Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Pomoc niepełnosprawnym? kpina


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

#21 tomaszek

tomaszek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 827 postów
  • Skąd:wyspa Wolin

Napisano 22 czerwiec 2010 - 18:06

A Ja taki w ostatnich dniach zalatany że zapomniałem pójśc do banku po zasiłek, Zasiłek pielegnacyjny zawsze dostawałem 19 każdego miesiąca.
  • 0
Eunuch i krytyk z jednej są parafi....obaj wiedzą jak trzeba-żaden nie potrafi. (Boy-Zeleński)

#22 Jacek1982

Jacek1982

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 678 postów

Napisano 22 czerwiec 2010 - 21:52

poszła bo pójść musiała. Ciekawe czemu nie zmniejszają urzędnikom wypłat tylko nam dofinansowania na niezbędne rzeczy:(..

najbardziej pokrzywdzeni zawsze odczuwają najmocniej kryzys
  • 0

#23 ankh

ankh

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 407 postów

Napisano 22 czerwiec 2010 - 22:44

Ja mam razem z rentą, czyli jutro, może pojutrze.
Ciekawe.


To że nie dali mi kasy na komputer, rehabiltację ,czy turnus ,to jeszcze nie było powodzi......
Ja jeszcze żyję i żyć będę i nawet gdybym musiała wziąc pożyczkę, tą ortezę sobie kupię.
Ale bardzo mi jest żal schorowanych ludzi potrzbujących leków, refundacji.... Dzieci , potrzebujących zaopatrzenia ortopedycznego.
Wszystkich którzy są zależni od Państwa , a dla niektórych osób to jest n p wybór, chodzić czy nie? bo czegoś tam im nie dopłaća?
Paranoja wielka, żal, ludzie ludziom chorym są tak okrutni a wszytko tak skonstruowane, popisane ,że szaraczek to sobie może.... popłakać...
  • 0
"Czyny za życia odbiją się echem w wieczności"
gen. Maximus

#24 Maskotus

Maskotus

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 562 postów

Napisano 25 czerwiec 2010 - 09:28

[quote name='ankh]' date='że szaraczek to sobie może.... popłakać...[/quote']
Wiesz Ankh, taką postawę okazywałem gdy miałem 5 latek i mama nie chciała mi kupić lizaka przed obiadem. Czułem się wtedy bezradny a świat był dla mnie okrutny. Teraz jestem już trochę starszy i nauczyłem się kombinować. Uwierz mi że się da. Jest tylko jeden warunek: Całą siłę i zaangażowanie trzeba poświęcić na "kombinowanie" a nie na płacz. Co do Państwa... Państwo ma pieniądze ale robi dużo by ich nie dać. Dlatego gdy wywalają Cię oknem, wchodź drzwiami. Jeden warunek: musisz mieć silne argumenty które otworzą okno :)
  • 0

#25 Oli

Oli

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 620 postów
  • Skąd:Łomża

Napisano 25 czerwiec 2010 - 10:13

Chyba raczej gdy wywalają Cię drzwiami wchodź oknem ;D Ja swoją historię z walką o parking dla ON opisałem na innym forum to zostałem wyśmiany, że biegałem po instytucjach. Z drugiej strony nie rozumiem tych wszystkich kłótni, że pis taki a po taki kogo nie wybiorą i tak nasi politycy będą mieli nas w d... i tak zabiorą nam każdą złotówkę na dofinansowania zabiegi turnusy i nie ma co się oszukiwać. Nie wiem gdzie był taki szablon ale należało by się skrzyknąć i jednocześnie zacząć pisać pisma do kilku instytucji na raz niech w końcu te konuchy sobie przypomną, że my też istniejemy łącznie z tymi na wózkach w sejmie i senacie bo chyba poparcia z nich żadnego :(
  • 0

#26 ankh

ankh

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 407 postów

Napisano 25 czerwiec 2010 - 21:44

Nic to nie da, czym wyjdę i czym bym nie weszła odpowiedź jest ta sama.... nie jestem bezradnym dzieckiem , jestem chora od 10 lat , trochę przez te 10 lat nakombinowałam...
Jestem dorosła:)
Ale jak tu mieć zapał i energię jak wszędzie, brak lub ograniczone środki??
Jak tak słyszysz nie, nie i nie to gdzie jeszcze iść?
Nie ma co kryć, ON są dyskryminowani i spychani na drugi plan.
Nie ma na Nas kasy, ot co.....
  • 0
"Czyny za życia odbiją się echem w wieczności"
gen. Maximus

#27 Sobolewski

Sobolewski

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 64 postów

Napisano 27 czerwiec 2010 - 19:25

Wiem jak jest, bo to przerabiałem. Napisałbym coś więcej, ale to się sprowadza do polityki. A jak napiszę coś to będzie zaraz mnóstwo atakujących że nie mam racji, zostanę przez niektórych wyśmiany a na końcu moderator zamknie wątek :) Tak było z dwoma wątkami w dziale "wolna dyskusja" :)
  • 0
Sobol [Wawa]

Nie masz zasług: te co my zowiemy zasługi, Są tylko ku Ojczyźnie wypłacone długi.

#28 ankh

ankh

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 407 postów

Napisano 27 czerwiec 2010 - 23:02

No niestety, nawet wolna dyskusja jest cenzurowana:)
We wtorek 29. 06 idę do ortopedy...
Jak mi nie da zlecenia do NFZ na tą ortezę, do chyba wystąpie z jakąś petycją czy coś.
Pod politykę to podchodzi ,tak jak piszesz...
  • 0
"Czyny za życia odbiją się echem w wieczności"
gen. Maximus

#29 Oli

Oli

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 620 postów
  • Skąd:Łomża

Napisano 30 czerwiec 2010 - 07:43

I jak tam Twoja orteza ??
  • 0

#30 ankh

ankh

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 407 postów

Napisano 30 czerwiec 2010 - 22:25

Wizyta u ortopedy była bardzo niemiła.
Człowiek który mnie zna był wręcz opryskliwy.
Ale zlecenie na refundację dał.
Dzisiaj w NFZ istna wojna, ponieważ standartem jest, że odsuwają wnioski o 30 dni.
Ale dobra gadka mojej Mamy sprawiła, że refundację podbili od razu.
Także na dniach będzie orteza, wstawię zdięcie.
Ale naprawdę w tym kraju żeby chorować trzeba mieć zdrowie:)
  • 0
"Czyny za życia odbiją się echem w wieczności"
gen. Maximus

#31 Oli

Oli

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 620 postów
  • Skąd:Łomża

Napisano 01 lipiec 2010 - 09:02

Tyle to ja wiem nie od dziś choruje od urodzenia i muszę walczyć z naszym ułomnym państwem ;/
  • 0

#32 ankh

ankh

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 407 postów

Napisano 01 lipiec 2010 - 22:05

Wiem ,że współczucie jest czasem gorsze od sracz...
Ale wszystkim borykającym się z tymi problemami, szczerze współczuję.
To po prostu przerost treści nad formą.
  • 0
"Czyny za życia odbiją się echem w wieczności"
gen. Maximus

#33 Oli

Oli

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 620 postów
  • Skąd:Łomża

Napisano 02 lipiec 2010 - 09:24

I jest mi wszystko jedno czy wygra komuch czy kaczka i tak nic w naszej sprawie się nie zmieni bo są ważniejsze sprawy in vitro Afganistan itp kosztem naszych środków na turnusy dofinansowania eh
  • 0

#34 ankh

ankh

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 407 postów

Napisano 02 lipiec 2010 - 21:48

No niestety, przysłowie że biednemu zawsze wiatr w oczy.
Trzeba zmienić.
niepełnosprawnemu zawsze wiatr w oczy.
  • 0
"Czyny za życia odbiją się echem w wieczności"
gen. Maximus

#35 sucherro

sucherro

    Mistrz Ciętej Riposty

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 677 postów
  • Skąd:Nibylandia

Napisano 02 lipiec 2010 - 22:43

I jest mi wszystko jedno czy wygra komuch czy kaczka i tak nic w naszej sprawie się nie zmieni bo są ważniejsze sprawy in vitro Afganistan itp kosztem naszych środków na turnusy dofinansowania eh

A czego oczekujesz Olin??
Że niby będą po domach chodzić i pytać czy jest niepełnosprawny w gospodarstwie. A jak się takowy trafi to go będą adorować i w "dupę" całować ???
Życie jest życiem od ciebie zależy co z nim zrobisz i jak przeżyjesz bez względu na niepełnosprawność...
  • 0

[you] Jeżeli w piekle wózki inwalidzkie są napędzane złem to będziemy wszyscy nieźle z*********ć... :)


#36 rodys

rodys

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 842 postów
  • Skąd:bierze pieniądze na alkohol?

Napisano 03 lipiec 2010 - 00:40

Olin by chciał na turnus do Afganistanu :)
  • 0

KNP


#37 ankh

ankh

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 407 postów

Napisano 03 lipiec 2010 - 22:54

matko jakie pomysły macie i sobie żarty robicie. Chodzi o pomoc dla ON , bo gdzie się nie zwrócimy brak środków. Na wszystko i wszędzie.
A żeby coś załatwić to biurokracja i tona papierów.
Chodzi o to jakby ktoś nie zrozumiał, że ON są pomijani, dyskryminowani, spychani na dalszy plan.
Przyżywa sobie życie każdy jak chce i nikt go w " dupę" całować nie musi.
SUCHERRO- jak masz miliony to się podziel z innymi ON a nie wymądrzaj się, że chodzi o życie .
Chodzi też o jakość życia, żeby to nie była wegetacja.
Do tej jakości dla wszystkich potrzebne są pieniądze. Tyle się mówi co się nie robi dla ON..
szkoda że tylko mówi...
  • 0
"Czyny za życia odbiją się echem w wieczności"
gen. Maximus

#38 Maskotus

Maskotus

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 562 postów

Napisano 04 lipiec 2010 - 00:22

niepełnosprawnemu zawsze wiatr w oczy.

Nie zawsze.. nie uogólniaj i nie wypowiadaj się o innych, których nie znasz.

A czego oczekujesz Olin??
Że niby będą po domach chodzić i pytać czy jest niepełnosprawny w gospodarstwie. A jak się takowy trafi to go będą adorować i w "dupę" całować ???

i prostytutki fundować :P
Sucherro daj spokój, niektórzy wolą narzekać zamiast wziąć się za siebie...szkoda tracić czas na tłumaczenie bo i tak nie zakumają ;)

SUCHERRO- jak masz miliony to się podziel z innymi ON

Heh czemu miałby się z kimkolwiek dzielić? Jeśli ma miliony to na pewno zarobione ciężką pracą a nie biadoleniem i lepiej niech je przetraci na własne uciechy ;)
  • 0

#39 kropka.DOROTA

kropka.DOROTA

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 04 lipiec 2010 - 17:02

Wszystkie pomoce dla ON to kpiny. zgadzam się z tym.
Zwłaszcza instytucje i urzędy pracy w "tzw referatach dla osób niepełnosprawnych", które "pomagają " w znalezieniu pracy.. !!!!!!!!!
Ja po studiach 5 lat byłam zarejestrowana w urzędzie pracy jako poszukująca pracy w Grodzkim urzędzie pracy, i w POPONIE - KPINY - bo wszystkie oferty pracy były ofertami - "do sprzątania, a jeśli chciałam ofertę z referatów dla wszystkich to z niechęciom dawali - gdy poszukiwałam pracy ŻADNA INSTYTUCJA "pomagająca: w poszukiwaniu pracy mnie NIE NIE POMOGŁA - KPINY - byłam zdołowana, niepotrzebna. Nawet na studiach tzw. "pełnomocnicy d/s osób niepełnosprawnych są fikcją, oni tylko "czasami załatwiają praktyki miesięczne, a po ich ukończeniu i po ukończeniu szkoły nie interesują się. - Oni w tych szkołach są " na pokaz " !!!!!!!!!! kpiny.

Nawet te zakłady ortopedyczne - to tam "są tacy "fachowcy", że nie potrafią wykonać "dobrej protezy" takie ciężkie, że lepszą protezę mam wykonaną i lżejszą 17 lat temu, lepsze śruby mam w domu w garażu - JA JUŻ NIKOMU NIE UFAM!!!!!! wszystko to kpiny, "hasełka" .
Nikt się z nikim nie liczy - liczy się tylko kasa, a na turnusy rehabilitacyjne jeżdżę zdrowi ludzie z wielkich miast, którzy mają czas chodzić po lekarzach, udawać jacy są chorzy i biedni, i jeżdzą na darmowe rehabilitacje,gdy mieszka się na prowincji to człowiek nie ma czasu, to samo z rentami, !!!!!! może już teraz "trudniej jest dostać rentę, ale znam ZDROWYCH ludzi którzy kilkanaście lat temu "załatwili sobie renty" i nadal je mają, a teraz już każdemu przybyło lat i nikt im ich nie odbierze.
Ja pracuję, ale i tak nigdy się niczego nie dorobię, nic w życiu nie mam, to chociaż tyle, że mam pracę, bo mam powód wyjścia z domu do pracy.
Mam już takie negatywne nastawienie na to życie, że szkoda gadać..
Pozdrawiam wszystkich, którym nie spełniają się marzenia i plany, cele życiowe.
  • 0

#40 sucherro

sucherro

    Mistrz Ciętej Riposty

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 677 postów
  • Skąd:Nibylandia

Napisano 04 lipiec 2010 - 04:24

[quote name='ankh]Chodzi o to jakby ktoś nie zrozumiał' date=' że ON są pomijani, dyskryminowani, spychani na dalszy plan.[/quote']
Jestem ON ale wybacz w ogóle się tak nie czuję.
Co do moich milionów to już odprowadziłem podatek i niewiele zostało;)
ankh Chyba słabo siebie cenisz?
Żeby tak obcym ludziom do portfela zaglądać... :lol:
Dobrze że nie widniejesz w moim dowodzie bo to chyba dopiero byłby dramat :o
  • 0

[you] Jeżeli w piekle wózki inwalidzkie są napędzane złem to będziemy wszyscy nieźle z*********ć... :)



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych