Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Protest przeciwko ACTA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
73 odpowiedzi w tym temacie

#41 Rafalek

Rafalek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 30 styczeń 2012 - 19:37

Shijin, a to to samo, zamiennik to podróba i tyle. Skończy się tanie drukowanie, bo nie będzie już można było sprzedawać nieoryginalne cartridge, tusze etc. I wg mnie nawet nie będzie nas już stań na markowe ciuchy, bo jestem pewien że wszelkie markowe buty, dresy, koszulki będą dwu lub nawet trzykrotnie droższe jak obecnie. Producenci będą chcieli nadrobić straty.
Jeszcze jedno; parokrotnie byłem chętny zakupić muzykę w formacie mp3, lecz nie mogę pojąć, czemu jakaś tam płyta w owym formacie wychodzi drożej niż jej namacalny odpowiednik w formacie cd.
  • 0

"Boże, daj mi siłę by zmienić to co mogę zmienić
i odwagę by zaakceptować wszystko, czego nie mogę zmienić,
i mądrość, bym znał różnicę".


#42 shinjin

shinjin

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 225 postów

Napisano 30 styczeń 2012 - 19:50

Shijin, a to to samo, zamiennik to podróba i tyle.


Jeśli idę do sklepu, a na półce są dwa rodzaje bułek maślanych różniące się ceną (pochodzą z dwóch różnych piekarni), to nie jest tak, że jedna bułka jest oryginalna, a ta druga jest podrobiona. Żadna z tych bułek nie jest podróbką, ale nawzajem dla siebie są zamiennikami. Rozumiesz o co mi chodzi? Zamiennik to nie jest to samo co podróba.

Jak chcę kupić sól kuchenną, a cena jest dla mnie za wysoka. To proszę sprzedawcę o tańszy zamiennik. Ale czy to oznacza, że ta tańsza sól jest podróbką tej droższej?
  • 0

#43 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6295 postów
  • Skąd:home

Napisano 30 styczeń 2012 - 20:16

Aniołku, już mniejsza o zamienniki części samochodowych. Pomyśl o tańszych zamiennikach leków...

Oczywiście masz niezaprzeczalną rację, jedno ciągnie za sobą wiele ..., i tak tworzy nam się spora lista, niestety :(

Twoja definicja do mnie nie przemawia. Nie zgadzam się, że zamiennik to towar nieoryginalny. Wolę definicję ze strony PWN:

Każdy wybiera taką definicję, która mu najbardziej pasuje. Jak to mawiają "punkt widzenia zależy od punktu siedzenia". Niezależnie od tego jaką definicją się podeprzesz istoty problemu to jednak ostatecznie nie rozwiązuję, bo zawsze jakieś wątpliwości pozostają ...
  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#44 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 30 styczeń 2012 - 21:07

Polecam do poczytania
ACTA widziana oczami informatyka
i Uzytkownicy Megaupload w kłopocie 
Prawa autorskie i korzystanie z komputerów - ciekawa wizja...

"...Wygląda na to, że SOPA to ostatni etap w długiej wojnie o prawa autorskie i Internet. Może się też wydawać, że jeśli zwyciężymy, będziemy mieć prostą drugą ku zabezpieczeniu wolności komputerów PC i sieci. Lecz sednem nie są tu prawa autorskie.

Komputery ogólnego przeznaczenia są niesamowite. Są tak niesamowite, że nasze społeczeństwo nadal nie jest w stanie w pełni pojąć do czego służą, jak je wykorzystać i jak się do nich przystosować. Dlatego też poruszę temat, o którym być może nie macie już ochoty czytać: prawa autorskie.

Postarajcie się mnie jednak wysłuchać, bo napiszę o czymś dużo ważniejszym. Kształt wojen copyrightowych pokazuje bowiem, jak będzie wyglądała walka o przeznaczenie samej idei komputerów ogólnego przeznaczenia...
"

Źródło:
Lockdown nadchodzaca wojna z komputerami ogolnego przeznaczenia
  • 0

#45 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 31 styczeń 2012 - 00:22

Shinjin!!!!!Zamiennik-przyjmując twój tok rozumowania i definicję(choć nie zgadzam się z nią) jest podróbą ponieważ w ACTA jest drugie odniesienie<<>>MOżesz przyczepić się nawet do koloru liter,ale to nic nie zmieni,,,T.z.w. ZAMIENNIKI są podróbkami i kto je będzie chciał wytwarzać musi zapłacić haracz ORGINAŁOWI(a my odczujemy to w portfelu) Potwierdzenie dzisiejszy program TV2 LISA (druga część,bo ta z Bonim to potwierdzenie że WŁADZA nic nie kuma)!!!!!!!
  • 0

#46 shinjin

shinjin

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 225 postów

Napisano 31 styczeń 2012 - 00:33

Wiśnia!!!!!!! Nie krzycz na mnie!!!!!!!!
  • 0

#47 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 31 styczeń 2012 - 00:54

Przepraszam nie chciałam cię przestraszyć(siła argumentów)
  • 0

#48 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 01 luty 2012 - 15:07

http://spoleczenstwo...,87756,1,1.html
Zgadzam się z każdym zdaniem w tym artykule.
  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#49 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 01 luty 2012 - 16:00

nie wiem czy śmiać się czy płakać
  • 0

#50 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 01 luty 2012 - 18:06

nie wiem czy śmiać się czy płakać

Dlaczego?
  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#51 lena_

lena_

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 99 postów

Napisano 02 luty 2012 - 10:58

Rozumiem oburzenie dotyczące łamania praw autorskich jednak z tego co mówią prawnicy to prawo owe w Polsce już od dawna obowiązuje podpisanie tego paktu niczego nie zmieni. Artysta i tak musi iść do sądu aby udowadniać swoje racje. A jak to się ma do naszego wolnego rynku wiedzą wszyscy, którzy coś robią. Konkurencja jest obecnie wielka , nie da się zachować niczego dla siebie. Wystarczy, że jakiś towar dobrze się sprzedaje zaraz pojawią się produkty bardzo podobne jednak nie takie same. Jeśli ktoś ma duży interes i jedyną jego tajemnicą odróżniającą go od konkurencji jest skład np. gumy do wytwarzania jakiś przewodów musiałby być idiotą aby to opatentować. Rozumiem , że nielegalną podróbką jest wytwarzanie viagry w domowym laboratorium, czy podszywanie się pod logo konkretnej marki ale dzisiaj mało kto w taki sposób działa. Prawa autorskie nikogo przed konkurencją nie obronią, więc po co ten cały cyrk? Kto ma w tym swój wielki interes? Bo ani nie zmieni się nic dla artystów formatu pana Hołdysa ani dla małych przedsiębiorców.
  • 0

#52 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 02 luty 2012 - 12:35

...w Polsce już od dawna obowiązuje podpisanie tego paktu niczego nie zmieni. Artysta i tak musi iść do sądu

Dokładnie tak,dlatego wkleiłam ten wywiad z Panem Hołdysem (bo mam do niego szacunek) żeby zobaczyć drugą stronę medalu. Policja naprawdę nie będzie pukała od drzwi do drzwi i wszystkich zamykała. Ja już ze swojej strony wyczerpałam temat.
  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#53 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 02 luty 2012 - 21:46

Na jakiej podstawie twierdzicie że nic się nie zmieni gdy ACTA wejdzie w życie?Kaska powiedz to studentowi z Angli i jego rodzinie,, 
PO co więc wprowadzać coś co nic nie zmieni?Za p.Hołdysa (ACTA) wystapi zrzeszenie,stowarzyszenie(a więc zyska, oni będą bezkompromisowi),a napewno przestanie go drażnić ;rolex; na ręku drugiej osoby(za 100 dolców),który niczym nie różni się od jego(za parę tys.).Ja nie mam nic ,niech tępią podróby towarów ekskluzywnych,ale to samo prawo, tak samo odnosi się do t.z.w. zamienników(a one są dostępne milionom(potrzebne leki) z powodu że nie stać nas na orginały).
  • 0

#54 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 03 luty 2012 - 12:10

[quote name='wisnia283]PROŚBA KASKACzytałam i właśnie dlatego mnie ACTA nie przeraza i myślę to co napisałam już parę razy tutaj.
  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#55 Oli

Oli

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 620 postów
  • Skąd:Łomża

Napisano 03 luty 2012 - 15:53

Proces ratyfikacji odroczony o co najmniej rok :)
  • 0

#56 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6295 postów
  • Skąd:home

Napisano 03 luty 2012 - 16:27

Proces ratyfikacji odroczony o co najmniej rok :)

Chociaż tyle dobrego dobrego ;) Jednak mamy rację :)

http://wiadomosci.wp...ml?ticaid=1ddb1
  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#57 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 03 luty 2012 - 20:29


Proces ratyfikacji odroczony o co najmniej rok :)

Chociaż tyle dobrego dobrego ;) Jednak mamy rację :)

http://wiadomosci.wp...ml?ticaid=1ddb1


Oczywiście :) Nawet sam Premier przyznał się do tego, że argumenty internautów przemawiają do niego dlatego odroczył ratyfikację.
  • 0

#58 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 03 luty 2012 - 20:53

A ja i tak nie wierzę politykom, że nie ratyfikujemy tego paktu...
  • 0

#59 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6295 postów
  • Skąd:home

Napisano 03 luty 2012 - 21:20

A ja i tak nie wierzę politykom, że nie ratyfikujemy tego paktu...

Trudno wierzyć komukolwiek po tym wszystkim zwłaszcza. Najważniejsze, że szala jest teraz po naszej stronie i oby tak zostało, a jak będzie to sami się przekonamy.
  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#60 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 04 luty 2012 - 00:33

Trudno wierzyć komukolwiek po tym wszystkim zwłaszcza. Najważniejsze, że szala jest teraz po naszej stronie i oby tak zostało, a jak będzie to sami się przekonamy.


Wygrywamy bitewki - przegrywamy wojnę;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych