Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Sieci komorkowe - jak oni sciemniaja!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

#21 Tomek 72

Tomek 72

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 71 postów
  • Skąd:Wielkopolska

Napisano 14 lipiec 2009 - 15:16

Mam pytanko mam neta 2MB a transfer danych pokazuje 190 kb niech mi ktos powie jak powinno to byc z tym transferem danych
  • 0

#22 nonames

nonames

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 319 postów

Napisano 14 lipiec 2009 - 17:57

wszytko rozgrywa się w słowach bit i bajt

masz 2 megabity
czyli 2048 bitów
jeden kilobajt====8kilobit
więc 2 megabity=2048 podzielić przez 8 co daje 256 kilobajtów

190x8= czyli 1520kb

obniżony transfer twojego łącza może wynikać z kilku przyczyn
1)twój operator robi ciebie w konia i celowo napisał sterowniki do modemu które go ograniczają
2)operator nie umie skonfigurować serwera
3)operator wprowadził ograniczenie celowo bo ludzie się nie znają i generalnie nie protestują
ponieważ strata jest 25%często wynika to z
1) działających programów w tle które łączą się z netem a obecnie łączą się wszystkie bez naszej wiedzy jest na to rozwiązanie np zoone alarm ja miałem stratę na poziomie 30% po zastosowaniu programu na łączu 1mb wyciągam ponad 1 mb
2)jeśli jest to internet bezprzewodowy (sieć komórkowa prywatni lokalni operatorzy niekablowi) nic nie poradzisz tak musi być technologia jeszcze niedoskonała brak infrastruktury
3)ograniczenia techniczne po twojej stronie ale to mało prawdopodobne w dzisiejszych czasach
4)kabel rj45(taki jak do telefonu tylko większy) może być źle zaciśnięty zazwyczaj nie działa wogle ale raz na mln zdarzy się tak że chodzi ale nie tak jak powinien
http://www.comms-exp...ooted-Large.jpg

operator zawsze będzie się tłumaczył tak samo że jego jeśli wina będzie po jego stronie a mianowicie że może łącze z którego pochodzi źródło sygnału jest obciążone tłumaczenie absurdalne ale tak pani w caal center ma na kartce ona nawet nie wie o czym mówi więc nie krzycz na nią ona tobie nie pomoże
  • 0
życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci, jest raczej ślizganiem się z boku na bok, z czekoladą w jednej dłoni, winem w drugiej, ciałem gruntownie wyeksploatowanym, totalnie wyczerpanym i z krzykiem... ??
O Cholera, Ale Jazda!!

#23 Kris26

Kris26

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 254 postów

Napisano 14 lipiec 2009 - 18:34

a co powiecie o nieinformowaniu o takich szczegółach jak transfer wyjściowy czy maksymalna ilość upload czyli tego po ilu mb ściągniętych zmniejszą nam prędkość ?? albo nieinformowaniu o zablokowaniu pewnych portów ??

Jak nie masz w umowie zapisanego punktu o tym ile łacze mam miec na wejsciu i wyjsciu to nic nie zrobisz.
Operator wtedy nie gwarantuje pęłnego downloadu i uploadu.Tak jak np. TP w Neostradzie.
Jesli chodzi o ograniczenie GB to taki zapis musi byc w umowie (nawet tak lubianym "małym druczkiem" ),natomiast juz nie musi byc informacji o portach
  • 0

#24 pbbablin

pbbablin

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 117 postów

Napisano 14 lipiec 2009 - 19:31

Ja aż tak technicznie się nie znam nie jestem informatykiem. Ale net w sieci komórkowej tak działa jak jak mu parametry techniczne pozwalają. Nie wszedzie net działa bardzo szybko. A jesli już to bardzo szybko wykorzystamy pakiet np 3g jaki i póżniej mamy cały miesiąc ale kazdy operator ma prawo zmiejszyć prędkość. U mnie po EDGE to nawet krótki film z youtube to makabra.
  • 0

#25 alcest2008

alcest2008

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 407 postów

Napisano 14 lipiec 2009 - 20:09

Nonames, dobrze napisales. Ja pol roku temu zamowilem telefonicznie z dostawa do domu internet bezprzewodowy z Ery "Blue connect". Przy rozmowie z konsultantem probowalem sie wszystkiego dowiedziec, a ze bylem laikiem w dziedzinie internetu, to jego wyjazd z limitowanym transferem byl dla mnie kraina czarow. Teraz juz wiem, o co chodzi. Ale jak wykorzystam ten limitowany transfer, to ten podstawowy jest taki, ze pozal sie boze. NIe polecam nikomu. Teraz czekam z utesknieniem do konca umowy, zeby moc zmienic operatora.
  • 0
M¹dry ustepuje, dopóki ma gdzie. G³upi, odwrotnie: - gdy ju¿ nie ma wyjœcia...

#26 pbbablin

pbbablin

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 117 postów

Napisano 14 lipiec 2009 - 20:18

teraz najwiekrzy limit za w miare rozsądne cene to oferuje Play na swoich nadajnikach.
  • 0

#27 punk

punk

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 356 postów

Napisano 14 lipiec 2009 - 21:31

Tylko ile jest tych nadajników, więc nie ma za bardzo dobrych ofert mobilnego internetu
  • 0

#28 Kris26

Kris26

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 254 postów

Napisano 14 lipiec 2009 - 21:51

alcest2000; skad to znam....a z czasów modemów TP :D
no prędkosc zawrotna,jakby miał do takiej wórcic to chyba bym wogóle zrezygnował z neta.
A jesli chodzi o mobilny internet to ostatnio na wakacjach w górach mielismy przyjemnosc korzystac z czegos takiego jak IPlus...bój sie boga na 3 strony straciłem 45 minut ....
  • 0

#29 nonames

nonames

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 319 postów

Napisano 17 lipiec 2009 - 12:23

alcest2000; skad to znam....a z czasów modemów TP :D
no prędkosc zawrotna,jakby miał do takiej wórcic to chyba bym wogóle zrezygnował z neta.
A jesli chodzi o mobilny internet to ostatnio na wakacjach w górach mielismy przyjemnosc korzystac z czegos takiego jak IPlus...bój sie boga na 3 strony straciłem 45 minut ....

iplus jest groźnym narzędziem

doprowadza do furii stresów ataków agresji na sprzęcie komputerowym depresji załamań nerwowych sprawia iż człowiekowi odechciewa się żyć internet staje się wrogiem doprowadza do stanów lękowych jest jak media Markt powinni tego zabronić jest jak seria odcinków dokumentalnych "katastrofy w przestworzach" latanie nie powinno tak przerażać jest jak pragnienie z reklamy sprita

ale wyrazy współczucia Kris26 też miałem okazje korzystać i wiem z czym to się je

a spróbuj pójść w góry bez techniki jedynie telefon awaryjnie bo nigdy nie wiadomo co może się stać ja kiedyś tak byłem tydzień na wschodniej ścianie w wiosce ale relaks pierwsze 3 dni szok organizm się przystosowuje do braku techniki ale potem fuul wypas choć i tak grałem w jakieś gierki co wywoływało zaciekawienie miejscowych szczególnie młodzieży w końcu przybył jakiś kosmita i chce internetu telefonów bez kabli i rozmawiać widząc druga osobę na żywo no idiota po prostu idiota - robiłem za idiotę jakiegoś ale nauczyłem ich grać w delux ski jumping zaorali mi myszkę ale niech będzie
  • 0
życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci, jest raczej ślizganiem się z boku na bok, z czekoladą w jednej dłoni, winem w drugiej, ciałem gruntownie wyeksploatowanym, totalnie wyczerpanym i z krzykiem... ??
O Cholera, Ale Jazda!!

#30 pbbablin

pbbablin

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 117 postów

Napisano 17 lipiec 2009 - 22:08

Od dziś iplus już poprawa troszke swoją oferte zwiekszajac limity danych po których zwalnia prędkość o 50% dla nowych klientów oraz w ofercie utrzymaniowej. Moze to początek powiekszania pakietów. Ale też siekawa arternatywą na internet w miejscach gdzie nie ma internetu kablowego jest technologia wimax z predkością 1 Mb/s oraz 2mb/s. Wykorzystywana do internetu oraz połączeń głosowych. Netia ma już 100 stacji wimax i obejmuje prawie 300 miast i ponad 3 i pół tyś wsi.
  • 0

#31 punk

punk

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 356 postów

Napisano 17 lipiec 2009 - 22:21

O wimax mi nawet nie mów kiszka i tyle ile to ja się zadzwoniłem do Netii by jako u nich neta mieć i nic, zostało na lokalnym dostawcy Radiówki obecnie mam 1mbit
Poza tym ten Iplus się nadaje do jednego by ludzi wku... czasem ładowania stron, najwyżej do GG się nadaje i do niczego więcej bo z pocztą też by mu zeszło.
  • 0

#32 Kris26

Kris26

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 254 postów

Napisano 18 lipiec 2009 - 07:33

TakWimax miał byc przęłmową technologia,sam pamietam jak sie po artykule u mnie sąsiad tym ekscytował...a skończyło sie na tym że ma internet od TP :)
  • 0

#33 pbbablin

pbbablin

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 117 postów

Napisano 18 lipiec 2009 - 08:16

iplus i inne z komórki są dobre ale wiadomo ze dla tych co chca mieć neta zawsze przy sobie. Ja mam mobilnego neta z ery. Bardzo mi się przydał jak np lezałem w szpitalu po wypadku a miałem przy sobie właśnie komórke. i kilka dni praktycznie sam lezałem czy akurat będoc w przy na magazynie a zadnego przyjęcia towaru nie było. wiadomo też ze jaki będzie ten net to zalerzy od nadajników operatora. Wimax to tak na prawde dopiero teraz wchodzi. W Gdańsku uruchomiono komercyjnie jeśli się nie myle z prędkościa przynajmniej teroretycznie 15Mb/s. W mojej okolicy najwyższa prędkosć z komórkowych już od dawna ma era.
  • 0

#34 punk

punk

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 356 postów

Napisano 18 lipiec 2009 - 10:30

U mnie z EDGE ma najlepszy zasięg Orange ale i to nie jest to co powinno być.
Chciałem TP,Netię i żadnej nie da się podłączyć więc dostało na lokalnym dostawcy.
A komórkowe go bym na pewno nie brał, to już wolałbym być bez neta niż korzystać z internetu pseudo mobilnego wolnego i to jeszcze z limitami
  • 0

#35 pbbablin

pbbablin

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 117 postów

Napisano 18 lipiec 2009 - 11:22

Ja sobie nie wyobrazam zycia bez neta. Ja z komórki neta to już mam od jakiś 9 lat. Jak tylko era wprowadziła ryczałt na erawap.jak naradzie to na przewazajacym terenie jest EDGE.
  • 0

#36 alcest2008

alcest2008

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 407 postów

Napisano 23 lipiec 2009 - 20:47

Punk, napisales, ze nigdy nie zgodzilbys sie na internet komorkowy. Ja po swoich aktualnych doswiadczeniach z Blue Connect juz tez nie. Wchodzac na jakas stronke poza limitem moglem isc sobie do kumpla na czteropak i wracajac zastanawialem sie czy mi wczytalo. A jak stronka jest nafaszerowana grafika, to juz zupelny horror, dlatego po koncu umowy s.....am do Neostrady. A tak nawiasem mowiac przed Blue Connectem chcialem zalozyc sobie radiowke. Przyjechali do mnie goscie na testy sygnalu i okazalo sie, ze z tego nici, bo wieza koscielna blokuje mi sygnal z przekaznika, do ktorego mam 300 metrow.
  • 0
M¹dry ustepuje, dopóki ma gdzie. G³upi, odwrotnie: - gdy ju¿ nie ma wyjœcia...

#37 Tomek 72

Tomek 72

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 71 postów
  • Skąd:Wielkopolska

Napisano 24 lipiec 2009 - 17:32

A kaki internet bezprzewodowy jest najlepszy i najtańszy , bo ja mam Blue Connect 2 MB za 80 zł.
a stacjonarny jest nieosiągalny.Niedługo kończy się umowa i chciałem zmienić operatora co doradzicie?
  • 0

#38 alcest2008

alcest2008

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 407 postów

Napisano 24 lipiec 2009 - 18:50

Dodatkowa wada neta komorkowego jest zasieg - jezeli jest taki sobie, to wystarczy, ze poruszysz modemem i spada transfer.
  • 0
M¹dry ustepuje, dopóki ma gdzie. G³upi, odwrotnie: - gdy ju¿ nie ma wyjœcia...

#39 danielkl

danielkl

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 72 postów

Napisano 25 lipiec 2009 - 07:20

Co do zasiegu to zawsze mozna sprawdzic gdzie sa bts http://btsearch.org lub gdzie maja byc http://mapa.btsearch.pl oferte z netem warto brac w play i w plus typu play online iplus oraz pakiety w simplus i 36.6 tez mialem 6 erawap przez 6lat ale to juz antyk muzealny chociaz cena 12zl bez limitow sciagania byla super niby do wap ale i www szlo na tym przegladac itp
  • 0

#40 pbbablin

pbbablin

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 117 postów

Napisano 25 lipiec 2009 - 16:03

Ja nadal go mam i już oddawna przegladam dzieki niemu internet w laptopie mam bez limitów. Tylko szkoda ze ja mam u siebie wolną predkość. Jak naradzie to oferty typowo internetowe mają drogie połączenia głosow. I tu tak jak w playonline trzeba mieć 2 nr telefonów.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych