Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

student II


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

#21 Balbina

Balbina

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 661 postów

Napisano 29 kwiecień 2008 - 09:53

Więc dostałam umowę pocztą i odesłałam ją wraz z oryginałem orzeczenia.

magdan10 wysłałaś z oryginałem orzeczenia :/ Wiem, że jest to potrzebne im do wglądu w momencie podpisywania umowy, ale ja osobiście nigdy w życiu nie wysłałabym im tego pocztą. Mało takich przypadków, że urzędnicy gubią papiery/zaświadczenia/itp :/ Ja swojego oryginału strzegę jak oka w głowie :D Bo domyślam się, że uzyskanie tego kwitu ponownie wymaga sporo latania i nie potrzebnych nerwów :)
  • 0
...uparcie do celu tylko iść
na innych nie patrzeć często zbyt
dla siebie zbierać gwiazdy...

#22 edit

edit

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 19 postów

Napisano 29 kwiecień 2008 - 10:13

Ja dopiero otrzymałam rozliczenie faktur za poprzedni semestr z programu student;/ strasznie długo to wszytsko trwa...i wielu faktur w ogole nie zaliczyli:(:(
  • 0

#23 magdan10

magdan10

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 452 postów

Napisano 29 kwiecień 2008 - 10:29

Edit a co Ci zakwestionowali? Od 6-ciu semestrów korzystam z PFRON i jakoś wszystko przechodziło. Ale głównie zawsze proszę o czesne i podręczniki.

Balbina faktycznie wysłałam im oryginał orzeczenia, za zwrotnym poświadczeniem odbioru i liczę że mi go nie zgubią. Wolałam zaryzykować niż jechać te 400 km i szukać opieki do Oli mojej.
  • 0
Jeżeli nie możesz mieć tego, co najlepsze, zrób użytek z tego co masz

#24 fioleczka2

fioleczka2

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 220 postów

Napisano 29 kwiecień 2008 - 12:43

edit...
juz Ci przysłali rozliczenie? bardzo szybko... ja nadal czekam... i czekam...
  • 0

#25 pol90

pol90

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 46 postów

Napisano 29 kwiecień 2008 - 16:36

Ja mam takie pytanie ponieważ podpisywałem umowe 6 grudnia chyba i przyznali mi 1600 zł na czesne i 1500 zł na książki i to był semestr zimowy za prawie wszystko wykupiłem książki i wysłałem im faktury, jednej tylko nie uwzględnili to musiałem im zwrócić 98 zł i to im zwróciłem, jednak kilka dni potem do mojej mamy zadzwonił ktoś z pfronu i mówił że przyjedzie tam 6 maja na kontrole i sprawdzi czy te książki rzeczywiście ja posiadam, problem w tym, że kilka książek mi sie zgubiło i moje pytanie jest następujące co oni mi mogą zrobić, jak im kilka książek będzie brakowało, i jak oni sprawdzają te książki.
  • 0

#26 fioleczka2

fioleczka2

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 220 postów

Napisano 29 kwiecień 2008 - 21:32

podejrzewam że mozesz mieć problem jeśli czeka cie kontrola... aczkolwiek ja nie slyszalam aby kontrolowali zakupione ksiażki i inne pomoce naukowe.
  • 0

#27 mlutek

mlutek

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 367 postów

Napisano 29 kwiecień 2008 - 21:53

Generalnie nie ma kontroli, ale jesli chodzi o podreczniki i inna fachowa literature jesli sie kupuje ze srodków PFRON po prostu trzeba je posiadac w swej biblioteczce.
Faktycznie w tym wypadku mozesz miec problem, generalnie widocznie u kogos z rozliczajacych wzbudzilo to zainteresowanie ze tak duza kwota zostala wydana na podreczniki.
Trzeba bylo zakupic inne pomoce naukowe, bo jesli chodzi o ksiazki moga podejrzewac ze TY tym handlujesz skoro ich nie masz gdyz trudno bedzie im zrozumiec ze je zagubiono.
Skoro ich nie posiadasz, jesli ktos potwierdzi ten fakt trzeba bedzie zaplacic za brakujące przedmioty, raczej innych konsekwencjji nie bedzie. Moga podejrzewac ze faktury byly fikcyjne ale trzeba byloby to udowodnic.
Pozdrawiam
  • 0

#28 Balbina

Balbina

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 661 postów

Napisano 30 kwiecień 2008 - 08:16

pol90 domyślam się, że ta kontrola Pfronu wynika z faktu, że sporą kwotę wydałeś na książki i to już jest trochę podejrzane :/ A swoją drogą, to dziwna sytuacja, że przez niespełna pól roku już potrafiłeś kilka ich zgubić. Moim zdaniem Pfron nie uwierzy w taka "nawijkę" nie chce straszyć i oczywiście się na tym nie znam, ale domyślić się można, że z tego faktu będziesz miał jakieś konsekwencje. Np. zwrot kosztów za książki których nie posiadasz, a masz na nie faktury.
  • 0
...uparcie do celu tylko iść
na innych nie patrzeć często zbyt
dla siebie zbierać gwiazdy...

#29 finni

finni

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 162 postów

Napisano 30 kwiecień 2008 - 16:43

dzwoniłem do mojego oddziału PFRON-u i jeszcze nie mają decyzji o dofinansowaniu:(. Ogółem mają 900 wniosków.
  • 0

#30 sadifanka1

sadifanka1

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 30 kwiecień 2008 - 20:28

finni a pod jaki oddział podlegasz?
ja dzwoniłam wczoraj do mojego oddziału i powiedzieli że mają błędy rachunkowe i że narazie nie wysyłają pism dot. umow
  • 0

#31 magdan10

magdan10

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 452 postów

Napisano 02 maj 2008 - 09:34

Wychodzi na to, że oddział zachodniopomorski pracuje najszybciej :)
  • 0
Jeżeli nie możesz mieć tego, co najlepsze, zrób użytek z tego co masz

#32 edit

edit

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 19 postów

Napisano 03 maj 2008 - 11:56

edit...
juz Ci przysłali rozliczenie? bardzo szybko... ja nadal czekam... i czekam...

Tak, otrzymałam rozliczenie, nie uznali mi np. pendriva, poniewaz na fakturze nie było uzyte słowo "pendrive" tylko przenośna pamięć flash czy jakoś tak...i wszystkie faktury z okresu sesji, czyli cały luty mi odrzucili, a wtedy właśnie najwiecej rzeczy zakupiłam...zwłaszcza, że dofinansowanie na konto przyszło mi początkiem stycznia;/
  • 0

#33 finni

finni

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 162 postów

Napisano 05 maj 2008 - 08:05

finni a pod jaki oddział podlegasz?
ja dzwoniłam wczoraj do mojego oddziału i powiedzieli że mają błędy rachunkowe i że narazie nie wysyłają pism dot. umow

ŁÓDŹ
  • 0

#34 edit

edit

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 19 postów

Napisano 05 maj 2008 - 15:24

Sadifanka a Ty pod jaki oddział podlegasz? ja pod Wrocław i u mnie tez nie wiadomojeszcze nic na temat umów
  • 0

#35 magdan10

magdan10

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 452 postów

Napisano 05 maj 2008 - 21:25

Wiecie co, pisałam już że umowę dostałam do podpisu. Dziś miła Pani z PFRON-u do mnie zadzwoniła, że muszą od nowa przeliczyć dofinansowania (dostanę 27 zł więcej) i że dostanę aneks do umowy.
Może dlatego w innych oddziałach są opóźnienia.
  • 0
Jeżeli nie możesz mieć tego, co najlepsze, zrób użytek z tego co masz

#36 Balbina

Balbina

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 661 postów

Napisano 05 maj 2008 - 21:56

Jak zwykle mają burdel w papierach :D Stąd te opóźnienia :P
  • 0
...uparcie do celu tylko iść
na innych nie patrzeć często zbyt
dla siebie zbierać gwiazdy...

#37 sadifanka1

sadifanka1

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 05 maj 2008 - 22:07

ja podlegam pod Lublin
mi pani w Pfronie powiedziała że mają błąd licznika i że wszystko musza liczyć od nowa dopiero po przeliczeniu będą wysyłać pisma masakra a ja czekam i czekam bo nie mam jeszcze opłaconego czesnego

Dodano pon 05 maj 2008 23:09:07 CEST :
Dodano pon 05 maj 2008 23:08:49 CEST :
jutro będę dzwonić jest tu ktoś z Lublina lub okolic?
  • 0

#38 sucherro

sucherro

    Mistrz Ciętej Riposty

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 677 postów
  • Skąd:Nibylandia

Napisano 05 maj 2008 - 22:39

Dzisiaj dzwoniłem do PFRON w Krakowie pisma o podpisanie umowy będą wysyłane pod koniec maja i na początku czerwca a pieniądze gdzieś w połowie lub pod koniec...
  • 0

[you] Jeżeli w piekle wózki inwalidzkie są napędzane złem to będziemy wszyscy nieźle z*********ć... :)


#39 sadifanka1

sadifanka1

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 06 maj 2008 - 08:21

ale to w Krakowie ? jejku oby w moim oddziale tak nie było!!! tragedia
  • 0

#40 edit

edit

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 19 postów

Napisano 07 maj 2008 - 08:28

właśnie dzwoniłam do swojego oddziału we Wrocku i powiedzieli mi, że umawianie na podpisanie umów powinni rozpocząć lada moment...i tylko tyle, albo aż tyle;) miejmy nadzieję, że to jeszcze będzie w maju a nie początkiem czerwca
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych