A- A A+
A A A A

28.06.2021Łazy 2021

Kategoria: z Kraju

Z radością informujemy, że rozpoczęty został nabór placówek chętnych do udziału w XIX Ogólnopolskich Integracyjnych Warsztatach Artystycznych.

Serdecznie zapraszamy do zgłaszania chęci udziału.

To już po raz dziewiętnasty mamy zaszczyt spotkać się z Wami – reprezentantami placówek takich jak Warsztaty Terapii Zajęciowej, Domy Pomocy Społecznej, Środowiskowe Domy Samopomocy, Ośrodki Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychwawcze, Specjalne Ośrodki Szkolno-Wychowawcze oraz innych placówek zrzeszających osoby z niepełnosprawnościami na XIX Ogólnopolskich Integracyjnych Warsztatach Artystycznych w Łazach.

Ogólnopolskie Integracyjne Warsztaty Artystyczne są jednym z największych cyklicznie odbywających się w Polsce wydarzeń kulturalnych, w którym osoby z różnymi niepełnosprawnościami mają okazję rozwijania swoich twórczych możliwości. Wydarzenie to odgrywa niezwykle ważną rolę w rehabilitacji społecznej i wszechstronnym rozwoju tych osób.

Organizatorem Ogólnopolskich Integracyjnych Warsztatów Artystycznych jest Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną PSONI Koło w Koszalinie. Warsztaty odbędą się w dniach 08-10 września 2021r. w nadmorskiej miejscowości Łazy. Piękno nadmorskiego otoczenia daje możliwość oddania się refleksjom inspirowanym przez tegoroczne hasło: „Najważniejsze to być w drodze…każdego dnia robić krok do przodu”.

Z roku na rok wydarzenie to cieszy się coraz większym zainteresowaniem, a każda kolejna edycja odbywa się z coraz większym rozmachem. W tym roku do Łaz przybędzie około 500 osób. Będą to reprezentanci placówek takich jak Warsztaty Terapii Zajęciowej, Domy Pomocy Społecznej, Środowiskowe Domy Samopomocy, Ośrodki Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychwawcze, Specjalne Ośrodki Szkolno-Wychowawcze.

Konstytucyjnym przesłaniem, jakie przyświeca XIX Ogólnopolskim Integracyjnym Warsztatom Artystycznym jest integracja osób sprawnych i tych z niepełnosprawnościami, których łączy podobna wrażliwość na piękno i postrzeganie rzeczywistości przez pryzmat sztuki. Wspólne spotkanie w atmosferze swobodnej twórczości jest okazją do zweryfikowania i przewartościowania krążących stereotypów i uprzedzeń dotyczących osób z niepełnosprawnościami. Ponadto osoby z niepełnosprawnością intelektualną czy fizyczną mają szansę odkryć, rozwinąć i zaprezentować możliwości samodzielnego działania, które w życiu codziennym często są ograniczane. Podczas trwania Ogólnopolskich Integracyjnych Warsztatów Artystycznych powstaje wiele ciekawych prac, a sam proces tworzenia uwalnia wiele radości i przynosi ogrom satysfakcji uczestnikom.

Dziewiętnastoletnie doświadczenie z poprzednich spotkań pokazuje jak ważny dla osób niepełnosprawnościami jest kontakt z osobą twórczą, o podobnych zainteresowaniach artystycznych, kulturowych, światopoglądowych. Takie zetknięcie z drugim artystą jest okazją do poszerzenia wiedzy na temat różnych technik artystycznych, która zostanie wykorzystana w codziennych działaniach w placówkach.

 

Impreza odbywa się pod Honorowym Patronatem Tomasza Sobieraja, Wicemarszałka Województwa Zachodniopomorskiego oraz Piotra Jedlińskiego, Prezydenta Miasta Koszalin.

Uczestnicy swoje twórcze pasje będą rozwijać, korzystając z szerokiego wachlarza proponowanych warsztatów:

 

Warsztaty kolażu

Warsztaty igły i nitki

Warsztaty lampionów

Warsztaty „Drugie życie ramki”

Warsztaty tworzenia ozdobnych pocztówek

Warsztaty malarskie techniką olejną

Warsztaty „Na szkle malowane”

Warsztaty kamiennych magnesów

Warsztaty DECO-ART-decupage

Warsztaty rękodzielnicze

Warsztaty ECO ART

Warsztaty kwiaty w pudełku

Warsztaty tworzenia świec

Warsztaty wikliny

Warsztaty fotograficzne

Warsztaty taneczne

Warsztaty wizażu i fryzjerstwa

Warsztaty udzielania pierwszej pomocy

Warsztaty relaksacyjne

Warsztaty filmowe

Warsztaty „Nasze osiągnięcia”.

Zaplanowana jest również prezentacja filmu – laureata Festiwalu Integracja Ty i Ja.

 

Na wszelkie pytania czekamy pod numerem telefonu 94 345 08 53.

Projekt współfinansowany jest ze środków PFRON.

 

Przeglądaj komentarze lub skomentuj

 

Do góry