czas jest nieokreślony czy ma na to 2 tygodnie ?


a na dodatek czeka mnie batalia z nimi... ale to już inna bajka
  • 0

#79 Cyni

Cyni

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 13 lipiec 2012 - 19:20

imaginacja 90 - Ja Tobie też tak doradzam jak poprzednicy - strawberry i iluzja -

" powiedz wprost, że jesteś osobą niepełnosprawną i studia opłacasz dzięki PFRON-owi, który w tym semestrze późno podpisuje umowy ze studentami dlatego najnormalniej w świecie nie miałaś skąd ich wziąć... JA osobiście raz też byłam w tej sprawie u dziekana, i powiedział że nie ma problemu, odroczą mi termin zapłaty, musiałam chyba napisać jakieś pismo (wzór chyba ogólny)."

"Oni" we władzach uczeli to tacy sami ludzie jak "my" uczciwa, prawdziwa i szczera rozmowa może zdziałać cuda - głowa do góry! powodzenia...
Post edytowany-scalono treść wypowiedzi (niepotrzebna spacja, oderwana od całości zdania). Moderator.
  • 0

#80 Aga300780

Aga300780

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 16 lipiec 2012 - 10:54

... JA osobiście raz też byłam w tej sprawie u dziekana, i powiedział że nie ma problemu, odroczą mi termin zapłaty, musiałam chyba napisać jakieś pismo (wzór chyba ogólny)."
"Oni" we władzach uczeli to tacy sami ludzie jak "my" uczciwa, prawdziwa i szczera rozmowa może zdziałać cuda - głowa do góry! powodzenia...


dokładnie, ja ze śląskiego umowa podpisana w piątek czekam na kasę...
Post edytowany-poprawiony cytat. Moderator.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych