A- A A+
A A A A

17.09.2018„Z MPD na co dzień” – Ogólnopolska Bezpłatna Konferencja dla rodzin

Kategoria: z Kraju Żródło: p. Paulina Pięta, Ośrodek "Polanika"

Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego to wydarzenie propagowane od lat. MPD statystycznie występuje u 2 na 1000 urodzonych dzieci, a na świecie obecnie jest ponad 17 milionów osób dotkniętych tą formą niepełnosprawności. Ośrodek Polanika aktywnie dołącza do akcji organizując już po raz drugi dla rodzin Ogólnopolską Bezpłatną Konferencję pod hasłem „Z MPD na co dzień”.
Podczas konferencji, która odbędzie się w sobotę 6 października, poruszone zostaną między innymi takie tematy jak:
- rehabilitacja ruchowa
- dobór odpowiedniego sprzętu ułatwiającego życie codzienne
- pasja osób niepełnosprawnych – malowanie stopami.
„Wykłady prowadzone będą przez specjalistów od lat zajmujących się tematem Mózgowego Porażenia Dziecięcego, także przez specjalistów z Ośrodka Rehabilitacyjnego Polanika. Rodzice, którzy przyjadą z dziećmi będą mogli skorzystać również z bezpłatnych konsultacji fizjoterapeutycznych oraz psychologicznych dla dzieci niemówiących.” – mówi Paulina Pięta, pomysłodawczyni i organizatorka wydarzenia.
W czasie wykładów dzieci wezmą udział w bezpłatnych animacjach dostosowanych do ich potrzeb: zajęciach plastycznych, grach i zabawach. Po wcześniejszej rezerwacji będzie także możliwość skorzystania z hipoterapii czy bezpłatnego wejścia na basen.
Ośrodek Polanika to doświadczony organizator cieszących się dużym zainteresowaniem konferencji integrujących rodziców dzieci z konkretnymi schorzeniami. Każdego roku w grudniu Ośrodek organizuje spotkanie poświęcone spektrum autyzmu, a w marcu związane z Zespołem Downa.
Patronat Honorowy nad konferencją objął Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak, Marszałek Województwa Świątokrzyskiego.
Harmonogram oraz bezpłatna obowiązkowa rejestracja online na konferencję „Z MPD na co dzień” dostępna jest na stronie do 3 października: https://www.polanika.pl/bezplatna-ogolnopolska-konferencja-z-mpd-na-co-dzien/

Do góry