Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

STUDENT II posty archiwalne


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
443 odpowiedzi w tym temacie

#41 strawberry

strawberry

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 06 lipiec 2012 - 21:22

w poniedziałek podpisany aneks a pieniędzy brak...

cyt. pracownika "pieniądze są wypłacane na bieżąco" - jakieś jaja :D małopolska
  • 0

#42 shulamit

shulamit

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 44 postów

Napisano 07 lipiec 2012 - 00:56

Witam. Dzisiaj wpłynęły mi pieniądze na konto, tak gdzieś pewnie po 17. Aneks podpisywałem 2 lipca tj. poniedziałek. Oddział Łódzki


Na podpisanie aneksu zaproszono Cię listownie czy telefonicznie?
Przedwczoraj minął mój termin rozliczenia, dzwoniłam i dowiedziałam się, że mam czekać na zawiadomienie. Nadal się martwię, bo listy do mnie przychodzą po czasie. :(
  • 0

#43 pitervip

pitervip

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 82 postów

Napisano 07 lipiec 2012 - 06:39

Na podpisanie aneksu zaproszono Cię listownie czy telefonicznie?


Najpierw telefonicznie, a potem jeszcze przeszedł do mnie list (zwykły priorytet) z zawiadomieniem o terminie podpisania aneksu. Nazwisko na O. Oddział Łódzki
  • 0
" This is Brazil "

#44 fioleczka2

fioleczka2

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 220 postów

Napisano 07 lipiec 2012 - 10:03

w mazowieckim na przelew czekałam 3 dni.
  • 0

#45 kinga1986

kinga1986

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 93 postów

Napisano 07 lipiec 2012 - 10:21

Nareszcie odezwali się z kujawsko-pomorskiego. Podpisanie aneksu mam 11lipca. Niestety tego dnia nie mogę jechać do Torunia. Myślicie, że nie będzie problemu ze zmianą terminu lub godziny? W jakich godzinach otwarty jest PFRON w Toruniu?
  • 0

#46 patinn

patinn

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 38 postów

Napisano 08 lipiec 2012 - 14:56

Ja czekam. Napisz prosze czego się dowiedziałeś. Acha na jaką literkę masz nazwisko.Pozdrawiam


Hej, ostatecznie jednak nie pojechałam. Poprosiłam mamę o kontakt telefoniczny, dostała odpowiedź, że mogę już przyjechać, więc się ucieszyłam i wzięłam dokumenty. Na miejscu okazało się, że jeżeli chcę tego dnia podpisać umowę, to muszę poczekać godzinę, bo nie przygotowali mojej umowy... niestety musiałam załatwiać jeszcze sporo innych spraw i to godzinne oczekiwanie nie było mi na rękę, więc przyjadę w poniedziałek.
Nazwisko mam na Z.
  • 0

#47 pracownik

pracownik

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 143 postów

Napisano 08 lipiec 2012 - 21:03


czy ktoś z was dostaje dodatkowe dofinansowanie ze względu na dobre wyniki w nauce? Czy jest wypłacane co miesiąc, czy razem ze wszystkim?


nie jest wypłacane co miesiąc, ogólna kwota dofinansowania zostaje podwyższona...ale kokosów nie ma... ja biorę udział w studencie już kilka lat, moja najgorsza średnia z tych lat to ok 4,8 po wprowadzeniu dodatku za wyniki w nauce nie zauważyłam praktycznie żadnej różnicy w kwocie dofinansowania - chyba że 49zł, to ten dodatek :D


Za średnią 5,0 (przy max 5,0) dodatek wynosi 1837 zł. I jest liczony za każdy kierunek. Mieliśmy osobę, która miała 2x 5,0 i z tego tytułu otrzymała dodatkowo na semestr 3 674,00 zł. Oprócz tego "normalne" dofinansowanie + czesne i razem było prawie 10 tys. zł na semestr.

Może dla kogoś faktycznie "kokosów nie ma", ale chyba narzekać też nie ma powodu...
  • 0

#48 MALACHIT

MALACHIT

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 32 postów

Napisano 08 lipiec 2012 - 21:32

"Za średnią 5,0 (przy max 5,0) dodatek wynosi 1837 zł. I jest liczony za każdy kierunek. Mieliśmy osobę, która miała 2x 5,0 i z tego tytułu otrzymała dodatkowo na semestr 3 674,00 zł. Oprócz tego "normalne" dofinansowanie + czesne i razem było prawie 10 tys. zł na semestr.

Może dla kogoś faktycznie "kokosów nie ma", ale chyba narzekać też nie ma powodu...
[/quote]"

Proszę pracownika o odpowiedź na pyt. od jakiej średniej przysługuje ten dodatek za wyniki w nauce. Ja złożyłam w oddziale śląskim zaświadczenie ze średnią za poprzedni rok akadem. w wys. 4,44 i nie przyznano dodatku. Z góry dziękuję za odpowiedź.
  • 0

#49 mantrex

mantrex

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 08 lipiec 2012 - 23:23

Witam, mam pytanie. Dostałem telefonicznie wezwanie na podpisanie umowy z PFRON z mazowieckiego i czy ich siedziba dalej mieści się na Grójeckiej? bo ostatnim razem byłem tam ponad 2 tata temu, ulica się nie zmieniła?
  • 0

#50 margolciav

margolciav

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 21 postów

Napisano 09 lipiec 2012 - 08:07

Oddział mazowiecki PFRON dalej mieści się na ulicy grójeckiej: na pierwszym piętrze)
  • 0

#51 zazu51

zazu51

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 09 lipiec 2012 - 09:06

witam , a ja mam takie pytanko - dostałam dofinansowanie STUDENT II, czy moge jednocześnie starać się o stypendium szkolne??
  • 0

#52 pitervip

pitervip

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 82 postów

Napisano 09 lipiec 2012 - 09:18

witam , a ja mam takie pytanko - dostałam dofinansowanie STUDENT II, czy moge jednocześnie starać się o stypendium szkolne??


Możesz :), sam tak mam , że mam stypendium z uczelni i dofinansowanie z PFRONu. Pozdrawiam
  • 0
" This is Brazil "

#53 Oliwiaa

Oliwiaa

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 09 lipiec 2012 - 09:58

Hej :-)
1)Mam pytanie dotyczące pracy, czy wpisanie do Cv stopnia niepełnosprawności pomaga czy może szkodzi w znalezieniu pracy?

2)a może kojarzycie czy to że ktoś pracuje i otrzymuje dochody wpływa niekorzystnie na dochód którego nie można przekroczyć w pfronie aby ubiegać się o dofinansowanie?( chodzi to o studentów którzy chcą dorobić w wakacje)
  • 0

#54 darek88

darek88

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 23 postów

Napisano 09 lipiec 2012 - 10:06

Witam, Ile czasu czekaliście na pieniądze w oddziale Wlkp ? Pozdrawiam
  • 0

#55 strawberry

strawberry

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 09 lipiec 2012 - 13:04

[/quote]

Za średnią 5,0 (przy max 5,0) dodatek wynosi 1837 zł. I jest liczony za każdy kierunek. Mieliśmy osobę, która miała 2x 5,0 i z tego tytułu otrzymała dodatkowo na semestr 3 674,00 zł. Oprócz tego "normalne" dofinansowanie + czesne i razem było prawie 10 tys. zł na semestr.

Może dla kogoś faktycznie "kokosów nie ma", ale chyba narzekać też nie ma powodu...
[/quote]


do pracownika
to za moją marną jak widać średnią 4,8 (bo niższej nigdy nie miałam) dostałam 49zł :D rewelacja!!!

49zł (4.8) a 1837zł (5.0) ... tak tak... tylko niewielka różnica yhy
  • 0

#56 RudaMisia

RudaMisia

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 216 postów

Napisano 09 lipiec 2012 - 13:56

Hej :-)
1)Mam pytanie dotyczące pracy, czy wpisanie do Cv stopnia niepełnosprawności pomaga czy może szkodzi w znalezieniu pracy?

2)a może kojarzycie czy to że ktoś pracuje i otrzymuje dochody wpływa niekorzystnie na dochód którego nie można przekroczyć w pfronie aby ubiegać się o dofinansowanie?( chodzi to o studentów którzy chcą dorobić w wakacje)


1).Zależy gdzie chcesz szukac pracy,jeżeli w zakładzie pracy chronionej to musisz mieć orzeczenie o niepełnosprawności,
jeżeli na wolnym rynku to zależy od tego czy stanowisko o które sie starasz jest przeznczone dla osoby z orzeczeniem,jeżeli nie jest przewidziane dla osoby z orzeczeniem to pracodawca pewnie wybierze osobe bez orzecznia,bo taka z orzeczeniem (znaczny,umiarkowany) może korzystać ze swoich uprawnień.
Odpowiedż na to pytanie nie jest jednoznaczna.
2)Do tej pory dochody podawane w programie były za poprzedni rok kalendarzowy,więc te zarobione w tym roku będą wliczane w nastepnym. Chyba ,że coś sie zmieni.
  • 0

#57 kasia172077

kasia172077

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 09 lipiec 2012 - 16:53

12 lipca podpisanie aneksu-odział kuj-pom
  • 0

#58 Zott22

Zott22

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 09 lipiec 2012 - 19:09

U mnie z kujawsko pomorskiego cały czas brak informacji o podpisaniu aneksu do umowy.. Zaczyna mnie to trochę martwić..
  • 0

#59 Bezimienna

Bezimienna

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 09 lipiec 2012 - 20:18

U mnie z kujawsko pomorskiego cały czas brak informacji o podpisaniu aneksu do umowy.. Zaczyna mnie to trochę martwić..


Ja też podobnie jak Ty martwiłam się o termin. Proponuję zadzwonić do osoby, która ustala te terminy. To jest numer, pod którym możesz uzyskać informacje: 566814412

Tak nawiasem, wezwanie dostałam w piątek, a umowę podpisuję jutro, więc zbyt wcześnie mi jej nie przysłali.

Powodzenia;)
  • 0

#60 pracownik

pracownik

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 143 postów

Napisano 09 lipiec 2012 - 20:33

to za moją marną jak widać średnią 4,8 (bo niższej nigdy nie miałam) dostałam 49zł :D rewelacja!!!

49zł (4.8) a 1837zł (5.0) ... tak tak... tylko niewielka różnica yhy


Mogło się tak zdarzyć, że dla określonych danych (znaczy tego, co podałaś we wniosku) wyszło z algorytmu właśnie tyle...

Algorytm dostępny w procedurach, parametry (ustalane przez Zarząd PFRON) do algorytmu podawałem na forum. Każdy może sobie wyliczyć maksymalne (bo algorytm wyznacza maxa) przysługujące mu dofinansowanie i sprawdzić czy Fundusz się nie "pomylił"...

Dodatkowe dofinansowanie za wyniki w nauce w tym roku akademickim przysługiwało od średniej 4,52 (przy skali 5,00) i za każdą 0,01 od tej średniej przysługiwało (prawie dokładnie) 37,5 zł. Ponadto był/jest i inny "bonus" związany ze średnią. W procedurach nie ma podanego wprost limitu dochodów w gosp. domowym wykluczającego z udziału w programie, ale jest podane, że jeśli dofinansowanie wyliczone wg algorytmu nie przekroczy 200,00 zł, decyzję o przyznaniu dofinansowania się anuluje. Na przykład dla stopnia UMR i wspólnego gospodarstwa oraz (dla ułatwienia) bez czesnego, osoba która miała dochody wyższe niż 2595 zł nie otrzymywała w ogóle dofinansowania; jeśli taka osoba miała średnią 5,0 (przy max 5,0), to dopiero 3 658 zł na osobę eliminowało z przyznania dofinansowania.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych