Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Prezydent na Wawelu!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
105 odpowiedzi w tym temacie

#1 iwonq

iwonq

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 293 postów

Napisano 17 kwiecień 2010 - 13:55

.. Narodzie otrząśnij się... bo to już lekka przesada...

tylko tyle.
  • 0

#2 Gość_Tygrysek_*

Gość_Tygrysek_*
  • Gość

Napisano 17 kwiecień 2010 - 17:52

Ja uważam, że powinien leżeć z żoną (oczywiście) w Warszawie. Dla mnie osobiście może leżeć gdzie inni (rodzina) zadecydują. Ja będę odwiedzał "Krakowskie Przedmieście" i zapalał świeczkę przed Pałacem Namiestnikowskim. Mam nadzieję że nie będzie to zabronione i nie zapłacę za to. :)

Jeżeli chodzi o organizację przejazdu konduktu żałobnego Pana Prezydenta i Jego Żony to Warszawa dobrze ją przygotowała. Byłem i oddałem CZEŚĆ parze prezydenckiej. Codziennie tak powinniśmy się do siebie odnosić i tak KOCHAĆ jak przez cały czas żałoby.
Wiem, że to minie i wróci szara rzeczywistość co mnie bardzo boli. :(
  • 0

#3 Alehandro

Alehandro

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 34 postów

Napisano 17 kwiecień 2010 - 17:30

Alehandro napisal:
"Oburzenie ludzi mnie zwyczajnie w tym przypadku śmieszy, bo kim ja, my, wy jesteśmy, żeby negować, decydować. Nikim... "

O, nie ja jestem kims. Mam imie i nazwisko, jestem obywatelka demokratycznego kraju gdzie wybieram wladze ktora ma reprezentowac mnie, nas, was i ciebie tez.

"A wyrażanie opinii negatywnych pokazuje tylko jakim śmiesznym jesteśmy narodem. Oburzonym! "

Za smieszna sie nie uwazam z tego powodu ze nie mysle tak jak ty.
A oburzona jestem podejmowaniem przez niektore osoby pochopnych decyzji ktore to moga miec rozny skutek.

"Zginęło by milion osób, to i tak nikt by tego nie uszanował, "

Oczywiscie ze to jest bardzo tragiczne co sie wydazylo w Smolensku. Chyba nie bylabym czlowiekiem gdyby ta wiadomosc mna nie wstrzasnela. Ale zauwaz ze ten watek jest na inny temat.
Po tym co napisales moge sadzic ze wlasnie jestes przykladem osoby na ktora zadzilaly media odpowiednio.

k woli ścisłości może oświeć mnie które media, gdyż od lat nie oglądam TV...
  • 0

#4 cobra232

cobra232

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 17 kwiecień 2010 - 17:01

Piłsucki ?? Nie znam jegomościa.Oświeci mnie ktoś?
  • 0
VIVERE MILITARE EST

#5 Lestat

Lestat

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 414 postów

Napisano 17 kwiecień 2010 - 16:07

(Piszę to co niektórzy, mam nadzieję że myślą a nie mają, może odwagi napisać ?)

Żałoba się jeszcze nie skończyła! A wy! Już toczycie spory, tak trudno się powstrzymać od waśni, od polemik na czas żałoby ?

Nie był to mój prezydent ani nigdy nie byłem zwolennikiem Pisu. Czy innej partii ale pewien szacunek się należy zmarłym. Jeśli zapadła decyzja o pochówku na Wawelu to trzeba ją po prostu uszanować!!, i spieranie się o to czy para prezydencka powinna tam spocząć jest bez zasadne i wydaje mi się też że nie czas ani miejsce na takie dywagacje szczególnie w chwili żałoby Narodowej !!
A co się tyczy zasług to może powiem tak możliwe że Lech Kaczyński to nie ten kaliber co Piłsucki ale jaką miarą można zmierzyć wielkość człowieka ? czy odpowiednia miara to Zasługi dla Ojczyzny ? Wszak i Kaczyński je posiadał a może to że ktoś całe życie walczył o prawdę i wolność. Miary są różne tak jak i wielkości człowieka – jak pisał pewien poeta.

Wszak dziwny to naród który nad grobem łzę utoczy a potem obłudnie i zawistnie spojrzy w rodaków oczy.
  • 0
"Nie staraj się być człowiekiem sukcesu. Stań się raczej człowiekiem wartości."

#6 sucherro

sucherro

    Mistrz Ciętej Riposty

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 677 postów
  • Skąd:Nibylandia

Napisano 13 kwiecień 2010 - 21:43

Witam chciałem zapytać co sądzicie o planach pochówku Śp. Lecha Kaczyńskiego wraz z małżonką na Wawelu???

Ja osobiście jestem przeciwny z całym szacunkiem dla w/w osób.
Mam wrażenie jak by to wszystko za daleko się posunęło.
Zapanowała jakaś "fobia" z NK zrobiono grobowiec.
Ludzie się prześcigają w tym kto bardziej żałuje i między innymi więcej "wywiesi gadżetów".

A tak na prawdę to nie o to chodzi przecież żałobę nosi się w sercu a nie na "profilu"
Nie popadajmy w paranoje!
  • 0

[you] Jeżeli w piekle wózki inwalidzkie są napędzane złem to będziemy wszyscy nieźle z*********ć... :)


#7 rodys

rodys

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 842 postów
  • Skąd:bierze pieniądze na alkohol?

Napisano 13 kwiecień 2010 - 22:21

Przecież dla nierodziny to nie ma znaczenia gdzie pochowają Prezydenta. Gdyby to dotyczyło mojego bliskiego, to chciałbym go mieć na cmentarzu w mojej rodzinnej okolicy, a nie na drugim końcu Polski.

Jeżeli rodzina L. Kaczyńskiego optuje na Wawel - to ich decyzja, którą nie powinniśmy się przejmować. Mogło być przecież gorzej. Znamy z najnowszej historii przypadki kawałkowania zwłok i chowania np. serca w innym miejscu (Chopin, Piłsudski). Bardzo często szczątki znanych ludzi kilkadziesiąt lat po śmierci przenosi się w inne miejsce (Sikorski). Wawel może być więc tylko przystankiem

Żałoba po katastrofie to bardzo indywidualna sprawa, jedni nie jej nie przezywają, bo mają luz - inni przeżywają w niewielkim stopniu - jeszcze inni są bardzo wstrząśnięci.

Ekspresja żałoby to też bardzo indywidualna sprawa. To co dla niektórych jest kiczem i wiochą, dla innych naturalną potrzebą zamanifestowania przynależności do wspólnoty - poczucia się "człowiekiem o pięknym wnętrzu" (na tym forum jest wątek żałobny napchany "internetową, hiperpatetyczną cepelią" - widocznie jest potrzebny). Na tym chyba polega wolność i pluralizm - ludzie są różni, a świat jest przez to pełniejszy.
  • 0

KNP


#8 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 14 kwiecień 2010 - 00:36

I znowu szyderstwa i brak szacunku...
Nie wiem, może ja jestem z innego świata, może również zaściankowa i nieinteligentna...?
Ale wobec tak ogromnej tragedii, kiedy niemal cały świat oddaje hołd Prezydentowi Lechowi
Kaczyńskiemu, a stacje relacjonują nasze spontaniczne odruchy człowieczeństwa, ktoś znowu szydzi z tego.
Jakie to niestosowne. Wynika z tego, że do pełni szczęścia adwersarzy, musiałby jeszcze
zginąć Jarosław Kaczyński...
Doprawdy smutne to.
  • 0

#9 Jerychonka

Jerychonka

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 93 postów

Napisano 13 kwiecień 2010 - 22:31

Mam takie samo zdanie jak Ty Sucherro.
A tak w ogole to mam duzo pytan bez odpowiedzi.
Jak wiem to Wawel jest miejscem dla ludzi najwybitniejszych.
Czym sie zasluzyl prezydent Lech Kaczynski i jego malzonka ze az musza byc pochowani na Wawelu?
Czy to ze ktos ginie w wypadku jest jakas zasluga?
Dla mnie to jest przypadek losu po prostu pech.
Ilez to ludzi dziennie ginie w wypadkach i nikt nie oglasza ich z tego powodu za "zasluzonych" i za "patriotow".
A czy inne osoby ktore zginely w tym wypadku nie staja sie juz tez przez to zasluzeni?
Przeciez byli razem z Prezydentem i powinni byc tez razem pochowani.
Starczy dla nich miejsca na Wawelu?
  • 0

#10 robott1

robott1

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 68 postów

Napisano 13 kwiecień 2010 - 22:45

JUż wiem dlaczego nie kupujecie w Media Markt ....
  • 0

#11 rodys

rodys

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 842 postów
  • Skąd:bierze pieniądze na alkohol?

Napisano 13 kwiecień 2010 - 22:49

Czym sie zasluzyl prezydent Lech Kaczynski i jego malzonka ze az musza byc pochowani na Wawelu?
Czy to ze ktos ginie w wypadku jest jakas zasluga?

Ten tragiczny wypadek to jedyna "zasługa" dość przeciętnego prezydenta jakim był Lech Kaczyński (oczywiście - prywatnie to był ciepły, miły i dowcipny człowiek; prezydentem był miernym, przerastała go ta funkcja). Moim zdaniem, spektakularną wycieczką do Katynia, której przewodził, zrobił więcej dobrego dla polskiej racji stanu, niż wszyscy politycy razem wzięci. Zaświecił nagle takim blaskiem jak pięć lat wcześniej JP2.
1. Cały świat mówi o nas dobrze
2. Cały świat mówi o Katyniu (Rosjanom nie zazdroszczę negatywnego PR)
3. Skończył przynajmniej na chwilę okładanie się cepami przez polityków
4. Zintegrował Polaków
Wg mnie, za to należy Mu się każde miejsce pochówku jakie wybierze rodzina, czyli Jarosław (Wawel, Powązki, Licheń itp.)
  • 0

KNP


#12 Gerhard

Gerhard

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 45 postów

Napisano 13 kwiecień 2010 - 23:06

[quote name='rodys]Wg mnie' date=' za to należy Mu się każde miejsce pochówku jakie wybierze rodzina, czyli Jarosław (Wawel, Powązki, Licheń itp.)[/quote']
... amoże Toruń?
Z pochówkiem na Wawelu to trochę przesada. Gdyby Jaruzelski poleciał tym kursem to wszyscy byliby przeciwni pochowaniem go na Wawelu... Wszyscy, prócz Lewicy, naturalnie.

Podtrzymuje pytanie Jerychonki => [quote]Czym sie zasluzyl prezydent Lech Kaczynski i jego malzonka ze az musza byc pochowani na Wawelu? Czy to ze ktos ginie w wypadku jest jakas zasluga?[/quote]
Porównywanie zasług Kaczyńskiego do zasług Piłsudskiego czy Jana Sobieskiego jest nie na miejscu. A jeżeli jedyną/główną przesłanką decydującą o tym miejscu spoczynku był wypadek lotniczy no to sorry... Jakby ktoś nie pamiętał - Kaczorowski też był prezydentem, a coś nie słyszałem, żeby i jego mieli pochować na Wawelu.

A tak na marginesie - Jarosław wykupił już sąsiednią lożę? Bo za parę(naście) lat też się okaże, że jest wybitnie zasłużony...
  • 0

#13 Gerhard

Gerhard

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 45 postów

Napisano 14 kwiecień 2010 - 05:24

A czy ktoś mówi o jakimkolwiek szczęściu? Dla Polski jest to ogromna strata - głównie pod względem logistycznym (ogólnie to nazywając). Jest to ogromna strata dla rodzin. Ale nie znaczy to, że trzeba wywyższać parę prezydencką. Bądź co bądź, Kaczyńskim królem nie był, a jak Rodys wspomniał, prezydentem był raczej przeciętnym.
  • 0

#14 Malcolm

Malcolm

    Sufler

  • Przyjaciele
  • PipPipPipPipPipPip
  • 419 postów

Napisano 14 kwiecień 2010 - 05:49

Bazylika św. Piotra na Watykanie była by odpowiednim miejscem
  • 0
"Cywilizacja nie osiągnie doskonałości, póki ostatni kamień z ostatniego kościoła nie spadnie na ostatniego księdza i nie uwolni świata od tej hołoty" - Umberto Eco

#15 hanick13

hanick13

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 722 postów

Napisano 14 kwiecień 2010 - 07:08

Z całym szacunkiem dla zmarłych- Na Wawelu spocznie "symbol" ? ...Właściwie tak - symbol waśni,sporów i podziału Narodu
  • 0

Niektórzy odrzucają marzenia bojąc się, że się one nie zrealizują albo co gorsze że staną się realne


#16 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 14 kwiecień 2010 - 07:45

Chyba jestem z innej bajki(w domu nauczono mnie by wypowiadać się na tematy które znam!!,nie z mediów ale u żródła,bez względu na sympatie polityczne).Co rozumiecie pod dobrą prezydenturą(Wpajanie patriotyzmu,polskośći,czczenie histori narodu,prawdy historycznej)czy to nie jest obowiązek prezydenta?Bo inne narzedzia władzy obecnie leżą w gesti Rządu.W innych krajach np.Izrael nie było by tego tematu(jedynie odpowiedż na pytanie czy to uwłaczało by POLSCE).Niestety u nas sympotie polityczne,cynizm,bufonada zawsze są najgłośniejsze.Do spoczynku na Wawelu ten Prezydent na to zasłużył!!!!(mimo że na niego nie głosowałam).Zawiść w polityce jest, ale czy naród nie jest od tego by uszanować godnie PATRIOTYZM?

Dodano śro 14 kwi 09:00:55 2010 :
NA BOGA NIE IDŻMY ŚLADEM NISIOŁOWSKIEGO,WYBORCZEJ CZY POLSATU(PROTESTOWAĆ POD KURIĄ).BĄDŻMY CHOĆ RAZ MĄDRZEJSI ODNICH.POWSTRZYMAJMY ICH, BO TO NIE SŁUŻY POLSCE.USZANUJMY POLSKICH POTRIOTÓW!!!!!!!!!!
  • 0

#17 chmurek

chmurek

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 28 postów

Napisano 14 kwiecień 2010 - 09:00

Po Twoim Wisienko poście, od razu widać że jesteś prawdziwą Polką a co najważniejsze patriotką. Pięknie to napisałaś i popieram całkowicie całą Twoją treść.
Żaden prawdziwy Polak i patriota nie pójdzie i nie będzie protestował przeciwko naszemu rodakowi.
Dziwne jest, jak człowiek który urodził się w tym kraju, który ma polskie korzenie może protestować przeciwko swoim rodakom, zwłaszcza takim którzy życie swoje poświęcali lub poświęcają swojemu narodowi.
Czuję pogardę do wszystkich sprzedawczyków i kolaborantów. Wstydzę się za tych, którzy za czasów PRL-u byli na usługach partii i za dzisiejszych dwulicowców, którym obce jest słowo "Polskość" i "Patriotyzm".
  • 0

#18 kciuki

kciuki

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 38 postów

Napisano 14 kwiecień 2010 - 09:01

Popieram Cię w 100%...i oby zawsze na tym forum mieli coś więcej do powiedzenia Tacy jak TY !
  • 0

#19 zochapl

zochapl

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 32 postów

Napisano 14 kwiecień 2010 - 09:24

Tez sie wypowiem
Na Wawelu spoczywaja ludzie ktorzy za swego zycia osiagneli cos ponad miare lub tez ich smierc sie do tego przyczynila. Tak wlasnie jest z ŚP Lechem Kaczyńskim jesli za jego prezydentury ktos sie z nim nie zgadza bo byl mniej lub bardziej zaslepiony propaganda medialna polityczna lub poprostu sie nie zgadzal z jego pogladami to teraz gdy jest czas na refleksje i mozemy przesledzic na spokojnie wszystkie decyzje dochodzimy do wniosku...... jakiego?? ze byl wielkim patriotą , patriotą ktory paradoksalnie swoja smiercia wywolal takie emocje ze za zycia nie mialby szans tego uczynic. Gdyby nie ten wypadek Katyn bylby coraz bardziej zapominany itd, teraz caly swiat analizuje historie i sie z nia zaznajmia.
Moim zdaniem pochowanie Lecha Kaczynskiego na Wawelu jest symbolem, tam tak naprawde bedzie pochowana historia wszystkich tych ktorzy tam umarli w tej tragedii. Spojrzcie co sie dzieje na ulicach w domach i na swiecie, jesli to bylby zly czlowiek to by takie tłumy jechalyby go pozegnac?? mysle ze nie
  • 0

#20 malgosia1984

malgosia1984

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 39 postów

Napisano 14 kwiecień 2010 - 10:24

Też jestem przeciwniczką pochowania na Wawelu dziwie sie ze najbliższa rodzina wyraża na to zgode.Jest taki szum o ten pogrzeb ale nie tylko dwoje ludzi zgineło tylko wielu innych a o nich sie nie mówi bo też są zasłużeni bo zgineli na służbie Polakom nie prawda???Wstyd dla nas i decyzja powina pyc jeszcze raz przemyslana szczególnie przez córke pary,bo kto by nie chciał rodziców mniec na pobliskim cmentarzu?Chyba ze p.Marta decyzje podjeła pod presją innych bo z tego co widze w mediach to nie do konca decyzja od niej zależała
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych