Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Sieci komorkowe - jak oni sciemniaja!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

#1 alcest2008

alcest2008

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 407 postów

Napisano 30 kwiecień 2009 - 20:35

Z pewnoscia nie jeden z nas dal sie nabrac na promocje sieci komorkowych, ktore slyszelismy w tv. o to przyklad trickow stosowanych przez operatorow: Orange: promocja w ofertach na karte - 29 gr za minute do wszystkich sieci. hura!!! co sie okazuje - zeby taka stawke osiagnac, trzeba doladowac konto za 50 zl. Era gsm: wszystko pieknie, ale musisz co miesiac doladowywac konto za 25 zl, bo inaczej odetna ci rozmowy wychodzace. 36-6: super oferta. wszystkie uslugi bardzo tanie. wszystkie pakiety: sms, internet, wazne na 30 dni, ale jezeli w polowie tego okresu utracisz waznosc na polaczenia wychadzace, to nie masz juz dostepu do tych pakietow. takich przykladow moglbym podac mnustwo. A jakie sa Wasze doswiadczenia z takimi trickami stosowanymi przez operatorow telefoni komorkowej? Zapraszam do dyskusji!
  • 0
M¹dry ustepuje, dopóki ma gdzie. G³upi, odwrotnie: - gdy ju¿ nie ma wyjœcia...

#2 MartiMed

MartiMed

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 01 maj 2009 - 09:24

mi najbardziej podobały darmowe rozmowy do 5-ciu wybranych numerów za 40 zł (dawny plan orange). Powinno być zryczałtowane.

A teraz w orange te 29 gr to jest ale w POP ( te doładowania to Nowe Orange GO) ale nie do wszystkich sieci jak gadają , bo poza Play i Cyfrowym polsatem.
  • 0
Moje stronki: Linki wycięto. Powód: regulamin forum, punkt 4b.

#3 alcest2008

alcest2008

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 407 postów

Napisano 01 maj 2009 - 18:12

KOLEJNY PRZYKLAD TRICKOW OPERATOROW KOMORKOWYCH. SIEC PLUS... JEZELI ZAWRZESZ UMOWE W MIXPLUSIE, A ONA DOBIEGNIE KONCA, NIE ZAPOMNIJ ZMIENIC TARYFY NA NP.: SIMPLUS, BO INACZEJ W DALSZYM CIAGU BEDZIESZ MUSIAL DOLADOWYWAC KONTO ZA 30 ZL. NAJGORSZE JEST TO, ZE PRZY PODPISYWANIU UMOWY ONI O TYM NIE POWIADAMIAJA. W DNIU WCZORAJSZYM uokIk WSZCZAL POSTEPOWANIE PRZECIWKO pLUSOWI, oRANGE I eRZE, ZA NIEPRAWIDLOWOSCI W UMOWACH ZAWIERANYCH Z KLIENTAMI.
  • 0
M¹dry ustepuje, dopóki ma gdzie. G³upi, odwrotnie: - gdy ju¿ nie ma wyjœcia...

#4 punk

punk

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 356 postów

Napisano 04 maj 2009 - 09:15

Z nimi to norma, a tak naprawde ten UOKiK też nic ie robi, czasem coś przygrozi operatorom ale nie widać efektów.
Ja zaś się załapałem jeszcze w Orange na na stary twój plan i usługę wieczory i weeekendy, ale prawdopodobnie jk się mi umwa skończy to nie będe przedłużał umowy, chyba zę mi coś extra zaproponują, a z tgo co wiem to nie starają się więc wszyscy od nichuciekają.
  • 0

#5 alcest2008

alcest2008

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 407 postów

Napisano 06 maj 2009 - 12:34

Mialem kiedys darmowe wieczory i weekendy w Tpsa i to jest lipa powiem Wam, bo ile mozna gadac ze znajomymi? a wiadomo, ze ze stacjonarnego najwiecej dzwoni sie rano, jak trzeba cos zalatwic. a po drugie przy takiej usludze abonament jest strasznie drogi. uwazam, ze Orange to teraz najgorsza siec na rynku, a byli przeciez kiedys leaderami, ale to byla jeszcze stara Idea.
  • 0
M¹dry ustepuje, dopóki ma gdzie. G³upi, odwrotnie: - gdy ju¿ nie ma wyjœcia...

#6 punk

punk

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 356 postów

Napisano 06 maj 2009 - 12:46

Zgadza się kiedyś za czasów Idei było super i dość takie spoko usługi, natomiast teraz te nowe plany taryfowe to masakra więc nie ma się co dziwić że ludzie ociekają
JA to dość dobrą dostałem ofertę od Orange wtedy z weekendami więc ją wziąłem gdyż co to jest koszt 25zł za tyle minut od 20 do 9 rano następnego dnia i jeszcze pakiet złotówek poza siec więc wartało wtedy ale teraz już czuje że się z nimi pożegnam
  • 0

#7 alcest2008

alcest2008

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 407 postów

Napisano 06 maj 2009 - 19:17

to miales tanio. ja w Tpsa za darmowe wieczory i weekendy placilem 85 zl. ostatnio zadzwonila do mnie taka fajna kobitka z Orange, bo oni teraz dzwonia do wszystkich swoich klientow na karte i namawiaja, aby przejsc na abonament z zachowaniem numeru. zapytalem ja, co sadzi o tej kampani reklamowej Play fresh, ktora przeswietla oferty na karte. w tej reklamie wprost zostasla wyszydzona oferta Orange 29 gr do wszystkich sieci. - Nie chciala tego komentowac. Hehe!
  • 0
M¹dry ustepuje, dopóki ma gdzie. G³upi, odwrotnie: - gdy ju¿ nie ma wyjœcia...

#8 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 10 lipiec 2009 - 14:36

Heehehe a javascript:insert_text(':P',%20'');no tak to juz jest z operatorami :D ja praowalam w plusie i wiem co tam w trawie piszczy zle szczerze mowiac jestem z plusa zadowolona mam tel na karte do tego moge wykupic jeden darmowy numer za 10 zl i przez caly miesac gadac z nim i pisac bez ograniczen oczywiscie w sieci. Fajna sprawa ale na abonamenty uwazajcie trzeba dokladnie czytac umowy wtedy nic nas nie zaskoczy :D :D
  • 0

#9 punk

punk

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 356 postów

Napisano 10 lipiec 2009 - 15:00

Dokładnie czytanie umowy ale ze zrozumieniem to podstawa, a że piszą te umowy tak by zwykły człowiek się nie zorientował to go doją ile wlezie.
  • 0

#10 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 10 lipiec 2009 - 15:15

nie no umowy pisane sa normalnie tylko ze hmmmm trzeba faktycznie czytac je ze zrozumieniem :)
  • 0

#11 pbbablin

pbbablin

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 117 postów

Napisano 10 lipiec 2009 - 16:37

Fajny temat szczególnie w ostatnich miesciącach dla zainteresowanych tematem. Teraz jest jest okres zimnej wojny miedzy operatorami komórkowymi. A zaczeło się to od play fresh która wprowadziła jako pierwsza 29 gr do rożnych sieci. Ta oferta była też możliwa dzieki obniżką stawek MTR którzy sobie płacą operatorzy za połączenia z jednej sieci do drugiej a która była możliwa dzieki nakazowi UKE. I tez dzieki temu urzedowi teraz na jesień szykuje się kolejna wojna cenowa jeśli chodzi o cennik w abonamecie. I temu naradzie nie warto podpisywać umów i anekcow. A z starych operatorów w ofercie na karte jako ostatni do cennika rozmowy tak-tak 29 gr do innych. Ale mimo wszystko ma wyjątkowa oferte godzina za grosze. Pomyśleć ze długo ERA była pierwsza siecia. I jako pierwsza obniżyła cennik min poniżej zł wprowadzając HEYAH córke która pokochała bardziej niż tak-taka.
  • 0

#12 alcest2008

alcest2008

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 407 postów

Napisano 10 lipiec 2009 - 18:54

Smiesza mnie niektore reklamy sieci komorkowych, zwlaszcza ta ostatnia Heyah, w ktorej mowione jest, ze do wszystkich taniej, a do Play drozej. A w umowach nalezy zwracac uwage na tekst pisany malymi literkami, bo zazwyczaj w nim jest zawarte cos podchwytliwego.
  • 0
M¹dry ustepuje, dopóki ma gdzie. G³upi, odwrotnie: - gdy ju¿ nie ma wyjœcia...

#13 pbbablin

pbbablin

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 117 postów

Napisano 10 lipiec 2009 - 19:26

Dobrze ze heyah to mówi bo inni to poprostu ukrywaja. Prawie kazdy operator ma drożej do play. Jest kilku operatorów MVNO też mają niską stawke. Ma śmieszne reklamy ale za to jest najleprzą oferta jeśli chodzi o polaczenia do UE.
  • 0

#14 pbbablin

pbbablin

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 117 postów

Napisano 11 lipiec 2009 - 20:49

Dziś oglądałem fakty a tam mówili o o pieszej pielgrzymce na jasną góre. Oraz otm iż nie którzy robią na tym pieniądze. Zdziwiło mnie ze nie powiedzieli tam o nowej ofercie telefoni komórkowej wrodzinie która po szczesci nalezy do fundacji ojca rydzyka. która właśnie ruszyła ze swoja działalmnścią wraz z ta pielgrzymką.
  • 0

#15 alcest2008

alcest2008

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 407 postów

Napisano 12 lipiec 2009 - 19:54

O tej ofercie nowej sieci komorkowej wiedzialem juz dobrze. Rydzyk podpisal umowe z operatorem, nie pamietam juz nazwy, po to, by ratowac finansowo swoje, hm, "dziela". Mam do Was pytanie: czy istnieje ustawa umozliwiajaca podlaczenie internetu bez koniecznosci podlaczania telefonu stacjonarnego?
  • 0
M¹dry ustepuje, dopóki ma gdzie. G³upi, odwrotnie: - gdy ju¿ nie ma wyjœcia...

#16 versus

versus

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1351 postów

Napisano 13 lipiec 2009 - 06:13

czy istnieje ustawa umozliwiajaca podlaczenie internetu bez koniecznosci podlaczania telefonu stacjonarnego?

Oczywiście, np. operatorzy telewizji kablowej czy telekomunikacja polska świadczą takie usługi. W przypadku TP należy wnosić dodatkowo opłatę za tzw. utrzymanie łącza (o ile pamiętam to gdzieś ok. 35 zł - nie wiem czy jeszcze jest to aktualne bo internet z TP miałem dawno temu).
  • 0
There is something behind the throne greater than the King himself.
William Pitt The Elder, Lord Chatham

#17 punk

punk

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 356 postów

Napisano 13 lipiec 2009 - 10:00

Tak zgadza się dalej trzeba płacić za utrzymanie lini te 35zł
Swoją drogą TP kopie pod sobą dołki i to bardzo głębokie, ciekaw jestem kiedy się obudzą, tylko wtedy może być już za późno :D
  • 0

#18 alcest2008

alcest2008

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 407 postów

Napisano 13 lipiec 2009 - 19:04

Szkoda, ze prawo nie narzuca odrebnosci internetu i telefonu stacjonarnego na innych operatorow takich jak: Netia. A czy ta oplata za utrzymanie lacza w TPSA jest oplata stala placona co miesiac?
  • 0
M¹dry ustepuje, dopóki ma gdzie. G³upi, odwrotnie: - gdy ju¿ nie ma wyjœcia...

#19 pbbablin

pbbablin

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 117 postów

Napisano 13 lipiec 2009 - 19:28

Opłata jest stała co miesiąc. I tak prawo trzyma reke na telekomunikcji i to z jednej strony dobrze bo wiadomo telekomunikacja polska jest polska z nazwy UKE uciera jej noca.
  • 0

#20 nonames

nonames

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 319 postów

Napisano 14 lipiec 2009 - 13:34

a co powiecie o nieinformowaniu o takich szczegółach jak transfer wyjściowy czy maksymalna ilość upload czyli tego po ilu mb ściągniętych zmniejszą nam prędkość ?? albo nieinformowaniu o zablokowaniu pewnych portów ??

tłumaczą się że większość klientów nie wie o co chodzi a wystarczy do uploadu zobrazować że np ograniczenie miesięczne wynosi 1gb a dwa filmy zazwyczaj zajmują 1,4 gb albo informować że film pan będzie zapisywał 90 min ale jak by pan chciał go wysłać to zajmie 6 godzin można obrazowo wyjaśnić tylko pytanie czy wtedy klient mądrzejszy o taką wiedzę nie poszedł by do konkurencji
  • 0
życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci, jest raczej ślizganiem się z boku na bok, z czekoladą w jednej dłoni, winem w drugiej, ciałem gruntownie wyeksploatowanym, totalnie wyczerpanym i z krzykiem... ??
O Cholera, Ale Jazda!!


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych