Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

7 czy 8 godzinny dzien pracy dla ON


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
132 odpowiedzi w tym temacie

#81 Oli

Oli

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 620 postów
  • Skąd:Łomża

Napisano 20 grudzień 2011 - 06:35

Dziwne jest to że większość z Was nie ma jeszcze takiego zaświadczenia a wie najlepiej czy będzie ważne czy nie, jak ma wyglądać itd czekam na inne wypowiedzi osób, które mają już takie zaświadczenie to może wtedy pogadamy.
  • 0

#82 Difra

Difra

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 437 postów

Napisano 20 grudzień 2011 - 19:58

Zaświadczenie wydano mi z treścią:

"... stosownie do przepisów art. 43 pkt 2 oraz art. 229 paragraf 4 Kodeksu Pracy, orzeka się że: Pani ........... zatrudniona na stanowisku .............. w skróconym wymiarze czasu pracy, stanowisko dostosowane do Pani potrzeb. Zgodnie ze szczegółowymi warunkami pracy zawartymi w skierowaniu."

Do lekarza medycyny pracy dostałam skierowanie z firmy, nie płaciłam i nie brałam faktury, bo firma w której pracuję ma podpisaną umowę z placówką medyczną, w której byłam. Nie było żadnego problemu z uzyskaniem takiego skierowania od pracodawcy i nie było problemu z otrzymaniem zaświadczenia lekarskiego. Moja firma honoruje wystawione zaświadczenie.

  • 0
Pies szczeka- karawana idzie dalej!

"Albo jest idealizm, albo jest materializm, albo nie ma ku.wa nic śmiesznego" [W.Dymny]

#83 Gość_biedruszczak_*

Gość_biedruszczak_*
  • Gość

Napisano 20 grudzień 2011 - 20:10

A ja mam zaświadczenie od neurologa na recepcie :) bo Pani doktor nie miała innych druków,kompletnie nie wiedziała o co chodzi także musiałem sam dyktować co ma pisać :P najważniejsze, że kadry się nie czepiały.
  • 0

#84 Oli

Oli

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 620 postów
  • Skąd:Łomża

Napisano 20 grudzień 2011 - 20:15

Jak widać zaświadczenie z datą grudniową nie stanowi problemu.
  • 0

#85 Diablica2005

Diablica2005

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 204 postów

Napisano 21 grudzień 2011 - 10:14

ja mam lekarza 2 stycznia także zobaczymy...
  • 0
Miłość nie polega na wzajemnym wpatrywaniu się w siebie, ale wspólnym patrzeniu w tym samym kierunku.
/Antoine de Saint-Exupéry/

#86 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 02 styczeń 2012 - 12:48



A fakturę też dostarczyłeś do kadr?

Nie wiem czy to pytanie jest poważane czy żartem więc powstrzymam się od komentarze, może niech ktoś inny załatwi sobie zaświadczenie i wypowie się na jego temat.


Oli to akurat dobre pytanie, bo na jakiej podstawie firma zapłaci za badanie? Przepis obowiązuje dopiero od stycznia 2012 roku i wtedy firma ma podstawę prawną aby wydatek na twojego lekarza wrzucić sobie w koszty. A jaką podstawę prawną ma w 2011 roku?
Wcale bym się nie zdziwił, gdyby za lekarza firma ci nie zwróciła bo w 2011 roku nie ma takiego obowiązku.


Nie mam takiego zaświadczenia i nie wiem jak to finansowo wygląda, bo nikt nie napisał ile musieli zapłacić lekarzowi ale znalazłam w necie taką oto wiadomość:

Co bardzo ważne, za wizytę u lekarza do końca grudnia 2011 roku płaci osoba niepełnosprawna i nie może ubiegać się za nią o zwrot kosztów u pracodawcy. Zaświadczenie o skróconym czasie pracy nie normują bowiem przepisy odnoszące się do badań profilaktycznych: wstępnych, okresowych i kontrolnych przewidzianych w art. 229 kodeksu pracy.


  • 0

#87 ewa1969

ewa1969

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 72 postów

Napisano 05 styczeń 2012 - 20:24

Właśnie odebrałam zaswiadczenie o zasadnosci skróconego czasu pracy. Lekarz wydał je na czas aktualnosci orzeczenia o niepełnosprawności.pozdrawiam
  • 0

#88 Oli

Oli

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 620 postów
  • Skąd:Łomża

Napisano 05 styczeń 2012 - 20:33

Ewa1969 a na jakim formularzu zostało ono napisane ?? Jakieś koszta poniosłaś jeśli wolno zapytać ??
  • 0

#89 Gość_VANPELIS_*

Gość_VANPELIS_*
  • Gość

Napisano 05 styczeń 2012 - 20:48

Moje zaświadczenie jest najzwyklejszym zaświadczeniem lekarskim (rodzaj druku) i informuje, że ze względu na stan zdrowia przeciwwskazana praca w wymiarze 8 godz/dobę. Wydała je Pani dr prowadząca bez opłat :) W kadrach chciałem zostawić, ale kadrowa tylko rzuciła okiem i na razie kazała trzymać bo...zapracowana z Nowym Rokiem :huh: I
  • 0

#90 Oli

Oli

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 620 postów
  • Skąd:Łomża

Napisano 05 styczeń 2012 - 20:52

Wydała je Pani dr prowadząca bez opłat :)

Dziwne bo od poczatku każdy na forum pisze że zaświadczenie może wydać tylko lekarz medycyny pracy ;]
  • 0

#91 Gość_VANPELIS_*

Gość_VANPELIS_*
  • Gość

Napisano 05 styczeń 2012 - 21:05

... no może i dziwne, ale w mej firmie nie ma już lekarza medycyny pracy i nie słali mnie pewnie ze względów finansowych. Znajomy znowu poszedł do lekarza medycyny pracy z zaświadczeniem od prowadzącego a ten tylko przepisał treść owego zaświadczenia i podbił swoją pieczątką. Jednak tu już trzeba było płacić. Nie wiem ile.
Ale tak na rozum zdrowy to: czy lekarz medycyny pracy podważy decyzje lekarza prowadzącego? Chociaż znając życie z tej strony, to w naszym kraju ;) nawet hełm na lewą stronę przewracają co niektórzy obywatele oraz instytucje :hehe:
  • 0

#92 Difra

Difra

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 437 postów

Napisano 05 styczeń 2012 - 21:48

... no może i dziwne, ale w mej firmie nie ma już lekarza medycyny pracy i nie słali mnie pewnie ze względów finansowych. Znajomy znowu poszedł do lekarza medycyny pracy z zaświadczeniem od prowadzącego a ten tylko przepisał treść owego zaświadczenia i podbił swoją pieczątką. Jednak tu już trzeba było płacić. Nie wiem ile.
Ale tak na rozum zdrowy to: czy lekarz medycyny pracy podważy decyzje lekarza prowadzącego? Chociaż znając życie z tej strony, to w naszym kraju ;) nawet hełm na lewą stronę przewracają co niektórzy obywatele oraz instytucje :hehe:


Z tego, co czytałam w różnych źródłach, na różnych portalach, to jeśli brak jest lekarza medycyny pracy, to zaświadczenie może wydać lekarz prowadzący daną osobę niepełnosprawną. Ale do dokumentów prawnych nie dotarłam, więc tylko tyle, co na portalach...

  • 0
Pies szczeka- karawana idzie dalej!

"Albo jest idealizm, albo jest materializm, albo nie ma ku.wa nic śmiesznego" [W.Dymny]

#93 Oli

Oli

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 620 postów
  • Skąd:Łomża

Napisano 05 styczeń 2012 - 22:40

Czyli jedni płacą za zaświadczenie od lekarza medycyny pracy a drudzy nie u lekarza rodzinnego jak zwykle niedoskonałość naszego prawa.
  • 0

#94 punk

punk

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 356 postów

Napisano 06 styczeń 2012 - 00:01

Jak to w Polsce bywa, co osoba to inne zdanie :D
W moim przypadku też pracodawca zażądał od lekarza medycyny pracy.
  • 0

#95 inos

inos

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 88 postów

Napisano 06 styczeń 2012 - 01:05

W moim przypadku miał być lekarz rodzinny, a wyszło,że jednak medycyna pracy :D Napisałem podanie do dyrektora z prośbą o skierowanie do lekarza M.P. skierowanie otrzymałem i teraz trzeba się pofatygować do przychodni.
Po weekendzie ruszę po zaświadczenie.

Jedyny plus w mojej sytuacji to taki, iż gdybym poleciał po zaświadczenie w grudniu płaciłbym z własnej kieszenie natomiast w styczniu opłaca pracodawca.
  • 0

#96 ewa1969

ewa1969

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 72 postów

Napisano 06 styczeń 2012 - 10:16

Mnie skierowały Kadry, w zakładzie jest lekarz med pracy. Otrzymałam zaswiadczenie bezpłatnie, za badanie płaci pracodawca. Na druku były dane pacjenta i do znaczenia,,zasadne skrócenie lub niezasadne skrócenie norm czasu pracy.Lekarz zaznaczył zasadne i Kadry to przyjęły.Ważnośc zaświadczenia określona została na czas przyznania niepełnosprawności.Pozdrawiam
  • 0

#97 martini

martini

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 9 postów

Napisano 06 styczeń 2012 - 22:57

Wyraźnie ustawa precyzuje kto płaci za badanie dokładnie art.15 ust.4
4) w art. 15:
a) ust. 2 otrzymuje brzmienie:
„2. Czas pracy osoby niepełnosprawnej zaliczonej do znacznego lub
umiarkowanego stopnia niepełnosprawności nie może przekraczać
7 godzin na dobę i 35 godzin tygodniowo, jeżeli lekarz
przeprowadzający badania profilaktyczne pracowników lub w razie
jego braku lekarz sprawujący opiekę nad osobą niepełnosprawną
wyda w odniesieniu do tej osoby zaświadczenie o celowości
stosowania skróconej normy czasu pracy.”,
B) po ust. 2 dodaje się ust. 2a w brzmieniu:
„2a. Normy czasu pracy, o których mowa w ust. 2, stosuje się od dnia
przedstawienia pracodawcy zaświadczenia o celowości stosowania
skróconej normy czasu pracy.”,
c) ust. 4 otrzymuje brzmienie:
„4. Koszty badań, o których mowa w ust. 2, ponosi pracodawca.”;

wiec gdybanie dalsze na ten temat nie ma sensu
no chyba że chcecie sobie pogadać

źródło: Dz.U. 2010 nr 226 poz. 1475
  • 0

#98 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 06 styczeń 2012 - 23:09


Wydała je Pani dr prowadząca bez opłat :)

Dziwne bo od poczatku każdy na forum pisze że zaświadczenie może wydać tylko lekarz medycyny pracy ;]


Oli - mylisz się, bo nie każdy :P Polecam przeczytać post 21 http://www.ipon.pl/f...id=13918&page=1

Czyli jedni płacą za zaświadczenie od lekarza medycyny pracy a drudzy nie u lekarza rodzinnego jak zwykle niedoskonałość naszego prawa.


U mnie lekarz rodziny woła kasę za wydanie zaświadczenia


Wyraźnie ustawa precyzuje kto płaci za badanie dokładnie art.15 ust.4
4) w art. 15:
a) ust. 2 otrzymuje brzmienie:
„2. Czas pracy osoby niepełnosprawnej zaliczonej do znacznego lub
umiarkowanego stopnia niepełnosprawności nie może przekraczać
7 godzin na dobę i 35 godzin tygodniowo, jeżeli lekarz
przeprowadzający badania profilaktyczne pracowników lub w razie
jego braku lekarz sprawujący opiekę nad osobą niepełnosprawną
wyda w odniesieniu do tej osoby zaświadczenie o celowości
stosowania skróconej normy czasu pracy.”,
B) po ust. 2 dodaje się ust. 2a w brzmieniu:
„2a. Normy czasu pracy, o których mowa w ust. 2, stosuje się od dnia
przedstawienia pracodawcy zaświadczenia o celowości stosowania
skróconej normy czasu pracy.”,
c) ust. 4 otrzymuje brzmienie:
„4. Koszty badań, o których mowa w ust. 2, ponosi pracodawca.”;

wiec gdybanie dalsze na ten temat nie ma sensu
no chyba że chcecie sobie pogadać

źródło: Dz.U. 2010 nr 226 poz. 1475



Martini - jak nie znasz najnowszych przepisów to lepiej się nie wypowiadaj i nie mieszaj ludziom w głowach swoimi mądrościami. Odsyłam do poczytania:

Zgodnie z art. 15 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 127, poz. 721 z późn. zm.), w brzmieniu nadanym ustawą z dnia 29 października 2010 r. o zmianie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2010 r. Nr 226, poz. 1475) od 1 stycznia 2012 r. czas pracy osoby niepełnosprawnej zaliczonej zarówno do znacznego, umiarkowanego jak i lekkiego stopnia niepełnosprawności będzie wynosił maksymalnie 8 godzin na dobę i 40 godzin tygodniowo. Nie oznacza to jednak, że osoby zaliczone do znacznego lub umiarkowanego stopnia niepełnosprawności, nie będą mogły korzystać ze skróconej normy czasu pracy.

Pracownik niepełnosprawny, zaliczony do znacznego bądź umiarkowanego stopnia niepełnosprawności, aby po 1 stycznia 2012 r. mógł pracować w skróconych normach czasu pracy (tzn. maksymalnie 7 godzin na dobę i 35 godzin tygodniowo), powinien przedstawić pracodawcy zaświadczenie o celowości stosowania skróconej normy czasu pracy, wydane przez lekarza przeprowadzającego badania profilaktyczne pracowników lub też w razie jego braku lekarza sprawującego opiekę nad osobą niepełnosprawną.


http://www.niepelnos...ikow-niepelnos/
  • 0

#99 martini

martini

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 9 postów

Napisano 07 styczeń 2012 - 01:21

Minutko droga
Ja nic nie mieszam i się nie wymądrzam zacytowałem tylko zmieniony art 15 ustawy w którym jest to wszystko co i w twoim tekscie, przeczytaj uważnie to co wkleiłaś i mój post jeszcze raz, to jest właśnie ta ustawa.

sorry ale to ty mieszasz i się wymądrzasz

I radze zmienić lekarza rodzinnego, rozumie że mógłby żadać pieniędzy lekarz w prywatnym gabinecie ale rodzinny?
to jest wogóle zgodne z prawem?:s
  • 0

#100 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 07 styczeń 2012 - 22:20

Martini - ty albo nie umiesz czytać albo sam nie wiesz co piszesz.

Ty napisałeś: '2. Czas pracy osoby niepełnosprawnej zaliczonej do znacznego lub
umiarkowanego stopnia niepełnosprawności nie może przekraczać
7 godzin na dobę i 35 godzin tygodniowo
' a ja napisałam: 'od 1 stycznia 2012 r. czas pracy osoby niepełnosprawnej zaliczonej zarówno do znacznego, umiarkowanego jak i lekkiego stopnia niepełnosprawności będzie wynosił maksymalnie 8 godzin na dobę i 40 godzin tygodniowo' Więc chyba jest różnica???

I radze zmienić lekarza rodzinnego, rozumie że mógłby żadać pieniędzy lekarz w prywatnym gabinecie ale rodzinny?
to jest wogóle zgodne z prawem?Confused


Tak - jest to zgodnie z prawem.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych