A- A A+
A A A A

05.04.2017OTWARCIE WRÓT LASU

Kategoria: z Kraju Żródło: informacja nadesłana przez organizatora

FUNDACJA PODRÓŻE BEZ GRANIC SERDECZNIE ZAPRASZA DO „OTWARCIA WRÓT LASU” PRZED OSOBAMI Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ – „ Leśne podchody dla zaznania puszczańskiej przygody”

TERMIN IMPREZY: 13 - 15 września 2013 r.

LOKALIZACJA: Teren Borów Tucholskich - okolice stanicy harcerskiej ZHP LEŚNA HUTA


Lasy – miejsca niezwykle urokliwe, wielu kojarzące się wypoczynkiem i obcowania z naturą. Ciesząc się ich pięknem osoby pełnosprawne zupełnie nie zdają sobie sprawy, że lasy są równie piękne, co zupełnie nie dostępne dla osób z niepełnosprawnością. Ze względu na grząski, nierówny często piaszczysty teren nie mogą się nimi cieszyć osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich lub z innymi trudnościami w poruszaniu się. Zwalone konary, krętość leśnych ścieżek lub nieregularna rzeźba terenu stanowią ogromne niebezpieczeństwo także dla osób niewidomych lub słabo widzących.
Jednak to, co trudne lub wręcz nie możliwe jest dla nas tym bardziej motywujące. Postanowiliśmy "otworzyć wrota lasu" dla 12 osób z niepełnosprawnością.
Leśne ostępy staną przed nami otworem dzięki doświadczonym załogom i ich samochodom przeznaczonym do przemieszczania się w trudnym terenie. Jeśli mimo swojej niepełnosprawności masz ochotę na zaznanie biwakowej przygody w harcerskim stylu z zabawami terenowymi i integracyjnymi nie zastanawiaj się – zgłoś się! My zapewnimy sprzęt i program pozwalający cieszyć się z kontaktu z przyrodą bez względu na to z jaką niepełnosprawnością się borykasz.

WIĘCEJ INFORMACJI

Do góry