A- A A+
A A A A

10.04.2022Ogólnopolski Konkurs Poezji „Słowa, dobrze, że jesteście”

Kategoria: z Kraju

Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, po raz 12., organizuje Ogólnopolski Konkurs Poezji „Słowa, dobrze, że jesteście”. Wiersze oceniane będą w dwóch kategoriach: „Osób z niepełnosprawnością intelektualną” oraz „Osób z pozostałymi niepełnosprawnościami”. W konkursie może wziąć udział każda osoba posiadająca ważne orzeczenie o niepełnosprawności, która ukończyła 16 lat.

Prowadzę od ośmiu lat program „Spotkajmy się” w TVP2. Rozmawiam w nim przed kamerami z ludźmi chorymi i niepełnosprawnymi. Często moi rozmówcy przynoszą na nagrania swoje wiersze. W nich właśnie ukrywają tajemnice, najintymniejsze przeżycia, najbardziej wstydliwe prawdy. Te wiersze są dla mnie często kluczem do moich rozmówców, pomagają nam wzajemnie siebie zrozumieć i porozumieć się z sobą. Pisząc, człowiekowi łatwiej podziękować, poskarżyć się, zapłakać. Wiersze moich rozmówców są często wstrząsające. Czasami, surowe w formie, porażają emocjami, siłą odczuwania, treścią. Myślę, że nasz konkurs daje ogromną wiedzę o człowieku, o jego możliwościach, słabościach, wielkości. Dzięki niemu dowiemy się lepiej, co ludzi niepełnosprawnych najbardziej boli i jak im pomóc – mówi Anna Dymna.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie, do 25 kwietnia 2022 roku, zgłoszenia, dokumentów oraz zestawu pięciu wierszy o dowolnej tematyce pocztą tradycyjną na adres:

Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”
ul. Profesora Stefana Myczkowskiego 4
30-198 Kraków

z dopiskiem „Konkurs poezji” (decyduje data stempla pocztowego)

lub elektronicznie (ze skanem ręcznie podpisanych dokumentów) na
adres: poezja@mimowszystko.org.

Niezbędne dokumenty znajdują się na stronie https://mimowszystko.org/aktualnosci/12-slowa-dobrze-ze-jestescie-czekamy-na-zgloszenia/

Laureaci zostaną wybrani przez jury w składzie: Anna Dymna, Janka Graban, Józef Baran, Wojciech Bonowicz i Adam Ziemianin. Laureatom przyznane zostaną nagrody pieniężne: I miejsce – 5 tys. zł, II – 3 tys. zł, III – 2 tys. zł. Zwycięskie wiersze zostaną opublikowane w specjalnym tomiku, wraz z utworami wyróżnionymi w konkursie literackim dla lekarzy „Przychodzi wena do lekarza”. Tomik zostanie wydawany przez wydawnictwo Medycyna Praktyczna, partnera Ogólnopolskiego Konkursu Poezji „Słowa, dobrze, że jesteście”.

 

 

 

Skomentuj lub przeglądaj komentarze

Do góry