Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Posąg ze Świebodzina


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
71 odpowiedzi w tym temacie

#21 marco

marco

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 281 postów

Napisano 27 listopad 2010 - 14:45

Droga Marzeno! Na pewno większość docenia to, że katolicy a przynajmniej ich większość potrzebuje takich monumentów ażeby dojrzeć tego boga i robi ściepę na to. Ale teraz spójrzmy w drugą stronę. Jeżeli tym żarliwym katolikom przyjdzie kiedyś położyć się w szpitalu,obojętnie na jakim oddziale, czy na starość zawitać do hospicjum atu okaże się, że szpitale są polikwidowane bo nie ma na nie pieniędzy, hospicjum nie ma bo nie ma na to pieniędzy to wypadnie jedynie skończyć pod płotem lub pod tym monumentem. Każdy użala się nad losem małych dzieci, osieroconych z różnych powodów. Ale te dzieci też potrzebują jeść, ubrać się, mieć książki i zeszyty do szkoły. Ale katolicy którzy mienią się być miłosiernymi istotami wolą wydać pieniądze, niekiedy z renty czy emerytury na pomniki,świątynie czy też na radio ma ryja. Uważam, że potrzeba wiary jest potrzebą wiary i do tego wcale nie są potrzebne pomniki czy tak bogato zdobiony Licheń, a właśnie niech pomnikami wiary będą cele bardziej potrzebne ludziom (nie tylko katolikom). Ale jak komuś zrobiono wodę to trudno!
  • 0
Dubito ergo cogito,cogito ergo sum...

#22 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 27 listopad 2010 - 16:00

Marco…
Pozwolę sobie na odpowiedź Twojego, jakże niewyszukanego w swej istocie, języka wypowiedzi.
Posługujesz się niewybrednymi, prostackimi porównaniami, które już na wstępie u każdego, który
posiada szacunek dla drugiego człowieka, skreśla, aby prowadzić dialog.
Takich jak Ty jest sporo .
Aby się o tym przekonać, wystarczy zajrzeć na internetowe fora, gdzie informacje typu: Zambijka urodziła dziecko o czterech nogach i trzech rękach, wywołują zdumiewająco zajadłe spory o istnienie Boga (ponad 600 wypowiedzi). Z kolei news, że 4-latek został upity alpagą przez sąsiada, staje się asumptem do dyskusji w stylu: No i proszę, co się dzieje w tym katolickim kraju.

A wystarczyłoby powiedzieć: nie mój Kościół, nie mój proboszcz, nie moja sprawa.

Mam sporo przyjaciół niekatolików i ani mi do głowy nie przyszło oceniać Ich pod tym kątem i wice wersa.

A tak na zakończenie…
Już Ci się całkiem poplątało, od czego mamy instytucje państwowe, rząd, który to (używając Waszego języka) “strzyże” obywateli na potęgę.

I jeszcze jedno, skąd w Tobie tyle jadu? ( Pytanie retoryczne).
  • 0

#23 marco

marco

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 281 postów

Napisano 27 listopad 2010 - 16:04

Przepraszam ! Zapędziłem się.
  • 0
Dubito ergo cogito,cogito ergo sum...

#24 Cleon

Cleon

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 28 postów

Napisano 27 listopad 2010 - 18:22

A wystarczyłoby powiedzieć: nie mój Kościół, nie mój proboszcz, nie moja sprawa.

Dopóki kk będzie subsydiowany z budżetu państwa (a zatem z płaconych również przeze mnie podatków) nie będę mógł tak powiedzieć.
Zapewne zaraz poprosisz o dowody na to co teraz napisałem. Nic prostszego.
Wejdź sobie na stronę Ministerstwa Obrony Narodowej i zajrzyj w ich budżet. Sprawdź sobie ile kosztuje ordynariat polowy WP (kwota liczona w milionach), jeśli zachce Ci się szukać głębiej, poszukaj informacji o tym, jak utrzymuje się kościoły garnizonowe w miastach gdzie nie ma już garnizonów.
Dokładnych danych mówiących o tym ile kasy ciągnie kk z podatków płaconych przez nas wszystkich (wierzących czy czy nie) jest mnóstwo i to na oficjalnych rządowych stronach.
  • 0
Prezerwatywy noszę w jednej kieszeni plecaka ze śrubokrętem, zapasową baterią, zestawem plastrów, latarką i planem miasta. Wtedy dziewczyna odnosi wrażenie, że jestem przygotowany na każdą sytuację, a nie że od początku planowałem ją przelecieć.

#25 grubby77

grubby77

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 585 postów

Napisano 27 listopad 2010 - 18:48

Zamiast pieniedzy za posługe "co łaska"100zł lub wiecej, wolałbym oficjalny podatek koscielny owieczek....! Lecz KK to nie moj cyrk i nie moje małpy ....Nie moj jest tez "Bałwan" posag ze Swiebodzina
  • 0
"NIE MA kaleki; JEST CZŁOWIEK"-Maria Grzegorzewska zPIPS=WSPS teraz APS

#26 rodys

rodys

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 842 postów
  • Skąd:bierze pieniądze na alkohol?

Napisano 27 listopad 2010 - 20:36

Posąg jest już ikoną naszych czasów...
Dołączona grafika
  • 0

KNP


#27 marco

marco

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 281 postów

Napisano 28 listopad 2010 - 00:24

Przepraszam, a jaka to marka motocykla? Czy to nie nasz poczciwy Junak? A swoją drogą uważam, że Cleon ma rację !!!
  • 0
Dubito ergo cogito,cogito ergo sum...

#28 kwiatek11

kwiatek11

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 23 marzec 2011 - 00:03

Wielu pisze ile pieniędzy wydaje państwo na kościół a jakoś nikt nie chce zauważyć ile nadziei Kościół zwłaszcza księża kapelani dają żołnierzom w trudnym czasie dla żołnierza .Posąg Chrystusa Króla w Świebodzinie to przecież szczególny znak że korzenie narodu wywodzą się i opierają się na wartościach chrześcijańskich To wreszcie podziękowanie Bogu za Jana Pawła II .
  • 0

#29 rodys

rodys

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 842 postów
  • Skąd:bierze pieniądze na alkohol?

Napisano 23 marzec 2011 - 00:47

Wielu pisze ile pieniędzy wydaje państwo na kościół a jakoś nikt nie chce zauważyć ile nadziei Kościół zwłaszcza księża kapelani dają żołnierzom w trudnym czasie dla żołnierza . [...]

Księża kapelani np. w randze kapitana "dając żołnierzom", jak piszesz, biorą za to pensję 4 030 - 4 200 zł brutto miesięcznie, plus dodatek za wysługę lat, plus trzynasta pensja, plus dodatek mundurowy. Warto też wspomnieć o emeryturze na koszt wszystkich podatników, na którą mogą przejść już po 15 latach służby bez względu na wiek.

[...] Posąg Chrystusa Króla w Świebodzinie to przecież szczególny znak że korzenie narodu wywodzą się i opierają się na wartościach chrześcijańskich [...]

Być może to zabrzmi strasznie, ale korzenie naszego narodu wywodzą się z religii i filozofii panteistyczno - politeistycznej, dość istotnie różniącej się od chrześcijaństwa :)
  • 0

KNP


#30 marco

marco

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 281 postów

Napisano 23 marzec 2011 - 16:17

Kwiatek 11 - jak tam czytam te Twoje posty to tak coś czuję, "żeś nawiedzon...". Gdybyś tak bardziej na trzeźwo spojrzał na otaczający Cię świat to, podejrzewam, że Twoje widzenie niektórych spraw zmieniłoby się o jakieś 180 stopni.
Czyli jak mówią starożytni Rzymianie: chcieć to móc!
  • 0
Dubito ergo cogito,cogito ergo sum...

#31 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3584 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 23 marzec 2011 - 16:50

to przecież szczególny znak że korzenie narodu wywodzą się i opierają się na wartościach chrześcijańskich

Nasze korzenie nie są chrześcijańskie, czy się to komuś podoba czy nie:
Świętowit
Perun
Dażbóg
Radogost
Strzybóg
Swaróg
Trzygłów
Weles
Chrześcijaństwo, jest nabytkiem stosunkowo niedawnym. Należy pamiętać o tym, że chrzest Polski był zaledwie początkiem procesu chrystianizacji naszego kraju, nasza dawna słowiańska religia trzymała się mocno jeszcze przez kilkaset lat (można tu wspomnieć choćby ludowe powstanie przeciw chrześcijaństwu w roku 1037).
Wszystkim których interesuje ten okres dziejów Polski, polecam: "Studia nad początkami państwa polskiego" prof. Gerarda Labudy.
  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#32 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 24 marzec 2011 - 13:01

[quote name=''rodys]Być może to zabrzmi strasznie' date=' ale korzenie naszego narodu wywodzą się z religii i filozofii panteistyczno - politeistycznej, dość istotnie różniącej się od chrześcijaństwa :)[/quote']

Skąd, wcale nie brzmi to strasznie. Idźmy na całość, po co się ograniczać. Też i wspomniane przez Mardera bóstwa prasłowiańskie to w historii ludzkości zaledwie ćwierć kroku uczynione w tył. Proponuję, abyśmy się cofnęli do naszych pra pra pra pra.......... przodków i porozmawiali o źródłach naszej współczesnej cywilizacji i kultury, o dorobku intelektualnym ludzkości, naszym człowieczeństwie i ludzkiej duchowości ukrytej w organizmach jednokomórkowych żyjących w wodach oceanicznych, przed wypełznięciem tych stworzonek na ląd. Kto da dobry przykład i rozpocznie dyskusję?

PS. Chrześcijanie, ze zrozumiałych przyczyn (kreacjonistyczne poglądy), nie mają prawa głosu,chyba że chcą się ośmieszyć ;) Nawet cały dotychczasowy dorobek intelektualny, filozoficzny, duchowy, artystyczny, psychologiczny etc. wniesiony do rozwoju samoświadomości człowieka i cywilizacji ludzkiej przez chrześcijaństwo, na nic im się nie przyda. Wszak jakiż to mogło mieć na nas współczesnych wpływ... Co innego takie bożki prasłowiańskie, o panteizmie nie wspominając!
  • 0

#33 Melchior

Melchior

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 48 postów

Napisano 24 marzec 2011 - 15:25

Nawet cały dotychczasowy dorobek intelektualny, filozoficzny, duchowy, artystyczny, psychologiczny etc. wniesiony do rozwoju samoświadomości człowieka i cywilizacji ludzkiej przez chrześcijaństwo, na nic im się nie przyda.

Powinnaś się cieszyć że się nie przyda. Gdybyśmy mieli w całości przyjąć chrześcijańską spuściznę to zgodnie ze słowami niejakiego Pawła nie miałabyś zbyt wiele do powiedzenia. Cytuję:

kobiety mają na tych zgromadzeniach milczeć; nie dozwala się im bowiem mówić, lecz mają być poddane, jak to Prawo nakazuje. A jeśli pragną się czego nauczyć, niech zapytają w domu swoich mężów! Nie wypada bowiem kobiecie przemawiać na zgromadzeniu.

1 Kor 14, 34-35 11

Kobieta niechaj się uczy w cichości z całym poddaniem się. Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem lecz [chcę, by] trwała w cichości.

1 Tm 2, 12

I jeszcze coś na temat dorobku. Zgadnijcie proszę jakiego świętego cytuje teraz:

Usuwaj tych, którzy się ugną i tych, którzy trwają w uporze. Ścigaj ich do ostatka, zabijaj, pal, zatop wszystko w ogniu i we krwi, aby pomścić Pana.

Dla ułatwienia podpowiem że świętym ogłoszono go 22 maja 1712 roku.
  • 0
Armata: narzędzie stosowane do poprawiania granic państwowych.
Ambrose Bierce

#34 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 24 marzec 2011 - 16:52

Melchior
Wiesz... to nie jest temat biblijny i z przykrością muszę stwierdzić, iż wiedza Twa w tej materii
jest doprawdy wybiórcza i wyrwana z kontekstu.
Tak więc niczego nowego nie wnosi w dyskusję, oprócz zdeprecjonowania wypowiedzi Marzeny.
  • 0

#35 Melchior

Melchior

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 48 postów

Napisano 24 marzec 2011 - 17:04

Tak więc niczego nowego nie wnosi w dyskusję, oprócz zdeprecjonowania wypowiedzi Marzeny.

To Twoje zdanie. Masz do niego prawo, zdaję sobie też sprawę że bezwarunkowo będziesz popierać zdanie Marzeny. Przechodzę więc nad tym do porządku dziennego.

Jak jednak zapewne zauważyłaś, ostatni z podanych przeze mnie cytatów nie odnosi się do biblii, a wspomnianego przez Marzenę "dorobku chrześcijańskiego".
Spróbuj zatem zgadnąć któremu świętemu zawdzięczamy tę część "dorobku".
Aby cytat nie zginął w gąszczu innych podam go jeszcze raz:

Usuwaj tych, którzy się ugną i tych, którzy trwają w uporze. Ścigaj ich do ostatka, zabijaj, pal, zatop wszystko w ogniu i we krwi, aby pomścić Pana.

Aby było Ci łatwiej zgadnąć, dodam że człowiek ten był papieżem.
  • 0
Armata: narzędzie stosowane do poprawiania granic państwowych.
Ambrose Bierce

#36 lena_

lena_

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 99 postów

Napisano 24 marzec 2011 - 17:22

...
Wszak jakiż to mogło mieć na nas współczesnych wpływ... Co innego takie bożki prasłowiańskie, o panteizmie nie wspominając!


a czym wg. Ciebie różnią się bożki pogańskie od chrześcijańskich?
  • 0

#37 niktwazny

niktwazny

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 24 marzec 2011 - 18:05

ad Melchior
Był to papież Pius V a adresatem tego zdania był wielki inkwizytor Filip II ....chyba.
  • 0

#38 kwiatek11

kwiatek11

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 24 marzec 2011 - 18:55

Pomnik Chrystusa Króla ma 33 metry wysokości i jest wyższy od Chrystusa Zbawiciela z Rio de Janeiro o 3 metry.


Stawianie pomnika Jezusa w Świebodzinie



Budowę pomnika zakończono dokładnie o godzinie 15.57 w sobotę, 6 listopada.

Budowniczy pomnika ksiądz Sylwester Zawadzki nie kryje wzruszenia. - Jestem bardzo szczęśliwy. To jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu - powiedział.

Gdy stojący obok nas mieszkańcy to usłyszeli, rozległy się gromkie brawa. Wcześniej ksiądz prałat podziękował za precyzyjną pracę Stanisławowi Bandurze z firmy, która stawiała dwie ostatnie części pomnika.

- Operacja była dość skomplikowana, nietypowa, jedyna. Doświadczeń nie będzie można przekazać - powiedział nam Stanisław Bandura.

Ks. Sylwester Zawadzki zapytany, skąd pomysł na wybudowanie pomnika powiedział: - Pomysł miał Pan Jezus. Ja ten pomnik miałem zbudować. No cóż można wierzyć można nie.Matka Boża w Mediugorje // nie można nikogo uszczęśliwiać na siłę \\ ,myślę że są to słowa do zastanowienia się
  • 0

#39 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3584 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 24 marzec 2011 - 19:01

był wielki inkwizytor Filip II ....chyba.

Filip II był królem Hiszpanii.
  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#40 marco

marco

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 281 postów

Napisano 24 marzec 2011 - 20:34

Słuchajcie, kwiatek11. Gdyby ten ksiądz Sylwester Zawadzki rozejrzał się w swojej parafii i dostrzegł, że kilka rodzin nie ma pracy, nie mają co jeść, dzieci chodzą głodne do szkoły, że potrzeba jest wybudowania hospicjum czy domu dla ludzi starszych i niedołężnych, że trzeba dołożyć do remontu mieszkania staruszce bo jej na głowę się leje, że są bardziej pilniejsze potrzeby niż władowanie pieniędzy w masę betonu to nie poszedł by do nieba?
Ale skoro nie widzi to może ten pomnik jakieś cuda zdziała. To się nazywa " nie uszczęśliwianie kogoś na siłę". Pewnie wychodzi z założenia, że skoro parafianom tak źle to niech się udadzą do Lourdes.
  • 0
Dubito ergo cogito,cogito ergo sum...


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych