Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Przejście z renty socjalnej z rentę ZUS (pogorszenie stanu zdrowia).


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#21 MariannaS

MariannaS

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 257 postów

Napisano 18 listopad 2009 - 14:18

normalnie tego nie pojmuję ponieważ ludzie których widuję mają przyznany stopień niepełnosprawności znaczny lub umiarkowany i dostają renty a są sprawni tak naprawdę a osoba niepełnosprawna której coś dolega wmawiają że nadaje się do pracy i nie dają rent po prostu aż szkoda gadać są i osoby które są na wózku od dziecka a orzecznik daje rentę na rok lub 2 bo może przez te 2 lata poprawi się jego zdrowie heh no fakt że inny orzecznik może orzec że oczywiście jest sprawny bo po co nogi do pracy przy komputerze :)

Faktycznie tak czasem jest Piotruś i powiem ci ze znasz osobę która pracuje noga przy komputerze :) a wiec nogi do pracy przy komputerze sie czasem przydają hi :)
  • 0
Kobiety nie są po to, by je rozumieć, lecz po to by je kochać - Oskar Wilde



Marianna :)

#22 Mati272727

Mati272727

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 21 marzec 2011 - 17:56

Witam mam 27 lat urodziłam się w 1983 w wieku 12 lat uległam wypadkowi był to rok 1995 , złamanie kręgosłupa w odcinku piersiowym złamanie ze zwichnięciem, porażenie kończyn dolnych. Miałam 3 operacje na kręgosłup 1 po wypadku drugą po 5 latach od wypadku wyciągnięcie instrumentarium czyli patyny i trzecią w roku maturalnym odbarczanie ucisku w postaci odłamków kostnych . Pięć lat temu zaczęłam prace i pracuje do tej pory to już przeszło pięć lat z 4 miesiącami. W tym okresie chorowałam to przypadłość osób po wypadkach czy też w innych stopniach niepełnosprawnych. Mam przyznaną w 2001 roku 1 grupę inwalidzką na stałe. I teraz moje pytanie czy jak złoże wniosek o przejście z socjalnej renty na zusowką zostanie mi przyznana 1 grupa zusowka i czy będę miała wypłacane z tego tytułu pieniądze z renty zusowskiej oraz czy pracodawca podwyższy mi płace w pracy .
PROSZĘ O ODPOWIEDŹ JEST TO DLA MNIE OGROMNIE WAŻNE
  • 0

#23 Lenio

Lenio

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 245 postów

Napisano 21 marzec 2011 - 21:00

Witam mam 27 lat urodziłam się w 1983 w wieku 12 lat uległam wypadkowi był to rok 1995 (...). Pięć lat temu zaczęłam prace i pracuje do tej pory to już przeszło pięć lat z 4 miesiącami. W tym okresie chorowałam to przypadłość osób po wypadkach czy też w innych stopniach niepełnosprawnych. Mam przyznaną w 2001 roku 1 grupę inwalidzką na stałe. I teraz moje pytanie czy jak złoże wniosek o przejście z socjalnej renty na zusowką zostanie mi przyznana 1 grupa zusowka i czy będę miała wypłacane z tego tytułu pieniądze z renty zusowskiej oraz czy pracodawca podwyższy mi płace w pracy .
PROSZĘ O ODPOWIEDŹ JEST TO DLA MNIE OGROMNIE WAŻNE


Moim zdaniem renta z tytułu niezdolności do pracy (tzw zusowska) Ci nie przysługuje ponieważ twoja niepełnosprawność powstała w 1995 r. a nie w czasie pracy zawodowej (okresy składkowe) bo pracujesz od 2005r. Jeśli staniesz na komisji ZUS możesz dostać dowolną z trzech grup niezdolności do pracy to zależy od uznania orzecznika. Jeśli pracujesz to prawdopodobnie dostaniesz częściową niezdolność do pracy (III grupa) co może skomplikować Ci pobieranie renty socjalnej. Tylko chęć twojego pracodawcy decyduje o wysokości twojego wynagrodzenia - decyzja komisji lekarskiej nie ma tu nic do rzeczy.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych