Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Literatura wspolczesna - godne przeczytania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#21 alcest2008

alcest2008

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 407 postów

Napisano 03 czerwiec 2009 - 19:26

Roobin Cook jest lekarzem, dlatego pisze powiesci medyczne z bardzo sensacyjna fabula. Przeczytajcie sobie "Napad". Te ksiazki sa poprostu genialne: non stop trzymaja w napieciu i mozna je pochlaniac jedna za druga. Polecam tez ksiazki Deana Koontza.
  • 0
M¹dry ustepuje, dopóki ma gdzie. G³upi, odwrotnie: - gdy ju¿ nie ma wyjœcia...

#22 sylwia21serce

sylwia21serce

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 210 postów

Napisano 03 czerwiec 2009 - 19:50

hey! wiecie co dzisaj poszlam do bilioteki chcialam wypozyczyc ksiazke''zycie po zyciu'' a takze'''zycie po smierci'' lecz bilioteke byla tylko czynna do 15, a chcialam juz zaczac czytac, alcest jak mozesz to podaj mi rowniez tytuly ksiazek o psychologi komunikacji werbalnej niewerblnej w ktorej sa dosiadczenia, ja w zeszlym roku czytalam taka ksiazke w ktorej autor wypisywal doswiadczenia z zycia bylo tam komunikacja werbalna i niewerbalna pomiedzy rozmowa corka z matka i to jak trzeba rozmawiac tym autorem jest jakis anglik lecz niepamietam nazwiska natomiast tytul to:''jak dobrze zyc z ludzmi'' jesli ktos lui takiego typu ksiazek to polecem bardzo ciekawa z zycia wziete dla mlodziezy, Pozdrawiam Wszystkich
  • 0

#23 alcest2008

alcest2008

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 407 postów

Napisano 03 czerwiec 2009 - 20:45

Sylvia: oto tytuly ksiazek psychologicznych, ktore mam nadzieje w pelni zaspokoja Twoje oczekiwania: 1 William Backus, Chapian Marie "Mowienie prawdy samemu sobie" Jak sobie radzic z problemami zycia. 2 Brigitte Beil "Dziecko grzeczne i niegrzeczne" 3 Dr. James Dobson "Uparte dziecko" 4 Thomas Gordon "Wychowanie bez porazek". 5 Kevin Leman "Jak wychowywac dzieci i nie oszalec?".
  • 0
M¹dry ustepuje, dopóki ma gdzie. G³upi, odwrotnie: - gdy ju¿ nie ma wyjœcia...

#24 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 03 czerwiec 2009 - 21:00

Witajcie
Polecam książki Robin Cook takie jak Toksyna , Coma. Nosiciel i wiele innych.
Bardzo dobre thrillery o tematyce medycznej trudno jest sie oderwać od tych książek.

Zgadzam się z tym, że większość książek Robina Cooka jest świetnymi, thrillerami medycznymi. Uwielbiałam jak do tej pory wszystkie książki tego autora - jednak na najnowszej książce się zacięłam i nie mogę przez nią przebrnąć. Chodzi o "Czynnik krytyczny"... - nie wiem co się stało autorowi, ale jeszcze nigdy nie rozwlekał tak bardzo akcji, jeszcze nigdy nie wynajdywał tylu wątków powiązanych i całego mnóstwa pobocznych, również w jakis sposób powiązanych z tematem głownym, który nawet do połowy książki nie nabrał żadnego tempa. - Ta książka to totalna nuda!
Posumowując - jestem zawiedziona i nie wiem czy druga połowa ksiązki zrekompensuje mi to dotychczasowe znudzenie.

Natomiast mogę polecić książki Tess Gerritsen. Przeczytałam już "Dawcę" i kupiłam "Autopsję" i "Klub Mefista".

"Dawca" to także thriller medyczny - i mogę powiedzieć, że autorka jest mistrzynia tego gatunku i chyba już pokonała dotychczasowego wirtuoza thrillerów medycznych, za jakiego uważałam do niedawna Robina Cooka.
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#25 sylwia21serce

sylwia21serce

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 210 postów

Napisano 04 czerwiec 2009 - 08:23

alcest, hey! Dziekuje, że mi podales tytuly ksiazek psychologicznych napewno sa rowniez bardzo ciekawe ksiażki, dzisaj pujde do biblioteki wypozyczyc, pozdrawiam i przepraszam
  • 0

#26 alcest2008

alcest2008

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 407 postów

Napisano 04 czerwiec 2009 - 19:35

Sylwia! nie ma za co przep raszac. Polecam Wam jeszcze ksiazke: Robin Cook "Smiertelny strach". A co do tego, co Napisala Kicia, to mysle, ze wiekszasc wspolczesnych pisarzy nie do konca utrzymuje swoja forme pisarska. Moze poprostu potrzebuja jakiejs odmiany, albo koncza im sie koncepcje na kolejny bestseler.
  • 0
M¹dry ustepuje, dopóki ma gdzie. G³upi, odwrotnie: - gdy ju¿ nie ma wyjœcia...

#27 sylwia21serce

sylwia21serce

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 210 postów

Napisano 04 czerwiec 2009 - 19:43

alcest, czesc! dzisaj bylam w bibliotece lecz niebylo tej ksiazki zycie po zyciu ktora mi podales ktos wypozyczyl wiec mi dala bibliotekarka podobn ksiazke tytulu''zycie przed zyciem'' kurt allgeier,a takze ''po tamtej stronie życia'' ian wilson, najpierw zaczelam czytac zycie przed zyciem i ciekawa ksiazka o dziewczynie ktora sie wybudza na nowo, a ty zapewne zaczeles czytac''smiertelny strach'', pozdrawiam
  • 0

#28 alcest2008

alcest2008

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 407 postów

Napisano 04 czerwiec 2009 - 19:53

"Smiertelny strach, to ja przeczytalem juz dawno. Sylwia napisz, jak juz przeczytasz te ksiazki. nie wiedzialem, ze Ian Wilson napisala wiecej takich ciekawych ksiazek na temat, ktory mnie interesuje.
  • 0
M¹dry ustepuje, dopóki ma gdzie. G³upi, odwrotnie: - gdy ju¿ nie ma wyjœcia...

#29 Monia74

Monia74

    Narrator

  • Moderator
  • 1461 postów

Napisano 16 kwiecień 2010 - 16:03

Czy to nie jest reklama księgarni?
Tutaj dyskutuje się o książkach, a nie prowadzi się rankingu sklepów je sprzedających.
O samych zakupionych pozycjach milczysz...
W kapitalizmie nie liczy się KTO sprzedaje :D.

  • 0

#30 migotka123

migotka123

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 15 kwiecień 2010 - 12:35

Witam serdecznie,
Zakupiłam ostatnio kilka bardzo ciekawych książek w księgarni prowadzonej przez osoby niepełnosprawne.
Adres strony internetowej Link usunięto. Do reklamowania swoich stron, służy dział "Partnerzy"
Gorąco polecam.
  • 0

#31 Sobolewski

Sobolewski

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 64 postów

Napisano 23 czerwiec 2010 - 05:56

Ja polecam, tym co się interesują psychologią / NLP, książki Richarda Bandlera. Naprawdę dobre. Nie jest to może typowa literatura współczesna ;), ale pewnego rodzaju poradniki z neurolingwistycznego programowania. Wciągające, można odmienić swoje życie (zmienić sposób myślenia na lepszy) w kilka miesięcy.
  • 0
Sobol [Wawa]

Nie masz zasług: te co my zowiemy zasługi, Są tylko ku Ojczyźnie wypłacone długi.

#32 Piotr M

Piotr M

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 435 postów
  • Skąd:Bystra Krakowska

Napisano 15 luty 2011 - 21:41

[ps. Czytał ktoś "Trylogię Czarnego Maga" Trudi Canavan? Czyli:
Gildia magów
Nowicjuszka
Wielki mistrz


...ponoć świetna pozycja z gatunku fantasy. Czekam na ewentualne recenzje (oczywiście bez spojlerów :P )[/color]


hmm Trylogia całkiem całkiem choć czasami "nie równa"...... ale dla odmórzdzenia jak najbardziej
  • 0

Piotr M
(...)Jeżeli bro­nisz się, znaczy: czu­jesz się ata­kowa­ny. Jeżeli czu­jesz się ata­kowa­ny, znaczy: jes­teś cel­nie tra­fiony. Miej to na uwadze. Edward Stachura


#33 ula820

ula820

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 321 postów

Napisano 16 marzec 2011 - 23:48

A ja polecam trylogię Milenium Stiega Larssena. Niestety nie stać mnie na książki, a do biblioteki nie moge dotrzeć, więc staram się ściągać e-booki,dzięki temu można poznać nieźle literaturę współczesną no i w części jestem na bieżąco.
  • 0

#34 grackul

grackul

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 15 kwiecień 2011 - 17:37

Polecam wam książkę Petera Wattsa "Ślepowidzenie", jest to powieść hard science fiction czyli z dobrymi podstwami naukowymi, tutaj jest sporo wynurzeń na temat samoświadomości. Książka jest bardzo ciekawa, przeczytałem ją w mgnieniu oka aż żal było kończyć,
  • 0

#35 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 17 czerwiec 2011 - 23:51

Polecam " Pierwsza zona" Francoise Chandernagor.
"Jest to wzruszajaca opowiesc kobiety porzuconej przez meza po 25 wspolnego zycia.Jest to historia zdrady widzianej oczyma ofiary, ktora wciaz kocha niewiernego małzonka."

Kupilam te ksiazke miesiac temu , przeczytalam raz i po kilku dniach znowu do niej powrocilam...i na nowo zaczelam odkrywac tresci w niej zawarte, wlasciwie kazde zdanie zastanawia, zatrzymuje na chwile, pobudza do refleksji nad miloscia, wiernoscia.
  • 0

#36 nowa28

nowa28

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 05 sierpień 2011 - 12:46


[ps. Czytał ktoś "Trylogię Czarnego Maga" Trudi Canavan? Czyli:
Gildia magów
Nowicjuszka
Wielki mistrz


...ponoć świetna pozycja z gatunku fantasy. Czekam na ewentualne recenzje (oczywiście bez spojlerów :P )[/color]


hmm Trylogia całkiem całkiem choć czasami "nie równa"...... ale dla odmórzdzenia jak najbardziej


Zgadza się, tylko do tego się nadaje :D Sympatyczna rzecz, ale raczej dla tych, co dopiero zaczynają przygodę z fantasy. jak dla mnie zbyt wiele tam romansu w kiepskim guście.
  • 0

#37 lukas8

lukas8

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 19 styczeń 2012 - 19:15

Ja ostatnio odkryłem świetnego autora - Bill Bryson, książki są o jego obserwacjach generalnie, takich ogólnych na temat świata i na temat społeczeństwa amerykańskiego, angielskiego i jedną też napisał z podróży do australii, bardzo trafne spostrzeżenia i napisane w prześmieszny sposób, polecam!
  • 0

#38 sikorek

sikorek

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 20 styczeń 2012 - 09:59

Czytałem-wnuczek mi polecil,ale jednak to nie moja bajka-chociaż świetne.Czytam bardzo dużo-kilka lat temu czytałem Follet’a ‘Filary ziemi’-teraz jest nadawany serial o tym samym tytule-polecam,ale ostrzegam to są specyficzne klimaty-średniowiecze (podobnie-W.HUGO-m.in.Nędznicy,Człowiek śmiechu)


Marek .

  • 0

#39 Marta S

Marta S

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 786 postów
  • Skąd:szkoda że nie Lublin

Napisano 20 styczeń 2012 - 22:23

Ja polecam Książki Nory Roberts vel JD Robb ( ta sama osoba pisze pod dwoma nazwiskami). Każdą w ciemno czytam i każda jest świetna. A z polskich pisarek Marię Nurowską:)
  • 0

www.facebook.com/niemotylica zapraszam na moją autorską stronę z wierszami . 



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych