A- A A+
A A A A

05.07.2019Summer Mountain Camp 2019 – wędrowny obóz dla osób z niepełnosprawnością ruchową

Kategoria: z Kraju

Od 14 do 18 sierpnia w Górach Bystrzyckich w woj. dolnośląskim odbędzie się obóz wędrowny dla osób z niepełnosprawnością ruchową i po amputacjach. To pierwszy letni wyjazd organizowany przez Fundację Poland Business Run. Na dziesięciu chętnych czekają piesze wędrówki, biwakowanie pod gołym niebem, a przede wszystkim świetna przygoda. Zapisy trwają.

Summer Mountain Camp 2019 to letnia propozycja Fundacji, na co dzień pracującej z osobami z dysfunkcjami narządów ruchu. Dzięki dofinansowaniu projektu ze środków State Street, jest to wyjazd na każdą kieszeń – koszt uczestnictwa wynosi tylko 123 złote od osoby. W cenie wyżywienie, ubezpieczenie oraz wypożyczenie sprzętu.

Nasza organizacja nie tylko dofinansowuje protezy czy rehabilitację. Naszym celem jest holistyczna opieka nad grupą, której pomagamy, dlatego staramy się aktywizować zawodowo i sportowo oraz tworzyć przestrzeń do integracji. Zachęceni sukcesem zimowego obozu parasnowboardowego Adaptive Snow Camp postanowiliśmy przygotować kolejny wyjątkowy i szyty na miarę wyjazd dla osób z niepełnosprawnością. Tak powstał Summer Mountain Camp 2019 – mówi Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run.

Obóz rozpocznie się w okolicy Międzylesia, niedaleko przejścia granicznego w Boboszowie. Noc z 14 na 15 sierpnia uczestnicy spędzą w schronisku, a następnego ranka rozpocznie się wędrówka, spanie w namiotach w okolicy ruin zamku czy jaskiń oraz gotowanie nad ogniskiem.

Nasz obóz to propozycja dla tych, którzy letni czas uwielbiają spędzać aktywnie. Będą wędrówki, poranna gimnastyka, świeża kawa z widokiem na góry, piknik na polanie, nocowanie pod chmurką, leżakowanie w hamakach i podglądanie natury w jej najcudowniejszej odsłonie. Będzie też, co niezwykle ważne na każdym wyjeździe, doborowe towarzystwo, z którym można o wszystkim porozmawiać i poczuć wspaniałą letnią swobodę – komentuje Marta Hernik z Fundacji Poland Business Run.

Na miejscu będą obecni lekarz specjalista medycyny ratunkowej oraz fizjoterapeuta z Centrum Rehabilitacji Znowu w Biegu, specjalizującego się w pracy z osobami po amputacjach. Zadba on o formę uczestników, prowadząc poranną gimnastykę czy rozciąganie po pieszych wędrówkach. Koordynatorem wyprawy jest doświadczony przewodnik górski i wieloletni współpracownik Fundacji Poland Business Run Tomasz Deroń.

– Na sierpniowy rajd zapraszamy osoby, które nie boją się biwakowych i survivalowych warunków. Jestem pewien, że wszelkie niewygody zrekompensują wspaniałe widoki, dzikość gór oraz niezapomniana atmosfera –mówi Tomasz Deroń.

Ze względu na specyfikę obóz nie jest przeznaczony dla osób poruszających się na co dzień na wózkach. Więcej informacji na stronie: http://www.polandbusinessrun.pl/pl/smc

Obowiązują zapisy online: https://evenea.pl/event/smc2019/

 

Do góry