A- A A+
A A A A

05.04.2017Dni Ubezpieczonego

Kategoria: iPON Żródło: informacja nadesłana przez organizatora

Zakład Ubezpieczeń Społecznych już po raz kolejny organizuje Dni Ubezpieczonego.
Celem przedsięwzięcia jest upowszechnienie wiedzy o ubezpieczeniu społecznym.
Podczas akcji wszyscy ubezpieczeni będą mogli uzyskać porady w ramach indywidualnych konsultacji, w każdej terenowej jednostce organizacyjnej Oddziału we Wrocławiu, w godzinach ich urzędowania na wyznaczonych do tego celu stanowiskach.
I tak zainteresowani będą mogli zasięgnąć porad eksperckich z zakresu:

zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym,ustalenia właściwego ustawodawstwa, świadczeń emerytalno-rentowych,świadczeń krótkoterminowych - w tym urlopów rodzicielskich,świadczeń rehabilitacyjnych.

Eksperci Narodowego Funduszu Zdrowia zachęcać będą do zapoznania się z Zintegrowanym Informatorem Pacjenta (ZIP), udostępniającym zarejestrowanym użytkownikom historyczne dane o ich leczeniu i finansowaniu leczenia, gromadzone od 2008 r. i założenia konta - w dniu 7.10.2013 r. w Oddziale we Wrocławiu oraz 9.10.2013 r. w Inspektoracie w Oleśnicy.
Ponadto, specjaliści Zakładu będą zapoznawać klientów z Platformą Usług Elektronicznych (PUE), która umożliwia klientom – ubezpieczonym, sprawdzić przez Internet, czy płatnik składek zgłosił ich oraz członków rodziny do ubezpieczeń, sprawdzić stan swojego konta w ZUS, sprawdzić kwoty środków przekazanych do OFE lub obliczyć prognozowaną wysokość emerytury, złożyć drogą elektroniczną różnego typu pisma i wnioski, a także zarezerwować wizytę w ZUS. Z powyższego zakresu dla zainteresowanych w dniu 09.10.2013 r. w siedzibie Inspektoratu w Oławie przy ul. Kasprowicza 30, odbędzie się bezpłatne szkolenie w godz. od 10:00 do 13:00, w sali nr 102 (zapisy pod nr tel. (71) 30 39 875).
Dla wszystkich Państwa, którzy nie będą mogli przybyć na Dni Ubezpieczonego, a chcieliby skorzystać z porad eksperta ZUS we współpracy ze Stowarzyszeniem Internetowy Portal Osób Niepełnosprawnych Zakład Ubezpieczeń Społecznych na stronie http://www.ipon.pl/  uruchomi forum internetowe EKSPERTA ZUS, który będzie udzielał porad ubezpieczonym zgodnie z poniższym harmonogramem:
7 października br. (poniedziałek) „Zasady podlegania ubezpieczeniom społecznym, ustalenie właściwego ustawodawstwa”;
8 października br. (wtorek) „Obowiązki pracodawcy wobec ubezpieczonego”;
9 października br. (środa) „Świadczenia krótkoterminowe w szczególności urlopy rodzicielskie”;
10 października br. (czwartek) „Świadczenia emerytalno-rentowe oraz prewencja i rehabilitacja lecznicza”.
Pytania na forum będzie można zadawać już od 2 października br.
Jednocześnie informujemy, że Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział we Wrocławiu będzie uczestniczył
w XX edycji Akademickich Targów Pracy, która odbędzie się 8 i 9 października 2013 r. w Zintegrowanym Centrum Studenckim Politechniki Wrocławskiej w budynku C-13.
Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w Dniach Ubezpieczonego !

Do góry