Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Prezydent na Wawelu!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
105 odpowiedzi w tym temacie

#41 vincentp

vincentp

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 27 postów

Napisano 15 kwiecień 2010 - 10:35

[quote name='wisnia283]Sprawowanie funkcji prezydenta to nie wszystko.Prezydent to godność' date='moralność,prawda historyczna ,potriotyzm narodowy,dbałość o najsłabszych.Jeśli znasz dobrze historie tych postaci to nie masz problemu z odpowiedzią.NA WAWEL JEDNAK TRZEBA TROCHĘ SIĘ NAPRACOWAĆ.[/quote']
I Wałęsa sobie na to nie zapracował ? Czy Kwaśniewski wprowadzeniem Polski do UE ?
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem Twój post, ale sugerujesz, że Kaczyński zasługuje na Wawel... a oni nie ?
  • 0

#42 rodys

rodys

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 842 postów
  • Skąd:bierze pieniądze na alkohol?

Napisano 15 kwiecień 2010 - 16:32

A czy Jaruzelski też trafi na Wawel? :D. Jak "zmontują" tam "kryptę prezydencką" to niezła ekipa tam spocznie...
  • 0

KNP


#43 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3586 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 15 kwiecień 2010 - 18:08

[quote=Jutrzenka]No to kogo DZISIAJ bys tam pochował???[/quote]
Nikogo. Wiem że wywoła to Twoje oburzenie że takie dobre miejsce leży odłogiem, ale nie chowałbym tam nikogo.

[quote name='Jutrzenka]Wśród wawelskich "lokatorów"są tez tacy' date='którzy po pierwsze wcale nie byli królami[/quote']
Wskaż proszę miejsce w którym napisałem że bycie królem jest warunkiem sine qua non dla pochówku na Wawelu.

[quote=Jutrzenka]czy aby na pewno np Piłsudski to taka kryształowa postac?[/quote]
Coś takiego jak "kryształowa postać" nie istnieje. Jednak nawet jeśli wziąć pod uwagę grzeszki Piłsudskiego (takie jak np. sprawa Zagórskiego) to i tak Piłsudski pozostaje postacią o wiele bardziej zasłużoną dla tego kraju niż Kaczyński.

[quote name='Jutrzenka]Ludzie' date='czasem wypada przeczytac cos więcej niz podręcznik do historii.[/quote']
Oczywiście że tak. Nie mierz jednak wszystkich swoją miarką.

[quote=rodys]A czy Jaruzelski też trafi na Wawel?[/quote]
Jaruzelski to pikuś... A co z Bierutem? Przecież też był prezydentem. :lol:
  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#44 Jutrzenka

Jutrzenka

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 288 postów

Napisano 15 kwiecień 2010 - 18:58

Eh marder lubie jak mnie ktos tak rozbiera ups moje posty.:D
Nie zrobie ci przykrosci i choc przez chwile sie wahałam to :
1.Klamka zapadła i nie ma o co kruszyc kopii-Wawel zostanie zaludniony

2.Piłsudski moj drogi kolego,nie wsławił sie tez m.in. w czasie Powstania Wielkopolskiego,a to nie jest jak sam przyznasz sprawa wagi Zagórskiego(racz zwrócic uwage na moje m.in.).

3.No dobra,przyznaje cos jednak przeczytałes-jak chociazby moje DWA posty:D

4.Bierut ...hmmm ten tez zginął na terenach dzisiejszej Rosji(soorki,ale taka prawda).

Pozdrawiam.J.
  • 0

#45 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3586 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 15 kwiecień 2010 - 19:22

[quote name='Jutrzenka]Piłsudski moj drogi kolego' date='nie wsławił sie tez m.in. w czasie Powstania Wielkopolskiego,a to nie jest jak sam przyznasz sprawa wagi Zagórskiego(racz zwrócić uwagę na moje m.in.).[/quote']
Racz zwrócić uwagę na moje np. Sprawę Zagórskiego, przedstawiłem jako jedną z wielu. Mimo to nadal Piłsudski pozostaje osobą bardziej zasłużoną dla Polski od Kaczyńskiego.

[quote name='Jutrzenka]No dobra' date='przyznaje cos jednak przeczytałes-jak chociazby moje DWA posty[/quote']
No proszę, w końcu ktoś mnie docenił... :lol:

[quote name='Jutrzenka]Bierut ...hmmm ten tez zginął na terenach dzisiejszej Rosji(soorki' date='ale taka prawda).[/quote']
Nie neguję tego. To ogólnie znany fakt (wspomniany nawet w tak pogardzanym przez Ciebie podręczniku do historii). Czyli jednym zdaniem: Bolka też na Wawel? :lol: :evil:
  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#46 Alehandro

Alehandro

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 34 postów

Napisano 15 kwiecień 2010 - 20:08

ogólnie śmieszą mnie oburzenia w stylu jak to na WAWELU przecież tam królowie, a może by tak poczytać trochę i dowiedzieć się jaki to "wspaniały" był Piłsudski przed śmiercią, albo "inni" królowie, bez skazy? Pijaki, awanturnicy...itp. Nikt tego nie pamięta, a że źle nie mówi się o zmarłych, a jeszcze o tych pochowanych w Wawelu to już inna sprawa.
Oburzenie ludzi mnie zwyczajnie w tym przypadku śmieszy, bo kim ja, my, wy jesteśmy, żeby negować, decydować. Nikim... A wyrażanie opinii negatywnych pokazuje tylko jakim śmiesznym jesteśmy narodem. Oburzonym! Zginęło by milion osób, to i tak nikt by tego nie uszanował, bo jak to, żeby taki ..... pochowany był w Wawelu, jasne, tylko ciekawe za co, przecież niczym się nie zasłużył...
Wiadomo, każdy ma swoją opinię na ten temat, a żeby było śmieszniej, ja też uważam, że nie powinien być TAM pochowany/pochowani, ale KIM ja jestem żeby decydować i krytykować? Albo oceniać? Skąd w ludziach taka zawiść i nienawiść?? Nie pojmuję tego świata...kompletnie już
  • 0

#47 nieznajomaxxx

nieznajomaxxx

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1464 postów

Napisano 15 kwiecień 2010 - 20:40

Ludzie teraz wolą krytykować spierać się nawzajem kto ma rację i przekazywać anonimowo, który jest mocniejszy i jaki jest odważny i robić sensację,oraz ośmieszać się tylko komu chcemy tak naprawdę zaimponować ? tym że jesteśmy narodem, który nie potrafi się zjednoczyć?.Osobiście sama ani nie jestem za Wawelem ani przeciw gdyż znając trochę historię Polski uważam, że wielu jest pochowanych na Wawelu nie zasłużenie nie będę wymieniać bo to nie ma sensu tak jak nie ma sensu na ten temat dyskutować skoro decyzja już zapadła.
  • 0
Przyjaciel powie Ci w cztery oczy o co ma do Ciebie żal... Wróg wykrzyczy w cztery strony świata, by Cię zniszczyć...

#48 Jerychonka

Jerychonka

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 93 postów

Napisano 15 kwiecień 2010 - 23:31

Czytajac ten watek mam wrazenie ze niektore osoby biorace udzial w tej dyskusji opieraja sie jedynie na informacjach podawanych przez telewizje czy tez radio.
http://krakow.gazeta...98,7773181.html
To za malo troche na dyskusje.
To co mowia w radiu i telewizji dla mnie jest jak "pranie mozgu" i przyznaje ze od poniedzialku wcale go nie slucham.
Wiadomosci wole poczytac w necie i staram sie je wybierac aby miec troszke wieksze wyobrazenie o calej tej sytuacji.
http://wyborcza.pl/1...iem_narodu.html
Bylo to konieczne?
Juz sa zaklady pracy ktore kaza swoim pracownikom odrabiac dni wolne z powodu zaloby.
http://wyborcza.pl/1...rzedluzona.html
Gdzie sa pochowani inni prezydenci.
http://wyborcza.pl/1...prezydenci.html

A czy ten artykul was nie zaskoczyl?
http://wyborcza.biz/...a_zapomogi.html
Nie chodzi o pomoc tylko o zakres wielkosci zwlaszcza w czasie.
Fajnie beda zabezpieczeni malzonkowie (dzieci niepelnoletnie jesli ich ojciec zginal to rozumie),wnuki rodzenstwo, rodzice.
Myslalam ze rente rodzinna dostaja tylko dzieci niepelnoletnie albo uczace sie po rodzicach.
Warto poczytac tez na innych portalach co pisza na ten temat i jakie sa dyskusje aby moc to wszystko zrozumiec.

To czy ktos uwaza ze Prezydent ma byc pochowany na Wawelu czy nie to jest indywidualny osad kazdego i nie dlatego pisze aby was przekonywac bo w tym nie mam zadnego interesu.
Moje zdanie jest takie jak juz wyrazilam w pierwszym poscie.

Alehandro napisal:
"Oburzenie ludzi mnie zwyczajnie w tym przypadku śmieszy, bo kim ja, my, wy jesteśmy, żeby negować, decydować. Nikim... "

O, nie ja jestem kims. Mam imie i nazwisko, jestem obywatelka demokratycznego kraju gdzie wybieram wladze ktora ma reprezentowac mnie, nas, was i ciebie tez.

"A wyrażanie opinii negatywnych pokazuje tylko jakim śmiesznym jesteśmy narodem. Oburzonym! "

Za smieszna sie nie uwazam z tego powodu ze nie mysle tak jak ty.
A oburzona jestem podejmowaniem przez niektore osoby pochopnych decyzji ktore to moga miec rozny skutek.

"Zginęło by milion osób, to i tak nikt by tego nie uszanował, "

Oczywiscie ze to jest bardzo tragiczne co sie wydazylo w Smolensku. Chyba nie bylabym czlowiekiem gdyby ta wiadomosc mna nie wstrzasnela. Ale zauwaz ze ten watek jest na inny temat.
Po tym co napisales moge sadzic ze wlasnie jestes przykladem osoby na ktora zadzilaly media odpowiednio.
  • 0

#49 Jutrzenka

Jutrzenka

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 288 postów

Napisano 16 kwiecień 2010 - 09:35

Marder-juz jestem !:D
Zapomniałes sie ustosunkowac do mojego pierwszego spostrzezenia-wieeeeeelce istotnego,poza tym chyba nie bedziemy sie sprzeczac kto ile zrobił dla kraju-Piłsudski czy Kaczyński(Bolkowi raczej kategoryczne NIE),bo to tak jakbysmy sie zastanawiali,ktore z nas jest mądrzejsze,gdy TO akurat wszyscy zdążyli zauważyć.:D:D

Oj ty,ty,nie doceniasz mnie!:)Podręcznik od historii tez czytałam....Pozdrawiam.
  • 0

#50 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 16 kwiecień 2010 - 09:46

Cha,cha,cha Wyborcza jako wykładnia POLSKIEGO PATRIOTYZMU-niereformowalna ostoja bufonady i cynizmu.Po raz pierwszy szarzy obywatele mają wpływ na media(a nie odwrotnie).To media pod wpływem ludzi zachowują minimum przyzwoitości.Jesteś NIKIM ponieważ bycie KIMŚ to tylko przywilej nielicznych ( to osąd innych a nie twoje rozbuchane EGO).Obywatelu demokratycznego kraju przypominam CI że byś nim mógł być właśnie IM TO zawdzięczasz.Jerychonka jest typowym przykładem antypatrioty(niezależnie na co będzie się powoływać).Po raz pierwszy otwarcie o tym mówię.
  • 0

#51 Malcolm

Malcolm

    Sufler

  • Przyjaciele
  • PipPipPipPipPipPip
  • 419 postów

Napisano 16 kwiecień 2010 - 10:02

no to wawel zrobił swoje , my jesteśmy tu gdzie zawsze a ONI tam gdzie stało zomo
  • 0
"Cywilizacja nie osiągnie doskonałości, póki ostatni kamień z ostatniego kościoła nie spadnie na ostatniego księdza i nie uwolni świata od tej hołoty" - Umberto Eco

#52 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3586 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 16 kwiecień 2010 - 18:57

[quote=Jutrzenka]Zapomniałes sie ustosunkowac do mojego pierwszego spostrzezenia-wieeeeeelce istotnego[/quote]
Mea culpa! Zaraz się ustosunkuję, tylko posypię głowę popiołem. :lol:
Masz na myśli fakt że decyzja co do pochówku już zapadła? Jutrzenko, nie miałem najmniejszych złudzeń że protesty to zmienią. Powinny one jednak oszczędzić nam wszystkim (przynajmniej w ciągu kilku najbliższych lat) gadek typu: "wolą całego narodu pochowano go bla... bla... bla...". Bo jednak okazało się że nie wszyscy byli tym zachwyceni.

[quote name='Jutrzenka]Oj ty' date='ty,nie doceniasz mnie![/quote']
Przepraszam, następnym razem się poprawię...

[quote=Jutrzenka]Podręcznik od historii tez czytałam...[/quote]
To dobrze. Cieszyłbym się, gdyby każdy mógł to o sobie powiedzieć. Wówczas nie spotykałoby się wypowiedzi że np. reforma kluniacka, a reformacja to jedno i to samo (wiem że to niewiarygodne, ale spotkałem się z taką opinią).
  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#53 Jutrzenka

Jutrzenka

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 288 postów

Napisano 16 kwiecień 2010 - 19:31

Marder teraz jestem w pełni usatysfakcjonowana (jakkolwiek głupio to brzmi):D I niestety masz racje,ignorancja niektorych jest zadziwiająca.

A wracajac ogolnie nieco do tematu-tak bardzo chciałoby sie zakrzyknąc-Gloria Victis !!!-to jednak cos dusi ten krzyk.

Pozdrawiam.J.
  • 0

#54 Gerhard

Gerhard

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 45 postów

Napisano 16 kwiecień 2010 - 21:48

Wprawdzie sprawa bezpośrednio nie tyczy się powyższego tematu, ale warto poczytać:
http://www.gadu-gadu...el-i-do-katynia

O ile nazwanie ulic / mostów / placów / czegokolwiek imieniem Lecha Kaczyńskiego można zrozumieć (bo to nic nadzwyczajnego) - o tyle powyższy artykuł jest jak dla mnie zatrważający. Ale oczywiście, sprawa na pewno nie podtekstów politycznych... Na pewno.

Pomijając to - skąd wezmą się pieniądze na to? Każdego rodzica będzie stać na obowiązkową wycieczkę do Katynia i na Wawel? O ile Kraków jest wielce prawdopodobny, bo sporo wycieczek szkolnych tam się pojawia, o tyle Katyń...
  • 0

#55 marco

marco

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 281 postów

Napisano 17 kwiecień 2010 - 22:24

(Piszę to co niektórzy, mam nadzieję że myślą a nie mają, może odwagi napisać ?)

Żałoba się jeszcze nie skończyła! A wy! Już toczycie spory, tak trudno się powstrzymać od waśni, od polemik na czas żałoby ?

Nie był to mój prezydent ani nigdy nie byłem zwolennikiem Pisu. Czy innej partii ale pewien szacunek się należy zmarłym. Jeśli zapadła decyzja o pochówku na Wawelu to trzeba ją po prostu uszanować!!, i spieranie się o to czy para prezydencka powinna tam spocząć jest bez zasadne i wydaje mi się też że nie czas ani miejsce na takie dywagacje szczególnie w chwili żałoby Narodowej !!
A co się tyczy zasług to może powiem tak możliwe że Lech Kaczyński to nie ten kaliber co Piłsucki ale jaką miarą można zmierzyć wielkość człowieka ? czy odpowiednia miara to Zasługi dla Ojczyzny ? Wszak i Kaczyński je posiadał a może to że ktoś całe życie walczył o prawdę i wolność. Miary są różne tak jak i wielkości człowieka – jak pisał pewien poeta.

Wszak dziwny to naród który nad grobem łzę utoczy a potem obłudnie i zawistnie spojrzy w rodaków oczy.

Obawiam się,że Piłsudski by się w grobie przewrócił czytając jak przekręcane jest jego nazwisko!
  • 0
Dubito ergo cogito,cogito ergo sum...

#56 thraikill

thraikill

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 192 postów

Napisano 17 kwiecień 2010 - 23:07

[quote name='marco]Obawiam się' date='że Piłsudski by się w grobie przewrócił czytając jak przekręcane jest jego nazwisko![/quote']
A czego się spodziewałeś po Nadziei? Poczytaj więcej postów napisanych przez tą osobę. Potrafi jedynie operować wyświechtanymi frazesami i gotowymi formułkami, jeżeli jednak chodzi o wiedzę jest już o wiele gorzej. Nawet jeśli chodzi o rzecz tak prostą jak pisownia nazwiska marszałka Piłsudskiego.
  • 0

#57 Kris26

Kris26

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 254 postów

Napisano 18 kwiecień 2010 - 10:25

Ś.P Prezydentowi nie należy się miejsce na Wawelu, jakie ma zasługi?
Proszę mi wymienić co najmniej trzy które w jakiś sposób zmieniły bieg historii Polski ?
To jest psucie tego historycznego miejsca.
To bardziej na pochówek na Wawelu nalezy się prezydentowi Kaczorowskiemu niż Kaczyńskiemu .
  • 0

#58 Lestat

Lestat

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 414 postów

Napisano 18 kwiecień 2010 - 10:32

Nie zamierzam się zniżać do twojego poziomu thraikill !! i powstrzymam się od komentarzy do jutra !!
  • 0
"Nie staraj się być człowiekiem sukcesu. Stań się raczej człowiekiem wartości."

#59 rodys

rodys

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 842 postów
  • Skąd:bierze pieniądze na alkohol?

Napisano 18 kwiecień 2010 - 12:26

Taki trochę offtop :)
Jestem pod wrażeniem organizacji wszystkich naszych służb odpowiedzialnych za akcję "żałoba narodowa". Te wszystkie kondukty, sceny i inne przygotowania zostały przygotowane perfekcyjnie. Biorę pod uwagę, że było niezwykle mało czasu na to wszystko.

Nawet nasi politycy ze wszystkich partii potrafili się zachować poprawnie (poza ministrem Dudą, który coś tam w radiu zatekścił o braku patriotyzmu u niektórych, ale to tylko jedna drobna wpadka).

Telewizja trochę przegięła, od tygodnia programy informacyjne są TYLKO o żałobie, tak jakby się nic innego w Polsce i na świecie nie stało. Ja osobiście sobie już przedawkowałem tych wzniosłości - zaczynam mieć przesyt. Razi mnie też kontrast: przed wypadkiem lotniczym Kaczyński był "najgorszym prezydentem w historii", teraz jest "bohaterem narodowym bez skazy". Kompletny brak obiektywizmu. Media zamiast informować starają się nami manipulować...

Na koniec ciekawostka: na stronach Związku Polaków na Białorusi (www.zpb.org.pl), tego od A. Borys (popieranego przez Polskę) ani wzmianki o katastrofie polskiego samolotu prezydenckiego. Zaskoczyło mnie to (na stronach ich opozycji wspieranej przez Łukaszenkę, tej której członkom Polska dała zakaz wjazdu do naszego kraju jest wzmianka www.polacy.by)
  • 0

KNP


#60 thraikill

thraikill

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 192 postów

Napisano 18 kwiecień 2010 - 13:21

[quote name='rodys]Razi mnie też kontrast: przed wypadkiem lotniczym Kaczyński był "najgorszym prezydentem w historii"' date=' teraz jest "bohaterem narodowym bez skazy". Kompletny brak obiektywizmu.[/quote']
To akurat łatwo wytłumaczyć. Każdy polityk, w trumnie wydaje się jakby bardziej sympatyczny...

Dodano ndz 18 kwi 14:25:54 2010 :
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych