A- A A+
A A A A

13.09.2023Co powstrzymuje Cię przed zakupem krzesełka schodowego?

Kategoria: Artykuły sponsorowane

Krzesełko schodowe to najtańszy sposób likwidacji barier architektonicznych w domu. Wybierając najprostszy model przeznaczony do pokonywania schodów prostych - Homeglide, należy liczyć się z wydatkiem ok. 12 tysięcy złotych. W przypadku schodów zabiegowych, cena windy jest znacząco wyższa i wynosi około 36 tysiące złotych. Doskonale rozumiemy potrzebę dokładnego sprawdzenia urządzenia, rozważenia za i przeciw i podjęcia świadomej decyzji. W tym artykule pokażemy, że zakup krzesełka schodowego to rozsądny wydatek. Wyjaśnimy, dlaczego warto zaufać sprawdzonemu pośrednikowi i podpowiemy, jak kupić windę schodową taniej.

Krzesełko schodowe

Przeczytaj artykuł i dowiedz się:

  • Co sprawia, że krzesełko schodowe to dobra inwestycja?

  • Gdzie kupić krzesełko schodowe?

  • Jak obniżyć cenę krzesełka schodowego?

 

Co sprawia, że krzesełko schodowe to dobra inwestycja?

Kupując krzesełko schodowe otrzymujesz znacznie więcej niż tylko wsparcie w pokonywaniu schodów. Zlikwidowanie bariery architektonicznej sprawi, że odzyskasz komfort wygodnego i bezpiecznego poruszania się po własnym domu. Nie będziesz już musiał starannie planować każdej wyprawy na piętro, ponieważ pokonywanie schodów przestanie być dla Ciebie tak ogromnym wyzwaniem. Gdy poczujesz, że wchodzenie na piętro lub zjeżdżanie do piwnicy jest łatwe i bezpieczne, znajdziesz w sobie chęć próbowania nowych rzeczy. Być może powrócisz do hobby, które porzuciłeś przez fizyczne ograniczenia.

Krzesełko schodowe to oszczędność czasu i pieniędzy

Tak! Jednorazowy zakup krzesełka schodowego pozwoli Tobie lub Twoim bliskim zaoszczędzić pieniądze, które wydaliby na opiekunkę pomagającą w codziennym funkcjonowaniu. Choć wydatek 12-36 tysięcy na windę schodową wydaje się przytłaczający, porównaj je do przeciętnego wynagrodzenia opiekunki. Koszt prywatnej opieki to ok. 3 560 zł miesięcznie. Łatwo więc obliczyć, że krzesełko zamortyzuje się już po kilku miesiącach. Co więcej, samodzielność seniora jest ogromną wartością, o którą warto dbać. Weź również pod uwagę to, że prosty montaż windy schodowej może zapobiec konieczności przeprowadzki.

 

 

Gdzie kupić krzesełko schodowe?

Jako firma Windy Schodowe od 15 lat jesteśmy obecni na polskim rynku. W tym czasie podnieśliśmy jakość życia tysiącom naszych klientów wraz z rodzinami. Przeczytaj, dlaczego warto nam zaufać.

Szybki i sprawny montaż

Nie przedłużamy oczekiwania na montaż krzesełka. Wiemy, że nasi klienci chcą jak najszybciej cieszyć się swobodą w swoim domu. Niektóre modele, takie jak Acorn Superglide lub Homeglide mogą być zamontowane już 2-3 dni od zamówienia. W przypadku wind na schody zabiegowe czas oczekiwania jest nieco dłuższy i wynika ze specyfiki szyny jezdnej. Przeczytaj więcej o projektowaniu i produkcji szyny jednej krzesełka Otolift Modul AIR.

 

Dobrze wiemy, że nasi klienci nie lubią uciążliwych remontów i chcą jak najszybciej cieszyć się nowym urządzeniem. Dlatego cały montaż trwa tylko kilka godzin, a krzesełko jest od razu gotowe do użytkowania.

Doświadczenie i doradztwo

Tysiące przeprowadzonych instalacji pozwoliły nam wypracować szereg autorskich rozwiązań montażowych na nietypowe sytuacje. Czasem schody są tak wąskie i strome, że inne firmy nie podejmują się montażu krzesełka. Skontaktuj się z nami. Nasi doradcy wysłuchają Twoich potrzeb i zaproponują najlepsze rozwiązanie.

 

Jak obniżyć cenę windy schodowej?

Jeśli jesteś osobą z orzeczonym stopniem niepełnosprawności, możesz skorzystać z dofinansowania PFRON do likwidacji barier architektonicznych. Innym sposobem zaoszczędzenia pieniędzy jest zakup używanego krzesełka schodowego. Więcej pomysłów na to, jak obniżyć cenę krzesełka schodowego znajdziesz w tym artykule.

 

 

Do góry