A- A A+
A A A A

O nas

Witamy Cię serdecznie internetowy przechodniu. Właśnie trafiłeś do magicznego, niezwykłego miejsca, oficjalnie zwanego Internetowym Portalem Osób Niepełnosprawnych, który wynurzył się z niebytu dokładnie miesiąc przed walentynkami 2002 roku.
Dlaczego właśnie IPON jest taki niezwykły, wyróżniający się w gąszczu wirtualnej sieci? Nasz portal został stworzony dla zwyczajnych ludzi i to właśnie oni są jej siłą napędową. Jak nikt inny każdego dnia doświadczamy prawdziwości stwierdzenia, że każdy z nas jest wyjątkowy, niepowtarzalny, szczególny i każdy z nas może coś ofiarować drugiemu człowiekowi, sprawiając, że choć przez chwilę życie stanie się bardziej znośne.
To właśnie w tym miejscu rodzą się pierwsze więzi między użytkownikami naszego Forum. Gorące dyskusje oraz rzeczowe porady budują więź zaufania, bywają wstępem do znajomości, która podczas rozmów na iponkowym czacie, może stać się zaczątkiem przyjaźni. Jednak jednym z głównych punktów działalności naszego stowarzyszenia jest inicjowanie i organizowanie ogólnopolskich, zazwyczaj kilkudniowych spotkań, będących doskonałą okazją do bliższego poznania się i wymienienia doświadczeniami. Trudno przecenić nasze zloty, które niejednokrotnie są udaną próbą samodzielności dla jego uczestników. Ten udany krok, podparty akceptacją nowego środowiska, często bywa początkiem dużych, pozytywnych zmian w życiu osoby niepełnosprawnej. Już wiele razy pierwsze drżenie serca, które odczuli uczestnicy większego lub bardziej kameralnego spotkania miał swój radosny finał przed ołtarzem bądź w urzędzie stanu cywilnego.
Widząc, że IPON z każdym rokiem ma coraz większą liczbę sympatyków i w związku z chęcią rozwoju Portalu w końcu 2006 roku zostało założone stowarzyszenie, Odtąd Stowarzyszenie Internetowy Portal Osób Niepełnosprawnych pracuje, by coraz lepiej i pełniej wcielać w życie idee, które objął sobie za wzór. Z szacunkiem podchodzimy do każdego nowego użytkownika naszej internetowej społeczności. Jednocześnie w kontaktach ze sponsorami, osobami gotowymi nam w jakikolwiek pomóc staramy się wykazać jak największą kompetencją i profesjonalizmem.
Miły gościu, mamy nadzieję, że oblicze stowarzyszenia, które zobaczysz dzięki nowoczesnemu portalowi zapadnie Ci w pamięć, powodując że zostaniesz z nami na bardzo długo. 

Do góry