Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Szukam osób z orzeczeniem o niepełnosprawności


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
88 odpowiedzi w tym temacie

#81 irenaanna

irenaanna

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 21 luty 2010 - 13:26

No poczytałam sobie po kolei wszystkie posty jestem z Warszawy jestem na rencie inwalidzkiej w swoim życiu trochę pracowałam mam tego ponad 30 lat .Jestem z zawodu monter-elektronik w zawodzie przepracowałam 20 lat niestety po upadku komunizmu zostałam bez pracy potem pracowałam jako sprzątaczka żeby utrzymać 2 nieletnich dzieci dziś jestem na rencie oficjalnie nie pracuje mam zakaz wykonywania pracy choroba zawodowa+niepełnosprawność i nie chcą mnie w żadnej pracy a ja mimo swego wieku i niepełnosprawności chętnie bym popracowała znam się na elektronice z komputerem jestem zaprzyjaźniona a pracy dla mnie niema .A te szkolenia to bzdury na jednym ze szkoleń tak zdenerwowałam szkoleniowca że wyleciałam za drzwi biedny miał mniejszą wiedzę on potrzebował kalkulatora do wyliczenia procentów ja to wyliczyłam w pamięci .I wyleciałam z kursu .Tak skończyło się moje szkolenie .Więc wszelkie szkolenia inwalidów to jest kompletna bzdura .
  • 0
Jestem taka jaka jestem i inna nie będę .
Kocham ptaki i inne zwierzaki a ludzi toleruje .i a c .

#82 aga2aga

aga2aga

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 21 luty 2010 - 22:32

Witam.Pracuje w firmie która zatrudnia osoby niepełnosprawne czyli zakład pracy chronionej.Po jakim czasie mogę starać się o dofinansowanie do szkoły,czy pomogą mi w zdobyciu komputera i rzeczy potrzebnych do rehabilitacji?
  • 0

#83 megan.k

megan.k

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 50 postów

Napisano 22 luty 2010 - 05:11

:)
  • 0

#84 gosia636

gosia636

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 32 postów

Napisano 23 luty 2010 - 15:30

mam orzeczenie już 30 lat od 20 jestem na pierwszej grupie
  • 0

#85 WojtekK

WojtekK

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 430 postów

Napisano 26 kwiecień 2010 - 16:57

[quote name='maniek74]Witam. Wiesz' date=' wojtekk, ne wiem, jak bardzo jesteś ograniczony ruchowo, np. czy masz MPD, a może jesteś po URK.[/quote']
Mam MPD od urodzenia.
Poruszam sie bez pomocy.
  • 0
"idź tak przez życie,aby ślady Twoich stóp przetrwały Cię"
Jan Chrapek

#86 ciiekawy

ciiekawy

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 287 postów

Napisano 25 marzec 2011 - 21:11

Przekopiowane z forum niepelnosprawni gazety wyborczej (są tam moje posty, ale nie tylko)

..........Szkoda ze jesli takie kursy sa w jakis sposob refundowanenie to nie
ma mozliwosci wybrac sobie samemu kursu ktory by najbardziej
odpowiadal potrzebom umiejętnosciom i zainteresowaniom , bo niestety
te podstawowe kursy podejrzewam za bardzo nie ułatwiaja
zatrudnienia, a jesli juz to najczesciej za minimalna stawke.

........ja bym tam chciała, zeby mi zaproponowano kurs obsługi baz danych, tworzenia stron www czy grafiki komputerowej albo księgowosci komputerowej - a tu proponują kurs obsługi kasy fiskalnej, szwaczki, florystyczny, kosmetyczny (manicure, pedicure) rejestratorki medycznej, w najlepszym razie opiekuna osób starszych i niepełnosprawnych. A ja mam wyzsze wykształcenie (podwójny magister na dwóch dobrych uczelniach), niestety nie mogę wykonywać żadnego z wyuczonych zawodów.

Chyba zdecyduję się na tego opiekuna i zatrudnię się w Domu Pomocy Społecznej, 900 zł to zawsze więcej niż nic, prawda???

............ Mam kontakt z organizacją INTEGRACJA, jestem w stałym kontakcie, kontaktuję się z tzw. ambasadorem aktywności zawodowej, weszłam w program unijny dla osób nieaktywnych zawodowo i spolecznie - pytałam o kursy o jakich piszę - i takich nie ma (innych też, podobnego typu).

No i ofert jest mało. cos koło dziesięciu jedno z największych pod względem ludnosci województw w Polsce, dla kobiet dwie - w wypozyczalni filmów - obsługa+ utrzymanie czystosci (czyli sprzątanie) oraz dyspozytorka w firmie transportowej (to ostatnie coś około 60 km od miejsca zamieszkania), Hm... Jest w czym wybierać....



Oferta bardziej dla mężczyzn .....
tokarz, magazynier, operator wózka widłowego, wykrawacz mięsa, pomocnik stolarza, ochroniarz itp.

czy ludzie z wyzszym wykształceniem i ciut wyższymi aspiracjami (bo trudno tworzenie prostych stron www nazywać "wysokiemi aspiracjami", prawda?) to już na pomoc liczyć nie mogą??? Przecież nie mam niepełnosprawnosci intelektualnej !!!!


.......Nie chcialam by zabrzmialo to tak, jakbym uważała, że tokarz to zawód wyłacznie dla osoby z niepełnosprawnością intelektualną - chciałam tylko napisać, że moje mozliwości intelektualne nie zmieniły się przez moją niepełnosprawność. Jeżeli ktoś źle zrozumial moje intencje to najmocniej przepraszam.

.......Poza tym jeszcze chciałam dodać, że lista oferowanych kursów niekoniecznie jest scisła (nie wszystko pamiętam, mogłam cos dodac od siebie) - chciałam zobrazować jakiego typu kursy są oferowane.

........Dokładnie tak jak piszesz. O ile elestyczniej by bylo gdyby osoba ON sama mogła by wybrac potrzebny kurs a czesc kosztów dofinansowałby PFRON.

A tak to ON kojarzy sie najczesciej z kims kto wykonuje najczesciej podstawowe prace biurowe. Pracodawca przeciez nie bedzie az tak inwestował w niepelnosprawnego jak inwestuje w sprawnego pracownika wysyłając go na zaawansowane szkolenia.


KOMENTARZ (mój)

A mialo byc tak pięknie, kontakt z ambasadorem aktywności, który obiecywał i szkolenia i ofert pracy.... Szkoda, że tak dobry pomysł a taka kiepska realizacja. I szkoda tych pieniędzy, które poszły na program bo może kto inny by je lepiej wykorzystał.... No, ale może marudzę - pewnie są osoby, które skorzystają z kursów (z ofert pracy raczej nie, bo ich praktycznie nie ma)

Szaro-bura


Zgadzam się z tym co tu jest napisane, te fundacje oferują takie "byle co", warunki nie pasujące do rzeczywistości, a potem pojawiają się komentarze w internecie,że osoby niepełnosprawne nie chcą pracować, tylko może powinny te fundacje dodać,że nie wszyscy chcą pracować jako np. wykrawacz mięsa i to jeszcze w miejscowości oddalonej około 100 km od miejsca zamieszkania - ci z fundacji którzy dają innym takie propozycje niech sami podejmą takie prace i niech dojeżdrzają po 100 km dziennie w obie strony to się przekonają dlaczego osoby niepełnosprawne nie chcą podjąć takich prac jakie to niby oferują fundacje.
  • 0

#87 Brigid

Brigid

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 255 postów

Napisano 15 czerwiec 2011 - 23:07

Szukam osób z orzeczeniem o niepełnosprawności
:)


Nie wiem czemu, ale wszystkie posty Megan z tego wątku wyświetlają mi się jako to jedno zdanie. W czym problem?
  • 0
Mój awatar jest legalny :) Autor: Andika18 | Dreamstime.com
Prawo autorskie wymaga podania autora i źródła.
Będę wdzięczna za nie usuwanie żadnego z tych fragmentów z podpisu.

#88 majjkka

majjkka

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 199 postów

Napisano 16 czerwiec 2011 - 10:10

Brigid - u mnie dokładnie tak samo.
  • 0

#89 maniek74

maniek74

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 76 postów

Napisano 01 wrzesień 2011 - 17:39

Witam, u mnie jest tak samo, jak piszecie. Coś mi się zdaje, że Megan komuś dobrze na odcisk nadepnęła.... Już nawet tu, na forum Iponu, bądź co bądź, forum dla ON, dotarła cenzura.... Oj, źle się dzieje w państwie polskim, a miało być tak pięknie.... :s
  • 0
Souvent femme varie, bien fol est, qui s'y fie


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych