Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Ruch Palikota [wydzielone z wątku o RM]


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

#21 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 20 październik 2011 - 21:34

Tak,to temat zastępczy.Ale ileż można mówić o rosnącym szybko zadłużeniu,bliskiej perspektywie bankructwa.Jak spojrzeć narodowi w oczy i powiedzieć że już nie ma czego się pozbywać,bo wszystko rozdane i nie ma już co prywatyzować. Tak jak pijak powynosił wszystko z domu by chwilowo załatać problemy finansowe i mieć na flaszke,a teraz został bez niczego i z długami. Będą nas karmić tematami o świeckości państwa,kibolami,może eksperci od wizerunku wymyslą jakies inne problemy. Palikot był związany z pismem katolickim,był chyba głównym inwestorem.Nie przeszkadzało mu to wtedy zarabiać. Teraz też nie wierzę że idąc do pracy drażni go krzyż nad drzwiami,nie wierze że zależy mu na swieckosci państwa,no bo co go to pewnie obchodzi. Każdy chce żyć,posłowie też,tu nie ma ideałów świeckości ani świętości krzyża,jest kasa 
Info22,tak nie grzesze kulturą,ale to Palikot machał do mnie przez ekran tym penisem i poszedł do studia ze świńskim łbem.A ja w zamian miałem mu zaufać jako wyborca i powierzyć los mojego kraju.Dlatego chyba mogę tak mówić,bo on kojarzy mi się właśnie z tym gumowym gadżetem i tym ryjem w misce w studiu tv. On sam wybrał taki sposób autopromocji.Ty majętność kościoła kojarzysz z kawałkiem drewna w sejmie nad drzwiami,dziwne. Symbole są i będą,jak nie krzyż to portrety władców. Może jeszcze pozbądźmy się flag,żeby nie urazić zagranicznych turystów,lub posłów pochodzących z innych krajów.Wszak Godło Narodowe też może urazić,w Polsce mieszkają i pracują różni ludzie,przyjezdni też.
  • 0

#22 rodys

rodys

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 842 postów
  • Skąd:bierze pieniądze na alkohol?

Napisano 21 październik 2011 - 11:45

Krzyslbl z Twoich postów można wyczytać że dla Ciebie problemem jest "niepewny los" krzyża w Sejmie. Sejm jest instytucją państwową, której zadaniem jest stanowienie prawa. Sejm może np. uchwalić wzrost, czy obniżenie podatku. Może też zalegalizować krzyż w swojej sali posiedzeń. Z niezrozumiałych dla mnie powodów tego nie robi. W najważniejszym źródle prawa polskiego, uchwalonym przez Sejm można przeczytać:

"Władze publiczne w Rzeczypospolitej Polskiej zachowują bezstronność w sprawach przekonań religijnych"- Konstytucja RP z 2 kwietnia 1997, art. 25. p.2

Moim zdaniem są dwa wyjścia:
1. Zmiana brzmienia art. 25 Konstytucji
2. Zdjęcie krzyża

Wyjście trzecie - zgoda na umieszczenie symbolu religijnego w sali posiedzeń, wbrew prawu - podważa autorytet Sejmu

Przeczytałem dużo Twoich postów, dlatego wiem, że jesteś osobą wierzącą. Hipokryzją w wykonaniu osoby wierzącej jest nazywanie ważnego symbolu religijnego:

[...] kawałkiem drewna w sejmie nad drzwiami [...]

Takie coś nie zdarza się nawet mi, zdeklarowanemu agnostykowi...

Inna sprawa. Reprezentujesz dość nieracjonalne, a jednak rozpowszechnione podejście do własności państwowej

[...] nie ma czego się pozbywać,bo wszystko rozdane i nie ma już co prywatyzować. Tak jak pijak powynosił wszystko z domu by chwilowo załatać problemy finansowe i mieć na flaszke,a teraz został bez niczego i z długami[...]

Czy uważasz, że źle zarządzana, bankrutująca, zwalniająca ludzi, zalegająca państwu podatki, sprzedająca drogie wyposażenie na złom, państwowa stocznia Gdynia, jest lepsza od prywatnego zakładu Volkswagena w Antoninku pod Poznaniem?
Nadmienię, że ten drugi płaci podatki, wypłaca pensje na czas, zapewnia godziwe warunki pracy i jakieś tam socjalne bezpieczeństwo.

Przez takie podejście do własności państwowej i prywatnej są takie niskie renty i emerytury i nienajlepszy poziom życia w Polsce (w porównaniu np. z Czechami, czy Słowacją).

Dziwi mnie to, że niektórzy wolą utrzymywać rozsypujące się państwowe, niż zgodzić się na płacące podatki prywatne przedsięwzięcie... Pewnie dlatego, że irytujący jest widok "kapitalisty" w wypasionym mercedesie. Lepiej zlikwidować kapitalistę i przy okazji z 2000 ludzi, których zatrudnia, zrobić klientów pomocy społecznej.

A co do Palikota i i "jego" świńskiego ryja/gumowego penisa, to przypomnij sobie przedwyborczy flirt J. Kaczyńskiego ze stadionowymi przestępcami. I odpowiedz co jest gorsze: pokazywanie w telewizji dziwnych rekwizytów, czy nazywanie przestępców patriotami?
  • 0

KNP


#23 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 21 październik 2011 - 11:51

Cieszę się że Palikot dostał się do sejmu,będzie przeciw wagą dla Kaczyńskiego , mgły smoleńskiej , helu , bomb próżniowych itp.
Jakoś dziwnie Kaczyński jest spokojny po przegranych wyborach , nie słychać Macierewicza i jego wydumanych teorii Smoleńskich , myślę że to ruch Palikota działa na nich tak kojąco :) .


Przecież Kaczyński sam oświadczył, że każdy z jego posłów ma zakaz wystąpień w mediach dlatego ich nie widać i nie słychać.

A ja się ciesze, że wszedł Palikot. Niech miesza a może w końcu coś się zmieni czy to na lepsze czy na gorsze, bo już PO i PiSu mam dość.
  • 0

#24 shinjin

shinjin

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 225 postów

Napisano 21 październik 2011 - 20:15

(...)
Przeczytałem dużo Twoich postów, dlatego wiem, że jesteś osobą wierzącą. Hipokryzją w wykonaniu osoby wierzącej jest nazywanie ważnego symbolu religijnego:


[...] kawałkiem drewna w sejmie nad drzwiami [...]

Takie coś nie zdarza się nawet mi, zdeklarowanemu agnostykowi...

(...)


O, o mnie mowa :)
Masz rację Rodys, nawet ja tak nie mówię.
  • 0

#25 Al_Bundy

Al_Bundy

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 601 postów

Napisano 21 październik 2011 - 23:24

Mnie interesuje tylko, przez ile czasu będą się zajmować tematem krzyża. Dla mnie to temat zastępczy(proszę mi nic nie zazucać) Przecież są inne bardzo ważne zadania dla naszego kraju, a oni cały czas o tym samym. Jak to sie skończy to będą "debatować" o legalizacji narkotyków..
I tak zlecą kolejne 4 lata... Ech

Socjotechnika górą. Działanie zbędne, irracjonalne, silny opór konserwatystów sprowokować musi . :facepalm: Nawet Nesiołowski przypomni zobie, że był działaczem katolickim. :D Nie na próżno Jerzy Urban spieszył z gratulacjami do Palikota. No i będzie usprawiedliwienie dla zaniechania realizacji obietnic wyboczych (bo wstecznicy szaty darli i nie dopuścili) :hehe: lub ich odłożenia na półkę na długie lata. I walki parlamentarne nie tylko słowne; w stylu tajwańskim. :cool: Przyda się poseł z wprawą we władaniu kijem. :devil:
  • 0
Bóg dał z kalectwem pokusę nam - i głód,
By się związać w pokręconych sektę.
Partia Potworków! Rząd zatrutej krwi!
Ach, cóż za ulga - unormalnić skazy!
Nakaz szacunku, a nie gest odrazy,
Wystarczy - ja! ja! ja! - zmienić w - my!

#26 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 22 październik 2011 - 09:26

Nie nie Rodys,ten "kawałek drewna" to mi chodziło o symbolikę chociaż fakt,nieudolnie to napisałem.To do postu użytkownika info22,bo pisze o majętności kościoła i krzyżu,tak jakby to miało to jakiś związek. No ja uważam że Polska nie jest prywatnym folwarkiem Tusków Palikotów Kaczyńskich Niesiołowskich i innych.Nasz kraj to nie ich własność,żaden "Rychu" Miru" "Zdzichu" nie ma prawa rozdawać kolesiom instytucji państwowych,jak służba zdrowia,itp itd. Piszesz o prywatyzacji i zaletach,to powiedz mi po co mamy tych posłów??? Wybieramy niby to fachmanów,ale nie potrafią utrzymać podstawowych instytucji! Jestem za likwidacją kolejnych ministerstw bo oni po prostu nie mają nic tam do roboty,skoro wyzbywają się odpowiedzialności za powierzane im stanowisko.No bo są po to żeby tym zarządzać,a nie rozdawać innym,po to są.Taki sens wyborów,powierzamy im majątek żeby mądrze nim rozporządzali,a skoro wolą sie pozbyć majątku i odpowiedzialności to po co ich zatrudniamy płacąc podatki?Dobre pytanie :) Nam niepotrzebne morze,stocznie,niepotrzebne lasy,rolnictwo,nic nam nie potrzebne do życia,bo mamy cudotwórców u władzy :) Tak to można podsumować. Ale fakt,to my ich wybraliśmy,demokracja. Może to złe porównanie,ale pierwsze lepsze które przychodzi na myśl.Mianowicie wynajmujesz Rodys ludzi do pilnowania domu i majątku,do mądrego zarządzania,powierzasz wszystko.A oni nieudolnie zarządzając doprowadzają do bankructwa i uznają że lepiej komuś to oddać bo lepiej się tym zaopiekuje,jaki w tym sens?Po co mamy posłów skoro nie potrafią spełniać podstawowych obowiązków? Skoro inni lepiej potrafi zarządzać to po co ich utrzymujemy??
Nie ważne czy ktoś patrzy z tęsknotą na wschód czy zachód,czy na Putina czy Merkel.Od obu tych osób widać dbałość o interesy państwa.Polska jest niby prozachodnia,ale jesteśmy kolonią nie krajem,eksploatuje nas kto chce. Jestem przeciwny prywatyzacji dopóki utrzymujemy polityków,bo po to są żeby pracować. A co do krzyża to uważam że żadne Palikoty Tuski i Kaczyńskie nie mają prawa decydować co wisi im nad drzwiami.Oni są w pracy,my im płacimy.Upoważniamy do podejmowania decyzji,wiem,ale tematy religijne może rozwiązać tylko referendum,z jasno postawionymi pytaniami.A gdy masy uznają że nie powinno być symboli religijnych to ściągamy nie tylko krzyże ale też inne symbole innych religii z różnych instytucji.Żebym ja jako innowierca nie zraził się Gwiazdą Dawida,lub wszelkim symbolem,gdy odwiedzam jakąś instytucję,muzeum,biuro.... Albo pozbywamy się wszystkich symboli albo żadnych z miejsc publicznych. Mnie nie przeszkadza osobiście gdy nie widzę krzyża w urzędzie,wyrażam tylko opinię.Krzyż jest związany z naszą kulturą,jak nadejdą zmiany to ok,ale jestem za referendum.Politycy nie mają w tym temacie prawa głosu
  • 0

#27 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 22 październik 2011 - 09:56

Krzyż jest związany z naszą kulturą,jak nadejdą zmiany to ok,ale jestem za referendum.Politycy nie mają w tym temacie prawa głosu


To jakim prawem został powieszony w sejmie ostatniej kadencji? Chyłkiem, w nocy przez dwóch posłów z Pisu i PSLu; skoro politycy nie mają w tym temacie głosu i nie rozpisano referendum?
  • 0

#28 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 22 październik 2011 - 10:09

Kultura i tradycja,a jakim prawem komuchy ściągali? W koronach królów też bywał krzyż,no tradycja wpisana w naszą historię.Jak to zaścianek to właśnie chcę referendum.Inne kraje nie mają z tym problemu,chociaz nie wszystkie.Izrael jest podobno postępowy,nowoczesny,najlepszy wywiad,ludzie mają łeb do interesów..... ogólnie postęp,ale jest Gwiazda Dawida bo to ich kultura i przeszłość
  • 0

#29 Malcolm

Malcolm

    Sufler

  • Przyjaciele
  • PipPipPipPipPipPip
  • 419 postów

Napisano 22 październik 2011 - 10:19

jak się nie uda ściągnąć zgodnie z prawem , to tym razem w dzień dołożyć inne symbole religijne i stworzyć nową tradycję !!!
  • 0
"Cywilizacja nie osiągnie doskonałości, póki ostatni kamień z ostatniego kościoła nie spadnie na ostatniego księdza i nie uwolni świata od tej hołoty" - Umberto Eco

#30 amiek

amiek

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 22 październik 2011 - 10:47

Nic nie mam do Palikota, ale z Krzyżem przegiął, co innego Kościół jako instytucja, a co innego uczucia religijne
  • 0

#31 Al_Bundy

Al_Bundy

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 601 postów

Napisano 22 październik 2011 - 12:42

Izrael to państwo stworzone w Ziemi Obiecanej przez ateistów. Próby wprowadzenia nowej symboliki religijnej w czasie rewolucji francuskiej dały skutek tragikomiczny. A czy Palikot przegrał w sprawie krzyża? Fiasko tej "walki z wiatrakami" było chyba jednak skalkulowane.Ma usprawiedliwienie dla rzucenia połowy swojego pierwotnego programu do kosza.
  • 0
Bóg dał z kalectwem pokusę nam - i głód,
By się związać w pokręconych sektę.
Partia Potworków! Rząd zatrutej krwi!
Ach, cóż za ulga - unormalnić skazy!
Nakaz szacunku, a nie gest odrazy,
Wystarczy - ja! ja! ja! - zmienić w - my!

#32 Malcolm

Malcolm

    Sufler

  • Przyjaciele
  • PipPipPipPipPipPip
  • 419 postów

Napisano 22 październik 2011 - 12:50

http://www.facebook....&type=1
  • 0
"Cywilizacja nie osiągnie doskonałości, póki ostatni kamień z ostatniego kościoła nie spadnie na ostatniego księdza i nie uwolni świata od tej hołoty" - Umberto Eco

#33 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 22 październik 2011 - 13:33

Dołączona grafikaDołączona grafika 
Al_Bundy popatrz na symbole Izraelskie,na Gwiazdę Dawida,pomijam muzułmanów bo ktoś powie że to kraje reżimowe.Wolny postępowy Izrael,nasz wzór i idol obok Niemców i Rosjan.Czy likwidują flagę i symbole? No nie,a czemu nie? Sam sobie odpowiedz,inni też....
  • 0

#34 Al_Bundy

Al_Bundy

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 601 postów

Napisano 22 październik 2011 - 15:31

Chodziło mi o to to,że założyciele państwa izraelskiego byli osobami niewierzącymi, pochodzenia aszkenazyjskiego, czyli nie byli etmicznymi Izraelitami a ich roszczenia terytorialne uzasadniała religia mojżeszowa, której już nie wyznawali. Zabawne.
W polskim godle krzyża nie ma, bywał natomiast zwieńczeniem korony. A co by się działo gdyby jakiś reformator chciał zastąpić judeochrześcijański krzyż prasłowiiańską Swarzycą? Jest w niej motyw krzyża a w drugim planie co widzimy? Jaka byłaby awantura.
Intencję zdjęcia krzyża uważam za zabieg typowo socjotechniczny nic więcej. Sam Palikot uważa że to się nie uda i jednocześnie chce uzyskać pretekst do zaniechania realizacji nie wiadomo jeszcze jak wielu postulatów wyborczych
  • 0
Bóg dał z kalectwem pokusę nam - i głód,
By się związać w pokręconych sektę.
Partia Potworków! Rząd zatrutej krwi!
Ach, cóż za ulga - unormalnić skazy!
Nakaz szacunku, a nie gest odrazy,
Wystarczy - ja! ja! ja! - zmienić w - my!

#35 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 22 październik 2011 - 15:45

Z pretekstami to się zgadzam.Gdy nam ściemniali że przebudzimy się w Irlandii a Doniu zarzekał się że zacznie czynić cuda to swoją nieudolność i kłamstwa zwalali na opozycję i weto prezydenta Kaczyńskiego.Teraz już nie ma cudów ale podwyżki są też po to by żyło się lepiej,magia mediów
  • 0

#36 shinjin

shinjin

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 225 postów

Napisano 22 październik 2011 - 15:53

(...)
A co do krzyża to uważam że żadne Palikoty Tuski i Kaczyńskie nie mają prawa decydować co wisi im nad drzwiami.Oni są w pracy,my im płacimy.Upoważniamy do podejmowania decyzji,wiem,ale tematy religijne może rozwiązać tylko referendum,z jasno postawionymi pytaniami.
(...)


Chcesz organizować referendum za każdym razem, jak ktoś zaproponuje przesunięcie, usunięcie, dodanie jakiegoś rekwizytu w parlamencie?

Polska to bogaty kraj! Skoro jest kasa aby organizować drogie referendum w sprawie umeblowania budynku przy ul. Wiejskiej.
Następne referendum zróbmy w sprawie tapety. Ja chcę różową w kwiatki! 

Nic nie mam do Palikota, ale z Krzyżem przegiął, co innego Kościół jako instytucja, a co innego uczucia religijne


Właśnie! Brak obok krzyża symbolu FSM obraża moje uczucia religijne! Jeśli jestem wyznawcą mniejszościowej religii to moje uczucia już się nie liczą?
  • 0

#37 Al_Bundy

Al_Bundy

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 601 postów

Napisano 22 październik 2011 - 15:58

Donek musiałby nas jak Mojżesz suchą stopą do Szwecji przeprowadzić, a niech się Skandynawowie tu pomęczą na naszym miejscu. Taka wizja powiła się chyba w kabarecie Tey.Możę Potop Szwedzki był monstrualną pomyłką .Stefan Czarniecki na próżno dorobił się inwalidztwa narządu mowy i miotał z Polski do Danii oraz z powrotem.
  • 0
Bóg dał z kalectwem pokusę nam - i głód,
By się związać w pokręconych sektę.
Partia Potworków! Rząd zatrutej krwi!
Ach, cóż za ulga - unormalnić skazy!
Nakaz szacunku, a nie gest odrazy,
Wystarczy - ja! ja! ja! - zmienić w - my!

#38 shinjin

shinjin

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 225 postów

Napisano 22 październik 2011 - 16:09

(...)
Może to złe porównanie,ale pierwsze lepsze które przychodzi na myśl.Mianowicie wynajmujesz Rodys ludzi do pilnowania domu i majątku,do mądrego zarządzania,powierzasz wszystko.A oni nieudolnie zarządzając doprowadzają do bankructwa i uznają że lepiej komuś to oddać bo lepiej się tym zaopiekuje,jaki w tym sens?Po co mamy posłów skoro nie potrafią spełniać podstawowych obowiązków? Skoro inni lepiej potrafi zarządzać to po co ich utrzymujemy??
(...)


To dobre porównanie. Wynajmujesz ludzi do mądrego zarządzania majątkiem i domem. I ci ludzie, eksperci, zauważają że masz starą lodówkę, która wadliwie chodzi i pożera masę masę prądu. Wybierając tych ludzi dałeś im pewną swobodę działania, więc oni sprzedają tą lodówką, bo i tak zwykle stołujesz się poza domem. Pozbywając się starego rupiecie, oraz wprowadzając inne racjonalizacje, Twoje rachunki za prąd znacząco maleją.
Najlepsze jest to, że ty nazywasz sprzedanie wadliwego, przestarzałego rupiecia rozdawnictwem! 

Al_Bundy popatrz na symbole Izraelskie,na Gwiazdę Dawida,pomijam muzułmanów bo ktoś powie że to kraje reżimowe.Wolny postępowy Izrael,nasz wzór i idol obok Niemców i Rosjan.Czy likwidują flagę i symbole? No nie,a czemu nie? Sam sobie odpowiedz,inni też....


Koniec świata! "Polak katolik" mówi aby brać przykład z Żydów! To na polskiej zaściankowej prawicy coś nowego :) 

jak się nie uda ściągnąć zgodnie z prawem , to tym razem w dzień dołożyć inne symbole religijne i stworzyć nową tradycję !!!


Ok. Ale drugą scianę zostawmy pustą. Będzie symbolizować ateistów i agnostyków :)
  • 0

#39 Al_Bundy

Al_Bundy

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 601 postów

Napisano 22 październik 2011 - 16:17


(...)
Może to złe porównanie,ale pierwsze lepsze które przychodzi na myśl.Mianowicie wynajmujesz Rodys ludzi do pilnowania domu i majątku,do mądrego zarządzania,powierzasz wszystko.A oni nieudolnie zarządzając doprowadzają do bankructwa i uznają że lepiej komuś to oddać bo lepiej się tym zaopiekuje,jaki w tym sens?Po co mamy posłów skoro nie potrafią spełniać podstawowych obowiązków? Skoro inni lepiej potrafi zarządzać to po co ich utrzymujemy??
(...)


To dobre porównanie. Wynajmujesz ludzi do mądrego zarządzania majątkiem i domem. I ci ludzie, eksperci, zauważają że masz starą lodówkę, która wadliwie chodzi i pożera masę masę prądu. Wybierając tych ludzi dałeś im pewną swobodę działania, więc oni sprzedają tą lodówką, bo i tak zwykle stołujesz się poza domem. Pozbywając się starego rupiecie, oraz wprowadzając inne racjonalizacje, Twoje rachunki za prąd znacząco maleją.
Najlepsze jest to, że ty nazywasz sprzedanie wadliwego, przestarzałego rupiecia rozdawnictwem!


Z podobnego zródła pochodzi znacząca część uzbrojenia naszych sił powietrznych i morskich. Komuś się już nie przyda a nam tak, skoro czasem nawet pływa lub lata.
  • 0
Bóg dał z kalectwem pokusę nam - i głód,
By się związać w pokręconych sektę.
Partia Potworków! Rząd zatrutej krwi!
Ach, cóż za ulga - unormalnić skazy!
Nakaz szacunku, a nie gest odrazy,
Wystarczy - ja! ja! ja! - zmienić w - my!

#40 shinjin

shinjin

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 225 postów

Napisano 22 październik 2011 - 16:19


Krzyż jest związany z naszą kulturą,jak nadejdą zmiany to ok,ale jestem za referendum.Politycy nie mają w tym temacie prawa głosu


To jakim prawem został powieszony w sejmie ostatniej kadencji? Chyłkiem, w nocy przez dwóch posłów z Pisu i PSLu; skoro politycy nie mają w tym temacie głosu i nie rozpisano referendum?


Oj, oj... ależ Ty niemądry! Nie nadążasz za myśleniem "Polaka katolika". Referendum ma być przy ściąganiu, nie przy wieszaniu! 



(...)
Może to złe porównanie,ale pierwsze lepsze które przychodzi na myśl.Mianowicie wynajmujesz Rodys ludzi do pilnowania domu i majątku,do mądrego zarządzania,powierzasz wszystko.A oni nieudolnie zarządzając doprowadzają do bankructwa i uznają że lepiej komuś to oddać bo lepiej się tym zaopiekuje,jaki w tym sens?Po co mamy posłów skoro nie potrafią spełniać podstawowych obowiązków? Skoro inni lepiej potrafi zarządzać to po co ich utrzymujemy??
(...)


To dobre porównanie. Wynajmujesz ludzi do mądrego zarządzania majątkiem i domem. I ci ludzie, eksperci, zauważają że masz starą lodówkę, która wadliwie chodzi i pożera masę masę prądu. Wybierając tych ludzi dałeś im pewną swobodę działania, więc oni sprzedają tą lodówką, bo i tak zwykle stołujesz się poza domem. Pozbywając się starego rupiecie, oraz wprowadzając inne racjonalizacje, Twoje rachunki za prąd znacząco maleją.
Najlepsze jest to, że ty nazywasz sprzedanie wadliwego, przestarzałego rupiecia rozdawnictwem!


Z podobnego zródła pochodzi znacząca część uzbrojenia naszych sił powietrznych i morskich. Komuś się już nie przyda a nam tak, skoro czasem nawet pływa lub lata.


Ale Ty złośliwy :P
U mnie w mieście część taboru tramwajowego jest "secondhand". Za to rok temu miasto się szarpnęło i kupiło sześć nowiutkich drogich niskopodłogowców.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych