Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Protest przeciwko ACTA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
73 odpowiedzi w tym temacie

#21 Gość_Tommy_*

Gość_Tommy_*
  • Gość

Napisano 25 styczeń 2012 - 18:59

Mam tylko nadzieję, że Partia Obłąkanych dostanie w następnych wyborach, aczkolwiek obserwując nasze społeczeństwo może być znów inaczej :-)


Majonez, a ja mogę iść o zakład, że ta ekipa będzie jeszcze nie jedną kadencje rządziła. Zaś 3 miesiące przed wyborami wyjdą i co to my nie zdobiliśmy :))
A jeśli chodzi o ACTA jestem przeciw
  • 0

#22 Singe

Singe

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2113 postów

Napisano 25 styczeń 2012 - 22:51

http://niedlaacta.1k.pl/
  • 0

#23 Gość_Karina_*

Gość_Karina_*
  • Gość

Napisano 26 styczeń 2012 - 09:46

No i PODPISALI ACTA
a wiecie, że nie musieliśmy tego podpisywać?? czas UE ma do końca marca... i jestesmy pierwszym krajem który to podpisał....
  • 0

#24 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 26 styczeń 2012 - 15:07

No i PODPISALI ACTA
a wiecie, że nie musieliśmy tego podpisywać?? czas UE ma do końca marca... i jestesmy pierwszym krajem który to podpisał....


Dokładnie tak, dziwię się tylko, że tak długo dajemy przyzwolenie na takie poczynania
"naszej" władzy. Nie jestem zwolenniczką rewolucyjnych rozwiązań, ale przeraża mnie,
iż rodacy tak pozwolą wodzić się za nos.
Każdą ściemę przyjmą, która płynie z ust obecnej "ekipy rządzącej" :(
  • 0

#25 waldik

waldik

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 328 postów

Napisano 26 styczeń 2012 - 20:44

No i stało się, porozumienie ACTA zostało dziś nad ranem podpisane :(
  • 0

#26 Oli

Oli

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 620 postów
  • Skąd:Łomża

Napisano 26 styczeń 2012 - 21:07

Co nie znaczy, że nasz parlament musi to zaakceptować, oby okazało się że nie zaakceptuje !!!
  • 0

#27 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 27 styczeń 2012 - 00:48

Nie wiem czy ostatnio słuchaliście PR Jedynki w godzinach porannych. Był wywiad z rzecznikami patentowymi i mówili też o zmianach jakie się zanoszą w tej dziedzinie. Także i tu wesoło już nie będzie, bo w Polsce od 2014 zaczną obowiązywać patenty w obcych językach. Sądy rozstrzygające spory, będą się mieściły poza Polską a postępowanie nie będzie musiało się odbywać po polsku, a koszty będą znacznie wyższe niż przy obecnym postępowaniu sądowym. Istnieje więc duże niebezpieczeństwo, że mali przedsiębiorcy będą bezsilni wobec zalewu obcojęzycznych patentów. Rezultat jest łatwy do przewidzenia: przedsiębiorcy będą ostrożniejsi z inicjatywą, aby przypadkiem nie naruszyć cudzego patentu.
Procedowanie nad projektem tego patentu europejskiego było jawne do czasu, kiedy Europejski Trybunał Sprawiedliwości skrytykował projekt. Natychmiast wszyscy nabrali wody w usta a prace nad projektem nabrały tempa....
Po szczegóły odsyłam tu http://www.polskieradio.pl/
Także jeszcze nie raz będziemy zaskakiwani....
  • 0

#28 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 27 styczeń 2012 - 18:49

Rząd nie po to podpisywał ACTA by jej nie ratyfikować---dowód zachowanie posła PO Gibsona na łączonych komisjach sejmowych---po jego wypowiedzi omal biłam mu brawo,ale gdy głosował przeciw to omal spadłam z krzesła!!!Tak będzie w sejmie. JEDYNY RATUNEK TO REFERENDUM--obywatelski wniosek(podpisy)..Jestem przeciw ACTA bo;biorę leki generyczne(zapłacę ok 100 zł więcej),korzystam ze sklepów internet. większość z nich zniknie a napewno te tanie,wiedza przez internet. też będzie droga(nie wystarczy loging trzeba będzie płacić abonament).A jak przez przypadek zostanę posądzona o naruszenie ACTA, to dostawca intern. zobowiązany jest dostarczyć wnioskodawcy wszelkich moich danych co ,z kim ile razy(nawet zawartość mejlowa).A przyjdzie się zmierzyć z korporacją ,związkiem ,stowarzyszeniem(indywidualn. z ACTA nie można występować)......Przecież to uderzy w gospodarkę,w małe firmy;;;CZY ONI JUŻ CAŁKIEM ZGŁUPIELI!!!!!!!JUŻ nie wspomnę o studentach o ile zdrożeje dostęp do wiedzy........
  • 0

#29 shinjin

shinjin

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 225 postów

Napisano 29 styczeń 2012 - 04:02

(...) CZY ONI JUŻ CAŁKIEM ZGŁUPIELI!!!!!!!JUŻ nie wspomnę o studentach o ile zdrożeje dostęp do wiedzy........


A o ile zdrożeje dostęp do wiedzy?
  • 0

#30 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 29 styczeń 2012 - 12:59

Może przykład studenta nie jest taki oczywisty<<
  • 0

#31 Gość_bodzio2_*

Gość_bodzio2_*
  • Gość

Napisano 29 styczeń 2012 - 20:25

Masz rację będzie problem z częściami do samochodów, a na oryginalne mało kogo będzie na nie stać. Dlatego jest to ograniczanie wolności!.
  • 0

#32 shinjin

shinjin

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 225 postów

Napisano 29 styczeń 2012 - 21:27

Masz rację będzie problem z częściami do samochodów, a na oryginalne mało kogo będzie na nie stać. Dlatego jest to ograniczanie wolności!.


Możesz wskazać mi odpowiedni punkt w treści ACTA, z którego wynika Twoja wypowiedź?
  • 0

#33 Gość_bodzio2_*

Gość_bodzio2_*
  • Gość

Napisano 29 styczeń 2012 - 22:06

Shinjin oczywiście te domniemane wiadomości dochodzą z telewizji coś musi być na rzeczy.
  • 0

#34 shinjin

shinjin

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 225 postów

Napisano 29 styczeń 2012 - 22:53

Shinjin oczywiście te domniemane wiadomości dochodzą z telewizji coś musi być na rzeczy.


Ale Ty nie musisz się opierać na domniemanych informacjach. Naprawdę. Treść ACTA jest dostępna w internecie. Przeczytaj ACTA i powiedz mi na którym fragmencie się opierasz.
  • 0

#35 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 30 styczeń 2012 - 10:51

Shinjin-mówisz mosz<<
  • 0

#36 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 30 styczeń 2012 - 11:57

shinjin - ale żeś się uczepił. Acta jasno mówią, że chodzi o oryginały a nie podróbki. Dotyczy to również zamienników samochodowych bo to nie oryginały. Tak samo jak już wcześniej tutaj pisali - dot. to również leków, odzieży i innych podróbkach. Acta nie tylko mówią o 'kradzieży' muzyki i filmów. Pewnie niejeden z nas ma pościągane z netu jakieś programy komputerowy i np. gry za które nie zapłacił. Awatary które należą do kogoś innego... itd itd To też dotyczy Acta.
  • 0

#37 shinjin

shinjin

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 225 postów

Napisano 30 styczeń 2012 - 13:26

shinjin - ale żeś się uczepił. Acta jasno mówią, że chodzi o oryginały a nie podróbki. Dotyczy to również zamienników samochodowych bo to nie oryginały. Tak samo jak już wcześniej tutaj pisali - dot. to również leków, odzieży i innych podróbkach. Acta nie tylko mówią o 'kradzieży' muzyki i filmów. Pewnie niejeden z nas ma pościągane z netu jakieś programy komputerowy i np. gry za które nie zapłacił. Awatary które należą do kogoś innego... itd itd To też dotyczy Acta.


Czy podróbka to to samo co zamiennik?
  • 0

#38 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6295 postów
  • Skąd:home

Napisano 30 styczeń 2012 - 15:14

Czy podróbka to to samo co zamiennik?

Zamiennik, czyli towar nieoryginalny, najczęściej produkowany przez inną firmę. Zamiennik posiada cechy identyczne z oryginałem (wymiary, kształty, właściwości itp.). Według ACTA może być uznany za towar podrobiony. Innymi słowy można interpretować to na wiele sposobów, jak to bywa najczęściej w takich przypadkach i to stwarza swego rodzaju niebezpieczeństwo.

Dla poczytania:
http://www.motoweek....ami-acta/59173/
  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#39 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3584 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 30 styczeń 2012 - 19:12

Aniołku, już mniejsza o zamienniki części samochodowych. Pomyśl o tańszych zamiennikach leków...
  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#40 shinjin

shinjin

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 225 postów

Napisano 30 styczeń 2012 - 19:21


Czy podróbka to to samo co zamiennik?

Zamiennik, czyli towar nieoryginalny, najczęściej produkowany przez inną firmę. Zamiennik posiada cechy identyczne z oryginałem (wymiary, kształty, właściwości itp.). Według ACTA może być uznany za towar podrobiony. Innymi słowy można interpretować to na wiele sposobów, jak to bywa najczęściej w takich przypadkach i to stwarza swego rodzaju niebezpieczeństwo.

Dla poczytania:
http://www.motoweek....ami-acta/59173/


Twoja definicja do mnie nie przemawia. Nie zgadzam się, że zamiennik to towar nieoryginalny. Wolę definicję ze strony PWN:

zamiennik «coś, co zastępuje inny przedmiot, produkt itp.»
żródło:sjp.pwn.pl
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych