Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Prezydent na Wawelu!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
105 odpowiedzi w tym temacie

#21 Jutrzenka

Jutrzenka

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 288 postów

Napisano 14 kwiecień 2010 - 10:42

Wisienko,Michalinko całkowicie sie z Wami zgadzam,reszty pytam komu wg Was nalezałby sie pochówek na Wawelu,burmistrzowi Koziej Wólki,czy władzom gminnym,wśród królów i dygnitarzy skoro nie prezydentowi RP,który całe zycie wiedział jak byc POLAKIEM i co oznacza słowo OJCZYZNA?
Nigdy nie pałałam do Jego prezydentury sympatią,ale skoro Rodzina zyczy sobie Wawel,dlaczego tego nie wypełnic?

Czasem trzeba znac umiar...w wypowiadaniu sie tez.
  • 0

#22 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 14 kwiecień 2010 - 10:43

JUż wiem dlaczego nie kupujecie w Media Markt ....

:):):) Nic więcej chyba nie muszę mówić.
  • 0

#23 chmurek

chmurek

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 28 postów

Napisano 14 kwiecień 2010 - 10:51

Głównym celem tego wątku jest poróżnienie i skłócenie Polaków. Za życia P. Kaczyńskiego byliśmy manipulowani przeciwko niemu, trzy dni minęły i znowu zaczyna się powtórka z historii, czyli podziały i kłótnie na temat nas niedotyczący.
  • 0

#24 ajax

ajax

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 44 postów

Napisano 14 kwiecień 2010 - 10:58

Naszą domeną jest cynizm i wszendobylska zazdrość,ginie człowiek ważna osobistość mąż stanu prezydent kraju,prosze mi pokazać kraj gdzie ginie ważna osobistość i nastepuje rozdzieranie gdzie ma spocząć, w polsce tak jest że kiedy mamy do czynienia z narodową tragedią zawsze mamy do czynienia ze zjawiskiem zawiści,jednoczymy sie w chwili tragizmu ale po żałobie skaczemy sobie do oczu,czy nie nauczyła nas śmierć papieża ile było szumnych deklaracji i co wszystko poszło w pył,i teraz mamy to samo tylko w innym wymiarze a to gdzie zostanie pochowany prezydent RP powinno świadczyć o jego randze i uważam że Wawel jest miejscem odpowiednim
  • 0

#25 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 14 kwiecień 2010 - 11:03

A co za roznica?? Teraz o tym rozprawiacie za miesiac zapomnicie i juz moim zdaniem to tez nie jest najlepszy pomysl z tego wzglegu ze nie wyroznil sie jakos ponad miare i jedyna jego zasluga bylo to ze umarl podczas tak waznej wizyty i to jeszcze tak tragicznie. Media dopiero teraz opisuja nam prawdziwego prezydenta ze byl taki wspanialy cudowny dobry i co mnie rozwalilo najwybitniejszy.....za jego zycia widzielismy tylko informacjie pt "irasiad" wiec sorry. A jesli chodzi o funkcje jaka powinien pelnic Prezydent RP to jest to glownie funkcja reprezentatywna :) powiniem dobrze wygladac mowic w kilku jezykach i wyglaszac piekne blyskotliwe przemowienia a i jeszcze powinien umiec sie podpisac bo to jest potrzebne do zatwierdzenia ustaw :) i tak na prawde tu rola Prezydenta RP sie konczy. Ale tak ogolnie to jest mi to obojetne gdzie go pochowaja i tak w dniu Wszystkich Swietych sie tam nie wybiore czy to Wawel czy Warszawa :)
  • 0

#26 Nika5

Nika5

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 463 postów

Napisano 14 kwiecień 2010 - 11:25

Być może za chwilę padnie propozycja beatyfikacji L.Kaczyńskiego.W tak zakłamanym i klerykalnym społeczeństwie wcale by mnie to nie zdziwiło.
  • 0
...Olsztyn kocham,moją małą Amerykę ...

#27 rodys

rodys

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 842 postów
  • Skąd:bierze pieniądze na alkohol?

Napisano 14 kwiecień 2010 - 14:46

Jedno mi się nie podoba. Zamiast argumentów za lub przeciw pochówkowi na Wawelu są:
- szantaż emocjonalny zwolenników pochówku w Krakowie
- szyderstwa przeciwników

Ja wszystkim przypomnę, ze Lech Kaczyński miał być honorowym obywatelem Krakowa, Krakowianie zaprotestowali i się Kaczyński dość elegancko po angielsku wycofał. Teraz jego brat megaloman się uparł, żeby umieścić tam jego zwłoki. Niech sobie to zrobi, jeżeli ma takie życzenie. Osoby trzeźwo patrzące na "zasługi" Prezydenta nic nie tracą, a przyjemnie jest tym kilku milionom jego zwolenników - i niech im będzie przyjemnie. Jeden przeciętny pochówek nie obniży rangi tej katedry. Nie warto protestować. Za kilka, kilkanaście lat śp. Prezydent zostanie "przytłoczony" rangą miejsca i rozwieje się we mgle niepamięci...
  • 0

KNP


#28 Gość_Tommy_*

Gość_Tommy_*
  • Gość

Napisano 14 kwiecień 2010 - 15:10

Echh nawet w sprawie pogrzebu są kontrowersje. Moim zdaniem w Warszawie jest miejsce godne dla prezydenta. Z prostej przyczyny, Warszawa to stolica Polski, i wszystkie delegacje przyjeżdzają właśnie tam. Wiadomo, jeden ocenia tak a inny tak. Nie jestem sympatykiem PiS (wogóle jestem apolityczny), Pan Kaczyński był kluczową postacią polityczną. Lata 80 walka z komuną, okrągły stół, lata 90 minister sprawiedliwości aż po Prezydenta Polski. Ja nie mam prawa oceniać jego życia politycznego, ale wydaje mi się że pogrzeb w Warszawie byłby korzystniejszy
  • 0

#29 sucherro

sucherro

    Mistrz Ciętej Riposty

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 677 postów
  • Skąd:Nibylandia

Napisano 14 kwiecień 2010 - 16:34

Widzę że od mojego ostatniego postu zagorzała dyskusja na dobre.
Z tego co dzisiaj słuchałem to rodzina chciała pochówku w Warszawie ale kler zadecydował żeby było to jednak na Wawelu. Czyżby córka uległa presji tak jak pilot który prowadził samolot i próbował na siłę wylądować?
Tego pewno się nie dowiemy bo nawet jak tak było to nie zostanie to opublikowane do wiadomości publicznej tylko winny będzie pilot bo to on ma ostatnie słowo w swojej maszynie...
Nie wiem czym tak ten prezydent się przysłużył naszemu państwu.
Dla Unie Europejskiej był tylko kulą u nogi między innymi nie chciał podpisać traktatu lizbońskiego. Ci wszyscy wielcy i możni tego świata zjeżdżają chyba świętować to że odszedł...
Patriotami jest pewno większość z nas i nikt śmierci nie oszuka ale nie znaczy to że musimy spoczywać na Wawelu.

Najbardziej go wychwalają ci co jeszcze kilka dni temu by mu wbili nuż w plecy. Tak jak by chcieli zmyć tym swoje żrące sumienie.
W Krakowie jeszcze wiszą bilbordy dzisiaj koło jednego przejeżdżałem gdzie widnieją napisy przeciwko nadaniu honorowego członkostwa śp. Kaczyńskiemu.


Nika5 ma racje jeszcze będzie szybciej beatyfikowany niż Jan Paweł II.
robott1 Jeśli Ty kupujesz w Media Markt to pozostaje mi tylko pozazdrościć i życzyć udanych zakupów...

PS: Z śmierci robi się wielką chucpę nie tylko o znamieniu politycznym.
Nie zdziwił bym się jak za jakiś czas doszło by do ekshumacji gdy cisza ustanie i minie kilka lat.
  • 0

[you] Jeżeli w piekle wózki inwalidzkie są napędzane złem to będziemy wszyscy nieźle z*********ć... :)


#30 rodys

rodys

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 842 postów
  • Skąd:bierze pieniądze na alkohol?

Napisano 14 kwiecień 2010 - 17:27

Decyzja rodziny, prawdopodobnie pod wpływem kleru, dotycząca miejsca pochówku prezydenta niepotrzebnie skłóca Polaków, a przecież wcale nie musi. Ja tam Dziwisza rozumiem, jest dobrym gospodarzem katedry - obstawi kryptę skarbonkami i zarobi kupę kasy, wypromuje miejsce, załatwi sobie zamówienia na dziesiątki mszy żałobnych, zbierze setki tac itp.
Tą decyzję trzeba uszanować, bo:
- to jest decyzja przedstawiciela kościoła (czyli przedstawiciela właściciela katedry)
- to jest decyzja rodziny
- kilka milionów Polaków będzie szczęśliwe (rodzina, zwolennicy Kaczyńskiego)
- ten pochówek nie zaszkodzi randze krypt wawelskich (to na pocieszenie dla przeciwników)

Decyzja o miejscu pochówku jest oczywiście nieracjonalna, bo skazuje grób Lecha Kaczyńskiego na marginalizację. To jest swoista banicja dla tego Warszawiaka.
  • 0

KNP


#31 pozaczasem

pozaczasem

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 40 postów

Napisano 14 kwiecień 2010 - 18:37

Również chciałam wyrazic swoje skromne zdanie:)
Faktycznie rzeczywistosc ostatnich dni zadziwia,ale Ja uwazam ze to media kieruja zachowaniem ludzi:)
Jak media tak to ludzie tak jak media nagonka na Kaczynskiego no to ludzie nagonka:)
Teraz wychwalaja ,oddaja holdy:)To sie nazywa psychologia tłumu:)
Oczywiscie bardzo przykro, ze zginelo tyle znakomitych postaci.
Ale popadanie w mitologizowanie Kaczynskiego jest smieszne wrecz.

No i widac jak Polacy tesknia za symbolami narodowymi za postaciami ktorym mozna by sie bylo skłaniac....

Miejmy swoje zdanie i nie dajmy sie ogłupiac mediom.

Jestem z Krakowa uwazam ze Wawel nalezy do wszystkich jest dziedzictwem narodowym i ludzie powinni miec wplyw na to kto bedzie pochowany tam wlasnie,a nei ze rodzina sobie zadecydowala.
:udzie totalnie protestuja przeciwko pochowaniu Kaczynskiego w Krypcie pisza posty wszedzie..dzis ma byc manifestacja w Krakowie.
Jak to mozliwe ze o czyms takim decyduje czyjas rodzina i kilku ksiezy.
Komorowski dzis wyraznie powiedzial,ze wladze panstwowe w ta sprawe sie nie mieszaja.

Nie fajnie:)
  • 0

#32 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3586 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 14 kwiecień 2010 - 19:32

Uważam że nawet najbardziej zagorzali zwolennicy zmarłego prezydenta, powinni uznać że jednak nie jest to postać tego samego formatu co inni pochowani tam ludzie. Piłsudski, Sikorski, Kościuszko, Kazimierz Wielki - proszę wybaczyć mi ostre słowa, ale p. Kaczyński, niezależnie od tego jak bardzo gloryfikowany, to nie ta liga...
Nie chcę tu deprecjonować zasług zmarłego, ale na tle dotychczasowych "lokatorów" Wawelu, nie są one zbyt wielkie.
  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#33 waldik

waldik

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 328 postów

Napisano 14 kwiecień 2010 - 21:15

Dla mnie jest bez znaczenie gdzie będzie pochowany Prezydent.
  • 0

#34 Gerhard

Gerhard

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 45 postów

Napisano 14 kwiecień 2010 - 22:07

[quote name='pozaczasem]Jak media tak to ludzie tak jak media nagonka na Kaczynskiego no to ludzie nagonka:) Teraz wychwalaja ' date='oddaja holdy:)To sie nazywa psychologia tłumu:)[/quote']
Coś na zasadzie owczego pędu. Zastanawiam się tylko czy Ojciec Dyrektor przemówił - bo nie było dane mi go słyszeć w masońskiej telewizji.

[quote]Jak to mozliwe ze o czyms takim decyduje czyjas rodzina i kilku ksiezy.[/quote]
Bo księża decydują o wielu sprawach. A zapewne chcieliby o wszystkich - ale to tylko tak na marginesie...
  • 0

#35 Malcolm

Malcolm

    Sufler

  • Przyjaciele
  • PipPipPipPipPipPip
  • 419 postów

Napisano 15 kwiecień 2010 - 04:27

Decyzja już zapadła
W takim razie już tam spoczywających należy przenieść
W godniejsze miejsce !
  • 0
"Cywilizacja nie osiągnie doskonałości, póki ostatni kamień z ostatniego kościoła nie spadnie na ostatniego księdza i nie uwolni świata od tej hołoty" - Umberto Eco

#36 Peteterek

Peteterek

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 148 postów

Napisano 15 kwiecień 2010 - 08:07

Czy zasłużył na spoczynek na Wawelu czy nie, nie ważne,,, Niech spocznie tam jako reprezentant wszystkich ofiar poległych w katastrofie... i tysięcy zamordowanych w Katyńiu...
  • 0

#37 Jutrzenka

Jutrzenka

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 288 postów

Napisano 15 kwiecień 2010 - 08:23

Uważam że nawet najbardziej zagorzali zwolennicy zmarłego prezydenta, powinni uznać że jednak nie jest to postać tego samego formatu co inni pochowani tam ludzie. Piłsudski, Sikorski, Kościuszko, Kazimierz Wielki - proszę wybaczyć mi ostre słowa, ale p. Kaczyński, niezależnie od tego jak bardzo gloryfikowany, to nie ta liga...
Nie chcę tu deprecjonować zasług zmarłego, ale na tle dotychczasowych "lokatorów" Wawelu, nie są one zbyt wielkie.

No to kogo DZISIAJ bys tam pochował???Wśród wawelskich "lokatorów"są tez tacy,którzy po pierwsze wcale nie byli królami,po drugie,nawet niektorzy królowie tam spoczywający nie bardzo rozsławiali imie Polski i po trzecie czy aby na pewno np Piłsudski to taka kryształowa postac?
Decyzja juz zapadła,koniec kropka.

Ludzie,czasem wypada przeczytac cos więcej niz podręcznik do historii.
  • 0

#38 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 15 kwiecień 2010 - 09:02

Popieram Jutrzenkę ,nieznajomość dogłębnej prawdy historycznej nie zwalnia NAS z odpowiedzialności za nasze opinie.Zastanowiam się kim są osoby,których dyletanctwo historyczne jest aż tak wielkie?Nawet w czasach PRL kto chciał,mógł (choć z trudem)poznać prawdziwą historię.ALE TO WYMAGA TROCHĘ WYSIŁKU!!!!!!!!!!
  • 0

#39 vincentp

vincentp

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 27 postów

Napisano 15 kwiecień 2010 - 09:55

No to kogo DZISIAJ bys tam pochował???Wśród wawelskich "lokatorów"są tez tacy,którzy po pierwsze wcale nie byli królami,po drugie,nawet niektorzy królowie tam spoczywający nie bardzo rozsławiali imie Polski i po trzecie czy aby na pewno np Piłsudski to taka kryształowa postac?
Decyzja juz zapadła,koniec kropka.

Ludzie,czasem wypada przeczytac cos więcej niz podręcznik do historii.

No tak... ale jeśli ma być tam pochowany Kaczyński, to Wałęsa z oczywistych względów też powinien tam mieć miejsce. Skoro Wałęsa... to dlaczego nie Kwaśniewski, skoro za jego kadencji Polska weszła do Uni Europejskiej ?

(Nie chcę grzebać nikogo za życia, ale takie powinny być następstwa tej "Podjętej decyzji, koniec kropka")
  • 0

#40 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 15 kwiecień 2010 - 10:14

Sprawowanie funkcji prezydenta to nie wszystko.Prezydent to godność,moralność,prawda historyczna ,potriotyzm narodowy,dbałość o najsłabszych.Jeśli znasz dobrze historie tych postaci to nie masz problemu z odpowiedzią.NA WAWEL JEDNAK TRZEBA TROCHĘ SIĘ NAPRACOWAĆ.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych