Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

w sprawie dotyczącej umowy pracy tymczasowej


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#1 sylwia21serce

sylwia21serce

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 210 postów

Napisano 02 październik 2011 - 16:06

Cześc wszystkim.

Mam problem dotyczący pracy gdyż na umowie jest ze jestem zatrudniona od 1 sierpnia natomiast przez miesiąc nie pracowalam a dostalam wyplate ( nikt z pracownikow nie odezwal sie od kiedy pracuje nie podano namiarow do kordynatorow, a praca jets w formie zdalnej) Po mojej interwencji przysłano mi umowe po miesiacu podpisalam lecz po paru dniach to firma mi wysłała ponownie ta umowe bym podpisala(umowa pracy tymczasowej) po czym zadzwoniłam do firmy powiedzieć żeby mi jak najszybciej umowe odeslali podpisaną przez pracodawce gdyż jestem caly czas zarejetsrowana jako bezrobotna w Urzędzie Pracy na to asystentka prezesa powiedziała''to przecież dostała Pani wypłate i nie wykreślili Panią'', a ja odpowiedzialam że ''tylko na podstawie umowy mogą mnie wykreślić'' wuwczas powiedziała asystentka, że ''może mi jedynie wysłać zaswiadczenie o zatrudnieniu gdyż umowa to dalsza procedura bo jeszcze klient musi obejzeć umowe'' . Pytanie moje :w ciągu jakiego czasu muszą mi wysłać umowe? Następne pytanie czy jak niemam renty a zostane wyrejestrowana gdy zaniose zaświadczenie o zatrudnienie to czy urząd pracy może mnie zarejetsrować jako osoba poszukująca pracy? Jeśli są takie osoby które są w takiej samej sytuacji lub jest doradcą zawodowym to proszę odpisać. Z góry dziękuje. Pozdrawiam Sylwia
  • 0

#2 pola01

pola01

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 130 postów

Napisano 04 październik 2011 - 08:14

Ciekawa jestem, czy to ta firma, o której tu piszą:
http://forum.niepeln...how.pl?tid=5364

Jeśli tak, to współczuję.
Jeśli nie, to znaczy że takich oszustów i naciągaczy jest dużo, dużo więcej.

Umowę to się dostaje przed podjęciem pracy. Przecież w umowie jest sprecyzowane wszystko: wielkość wypłaty, wymiar etatu, stanowisko itd. Praca bez umowy to praca jak na czarno.
Tyle że pocieszę Ciebie, że prawdopodobnie ta umowa jest, zatrudniona jesteś na bank, bo przecież inaczej firma nie dostałaby za Ciebie pieniędzy z PFRON. Problem pewnie w tym, że jest tak zorganizowana.
Ciekawe, jak sobie poradzisz z brakiem dowodu ubezp9ieczenia, które teraz jest wymagana na każdym kroku, bo skoro tyle czasu nie dostałas umowy, to na RMUA pewnie marne szanse.

Co do PUP-u błąd popełniłaś, że się nie wyrejestrowałaś bez podawania powodu (nie ma takiego obowiązku), ale podejrzewam, że ja bez pewnej umowy też bym się bała... Ciekawe, jak pójdziesz się wyrejestrować w październiku czy listopadzie, że pracujesz od sierpnia...

Na takie firmy to się powinno donosić do PIP-u. Tylko każdy się boi, bo straci te pieniądze za darmo (za czas, gdy nie pracował). I tak każdy siedzi cicho, a takie firmy mają się dobrze, zarabiają krocie na chorych ludziach, a ich mają gdzieś.
  • 0

#3 ula820

ula820

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 321 postów

Napisano 04 październik 2011 - 10:22

Witam, też mam taki problem, zatrudniłam się w firmie, nawet nie wiem jakiej, koordynator ode mnie nie odbiera telefonu od 2 miesięcy. Ciekawostką jest to, że pieniądze, chociaż okrojone o jakieś 250 złotych wpływają na konto. Umowy żadnej nie mam w ręku i nie mam pojęcia na jaki okres jestem zatrudniona i u kogo. I co Wy na to?
  • 0

#4 pola01

pola01

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 130 postów

Napisano 04 październik 2011 - 11:39

Jak się zatrudniłaś, skoro nie masz umowy?
Normalnie ręce opadają... Nic dziwnego, że takie firmy istnieją i mają się dobrze, skoro ludzie sami na to pozwalają.
A później problemy: bo jak się wyrejestrować z PUP-u, jaki dowód ubezpieczenia do lekarza, do kiedy pracuję itd.
A jak na zwolnienie trafisz? nawet nie wiesz, na jaką firmę zwolnienie?
Brak słów...
  • 0

#5 damikss

damikss

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 121 postów

Napisano 04 październik 2011 - 18:47

A ja tez tam pracuje od niedawna,umowę dostałem szybko na warunkach, ktore wcześniej ustaliłem,normalnie pracuje a 1 wyplate dopiero dostane .To ja juz wiem czemu tak jestem zawalony robota skory wy sie obijacie i jeszcze dostajecie za to kase.:D

Faktem jest ze jest tam spory balagan bo to 3 rozne firmy igd,rehabilitacja zawodowa i start people. Nie ma jednej kompetentnej osoby ktora to wszytko bedzie trzymać za pysk.
Ale wystarczy zadzwonić i wszytko sie wyjaśnia
  • 0

#6 ula820

ula820

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 321 postów

Napisano 04 październik 2011 - 20:27

Nie napisalam w jakiej firmie pracuję, bo tego nie wiem. Co miesiąc 9 tego punktualnie dostaję wyplatę. Podczas telepracy nawet do glowy nie przyszło by mi brać zwolnienia, poza tym mam rentę z ZUS i ubezbieczenie raczej nie jest mi potrzebne. A dodatkowe piniążki i owszem.
  • 0

#7 damikss

damikss

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 121 postów

Napisano 05 październik 2011 - 05:09

No to skoro nie wiesz nawet z kim podpisywałaś umowę którą odsyłałaś to ja już nie wiem .Ja widze ze to nie jest wina firmy tylko ludzi .Papiery odsyłałaś na jakiś adres, badania lekarskie tez robiłaś pod konkretna firmę(i jest tam jej pieczątka) .Wiec jak można nie wiedzieć pod kim pracujesz.
Jesli to start people to podam Ci email od koordynatora i on w tym samym dniu przydzieli Ci zadania.A tak na marginesie z chęcią bym się tam zatrudnił i dostawał kasę za nic.
  • 0

#8 ula820

ula820

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 321 postów

Napisano 05 październik 2011 - 10:34

No to może od poczatku. Zadzwonilam na ogłoszenie, w ciągu dwóch dni zglosił się koordynator z papierami do podpisu,. Za kilka dni byliśmy umówieni do lekarza medycyny pracy. przyjechał zawiózl mnie do tegoż, załatwiliśmy sprawę na miejscu. Oświadczył mi, że od tego dnia jestem zatrudniona, a gdy zapytałam o umowę to powiedział, że za kilka dni przywiezie, jak tylko prezes podpisze. Sprawa miała miejsce w lipcu, pieniądze dostaję na konto, a koordynator ode mnie telefonów nie odbiera. Piszę meile, na adres który mi podał, ale też bez odezwu.
  • 0

#9 damikss

damikss

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 121 postów

Napisano 05 październik 2011 - 11:05

Czyli mam rozumieć ze to jakiś lokalny pracodawca skoro on wiózł Cie do lekarza itd?
  • 0

#10 ula820

ula820

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 321 postów

Napisano 05 październik 2011 - 11:38

Tak, koordynator nawet mieszka w mojej dzielnicy, ale niestety telefonów ode mnie nie odbiera. Dopóki płacą jest ok, ale ja nawet nie mam pojęcia kto jest moim pracodawcą. Mam pewne podejrzenia, dodałam 2 do dwoch i wychodzi na to, że to jakaś firma- córka jednego z największych pracodawców ON na polskim rynku. Narazie płacą, jak przestaną to zacznę się martwić.
  • 0

#11 Lenio

Lenio

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 245 postów

Napisano 05 październik 2011 - 12:23

(...) ja nawet nie mam pojęcia kto jest moim pracodawcą. Mam pewne podejrzenia, dodałam 2 do dwoch i wychodzi na to, że to jakaś firma- córka jednego z największych pracodawców ON na polskim rynku. Narazie płacą, jak przestaną to zacznę się martwić.


Jeśli byłaś u lekarza medycyny pracy to powinnaś dostać jeden egzemplarz wyników badań. Jeśli masz niepełnosprawność umysłową lub wzroku to firma bierze dobre dofinansowanie z PFRONu. A jeśli Ci wypłacają mniejszą kwotę niż uzgodniona to pewnie... zarabiają.
  • 0

#12 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 05 październik 2011 - 12:24

A mi się ciśnie na usta jedno słowo: wyzysk niepełnosprawnego dla celów zarobienia dzięki dofinansowaniu do pracownika z PFRON. Lepiej nie 'chwalić' się czymś takim na forum, bo różni ludzie to czytają.
Jeżeli pracodawca nie miał swojego lekarza w miejscu pracy tylko zawiózł cię do jakiegoś ośrodka zdrowia to pewnie razem sobie w tym planie pomagają. A czy chociaż zwrócili ci za badania czy to oni za nie zapłacili? Na czym polegały te badania?
  • 0

#13 damikss

damikss

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 121 postów

Napisano 05 październik 2011 - 14:03

A ja mam takie pytanko czy tylko zakład ze statusem pracy chronionej może mieć fundusz rehabilitacyjny lub taki dzięki któremu pracownik może odliczać sobie leki itd?czy moze to byc zwykly pracodawca zatrudniający ON.Pytam bo od stycznia jeśli wejdą nowe zasady refundacji nie będzie mnie już po prostu tac na insulinę a to by mi sporo pomogło.
  • 0

#14 ula820

ula820

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 321 postów

Napisano 05 październik 2011 - 14:57

Zarabiać to napewno zarabiają. Za badania lekarskie, w zasadzie był to wywiad i zmierzenie ciśnienia ja nie płacilam, tylko firma, która zajmuje się również wypłatą wynagrodzenia, ale jest to tylko firma na usługach następnej firmy. Obecnie nawet stacjonarny numer telefonu, który był w ogloszeniu jest wyłączony. Na dziś posiadam tylko numer telefonu koordynatora i adres poczty do tego człowieka.
  • 0

#15 lord wodzu

lord wodzu

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 169 postów

Napisano 05 październik 2011 - 15:20

O jaką Wam chodzi firmę ???
  • 0
A SŁOWO STAŁO SIĘ CZYNEM!

#16 damikss

damikss

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 121 postów

Napisano 05 październik 2011 - 16:17

Napisz nazwe firmy i firm pośredniczących.
  • 0

#17 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 05 październik 2011 - 17:57

Zarabiać to napewno zarabiają. Za badania lekarskie, w zasadzie był to wywiad i zmierzenie ciśnienia ja nie płacilam, tylko firma, która zajmuje się również wypłatą wynagrodzenia, ale jest to tylko firma na usługach następnej firmy. Obecnie nawet stacjonarny numer telefonu, który był w ogloszeniu jest wyłączony. Na dziś posiadam tylko numer telefonu koordynatora i adres poczty do tego człowieka.


Badania do pracy to zmierzenie ciśnienia :hehe: Jak nic, że mają układ między sobą. Ciekawe kto się za ciebie podpisuje w pracy i kto fałszuje twój podpis no chyba że gdzieś u nich się zalogowujesz przez internet.
Nie wiem czemu, ale gdybym była na twoim miejscu to chyba takiej niepewnej pracy bym się bała (wolałabym wiedzieć na 100% czy to praca pic na wodę fotomontaż i znać wszystkie dane firmy niż nie znać).
  • 0

#18 damikss

damikss

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 121 postów

Napisano 10 październik 2011 - 14:54

Mam pytanie do kogoś kto zna sie na placach "Umowa na prace tymczasowa" na 1000 zł brutto i 0,714 etatu(5 godzin dzienie) dzis otrzymalem 1 pensje i jest to 724 zł ,wyliczalem sobie na kalkulatorze plac i powino byc 763zl.Czy zostal wprowadzony jakis nowy podatek?Firma to oczywiscie start people i igd.
  • 0

#19 pola01

pola01

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 130 postów

Napisano 10 październik 2011 - 15:19

Ta firma wielokrotnie płaciła mniej niż minimalne czy procent minimalnego...
Coś chyba Tobie minął ten zachwyt?

Ale może się wyjaśni.
Pytanie brzmi, czy masz rentę? A jeśli tak, to czy to zahaczyłeś przy wpisywaniu do kalkulatora?
  • 0

#20 damikss

damikss

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 121 postów

Napisano 10 październik 2011 - 15:34

Tak mam rentę socjalna.

Znajoma z innej grupy rowniez parcujaca jak ja start people na taka sama umowę normalnie otrzymała 763zł+7zł dodatku za komputer.

Korzystałem z tego kalkulatora

http://www.infor.pl/...html#wynikiform 
chyba juz wiem o co chodzi w tym kalkulatorem
w tym
http://www.money.pl/...lkulatory/plac/

jest opcja "oprócz umowy o pracę otrzymuję dochody z innych źródeł"zaznaczylem ja i wyszlo tak jak powino. Renta socjalna tez jest dochodem z innych zrodel tak?

Wiec juz sam nie wiem czy ona otrzymala dobrze czy ja ona tez ma rente socjalna
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych