Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

7 czy 8 godzinny dzien pracy dla ON


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
132 odpowiedzi w tym temacie

#1 andy99

andy99

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 02 listopad 2011 - 11:42

witam
jesli bylo to skasowac post

od kadrowej otrzymalem pisemko
http://www.fotosik.p...66377c5795.html

wynika z niego ze jesli niedostarcze zaswiadczenia od lekarza to bede pracowal 8h dziennie

a tutaj cos bardziej oficjalnego
http://placewfirmie....stycznia-2011-r
  • 0

#2 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 02 listopad 2011 - 13:54

Od nowego roku czyli od 2012 niepełnosprawny pracownik musi przepracować 40 godz. tyg. czyli 8 godz. dziennie. W uzasadnionych wypadkach lekarz może skrócić czas pracy o godz.
  • 0

#3 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 02 listopad 2011 - 13:55

Od nowego roku czyli od 2012 niepełnosprawny pracownik musi przepracować 40 godz. tyg. czyli 8 godz dziennie. W uzasadnionych przypadkach lekarz może skrócić ten czas o godzinę.
  • 0

#4 Gość_bodzio2_*

Gość_bodzio2_*
  • Gość

Napisano 03 listopad 2011 - 10:37

Najlepiej to niech wprowadzą 12 godzinny czas pracy,będą miec satysfakcje że wyniszczą szybciej środowisko osób niepełnosprawnych,jest to skandal jak można tak postępowac?przecież my w większości jestesmy zchorowanymi ludzmi i oczekujemy jakiejś pomocy od Państwa a nie dodatkowych problemów mamy już ich zbyt dużo :(
  • 0

#5 Oli

Oli

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 620 postów
  • Skąd:Łomża

Napisano 03 listopad 2011 - 18:45

Bodzio takie posty powinieneś pisać na stronach gov bo co z tego że my sobie tylko sobie poczytamy a i tak nikt nam nie pomoże :(
  • 0

#6 damikss

damikss

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 121 postów

Napisano 05 listopad 2011 - 11:17

dokłaładnie ,zarobki z tego nie wzrosną co najwyzej zyska prywaciarz bioracy kase z pfronu bo zarobi wiecej na Twojej pracy . Ustawa byla juz w tamtym roku ale jakos bardzo cicho przeszla i nikt nie protestował.
  • 0

#7 Gość_bodzio2_*

Gość_bodzio2_*
  • Gość

Napisano 05 listopad 2011 - 14:45

Oli pewnie masz rację ,ale zastanawiałaś się kiedyś nad tym czy ktoś wogóle czyta strony gov?.bo mam wrażenie ze nie.Pozdrawiam :)
  • 0

#8 Monia74

Monia74

    Narrator

  • Moderator
  • 1461 postów

Napisano 06 listopad 2011 - 09:45

Przepis durny, ale na szczęście kierowniczka kadr zapewniła mnie, że jeśli przyniosę rzeczony świstek od lekarza, to nadal będę pracowała 7 godzin dziennie.
Może zatem warto postarać się załatwić sprawę inwidualnie, zamiast marudzić, odnosząc się do ogółu, czyli tak naprawdę do niczego?
Pewnie nie wszystkim się uda utrzymać 7-godzinny dzień pracy w firmach prywatnych, ale co szkodzi spróbować? Jeśli lekarz wypisze zaświadczenie, to chyba pracodawca musi je zaakceptować? Mylę się...?

  • 0

#9 pola01

pola01

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 130 postów

Napisano 06 listopad 2011 - 11:14

Jeśli lekarz wypisze zaświadczenie, to chyba pracodawca musi je zaakceptować? Mylę się...?


Musi, tylko pytanie, czy później przedłuży umowę albo nie zwolni pod innym pretekstem, zostawiając tylko tych, co nie donieśli zaświadczenia...
  • 0

#10 klansman

klansman

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 06 listopad 2011 - 13:04

Witam wszystkich, to mój pierwszy post na tym forum.

Co do zabrania tej godziny to ewidentne chamstwo ze strony państwa. Tyle ulg mają pracodawcy za zatrudnianie niepełnosprawnych a jeszcze uważają ich za poszkodowanych. Godzina dłużej a 1386 brutto zostanie dalej.
  • 0

#11 Oli

Oli

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 620 postów
  • Skąd:Łomża

Napisano 06 listopad 2011 - 20:19

Może trzeba ogłosić jakiś protest osób niepełnosprawnych ?? Państwo jawnie z nas KPI :(
  • 0

#12 damikss

damikss

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 121 postów

Napisano 07 listopad 2011 - 07:57

Mylę się...?


i to bardzo.Nie każdy ma szczęście pracować w budżetowce bądź w instytucji samorządowej.Prywaciarz weźmie tego kto będzie chciał 8 godzin a nie 7.Przy tak dużym bezrobociu to żaden problem.Chętnych jest wielu .
  • 0

#13 Gość_bodzio2_*

Gość_bodzio2_*
  • Gość

Napisano 07 listopad 2011 - 12:41

Klansman nie muśisz się "martwic"od nowego roku najniższa krajowa wzrosnie do 1500 zł.(Brutto) i niewiadomo czy się smiac czy płakac?.
  • 0

#14 ciiekawy

ciiekawy

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 287 postów

Napisano 09 listopad 2011 - 02:30

a ja mam takie pytanie

jaki lekarz wystawia zaświadczenie,że pracownik niepełnosprawny ma pracować 7 godzin dziennie ?
lekarz "firmowy" czyli ten z którym firma ma umowe ?
lekarz pierwszego kontaktu ?
lekarz specjalista czyli ten od konkretnej specjalizacji i choroby ?
  • 0

#15 Diablica2005

Diablica2005

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 204 postów

Napisano 09 listopad 2011 - 08:54

Ciiekawy mnie też to interesuje.. ale wydaje mi się ,że to lekarz medycyny pracy -ten który ma podpisaną umowe z zakładem pracy wystawia zaswiadczenie. Przynajmniej mnie tak powiedziano.Dla mnie to absurd -jak przyjmowano mnie do pracy i poszłam do owego lekarza usłyszałam "umie Pani parzyć kawę , to moze Pani być sekretarką". Obawiam się ,że w moim przypadku stwierdzi chodzi Pani moze Pani pracować 8h.
Paranoja , bo ja mam schorzenie neurogiczne , a to ,ze jestem w dobrym stanie mogę zawdzięczać rodziców i swojej cięzkiej pracy

  • 0
Miłość nie polega na wzajemnym wpatrywaniu się w siebie, ale wspólnym patrzeniu w tym samym kierunku.
/Antoine de Saint-Exupéry/

#16 ciiekawy

ciiekawy

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 287 postów

Napisano 10 listopad 2011 - 01:38

Ciiekawy mnie też to interesuje.. ale wydaje mi się ,że to lekarz medycyny pracy -ten który ma podpisaną umowe z zakładem pracy wystawia zaswiadczenie. Przynajmniej mnie tak powiedziano.Dla mnie to absurd -jak przyjmowano mnie do pracy i poszłam do owego lekarza usłyszałam "umie Pani parzyć kawę , to moze Pani być sekretarką". Obawiam się ,że w moim przypadku stwierdzi chodzi Pani moze Pani pracować 8h.
Paranoja , bo ja mam schorzenie neurogiczne , a to ,ze jestem w dobrym stanie mogę zawdzięczać rodziców i swojej cięzkiej pracy


Czyli co - wychodzi na to,że lekarze, którzy mają umowy z firmami mogą mieć premie za to,że nie skrócą pracownikom czasu pracy o tą jedną godzine ?
  • 0

#17 Diablica2005

Diablica2005

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 204 postów

Napisano 10 listopad 2011 - 11:08

ja tego nie napisałam. Opisałam tylko przypadek jaki mnie spotkał..
  • 0
Miłość nie polega na wzajemnym wpatrywaniu się w siebie, ale wspólnym patrzeniu w tym samym kierunku.
/Antoine de Saint-Exupéry/

#18 punk

punk

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 356 postów

Napisano 10 listopad 2011 - 21:38

Chyba sobie kpiny robią, 8h zamiast 7.
Trzeba sie wybrać do lekarza :) 
Chyba sobie kpiny robią, 8h zamiast 7.
Trzeba sie wybrać do lekarza :)
  • 0

#19 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 12 listopad 2011 - 15:54


Mylę się...?


i to bardzo.Nie każdy ma szczęście pracować w budżetowce bądź w instytucji samorządowej.Prywaciarz weźmie tego kto będzie chciał 8 godzin a nie 7.Przy tak dużym bezrobociu to żaden problem.Chętnych jest wielu .


I z tym się zgadzam. Po to jest ta 1 godz. dłużej żeby pracodawca miał dzięki nam większe zyski. Obawiam się, że jak któremuś pracodawcy się to nie spodoba, że pracownik pracuje 7 godz. to mu po prostu nie przedłuży umowy, bo chętnych do pracy od nowego roku na pewno będzie więcej dzięki możliwości odwieszenia renty socjalnej.
  • 0

#20 tomaszek

tomaszek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 827 postów
  • Skąd:wyspa Wolin

Napisano 12 listopad 2011 - 16:51

a bywa tak,że pracodawca, powie wprost, mi taki pracownik, który może tylko 7 godzin dziennie pracowac, to mi nie jest potrzebny.
  • 0
Eunuch i krytyk z jednej są parafi....obaj wiedzą jak trzeba-żaden nie potrafi. (Boy-Zeleński)


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych