Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A

Dywagacje nt. aborcji


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
106 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Czy popierasz prawo do aborcji? (8 użytkowników oddało głos)

Czy popierasz prawo do aborcji?

  1. Tak, w każdym wypadku (22 głosów [46.81%])

    Procent z głosów: 46.81%

  2. Nie, w żadnym wypadku (12 głosów [25.53%])

    Procent z głosów: 25.53%

  3. Tak, o ile ciąża była wynikiem czynu zabronionego/zagrożeniem dla życia matki (13 głosów [27.66%])

    Procent z głosów: 27.66%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#41 lena_

lena_

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 99 postów

Napisano 29 wrzesień 2011 - 07:13

??? Może ten zarodek jest odmiennego zdania? Może nie chce być mordowany? hr]

I pisze ów zarodek elaborat o aborcji...

Dla broniących życia poczętego ważne są strasznie zawężone doktryny kościoła. Wiecie , że życie zaczyna się od zygoty i przy tym trwacie i jeszcze chcielibyście narzucić ów pogląd, że zygota = człowiek wszystkim myślącym inaczej. Dla Was usunięcie bardzo " elokwentnego " zarodka jest gorsze niż ogromny przyrost ludzi jako gatunku( to jest dla Was zapewne dar boży)dewastacja naszej planety przez nas wszystkich , kompletnie nieopanowany rozród w Afryce z którym tamtejsze kraje sobie nie radzą. Co powiecie na to co dzieje się np. w Somalii?
http://wyborcza.pl/1...ra_z_glodu.html

Co z milionami zwierząt które żyją chwile tylko po to abyśmy mogli je w miłej atmosferze bez zbędnych wyrzutów sumienia skonsumować. Co z tysiącami gatunków , którym grozi wyginięcie bo zajmujemy ich nisze ekologiczne? Guzik Was to obchodzi prawda? Dla was ten zarodek, to wasze życie poczęte to pępek świata i zamysł boży. Potężny i niespotykany do tej pory przyrost ludzkiej populacji wpływa zgubnie na wszystkie inne gatunki dlatego mniej warte są dla mnie te nasze ludzkie zygoty czy zarodki niż np. populacja bonobo.
Swoją drogą skoro tak ważne jest dla Was ludzkie życie to dlaczego tak mała jest pomoc w Afryce tych wszystkich środowisk chrześcijańskich, zapewne coś tam robią ale w życiu nie uda im się rozwiązać problemu do którego sami się zresztą przyczynili.
  • 0

#42 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 30 wrzesień 2011 - 15:41

Dla Was usunięcie bardzo " elokwentnego " zarodka jest gorsze niż ogromny przyrost ludzi jako gatunku( to jest dla Was zapewne dar boży)


Naziści też tak zapewne uważali i dlatego wyrżnęli tak wiele istnień - w końcu to tylko obcy w dodatku z nic nie wartościowej rasy :/ :( tylko życie.... jedno w tą czy w tą.... Tylko, że o zamordowanych rozrośniętych płodach się nie mówi... To może niepełnosprawnych też ukatrupić już w zarodku??? Niepełnosprawność czasami jest widoczna na badaniu EKG podczas badań kontrolnych - u mnie było widać już heh... widocznie moja matka popełniła wielki błąd rodząc mnie......
  • 0

#43 Gość_Tommy_*

Gość_Tommy_*
  • Gość

Napisano 30 wrzesień 2011 - 17:22

[quote='sucherro' pid='170857' dateline='1317247413']
[/quote]przecież nie znaczy że będzie przeprowadzana w "każdej biedronce przy stoisku z wędlinami".
Nikt nie ma prawa decydować za kobietę.Ani rządzić jej ciałem.[/quote]

Słuchajcie, my sprzeczamy się czy aborcja jest zła czy dobra. Przecież na dzień dzisiejszy mamy podziemie aborcyjne. Wystarczy poszukać w gazetach lub w internecie to sie zajdzie. Jeśli kobieta chce poddać się temu zabiegowi to i tak to wykona. Więc dlaczego w "wolnym" kraju(przynajmniej tak mi się wydaje), którym jest Polska, ktoś ma decydować za kobietę.
Falka, zgadzam się z Twymi argumentami ale czy uważasz, że jak by była dopuszczalna aborcja, to zaraz by był taki boom na to? Osobiście nie sądzę. Jak ja czytam, że porównania do Nazizmu itp no to coś mnie trafia. Żyjemy w wolnym kraju i każdy decyduje za siebie.
  • 0

#44 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 30 wrzesień 2011 - 20:14

Pełna zgoda. Tyle że na tym forum są osoby które nie widzą różnicy między wzięciem "tabletki po" a usunięciem zaawansowanej ciąży na fotelu ginekologicznym, potępiając wszystko hurtem. I to głównie z nimi polemizuję.

No to jest nas już dwoje w tej polemice.Powtarzam i już więcej naprawdę się nie odezwę-nie jestem za aborcją pod tytułem "Od dzisiaj wszyscy się mordujmy" Uważam jednak ze są sytuacje gdzie powinna być legalna i dozwolona bez tłumaczenia całemu światu dlaczego. Koniec z mojej strony.
  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#45 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 01 październik 2011 - 01:17

Czy ja mam prawo do dysponowania życiem drugiego człowieka? Czy mogę decydować za niego? Nie mogę, dlatego jak już wyżej gdzieś wspomniałam, nie mam prawa zasłonić się ciałem drugiego, być może słabszego człowieka aby uratować swoje życie, bo to byłoby tchórzostwem. To właśnie osobie najsłabszej należy się pomoc, nawet za cenę życia drugiej osoby, np. kiedy tonął Titanic w pierwszym rzędzie ratowano kobiety i dzieci.
Praw osobowych ( do życia, do rozwoju) nie można odmawiać też dziecku poczętemu, nawet jeśli w zlepku komórek trudno dostrzec jeszcze osobę. Nie mamy przecież pewności co do początku życia, pomimo rozwoju wielu nauk ciągle ten początek jest tajemnicą. Nikt ostatecznie nie potwierdził, że w zlepku komórek nie ma Życia , a jeśli nawet ktoś uważa, ze wątpliwe jest aby w zlepku istniało życie, to i tak należy przemawiać na korzyść płodu… tak samo jak przemawia się na korzyść np. uwięzionych w kopalni, pomimo, że wszystko wskazuje, iż zasypani górnicy nie żyją, to jednak nadal podejmowane są poszukiwania a wielu ratowników naraża swoje życie.
Rozumiem, że osoby opowiadające się za aborcją kierują się dobrem matki czy współczuciem dla niej, (bo została zgwałcona, czy grozi jej śmierć) jednak samo tylko współczucie nie może decydować o podejmowaniu pewnych decyzji. Potrzeba naprawdę silnych, mocnych argumentów aby wykluczyć człowieczeństwo płodu ludzkiego, a jeśli takich argumentów nie ma, bo nie ma, to należy każde poczęte życie chronić, bo ono nie jest w stanie się obronić...
  • 0

#46 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 01 październik 2011 - 09:25

Lena,ciekawie się Ciebie czyta :D Dewastacja planety,biedne zwierzaki :) Przyszła mi do głowy myśl że jednak te zwierzaki są bardziej chronione niż te dzieci. Lena gadasz jak ci biznesmeni,co w zeszłym roku zrobili sobie swiatowy zjazd i uznali że trzeba zmniejszyć liczbę ludności i dali fundusze nawet na to.Nie dam linka,bo zapomniałem gdzie czytałem i dawno,trudno znaleść,ale ciekawy tekst. Lena,no daj spokój,gdy będzie nas mniej to znikną problemy? To gdzie jest ta pomoc dla Afryki? Czemu tylko katolicy mają zapieprzać za innych? Ostatnio oglądałem film Uprowadzenie Agaty,ten romantyk o wielkiej miłości biednego cygana i bogatej córce posła czy ministra,wg wiki film na faktach.Lubię ten film,bardzo realny jest,ta biedota co słucha wywodów Wałęsy,strajk policji itp.Z przymrużeniem oka ale ciekawy film.Fajne zdanie padło,gdy pyta ksiedza Agata o ulicę,a jakiś menel taki tekst,"Wy budujta szpitale a nie koscioły". Dobre,pokazuje Polską mentalność,Ze to co złe to wina czarnych,mają za dużo kasy,powinni wyręczać polityków w budowie szpitali itp. Najlepiej pozabierać kościołowi całe mienie,ale i tak do roboty zagnać. Podobnie jest z aborcją,że to katoliccy fanatycy zaciekle bronią i szkodzą postępowi,bo to poniżenie dla kobiety gdy nie może pozbyć się dziecka,tak jak wyrwać zęba. Tu nigdy nie będzie kompromisu,chyba że nastanie jakiś totalitaryzm. Jak narazie to nie ma jasnej granicy,od kiedy jest się człowiekiem godnym szacunku.Katolicy mówią że od poczęcia,inni już przesuwają granice.W sumie to trudno się nie zgodzić,jest stosunek,a reszta już sama się dzieje,a szkodzenie temu to szkodzenie rozwojowi tego czegoś co ma być człowiekiem.To ogólnikowe myślenie,ale chrześcijańska wersja nie jest taka zła,wbrew pozorom.Narazie do odstrzału są dzieci z zespołem downa,pytanie kto będzie następny. ciekawe,to jest forum niepełnosprawnych,a taki temat mamy. To się nie zatrzyma,po "downach" będą następni,w imię postępu,bo po co "matce" chore dziecko,kiedy jest okazja się pozbyć. Nie wnikam w naukowe wywody,jestem tym zacofanym osobnikiem,opętanym przez czarnych,mam klapki na oczach. Ogólne wrażenie mam takie że to jest chore,źle mi się kojarzy,mam gdzies naukę i jej opinie że to nie człowiek i można zabić.Nie mieszam też do tego żadnego Boga,bo sam żyję wbrew chyba wszystkim Bogom,jedynie katolicki demon może miec powody do zadowolenia ze mnie,czyli bez mieszania żadnej ideologii jestem pro life. To nic że coś jest legalne lub postępowe,holocaust też był legalny,niewolnictwo było legalne,palenie czarownic,wszystko dla dobra ludzkości. Nie rusza mnie za specjalnie głód na swiecie,nie rzucę wszystkiego i nie pojadę im pomagać,mogę tylko współczuć i być zły na polityków i organizacje tzw humanitarne,ciekawe jakie tam przekręty są z tą pomocą biednym.Nie obchodzi mnie dziura ozonowa,biedne zwierzaki spożywane na kolację przez krwiożerczych homo sapiens,ocieplenie klimatu,apokalipsy itp. Ale do aborcji czuję szczególny wstręt,zwłaszcza do kobiet które to popierają,bez religii,indoktrynacji,tak po prostu. skoro ma to byc indywidualna decyzja kobiety to ja czuje się dyskryminowany.Chcę mieć prawo wolnej decyzji żeby zabić sąsiada,jeśli spowoduje mi uszczerbek na zdrowiu,jak dziecko matce. w imię demokracji chce to prawo
  • 0

#47 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 01 październik 2011 - 09:43

[quote name=''krzyslbl' pid='171007' dateline='1317457505']Ale do aborcji czuję szczególny wstręt' date='zwłaszcza do kobiet które to popierają,bez religii,indoktrynacji,tak po prostu. skoro ma to byc indywidualna decyzja kobiety to ja czuje się dyskryminowany.[/quote']

Twój problem Krzychu, że czujesz się dyskryminowany prawem innych do decydowania o własnym życiu. Jak pisał Orwell: "Za wolność się nie przeprasza"
[quote='krzyslbl' pid='171007' dateline='1317457505']
.Chcę mieć prawo wolnej decyzji żeby zabić sąsiada,jeśli spowoduje mi uszczerbek na zdrowiu,jak dziecko matce. w imię demokracji chce to prawo[/quote]

Dobrze, popieram, ale tylko pod warunkiem, że zabijesz go jako nienarodzony embrion, tak samo jak postępuje matka usuwająca dziecko! I co ty na to?

Krzychu, jesteś przeciw. Ale jakie masz rozwiązanie dla kobiet które nie chcą urodzić dziecka z gwałtu? Mam niesmak moralny, że cała niechęć skupia się wyłącznie na ciężarnych, a zapomina się o sprawcach przemocy i całym kontekście sytuacji. Gardłujesz populistycznie w stylu: "Te (wstawić dowolny wulgaryzm) pozwalają sobie na skrobankę, to dajcie mi zabić sąsiada". Coś mi tu nie gra, on są ofiarami na Boga, a wy podchodzicie do nich gorzej niż do samego sprawcy. A może to cnota począć życie przemocą?

Powtarzam pytanie: Jakie masz rozwiązanie by kobiety nie rodziły dziecka z gwałtu? Jesteś przeciwny obecnemu rozwiązaniu, zaproponuj własne.
  • 0

#48 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 01 październik 2011 - 09:59

Moje rozwiązanie to urodzić,a potem jak kto woli,byle by nie na wysypisko śmieci,nawet komuś pod drzwiami zostawić. A sprawcę też ścigać,ale nie mścić się na dzieciach bo to nie ich wina że mają tatusia zboczeńca. A ten ból,że nosi się dziecko gwałciciela,cóż,powiedzcie mi matki,spróbujcie sie postawić w sytuacji zgwałconej z niechcianym dzieckiem.Czy aborcja jest lekiem na traumę? Czy po pozbyciu się dziecka wraca normalność,czy aborcja to lek? Dobra,to powiedz od kiedy jest sie człowiekiem,którego powinno chronić prawo?
  • 0

#49 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 01 październik 2011 - 10:03

Moje rozwiązanie to urodzić,a potem jak kto woli,byle by nie na wysypisko śmieci,nawet komuś pod drzwiami zostawić.


Krzychu, jaja sobie robisz? Poważnie pytam, bo że to na poważnie to nie dam wiary. To jest alternatywa? Przymus urodzenia ze wszystkimi konsekwencjami, a potem możesz nawet wyrzucić i wszystko gra? To po cholerę w ogóle donosić tę ciążę, jeśli i tak ma się skończyć na śmietniku, śmiercią i cierpieniem noworodka? W imię czego, bezsensownego dogmatyzmu? Dziecko zdechło, ale ważne że w niebie odfajkowane że ta (przekleństwo) urodziła jak należy?

Dobra,to powiedz od kiedy jest sie człowiekiem,którego powinno chronić prawo?


Od momentu gdy po narodzeniu zostajesz wywalony na śmietnik.
  • 0

#50 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 01 październik 2011 - 10:06

Mniejsze zło,zamiast być zabitym lepiej być wychowanym w bidulu.Kwestia życia,tu jest problem,od kiedy jest życie i kto upoważnia matkę do zabijania dzieci... 
Od urodzenia? A dzień przed? kim sie jest? Zabić tych zagrożonych wykluczeniem społecznym,fakt po co ma być na śmietniku,niezły sposób,rodem z III Rzeszy Ale ja mówiłem, że byle by nie na śmietnik,że lepiej komuś podrzucić
  • 0

#51 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 01 październik 2011 - 10:16

Mniejsze zło,zamiast być zabitym lepiej być wychowanym w bidulu.


Z perspektywy życia mówić o nieświadomości, pięknie. A może lepiej w ogóle nie zostać poczętym? Jeśli nie powstajesz, nie masz zarazem poczucia straty z powodu nie narodzenia się.

Kwestia życia,tu jest problem,od kiedy jest życie i kto upoważnia matkę do zabijania dzieci...


A kto upoważnia matkę do poczęcia dziecka?

Od urodzenia? A dzień przed? kim sie jest? Zabić tych zagrożonych wykluczeniem społecznym,fakt po co ma być na śmietniku,niezły sposób,rodem z III Rzeszy


Ty cały czas z tym zabijaniem. Zabić sąsiada, zabić chorych na Downa, zabić zagrożonych wykluczeniem...to już się nudne robi, nie masz żadnych argumentów oprócz wyolbrzymiania i porównywania wszystkiego do zabijania narodzonych ludzi. Już ci napisałem na ten temat wytłuszczoną trzcionką i powtarzam: Chcesz równości podobnej matkom usuwającym ciążę? Dobra, - Zabij kogo chcesz, ale tylko pod warunkiem, że zabijesz go jako twój własny nienarodzony embrion.
  • 0

#52 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 01 październik 2011 - 10:19

Czyli co,dziecko to jakas własność matki? jak sie znudzi to pigułe zażyć i po problemie
  • 0

#53 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 01 październik 2011 - 10:22

Czyli co,dziecko to jakas własność matki? jak sie znudzi to pigułe zażyć i po problemie


Nie, dziecko to własność ojca gwałciciela i duchownych.

A ciało matki czyją jest własnością? Na czas ciąży zamienia się w inkubator pod kuratelą kurii czy jak?
  • 0

#54 lena_

lena_

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 99 postów

Napisano 01 październik 2011 - 10:33

. Potrzeba naprawdę silnych, mocnych argumentów aby wykluczyć człowieczeństwo płodu ludzkiego, a jeśli takich argumentów nie ma, bo nie ma, to należy każde poczęte życie chronić, bo ono nie jest w stanie się obronić...


To jest ten Wasz katolicki dualizm myślowy. Wystarczy poczytać pierwszy lepszy podręcznik akademicki do embriologii aby się czegoś sensownego dowiedzieć no ale Wy wolicie Radio Maryja i ich oświecone poglądy. Zygota to początek życia owszem ale do powstania z embrionu człowieka jeszcze daleka droga... no ale nie dla katolików. Nie tak dawno temu do sejmu trafił obywatelski projekt dotyczący całkowitego zakazu aborcji w Polsce( sejm tę sugestie odrzucił), pewnie podpisy zbierali w kościołach, no i tu wasza wspaniała dobroć i moralnośc została wspaniale ukazana ale ten problem próbuje Wam przekazać Tabletierez i mimo wrodzonej erudycji, która posiada nic do was nie trafia. Fakt łatwiejsze w odbiorze są katolickie głosy tylko one przekonują niektórych do tego co dobre a co złe.Katolicy mają wspaniały sposób na wynajdowanie sobie problemów zastępczych no bo przeciez taka aborcja czy in vitro to wygodny temat, przecież nie stworzycie przedszkoli dla embrionów, ostatecznie można postawić groby dzieciom nienarodzonym( jedna z bydgoskich parafi na fordonie tak swego czasu uczyniła) Natomiast całkowicie odżegnujecie sie od tematu potwornego głodu w Afryce , jasno dajecie do zrozumienia, że to przeciez nie wasz problem. Tu zachęciłabym do przeczytania jakiejś antropologii fizycznej to dowiecie sie jakie chrześcijaństwo miało znaczenie dla tego co się tam obecnie dzieje.Tymi już narodzonymi dzieciakami siedzącymi w sierocińcach tez sie już nie martwicie bo to przeciez problem państwa a nie kościoła, wy jesteście od tego aby walczyć o te istoty nienarodzone na tym zapał się kończy.Można też snuć domysły ile z tych broniących życia poczętego samemu na dzieci się zdecydowało bo fajnie sie krzyczy na miejscu np. krzysbila , bez obrazy ale bezpśrednio zjawisko nigdy Cię nie dotknie.Obecne przepisy nie mają wpływu na to czy masa kobiet aborcje wykona jednak jest grupa ludzi dla których 2 -3 tyś to kwota przynajmniej duża a może nawet trudna do osiągniecia w krótkim czasie. I dla tego aborcja w naszym kraju powinna być legalna aby nie tłamsić tych, którzy i tak mają pod górke. Obecnie mamy w Polsce przyrost ujemny sądzicie , że byłoby to do osiągnięcia bez aborcji? W Polsce wszystko działa i nawet kościół nie krzyczy jakoś szczególnie.Nawet tutejsza ankieta pokazała , że ludzie nie za bardzo zgadzają się z przesłaniami kościoła no cóż bo kościół tak jak krzysbil niby ciąża mu nie grozi wiec pokrzyczec dobra rzecz.
  • 0

#55 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 01 październik 2011 - 11:12

Czyli co,mam sie nie odzywać bo nie jestem kobietą? Obiektem pożądania też raczej nie jestem,wiec raczej mnie nie zgwałci nikt :D Co ma kościół do tego? I czemu to katolicy mają sie zajmowac dzieciakami z sierocińców? A oswieceni by nie mogli pomóc? tylko same oszołomy i fanatycy mają być społecznikami? Gdzie tak pisze,kto tak powiedział? Trzymam się wersji katolickiej,chociaż nie chodze do kościoła,nie broniłem krzyża z innymi,nie płacę datków na RM i nie modlę się do Rydzyka ani Lecha Kaczyńskiego. Moja opinia to moje odczucia,bo to jest naprawdę obrzydliwe. kojarzy mi się czasem z filmami pseudo historycznymi i fantasy,o dzikich plemionach zabijających noworodki.Nie oglądam takich filmów,bo lubię polską sensację typu Psy i ruskie bajki,ale oglądałem coś jakiś tani film o plemieniu kobiet zabijających pierworodnych mężczyzn,zapomniałem fabułę,ale zabijanie dzieci było,taka selekcja jak teraz,na lepszych i gorszych. Takie mam skojarzenia,z Hitlerem również,on też miał niby "dobre" zamiary eliminując chorych. Nie mam w sobie jakiejś traumy z przeszłosci związanej z aborcją,nie spotkałem się z tym naocznie,ciężarny też oczywiście nie byłem,ale mam swoje zdanie. Tu nie potrzebna jest żadna religia,ani Jezus,ani Budda i Jehowa. Skoro to takie dobre to poszukajcie jakiejś kultury z przeszłości która by praktykowała aborcję,nawet chałupniczo skacząc kobiecie po brzuchu,bo wiadomo że kiedyś nie było laboratoriów. Kanibalizm podobno nawet teraz istnieje,jako stary rytuał na jakiejs wyspie,ale o pożeraniu niemowlaków nie ma mowy. Nawet pies,krowa,świnia broni potomstwa,odczułem to na własnej skórze kiedyś,ze strony psa i swini,połamała by mnie,ledwo uciekłem,a własny pies sie na mnie rzucił gdy chciałem małe obejrzeć,ba,nawet królik mnie ugryzł,kiedyś hodowałem sobie. A homo sapiens jest gorszy od dzikich zwierząt,już nie mówiąc o prymitywnych plemionach,których resztki jeszcze są. Jestem anty,będę anty,przez same te porównania do swiń i do Hitlera,tyle mi wystarczy,nie trzeba mi opinii "biegłych" którzy dowolnie przesuwają granicę od kiedy należy uszanować życie 
A to coś zmieni gdy zacznę używać terminów poprawnych politycznie? Ok,to nie morderstwo tylko zabieg,jak pozbycie się zęba i ślepej kiszki,widzisz to nie rozwiązuje problemu.Kazdy ma swoją rację,prymitywne oszołomy i wyzwoleni też,ale każdemu brak dowodów,bo nauka jednoznacznie nie okresliła od kiedy wolno żyć. Nie ma argumentów,jest tylko swiatopogląd i własna etyka,lub jej brak.
  • 0

#56 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 01 październik 2011 - 14:27

To jest ten Wasz katolicki dualizm myślowy. Wystarczy poczytać pierwszy lepszy podręcznik akademicki do embriologii aby się czegoś sensownego dowiedzieć no ale Wy wolicie Radio Maryja i ich oświecone poglądy. Zygota to początek życia owszem ale do powstania z embrionu człowieka jeszcze daleka droga... no ale nie dla katolików.


Zapewne Ty też masz jakieś tam poglądy, ideologie i nikt Ci nie wytyka że 'błądzisz'
że masz klapki na oczach, że dobro zwierząt jest Ci bliższe niż życie ludzkie - Twoja sprawa.
Nie wmawiaj, że inaczej myślący to durnie a już Ci co czasem słuchają w/w rozgłośni to już zupełni 'bezmózgowce'.

Podam przykład:
Rzecz się dzieje w latach, gdy aborcja była na żądanie.

Jestem w szpitalu na oddziale ginekologicznym. Do lekarza zwróciły się dwie kobiety
w początkowej fazie ciąży, jedna przyszła usunąć, druga utrzymać zagrożoną ciążę.
Przykładowa schizofremia lekarza, to jest ów "dualizm myślowy"...
Do tej która przyszła usunąć przemawia " to nie jest jeszcze dziecko - zabieg i po wszystkim". Natomiast do drugiej w analogicznej sytuacji przemawia " Proszę być dobrej myśli, uratujemy dziecko". Los owego lekarza skończył się dość tragicznie, i to jest atentyczne zdarzenie z mojego podwórka (nie przytaczam tego aby demonizować).
Zatem zapytam, gdzie tu jest logika?

Mam świadomość, że będą wykonywane aborcje choćby nie wiem jakie ustawy wprowadzono, aby je całkowicie zakazać.

W kontekście tego:

Po co nam kodeks drogowy, znaki zakazu prędkości itd, ect, jak i tak kierowcy ich nie przestrzegają, po co nam prawo, jak i tak jest łamane...?

Chciałabym jedynie podkreślić, że uchwalenie całkowitego dostępu do aborcji jest złem,
które zwalnia z odpowiedzialności za własne czyny.
  • 0

#57 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 01 październik 2011 - 14:54

Powtarzam się ale w III RP to nie grozi :) Znając kolejki do lekarzy to w przedszkolu matki bedą zabijać te dzieci,niestety :D Nawet jak dołączą to do koszyka gwarantowanych swiadczeń,to i tak to dziecko zdąży się urodzić,niż doczeka się w kolejkach swojej smierci :)
  • 0

#58 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 01 październik 2011 - 15:32

Chciałabym jedynie podkreślić, że uchwalenie całkowitego dostępu do aborcji jest złem,
które zwalnia z odpowiedzialności za własne czyny.

...i tym sposobem Michalina moim zdaniem podsumowała cały wątek :)
Podpisuje się pod tym...

A tu artykuł o aborcji:
http://prywatnezdrow...rcja-jest-zlem/
Może najpierw przeczytajcie jak to wygląda od strony osób które mają takowe pojęcie o aborcji zanim zaczniecie rozmawiać na ten temat ???
  • 0

#59 majjkka

majjkka

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 199 postów

Napisano 01 październik 2011 - 15:44

Michalino - boję się takich ludzi jak Ty - "Los owego lekarza skończył się dość tragicznie" A Twój...mój...los... jest odpowiedzią za co... kogo....?
Nie oceniajmy ludzi, lecz sytuacje, warunki...
Jeszcze raz powtarzam: kobieta jest wolnym człowiekiem...
Prawo ustalają ludzie w stosunku do zdarzeń..., nie może ono być ponad prawem Boskim.
A Bóg dał nam wolną wolę....
  • 0

#60 lena_

lena_

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 99 postów

Napisano 01 październik 2011 - 16:08

Jestem w szpitalu na oddziale ginekologicznym. Do lekarza zwróciły się dwie kobiety
w początkowej fazie ciąży, jedna przyszła usunąć, druga utrzymać zagrożoną ciążę.
Przykładowa schizofremia lekarza, to jest ów "dualizm myślowy"...
Do tej która przyszła usunąć przemawia " to nie jest jeszcze dziecko - zabieg i po wszystkim". Natomiast do drugiej w analogicznej sytuacji przemawia " Proszę być dobrej myśli, uratujemy dziecko". Los owego lekarza skończył się dość tragicznie, i to jest atentyczne zdarzenie z mojego podwórka (nie przytaczam tego aby demonizować).
Zatem zapytam, gdzie tu jest logika?


Oczywiście wg Ciebie powinien nawrócić zbłąkaną owieczkę wtedy postąpił by godnie ale jak sama piszesz kara boska nieszczęśnika nie ominęła.
Gdy aborcja była na żądanie większość kobiet nie miała większych dylematów moralnych , to w latach 90 kościół próbował robić wszystko aby ten problem nagłośnić. Więc nie mów , że była to taka trauma, są kobiety , które będą podchodzić do sprawy emocjonalnie ale dla wielu aborcja czy poronienie jest normalną koleją życia. No ale to taka już chrześcijańska tradycja aby ludzi skłaniać do pokuty i umartwiania się.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych