A- A A+
A A A A

17.12.2019Schodołazy osobowe - likwidacja barier architektonicznych

Kategoria: Artykuły sponsorowane

 

 

Schodołazy osobowe to jedna z najlepszych możliwości uzyskania niezależności, samodzielności oraz usprawniająca poruszanie się. Pokonywanie schodów w kamienicach, blokach, mieszkaniach prywatnych, a nawet w budynkach użyteczności publicznej jest prawdziwym utrapieniem dla tych, którzy w wyniku doznanych urazów lub starości mają kłopoty z mobilnością. Z pewnością jest to rozwiązanie na miarę obecnych czasów, nowoczesne i zaawansowane technologicznie, a co najważniejsze, bardzo ekonomiczne. Schodołazy osobowe są ponadto dofinansowywane przez państwowe programy, stąd łatwiej jest je nabyć.

Schodołazy dla osób niepełnosprawnych

 

Schodołaz gąsiennicowy TGR Jolly

Schodołazy gąsienicowe osobowe

 

Pojazdy wyposażone w system gąsienicowy swobodnie pokonujące schody proste i napędzane za pomocą akumulatora, to właśnie schodołazy gąsienicowe. Ich zadaniem jest bezpiecznie i bez najmniejszych kłopotów przetransportować osobę niepełnosprawną po schodach, zarówno w dół, jak i w górę. Tego rodzaju urządzenia cieszą się dużą popularnością, ponieważ mają szersze zastosowanie. Można je z powodzeniem używać na klatkach bloków mieszkalnych, w domach czy w innych budynkach, w których napotykamy schody o prostej konstrukcji. W przypadku schodów krętych konieczne będzie skorzystanie ze schodołazów kroczących. Przykładem wysokiej jakości schodołazu gąsienicowego, który idealnie spełnia potrzeby osób o ograniczonej mobilności, jest choćby schodołaz gąsienicowy osobowy TGR Jolly. Jego działanie jest nieskomplikowane, a skuteczne. Jest niewielkich rozmiarów, dlatego mieści się w bagażniku samochodu. Ładowanie schodołazu odbywa się bezpośrednio z gniazdko elektrycznego, a jego pełna moc równa się kilkuset przebytym stopniom.

 

Film jak działa schodołaz dla osób niepełnosprawnych:

 

 

 

Schodołaz kroczący krzesełkowy

Schodołazy kroczące krzesełkowe

 

Innym typem schodołazów, które mogą być użytkowane na schodach zabiegowych, są schodołazy kroczące krzesełkowe. Stanowią one alternatywę dla urządzeń gąsienicowych. Należą do pojazdów uniwersalnych, gdyż radzą sobie ze skomplikowaną konstrukcją schodów oraz zróżnicowaną wysokością poszczególnych stopni. Nie trzeba być profesjonalistą, aby wiedzieć, że schodołazy kroczące są wygodne w obsłudze i nie wymagają żadnej technicznej wiedzy z zakresu ich użytkowania. Oczywiście, osoba niepełnosprawna będzie potrzebowała pomocy operatora schodołazu, którego zadaniem jest jednak tylko podtrzymywanie urządzenia dla utrzymania jego równowagi, a także sterowanie pojazdem za pomocą przycisków umieszczonych na panelu dotykowym.

Schodołazy krzesełkowe zostały stworzone z dbałością o każdy szczegół. Liczy się bowiem wygoda i komfort użytkownika. Siedzisko jest miękkie i odporne na uszkodzenia. Można je dowolnie ustawiać, zgodnie z zapotrzebowaniem. Podłokietniki, a także podparcie na głowę zapewniają stabilną pozycję i zapobiegają wszelkim odchyleniom. Dla bezpieczeństwa zamontowano pasy, które chronią przed ewentualnym upadkiem, ale przede wszystkim dają poczucie spokoju i pewności, że nic nie może się wydarzyć. Urządzenie spełnia więc wszelkie wymagane normy i posiada wszystkie certyfikaty uprawniające do użytkowania.

 

Schodołaz kroczący z rampami

Do góry