A- A A+
A A A A

30.11.2017Młodzi niepełnosprawni na rynku pracy – projekt aktywizacji zawodowej i edukacyjnej osób niepełnosprawnych

Kategoria: z Kraju Żródło: www.fundacjasustiane.org

Jeśli  brakuje Ci pewności siebie, siły przebicia na rynku pracy i uważasz, że masz niewystarczające kwalifikacje zawodowe zapraszamy Cię do udziału w projekcie  „Centrum Animacji Kariery Osób Młodych. Program aktywizacji zawodowo-edukacyjnej osób niepełnosprawnych z Gminy Miejskiej Kraków i powiatu krakowskiego”, realizowanym przez Fundację Sustinae.

 Młodej osobie niepełnosprawnej odnalezienie się na rynku pracy może stanowić duży problem, z uwagi na bardzo dużą konkurencję i brak doświadczenia.  Długotrwałe pozostanie bez pracy, a co za tym idzie - gasnąca potrzeba samorozwoju przyczynia się do znacznego obniżenia jakości życia młodego człowieka, a kolejno wykluczenia z rynku pracy.

- Naszym celem jest wprowadzenie młodego pokolenia pracowników niepełnosprawnych na krakowski rynek pracy – opisuje Adriana Skupień, koordynatorka projektu. - Do projektu poszukujemy 25 młodych osób w wieku 18- 29 lat niepracujących, nieuczący się stacjonarnie,  które mieszkają na terenie m. Krakowa lub w powiecie krakowskim.  Na zgłoszenia do udziału w projekcie czekamy do końca lutego 2018 roku, liczba miejsc jest ograniczona.

Uczestnicy projektu będą mieć możliwość indywidualnych spotkań z doradcą zawodowym, trenerem pracy, wezmą udział w warsztatach z umiejętności psychospołecznych oraz cyklu szkoleń zawodowych, które przyczynią się do zmiany lub podniesienia kwalifikacji zawodowych. – Na 25 uczestników projektu czeka możliwość odbycia szkoleń certyfikowanych ze stypendium szkoleniowym, płatnego 3- miesięcznego stażu zawodowego, lub otrzymania oferty pracy  – zachęca Adrianna Skupień.

W trakcie trwania projektu Fundacja Sustinae będzie w stałym kontakcie z pracodawcami i organizatorami staży, co pozwoli na bieżący monitoring lokalnego rynku pracy oraz promocję uczestników projektu jako wartościowych pracowników.

Projekt jest współfinansowany z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Chętne osoby prosimy o kontakt pod numerem: 883 340 209, e-mail: a.duch@fundacjasustinae.org  lub osobisty w biurze Fundacji.  Więcej informacji o projekcie „Centrum Animacji Kariery Osób Młodych. Program aktywizacji zawodowo-edukacyjnej osób niepełnosprawnych z Gminy Miejskiej Kraków i powiatu krakowskiego” na stronie internetowej Fundacji :  www.fundacjasustinae.org.

 

Do góry