Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

w sprawie dotyczącej umowy pracy tymczasowej


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#41 damikss

damikss

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 121 postów

Napisano 13 październik 2011 - 12:42

Czyli przepisy sie zmieniły?
  • 0

#42 pola01

pola01

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 130 postów

Napisano 13 październik 2011 - 17:04

Nie wiem, jak było kiedyś, bo się nie interesowałam tematem. Dużo takich pytań widywałam (i sama też chyba pytałam) na forum prawnym. Podobno żaden pracodawca nie ma obowiązku zakładania funduszu. Może, ale nie musi.
  • 0

#43 damikss

damikss

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 121 postów

Napisano 13 październik 2011 - 19:59

Znalazlem coś takiego

http://niepelnospraw...id=11&Itemid=12

"Każdy pracodawca prowadzący ZPCH musi utworzyć zakładowy fundusz rehabilitacji osób niepełnosprawnych ( Dz.U. nr 245, poz.1809 i 1810 z późn. zm.) na którym gromadzone są środki w 90% uzyskane z tytułu ww. zwolnień (10% przekazywane jest do PFRON). Co najmniej 10% zgromadzonych na tym funduszu środków przeznaczona zostaje na zaspokojenie indywidualnych potrzep zatrudnionych osób niepełnosprawnych.

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 19 grudnia 2007 r. w sprawie zakładowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych środki funduszu rehabilitacji przeznaczone mogą zostać na następujące wydatki:"

Wiec musi czy nie musi?
  • 0

#44 pola01

pola01

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 130 postów

Napisano 13 październik 2011 - 20:24

Wiec musi czy nie musi?


Zatem to już pytanie do jakiegoś eksperta. Jestem strasznie ciekawa. Albo jednak przepis nieaktualny albo potwierdza się w każdym calu, jaką nierzetelną jest ta firma.
Ja jednak słyszałam opinie, że nie ma obowiązku.
  • 0

#45 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 21 październik 2011 - 11:47

http://finanse.wp.pl...,wiadomosc.html
  • 0

#46 damikss

damikss

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 121 postów

Napisano 22 październik 2011 - 10:12

Ciekawy artykuł tylko czemu ten informatyk skoro mu to nie odpowiadalo nie zglosil tego ani do pfronu ani do pip . widac 300 zl za nic droga nie chodzi.
Swoja droga w Warszawie oficjalnie bezrobocie raczej nie wynosi 30 % jak w pozostałych małych miastach.

Mam pytanie czysto teoretyczne . Czy pracując np na 2 etaty obie firmy moga pobierac na mnie srodki z pfronu?Czy tylko jedna?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych