A- A A+
A A A A

18.01.2023Książka napisana jednym palcem

Kategoria: z Kraju Żródło: Monika Łysek

Agnieszka swoją książkę „Listy do…” pisała przez trzy miesiące. Czy to krótko, czy długo? Wszystko zależy od punktu widzenia.

U autorki, Agnieszki Michalik, jeszcze w czasie, gdy uczęszczała do podstawówki, zdiagnozowano zapalenie wielomięśniowe. Z miesiąca na miesiąc Agnieszce ubywało sił. W tej chwili, jako czterdziestokilkuletnia kobieta, jest całkowicie zależna od innych, oddycha za pomocą respiratora. Mimo to nie poddaje się i spełnia swoje marzenia.

Agnieszka

Pod koniec ubiegłego roku, dzięki pomocy Fundacji Arka, udało się spełnić jedno z marzeń Agnieszki o wydaniu książki. - Już dawno chciałam coś napisać, ale jak zaczęłam dotarło do mnie, że nie mam siły na opasłe tomiszcze , dlatego to raczej opowiadanie niż książka. Ludzie korzystają ze wszystkiego co przynosi im życie bez mrugnięcia okiem, nie wiedząc nawet, że gdzieś obok istnieją takie osoby jak ja… mające takie same emocje. A właściwie dlaczego nie mieliby się o tym dowiedzieć? Piszę bardzo powoli obsługując touchpada w laptopie palcem serdecznym, więc pisanie zajęło mi jakieś trzy miesiące. Nie spieszyłam się też, bo były to tylko spisane ot tak moje myśli i emocje, nie wiedziałam, że zostaną wydane. - Wspomina autorka.

 

Agnieszka przyznaje, że książka nie jest kierowana do konkretnych odbiorców. - Miło by było gdyby trafiła do jak najszerszego grona osób. Nie tylko do osób niepełnosprawnych ale przede wszystkim do ludzi zdrowych, którzy zazwyczaj nie mają pojęcia jak żyją takie osoby jak ja.- Dodaje autorka.

Autorka „Listów do…” uważa, że bardzo ważne są w internecie artykuły, treści, myśli, zwierzenia osób z niepełnosprawnościami. - Ludzie zazwyczaj odczuwają strach, niepewność, a wręcz obrzydzenie w kontaktach z takimi osobami jak ja, nie zastanawiając się nad tym że przecież w środku jesteśmy tacy sami jak wy zdrowi.- Tłumaczy.

 

Wszyscy, którzy chcą przeczytać książkę Agnieszki Michalik, mogą ją zamówić. Książka została wydana, w niewielkim nakładzie, przez fundację Arka Bydgoszcz, jeżeli ktoś jest zainteresowany jej nabyciem powinien wpłacić na konto fundacji Arka Bydgoszcz darowiznę na działalność wydawniczą fundacji w kwocie min 30 zł. Następnie na adres mailowy fa@wp.pl wysłać adres, na który wysłać książkę. Książka Agnieszki Michalik. Podajemy nr konta fundacji 27 1940 1076 3046 3226 0000 0000.

 

Przeglądaj komentarze, lub skomentuj

Do góry